Aylık Astoloji Yorumlarım

TUTULMA ETKİLERİNİ NASIL ATLATIRIZ

Güneş tutulması 9 Mart 2016 da gerçekleşecek. Tutulmalar sıklıkla bahsettiğim gibi bir süredir tutulan enerjilerin aniden açığa çıkma potansiyellerini tetikleyen etkileriyle meşhurdur.

Öncelikle şunu iyi anlamamız gerekir ki evrende hiç bir şey  yoktan  var olmaz, varken de yok olmaz. Yani, sahip olmadığınız hiç bir enerji aktive olmaz. İşte tam bu nedenle de çekim yasalarından, ne düşünürsek onun gibi olduğumuzdan bahseder dururuz. Bu etkileşim kanunu bir süredir bilimin de kabul ettiği bir etki aslında. Einstein 20. yüzyıla damgasını vurduğu kuantum fiziği ile en basit şekilde bilimsel tartışmalar eşliğinde evrenin çekim yasasını anlattı. Bu nedenle gerek enerji alanında, gerekse astroloji açısından baktığımızda yaşadığımız her şey aslında sahip olduğumuz potansiyel bir durumun, olayın açığa çıkmasından başka bir şey değildir.

Mart 2016 Güneş tutulmasının astroloji etkilerini daha önceki yazılarımda Mart ayı enerjileri ve Güneş tutulmasına özel yazdığım konular içinde ayrıntılı şekilde aktarmaya çalıştım. Güneş tutulması veya Mart ayı enerjilerini okumak isteyenler için;

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/221-mart-2016-gunes-tutulmasi.html

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/13-aylik-astroloji-yorumlari/219-mart-2016-burc-ve-aylik-yorumlar.html

Bu yazımda ise tutulma etkilerinden özellikle ruhsal düzeyde nasıl korunabiliriz bunu aktarmak istiyorum.

Esasında tutulmalar alacakaranlık zamanları değildir. Evrensel düzeyde tamamlama yaşamamız adına enerjilerin yoğun çalıştığı dönemlerdir. Evet, bireyler üzerinde etkilidir ama yoğun enerjisini toplumsal konular üzerinde daha da belirgin tutar. 9 Mart 2016 Güneş tutulması ise daha önce sıklıkla yazılarımda aktardığım gibi Hint Astrolojisine göre Satürn ve Mars enerjisinin etkisinde gerçekleşecek. Yani, tutulmalar sürecinde etkin olan Ay ve Güneş enerjisinin yanı sıra devrede Mars etkisi de belirgin olacak. Mars, ani gelişmeleri aktive ederken, Mars‘ın Satürn‘ün ile etkileşim içinde olmasıyla dünyevi alanlarda enerjisel boyutta karışıklık, endişe duyma, kendimizi daha depresif ve mutsuz hissetme öne çıkıyor. Sanki tüm çıkışlar kapalı gibi bir ruh hali genel olarak etkin olacak.

Tüm bu enerjiler başta Kök Çakra olmak üzere, Sakral Çakra ve Boğaz Çakrası üzerinde blokajları artabilecek. Kök çakra sanskritçe de kök anlamına gelen Muladhara olarak isimlendirilir ve Kova ve Oğlak burçları ile bağlantılıdır. Ayrıca Akrep ve Balık burçları üzerinde yine etkilidir. Güneş tutulması, Hint astrolojisine göre Kova burcunda gerçekleşiyor ve özellikle Yükselen, Güneş veya Ay burçları Kova burcunda olanlar Güneş tutulması döneminde Kök Çakra‘larının titreşiminin bozulması ile hassas etkiler yaşayabilecekler.

Tutulma Enerjileriyle Baş Etmek İçin Ne Yapmak Lazım?

Öncelikle endişe ve kaygı bozukluğu içinde kaybolmamaya bakın. Endişe ve kaygı duyguları bünyenizde var olan saf ve temiz enerjiyi hızlı biçimde zehirleyen adeta bulaşıcı bir duygudur. Unutmayın ki sorunlarınız ne olursa olsun bunların çözümü endişe ile hal olmaz. Endişe ancak sizi çaresi hissettiren ve bu hayatla bağlarınızı ve yaşam gücünüzü yöneten kök çakra dediğimiz enerji alanınızı adeta talan eder.

Kök Çakra kırmızı renk ile simgelenir ve bu çakrayı dengede tutmak için kırmızı tonlarına yönelmek tavsiye edebileceğim çözümlerden biri. Kırmızı renk hayat enerjisi ile bağlantılıdır, Mars rengidir. Ve bu süreçte Satürn tarafından bloke edilmiş olan Mars’ı düzgün çalıştırmak adına kullanabileceğiniz bir renk diyebilirim. Öte yandan Kök Çakra kırmızı renkli taşlar ile dengelenebilir. Kırmızı ve Siyah tonlarında taşlar bu süreçte üzerinizde taşıyabileceğiniz aksesuarlar olarak yine tavsiye edebileceklerim arasında.

Diğer yandan “Gümüşantioksidan etkisine sahip yegane metaldir. Gümüş çağlar boyunca koruyucu, mikrop öldürücü, enerji dengeleyici etkileri ile şifacıların sıklıkla baş vurdukları bir metaldir. Bu hafta boyunca üzerinizde gümüş bulundurmaya çalışın. Bu kolay bir yöntemdir. Zira bir çok kadının aksesuarları arasında mutlaka gümüş bir kolyesi, zinciri veya aksesuarı bulunur. Tutulma günü ve sonrası en az 10 günlük süreçte üzerinizde gümüş bulundurmaya gayret edin.

Tutulma sürecinde kırmızı mum yakmak veya kırmızı bir kap içinde mum yakmak yine iyi gelebilecek çözümler arasında. Kırmızı mum evinizdeki dağılan enerjiyi, bozulan yaşam gücünü dengelemek adına oldukça faydalıdır. Yaşam enerjisini temsil eden bir renk ile ateş enerjisini bir araya getirerek iyi bir kombinasyon yaratmış olacaksınız. Bu nokta dikkat etmeniz gereken küçük mumları tercih etmeniz ve mümkün olduğu kadar mumun kendi halinde sönmesini beklemek olmalıdır. Elbette mumun yakınında yanıcı bir madde olmamasına, görmediğiniz bir yerde olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kök Çakra’ya yani dengesizleşen yaşam enerjimize ve yaşam arzumuza iyi gelecek diğer bir unsurda karanfil ve sedir ağacı kokusudur. Ayrıca ada çayı tütsüsü yakmakta kök çakrayı ve evinizdeki genel koruma enerjilerini aktive eder. Tutulma döneminde adaçayı tütsü yakmanızı  da tavsiye ederim.

Boğaz Çakrası iletişim alanımızdır. Boğaz bölgesinden sorumlu olan bu alan, iletişim alanımızı yönetirken, tutulma sürecinde etkilenecek alanlar arasında. Boğaz çakrası mavi renk ile dengelenir. Akuamarin, mavi kalsedon boğaz çakranın en baş dengeleyici unsurları arasında dikkat çekerken, akuamarin taşının boğaz bölgesinde nodülleri olanlara iyi gelmemesi nedeniyle güneş tutulması sürecinde dengesizleşebilecek boğaz çakranızı düzenlemek adına daha çok mavi kalsedon ve kiyanit taşını tercih edin. Özellikle kiyanit taşı herkesin kullanabileceği, içsel gelişime de iyi gelen, nötr bir taştır, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Adaçayı boğaz çakrasını dengelerken yine rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bitkidir. İçebilir, tütsüsünü kullanabilir, enerjilerinizi onunla dengeleyebilirsiniz. Boğaz çakrasına ferah ve taze kokular iyi gelir. Okaliptüs, nane kokuları gibi… Ayrıca yine Güneş tutulması sürecinde Lavanta kokusu veya tütsüleri dengelenmek ve korunma için bu dönemde tavsiye edebileceklerim arasında. Ek olarak boyun ve omuz bölgenizi Lavanta yağı ile ovalamak veya rahatlatmak bu süreçte iyi gelecektir.

Toparlarsak, Çarşamba günü en üst noktasına ulaşacak 9 Mart Güneş tutulması sırasında ve sonrasında ev ve kendi enerjilerinizi dengelemek adına bu hafta boyunca;

Kırmızı, siyah ve mavi tonlarında taşlar kullanmak veya bu renkleri biraz daha hayatınızda vurgulamak (tek renk olmasından ziyade aksesuar gibi),

Gümüş kullanmak ve üzerinizde bulundurmak,

Boğaz ve omuz bölgenizi lavanta yağı ile dengelemek,

Kyanit, Mavi kalsedon gibi mavi taşları tercihen kullanmak,

Evinizde kırmızı mum yakmak, ada çayı tütsüsü yakmak,

Endişe ve kaygı duygularınızı beslememeye gayret etmek,

Sizi rahatlatacak kişi veya mekanlarda bulunmak,

Bedeninizi yormamak, aşırı spordan uzak durmak, evde veya iş alanınızda aşırı yoğun olmaktan uzaklaşarak iş düzeninizi hafifletmeye gayret ederek, sevdiğiniz kişilerle olmaya çalışmak,

Uyarıcı besinlerden, içeceklerden (kahve, alkol gibi) uzak durmaya gayret etmek ve lavanta çayı, adaçayı, rezene, melisa çaylarını tercih etmek doğru olur.

Hayatlarınızı sizin için en hayırlı biçimde dönüştürecek bir tutulma geçirmenizi ve hep sevgide kalmanızı temenni ederim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *