Genel

Vedik Astroloji 25 Mart Haftası

Haftanın etkileri içinde en iyi haber bu hafta Cuma’dan itibaren Merkür Gerilemesi bitiyor ve yaklaşık 3 haftadır duran, ilerlemeyen konular hayatımızda daha akıcı ve hızlı şekilde yol almaya başlıyor. Ancak Merkür Retro seyrininde çıkınca hemen şaha kalkmaz. Bir süre de durma pozisyonunda olur ki tam hızlanması 2 Nisan Salı gününden itibaren demek doğru olacaktır.

Haftanın diğer önemli bir gezegen hareketi ise Vedik Astrolojiye göre Mars Boğa burcunda ilerlemeye başladı. Ve iki aya yakın bir süre Boğa burcunda hareket ederken, ele aldığımız her şeyi daha sakin ve düşünerek yapma gerekliliğine işaret etmekte.

Mars Boğa burcunda çok rahat değildir. Zira Boğa burcu Mars’ın doğasını tam olarak ortaya koyduğu bir alan değildir. Mars aceleci, çabuk ol enerjisinde iken, Boğa yavaş ve düşünerek sindirerek ele alma ve yürüme eğilimdedir. Fren ve gaza aynı anda basmak zorunda kalmak gibi bir etki verecek bu etkileşim, uzun vadeli konular, istikrar ve sabır isteyerek ilerleme gerekliliği gösteren alanlar, acele edilmemesi gereken durumlar için süreç güzel işleyecek. Ancak çabuk ve acele ile attığınız adımlar düşündüğünüzden daha yavaş ilerleyebilir.

Mars Boğa da kalacağı 7 Mayıs’a kadar sizi düşünerek ve yavaş hareket etmeye davet edecek. Bu süreçte ve özellikle bu hafta aynı anda birkaç işi bir arada yapmaya kalkmayın. Canınız bir şey yapmak isteyemeye bilir veya özellikle hareket isteyen konularda yavaşladığınızı, koşturmaktan hoşlanmadığınızı fark edebilirsiniz. İşe giderken, bir durumu organize ederken normalden fazla oyalandığınızı, süreyi iyi kullanamadığınızı fark edebilirsiniz ki rutin işlerinizde örneğin sabah işe giderken veya bir toplantıya yetişirken az biraz daha erken kalkın veya aynı anda bir sürü işi bir araya koymayın. Özellikle toprak enerjisi yüksek Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu enerjiyi daha yoğun hissederken, Boğa burçları zaten alışık oldukları bu enerjiye daha rahat uyum sağlayabilirler. Ancak Ateş elementleri Koç, Yay ve Aslan burçları ile hava grubu olan İkizler ve Terazi ise sürekli bir yere yetişememe haline neden geçtiklerini anlamlandırmakta zorlanabilirler. Sebep Mars sizi yavaşlatıyor…

Bu etki Mars Boğa yolculuğu boyunca devam ederken, enerjinizin neden içe döndüğünü ve kendinizle kalmak istediğinizi anlamakta zorlanırsanız, bilin ki içinizdeki Mars biraz durup dinlenmek ve düşünerek hareket etmek istiyor. Bu süreç 7 Mayıs’a kadar devam edeceği için konuyla ilgili yetiştirebilirsem bir yazı yazarım ama sürecin başlangıcı olan bu hafta birden tez canlı hallerinizde bir kesilme, hızla yaptığınız şeylerde yavaşlama, durarak ve dinlenerek ilerleme arzusuna geçiş yapacağınızı da bilerek kendinizi boşuna yormayın.

Ayrıca bu haftadan itibaren Boğaz enfeksiyonlarına, ses kısılmalarına, boğaz ağrılarına, tiroid sorunlarına dikkat etmek gerekecek. Eğer hali hazırda tiroid bezi sorunlarınız varsa ilaçlarınıza, doktor kontrollerinize bu haftadan itibaren 7 Mayıs’a kadar daha fazla önem vermekte çok fayda var.

Mars’ın Boğa burcundan geçiş etkisini anlattığım yazım bu hafta Salı günü web sayfamda yayınlanacak… ayrıntıları ilgili yazımdan okuyabilirsiniz.

Haftanın etkilerine devam edersek, Merkür Gerilemesi çok şükür bitiyor ama Perşembe akşam saatlerinden çıkacağı Retro seyrinden tam kurtulması 29 Mart Cuma’dan itibaren olacak. Diğer yandan gerilemenin bitmesi hemen hızlanacağı anlamına gelmiyor. Hız alıp tam ileri geçmesi 2 Nisan’dan itibaren olacak ki Merkür retrosu tam olarak bitti demek için 2 Nisan’dan sonrasını değerlendirmeye almak daha doğru olur.

Merkür Gerilemesinin bitmesi en fazla Kova, Balık, Başak, Yengeç ve Aslan burçlarını rahatlatacak. Kuşkusuz hepimiz için bu süreçte daralmıştık ama özellikle bu burçlar daha yoğun şekilde etkin bir Merkür Retro yaşadılar.

Gelelim haftanın günlerine ve etkilerine;

Hafta başına Pazartesi’ye Ay Akrep seyri ile başlıyoruz. Pazartesi ve Salı günleri boyunca Ay Akrep de ilerleyecek. Pazartesi günü Anuradha yıldızında ve Salı günü Jyeşta’ya geçiyor. Ay Akrep döngüsünde iç enerjimiz artarken, ele aldıklarımızı daha derinden, tutku ile yapma eğilimde oluruz. Ay küçülüyor ve yeni aya doğru gidiyor. Duygusal ve zihinsel olarak hırslı, öfkeli ve gergin hissedebilirsiniz bu iki gün boyunca. Ay Mars karşıtlığı da etkin olacak ki aşırı inatlaşma, bildiğini okuma enerjisi söz konusu.

Pazartesi gününün enerjisi oldukça yüksek, Vedik astroloji de bu tip dönemlerin rutin işlerle harcanmamasını öneririm. Sosyal alanlara yönelmek, arkadaşlarla görüşme, finansal işler, takım çalışmalarını düzenlemek ve ekiple yapılacak işleri organize etmek için şartlar uygun olacak. Salı günü ise plan yapmak ve uzun vadeli işler için organize olmak adına günün enerjileri destekli olacak.

Çarşamba’dan itibaren Ay Yay burcuna geçiyor ve hareket başlıyor…

Perşembe ve Cuma bu hafta ekstra dikkat istiyor. Esasında Çarşamba gününden itibaren Vedik Astroloji de Ay Akrepten çıkıyor ve Yay burcuna geçiyor ve birden Yay burcunda duyan gelmiş durumu başlıyor. Öncelikle Yay burcunda oluşan toplantıya Satürn, Ketu, Pluto müdahil iken Çarşamba’dan itibaren yanlarına Ay ve Cuma günü de Jüpiter geliyor. Yay inançlar, keşfetmek ve derinden fark etmekle bağlantılıdır. Gölgesi yani zorlayıcı tarafı fanatizmi aşırıya kaçmayı temsil eder ki, bu hafta Çarşamba’dan itibaren dünya genelinde toplumsal olarak sert olaylar yaşanabilir. Dini alanlara saldırılar, ya da dini kullanarak yapılan terör olayları açısından gergin etkiler var. Bireysel olarak inançlar ve benzeri konularda kimse ile gerginliğe girmemek, kendiniz adına değerli veya önemli bulduğunuz bir durum veya konuyu ısrarla karşı tarafa dayatmamanız önemli olacak.

Haftanın en hassas günü Cuma…

Cuma günü 14.00 den itibaren 16.30 a kadar olan aralıkta rutin konularla uğraşmak, önemli bir başlangıcı veya işi bu saat aralığına almamak gerekiyor.

Cuma günü genel olarak 14’den itibaren 17.30 a kadar gökyüzü hayli sert bir etkileşime sahip olacak bu nedenle duygusal konular, iş alanları, ikili ilişkiler, anlaşma ve sözleşmelerde Cuma gününü mümkünse dikkatli değerlendirin ve verdiğim bu saat aralığına özellikle dikkat edin.

Cuma akşam saatlerinden itibaren Ay Oğlakta ve haftayı Oğlak burcunda tamamlayacak. Cumartesi günü Ay Şaravana yıldızında ilerliyor olacak ki haberler ve gündem açısından hareketli bir gün olabilir.

Haftanın Etkilerini Yoğun Yaşayacak Burçlar:

Hafta başı Akrep ve Boğa etkileri yüksek kişiler için hareketli bir hafta söz konusu. Duygusal ve zihinsel olarak yoğun olacaklar, hafta ortasından itibaren Yay burcuna geçecek olan Ay ile Yay ve İkizler için hareket daha belirgin olacak. Cumartesi’den itibarense Oğlak ve Yengeç burçları aktifler.

Haftanın etkilerini aktardığım videoya Youtube kanalımdan ulaşıp, ayrıca izleyebilirsiniz. Gönlünüzce bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Burçlara göre bu hafta

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Öfkenizi kontrol etmeniz gerekebilir…

Hafta başı Çarşamba ya kadar olan döngü de kıskançlıklar, gerginlikler açısından dikkatli olmalısınız. Özellikle ilişkiler ve birlikteliklerinizde hafta ortasına kadar daha hassas olmanız ve çabuk parlamanız söz konusu. Maddi alanlarda acele kararlar almayın. Özellikle çarşambaya kadar olan dönemde dikkatli olmak doğru olur. Borç verme, kredilerle ilgili riskli adımlar atmak için haftanın etkileri uygun değil. Mümkünse parasal işlerinizde bu haftayı dikkatli geçirip, haftaya ilerleme rotasına girmeye çalışın. Ruhsal açıdan yoğun bir hafta geçireceksiniz. Kendinizi kontrol etmekte zorlanırken, aynı anda birkaç işi bir arada götürmeye çalışmayın.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Sabrınız sınavdan geçebilir…

Burcunuza yerleşen Mars ile uzun süre muhabbette olacaksınız. Yavaşlamanız veya ele aldıklarınızı daha yavaş yürütmeniz söz konusu iken evden çıkmakta gönülsüz olma, kendi halinizde olma arzunuz artabilir. Daha sabırlı ve dayanıklı olacağınız bir döngü başlarken, bu hafta çarşambaya kadar ilişkiler, eşinizle alakalı konular, iş ortaklıklarınız, proje işleri gibi alanlarda yoğun olacaksınız. Özellikle eşiniz veya partnerinizle ilişkinizde daha sabırlı bir döneminiz var. Fakat kıskançlıklar, kontrol etme arzusu da artacak ki duygusal yoğunluklara hafta ortasına kadar dikkat edin. Parasal alanlarda ise bu haftadan itibaren mayıs ilk haftaya kadar tutumlu olma eğilimi artacak. Düşünerek hareket etmek dürtünüz özellikle maddi alanlarda belirgin olacak.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Sağlığa dikkat edin…

Hafta ortasına kadar olan dönemde sağlığınıza dikkat edin. İş ve mesleki konularda temponuz yükseliyor, ruhsal ve spiritüel alanlarda hissedişleriniz, sezgileriniz müthiş olabilir. Çarşamba kadar ele aldıklarınızda tutkulu ve inatçı bir tutum sergileyebilirsiniz. İç öfkelerinizin arttığı bir döneme girdiğiniz. Düşmanlarla, rakiplerle daha fazla uğraşmak durumda kalabilirsiniz. Sakin ve akıllıca ilerlemeniz gereken bu hafta işleri planlayarak yürütmeniz gerekecek. Sıkışık ve hızlı ilerlemesi gereken konuları dar vakitlerde bitirmeye çalışmayın. Hafta boyunca zaman yönetimini iyi ayarlamanız önemli olacak. Duygusal alanlarda çarşambadan itibaren hareketleneceksiniz. İkili ilişkilerde Perşembe ve Cuma günleri tartışmaları büyütmeden konuşmalarınızı ayarlayın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Çocuklar ve ilişkiler odak noktanız…

Hafta başı çocuklar, çocuklar ilgili halletmeniz gereken konular önünüze daha fazla gelebilir. Çözümsel ve akıllı manevralar yapma potansiyelleriniz çarşambaya kadar hayli etkin olacak. İlişkiler, aşk alanı, duygusal konular yine çarşambaya kadar dikkatinizi verdiğiniz diğer bir alan olacak. Çarşamba gününden itibarense günlük rutinler, iş ve günlük koşturmalar adına hayli yoğun bir temponuz başlıyor. Bu hafta ele aldığınız işleri özellikle çarşambadan itibaren daha planlı ve iyi organize olmaya çalışarak düzenleyin. Planlı olmanız hafta boyunca işlerin karışmaması için önemli olacak. Hedefleriniz, hayatınızda hedefledikleriniz adına yeni mars transiti ile kalıcı gelişmeleri gerçekleştirme şansınız başlıyor ama sosyal ilişkilerde arkadaşlarla kontaklara dikkat etmek gerekecek.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Evinizde vakit geçirmek size iyi gelecek…

Hafta ortasına kadar aile ve ev alanlarınız öne çıkarken, eğer şansınız varsa bu hafta ortasına kadar daha çok evinizle alakalı konulara yönelip, evinizde olmaya özen gösterin. Sosyal alanlar veya başkalarıyla ilişkilerde biraz es vermek ve kendi içinize dönmek çarşambaya kadar iyi gelebilir. Çarşambadan itibaren ilişkiler ve aşk alanlarında hızlı gelişmeler, ani durumlar yaşanabilir. Partnerinizle ilişkinize Perşembe ve Cuma günü dikkat etmeniz yerinde olur aksi halde ciddi iletişim sorunları yaşanabilir. Genel olarak başkalarıyla ilişkinize, iki kontaklarınıza hafta ikinci yarısı dikkat etmek gerekiyor.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Yakın çevreniz, arkadaşlar odak noktanız…

Bu haftaya dikkatiniz hızlı halletmeniz gereken konular, yakın çevrenizle alakalı durumlara odaklanarak başlayacak. Aile ve ebeveynlerle ilgili durumlar, kardeşlerle ilişkiler, yakın arkadaşlarla kontaklar haftanın genel etkileri açısından yoğun konularınız arasında olacak. Burcunuzun yöneticisi Retro dan çıkıyor ama Cuma ya kadar olan dönemde detaylar, iş ve organizasyonlarda evdeki hesap çarşıya uymayabilir, daha esnek ve iş planlarınızda düşünerek ilerlemeniz gereken bir hafta olacak. Genel olaraksa ikili ilişkilerinize daha çok aile ve yakın çevrenizle diyaloglarınıza dikkat etmek yerinde olacak.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

İletişim trafiğiniz çok yoğun olacak…

Hafta başı maddi alanlar, parasal konular ağırlıklı gündeminizde olabilir. Diğer yandan konuşmalar, görüşmeler açısından da haftanın ilk yarısı hayli hareketli. Uzun süredir görüşmediğiniz birinden ilginç haberler alabilirsiniz. Haftanın merkez noktası sizin için iletişim üzerine olabilir. Telefon görüşmeleri, ani haberler, sürekli birileriyle görüşmek veya konuşmak durumunda kalmak, iş yerinde yoğun toplantı trafiği genel olarak haftanın ana hattını oluşturmakta. Duygusal alanlarda daha özgür ve rahat olmak istediğiniz bir duyguya geçebilirsiniz. Partnerinizin fazla üzerinize varması veya size bir konuda hesap sorması sinirinizi bozabilir ki ilişkilerinizde sakin ve esnek olmaya çalışın.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Eş veya Partner ile ilgili gelişmeler yaşanabilir…

Karşı burcunuza geçip bu haftadan itibaren aktif olmaya başlayan Mars ile ikili ilişkiler, anlaşmalar, sözleşmeler, eşiniz veya partnerinizle alakalı konularda mücadele etkileriniz artacak ancak sabrınızda yükseliyor. Bu alanlarda bekleyen konular hızlanabilir veya sabrettikleriniz aniden öne çıkabilir. Haftalık etkilerde çarşambaya kadar burcunuzda ilerleyecek Ay ile mars ın karşıt yapması ikili ilişkilerde hafta ortasına kadar kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir ki bilhassa birlikteliklerinizde bu hafta tutku ve ısrarla hareket etmeyin ve esnek olmaya çalışın. İş alanlarında ise maddi konular ve anlaşmalar, bir süredir bekleyen görüşmeler hızlanabilir. İşleri başlatmak içinse bu hafta Merkür retrosunun bitmesini beklemek gerekiyor.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Hafta başı duygusal gelgitlere dikkat edin…

Duygusal olarak inişli çıkışlı başlayabilirsiniz haftaya. İç gerginliklerinizin arttığı, öfkenizin yükseldiği, düşündüğünüz veya inandığınız konularda ısrarcı ve inatçı olma eğilimleriniz artabilir. Çarşamba’ya kadar hem iç dengeleriniz hem de koşulları dengelemek adına kendinizi zorlamayın, olayların veya durumların üzerine gitmeyin. Çarşambadan itibaren burcunuza geçecek olan Ay hareketlenmenize neden olacak. Hafta başı ilerlemekte zorlanan konular aniden hız kazanabilir. Sağlığınıza ve özellikle boğaz enfeksiyonlarına dikkat etmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Beslenme düzeninize önem verin ve şeker ve karbonhidrat dengesini iyi ayarlayacağınız bir beslenme planını uygulamaya çalışın.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Sosyal alanlar öne çıkıyor…

Arkadaş görüşmeleri, çevrenizden destek görmek, bir konuda ummadığınız bir kontak ile karşılaşarak yardım atmak söz konusu. Özellikle pazartesi ve Salı günleri bir şeyi hallederken bildiğinizi okumayın ve sormaktan, danışmaktan çekinmeyin. Çarşamba ile Cumartesi arasını bu hafta dikkatli geçirmeniz gerekmekte. İç dengeleriniz, iç huzuruz açısından sizi yoran, zorlayan kişilerden uzak durun. Mümkünse bu süreci dinlenerek ve biraz da kendinizle kalarak geçirmeniz doğru olacaktır. İkili ilişkiler ve aşk da partnerinizle bir konuda uzlaşmak zor olabilir, ele aldıklarınızı sadece kendi açınızdan irdelemeden esnek yaklaşımlarda kalmaya gayret edin.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hedeflerinize dönük olacaksınız…

İş ve kariyer konularında destekler almanız, daha önce yaptığınız bir girişimin sonucuna ulaşmanız söz konusu. Mars yeni yolculuğunda ev ve aile alanlarınızda bulunacak. Ebeveynlerle ilişkiler, aile içi iletişimde bu haftadan itibaren dikkatli olmanız gereken bir döngü var. Ev değişimleri ani bir kararla gelen taşınma durumu evinizde yapmaya karar verdiğiniz bir tadilat veya mecbur kalacağınız bir tamirat ile uğraşmanız gerekebilir. Bu hafta iş ve ev arasında koşturmalarınız artıyor. Her iki alanda da yükselen aksiyon planlı ve düzenli hareket etme gerekliliğini getirecek. Duygusal konularda ise Cuma dan itibaren özellikle hafta sonu partnerinizle ilişkilerinizde daha hassas olabilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Kariyer ve iş alanlarında temponuz yüksek olacak…

Tüm haftayı planlı ve organize olmaya özne göstererek geçirmelisiniz. Şartlar değişken olabilir ve kariyer ve iş alanlarınızda beklenmedik gelişmelerle uğraşabilir, planlarınızı veya rutin konuları bile yeniden düzenlemek durumunda kalabilirsiniz. İç dengelerinize ve depresif hislere hafta boyunca dikkat edin ve duygusal gelgitlere kendinizi bırakmadan, sosyal alanlarınız, uğraşılarınız hatta doğaya yönelerek bu haftanın içsel dalgalanmalarını toparlamaya çalışın. Eğitim ve benzeri bir alanda plan yapmak, seyahat veya yolculuklarla ilgili ötelediğiniz bir konuyu yeniden gündeme almak söz konusu olabilir. Ama adım atmak için acele etmeyin ve cumadan sonra hatta önümüzdeki haftaya önemli konuları planlayın.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *