Vedik Hint Astrolojisinde Bu Hafta

Mars haftaya derecesini düzeltmiş olarak giriş yaparken, Oğlak burcunda daha kontrolcü ve hesaplı hareket etmemize, organizasyon ve planlamalarda ele aldıklarımızı her yönü ile görmemizi sağlayacak.

Bu hafta Merkür burç değiştirmeye geçiyor ancak bunu yaparken önce Gandanta derecesinde ilerleyecek ve iletişim başta olmak üzere başkalarıyla olan kontaklarımızda biraz daha dikkatli olmamız gerektiğini vurgulayacak.

Çarşamba günü 14.40 dan itibaren Merkür Koç burcunda… Düşük bir enerjide ilerlediği ve uzun bir yolculuk yaptığı Balık burcundan çıkıyor ve bizi hızlı ve atak etkilerle aktif hale getireceği bir süreci başlatıyor. Bilhassa Koç, Terazi, Aslan ve Yay burçları için hızlı düşünecekleri bir dönem başlıyor. Yavaşlayan, ilerlemeyen ne varsa hızlanırken, düşünceleriniz, fikirlerinizde cesur kararlar alabilirsiniz. Ancak Salı ile Perşembe arası Gandanta derecesinde bulunacak olan Merkür başkalarıyla ilişkilerimizde gerginleşmemize, uzun süredir biriken ve çözmekten kaçındığımız konuları hayli hızlı biçimde ele almamıza neden oluyor. Bu süreçte Mars, Merkür’e görünüm yapacak ve Uranüs Merkür kavuşumu etkin olmaya bu haftadan itibaren başlıyor. Tüm bu etkiler Aşlesha takımyıldızında oluşuyor ki bu yıldız mistik etkileri kuvvetli, sezgisel tarafı hayli güçlü bir enerjiye sahiptir. Hafta ortasından itibaren hissettikleriniz, farkettiklerinize çok dikkat edin, daha önce görmediğiniz birçok durumu aniden anlama veya anlamlandırma yeteneğiniz gelişecek. Rüyalar ve hissedişler, bilişler adeta coşacak.

Genel olarak haftanın etkileri geçen haftaya göre daha rahat olsa da Merkür’ün Perşembe’ye kadar Gandanta da olması, öncelikle iletişim, elektronik aletlerle ilgili sorunlar ve teknik problemler, siz A derken karşı tarafın bunu B anlaması, bir şeyi ifade ederken, yol yöntem anlatırken yanlış anlaşılmalar, yazılı ve sözlü anlaşma ve belgelerde dikkatten kaçan hatalar söz konusu.

Özellikle haftanın ilk 3 günü zihniniz size oyun oynayabilir ve stresi, ağır sorunları kaldırmakta, çözmekte zorlanabilirsiniz. Çabuk sinirlenme veya bir duruma aşırı tepki verme de söz konusu ki olaylar karşısındaki duruşunuzu iyi ayarlamak önemli olacak. Alım satımlarda yine Perşembe gününe kadar dikkatli olmakta ve bu hafta mümkünse her türlü satış, pazarlama, alım satım, kiralama işlerinizi Perşembe gününden itibaren organize etmeniz daha doğru olacaktır.

Bu haftanın aktif burçları: Koç, Terazi, Kova, Aslan, Oğlak ve Yaylar olacak… Hızlı gelişmeler içinde olabilirsiniz, haftayı planlarken Perşembe gününe kadar sakin ve esnek olmaya, ayrıntılara dikkat etmeye özen gösterin.

Duygusal olarak Boğa, İkizler, Terazi ve Yay’lar ilişkilerinde iletişime ve partnerleriyle diyaloglarına dikkat etsinler.

Balık, İkizler, Başak burçları maddi konular, parasal işlerinizde gözden kaçırdıklarınıza dikkat edin.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Haftanın ilk üç günü gerginlik sınırlarını zorlayabilir, çabuk öfkelenebilirsiniz. Dikkatiniz dağınık olacak. Bu nedenle dikkat gerektiren önemli ve detaylı işlerinizi Perşembe’den itibaren organize edin. Elektronik aletlerle ilgili sorunlar olabilir ki alımlarda da perşembeden itibaren adım atın. Maddi konularda bu hafta ortasından sonra daha rahat bir süreciniz var. Bu hafta en dikkat etmeniz gereken nokta özellikle Perşembe’ye kadar iletişimde hem duygusal alanlarda, hem de güncel yaşamda yanlış anlaşılmalara açıksınız.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle ilgili alanlarda Salı ve Çarşamba günleri tartışmalara girmemeye bakın. Düşünmeden konuşmamanız gereken bir süreç söz konusu. Söz verirken, bir işi veya durumu taahhüt ederken iki kere düşünmelisiniz. Sonradan fikrinizi değiştirmeniz mümkün. Duygusal ilişkilerinizde cumadan itibaren rahatlama ve bir süredir sizi rahatsız eden konularda daha esnek bakabilmeniz söz konusu olacak. Toplantı ve benzeri işlerinizde Salı ile Perşembe arası gerginlikleri yönetmeye ve durumlar karşısında çözüm odaklı olmaya gayret edin.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Kariyer ve iş alanlarınızda uzun süredir zorlayan, yoran enerjiler bu hafta ortasından itibaren daha esnek ve rahat ve hızlı hareket edebileceğiniz bir döngü başlatıyor. İlerlemekte, sonuç almakta zorlandığınız konular hafta sonuna doğru açılmaya başlayacak. Ancak haftanın ilk 3 günü her türlü iş, kontak ve anlaşmada dikkatli olmanız yerinde olacaktır. İç dengelerinize önem verin. Sakin olmanız, olayları büyütmemeniz gerekmekte. İlişkilerde ise gizli kalmış konuşmaları, durumları sürpriz şekilde öğrenebilirsiniz. Bu hafta başkalarının sözü, anlatımları ile hareket etmeyin. Emin olmadığınız, kökenini bilmediğiniz aktarımlardan sonuç çıkarmayın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Kariyer ve iş alanlarınız adına güzel bir döngüye geçiyorsunuz. Hızlı ve hareketli bir dönem sizi bekliyor ama öncesinde bu hafta bilhassa Pazartesi ve Salı günleri sakin olmalı, acele kararlar almaktan kaçınmalısınız. Başını sonunu iyi anlamadığınız bir meseleye müdahil olmamaya gayret etmelisiniz. Sezgileriniz artıyor. Daha önce fark etmediğiniz birçok durumu aniden kavrama şansınız var. Fakat yanlış anlaşılmalara eğilimlisiniz ve ön yargılı peşin hükümle adım atmamanız da önemli olacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bir süredir planladığınız ama bir türlü hayata geçiremediklerinizi bu haftanın sonuyla birlikte artık aktive edebilecek, daha net ve kesin adımlar atabileceksiniz. Eğitim, yurtdışı, turizm, yabancılarla ilgili konular, ithalat ihracat gibi alanlarda işleriniz varsa veya yayıncılık ve benzeri bir konuda planlarınız bulunuyorsa Perşembe’den itibaren güzel gelişmeler yaşanabilir. Ruhsal bir çalışmaya, eğitime katılmayı düşünüyorsanız bu hafta sonuna doğru ilginç fırsatlar önünüze gelebilir. Ya da sezgileri yüksek bir tanıdığınız tarafından önemli bir konuda uyarılabilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

İlişkiler, ortaklı alanlar, ticari adımlar, eşiniz, partneriniz, iş ortağınızla bağlantılı konu ve işlerde bir süredir devam eden aksiliklerde son dönemeciniz kaldı. Merkür transiti nedeniyle zihinsel ve ruhsal olarak kendinizi yorgun, sonuç almakta da çok zorlandığınız bir dönem geçirdiniz. Bu süreç Çarşambaya kadar halen dikkat etmenizi gerektirse de daha aktif ve hızlı gelişmeler içinde olacağınız bir dönemde başlamak üzere. Eşiniz veya partnerinizle diyaloglarınızda Perşembeye kadar konuşmalarınıza dikkat edin ve tartışmalara girmemeye çalışın.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Karşı burcunuza geçmeye hazırlanan Merkür, eşiniz veya partnerinizle ilişkilerinizde önünüzdeki dönemde halledemediğiniz bir çok konuyu çözüme ulaştırmanıza destek verecek. Ancak öncesinde bu hafta ortasına kadar dikkatli olmanız, esnek hareket etmeniz gerekmekte. Perşembe gününe kadar iş veya özel hayatınızda önemli bir konuşmayı, iletişimi kurmak için etkiler çok destekli değil. Yanlış anlaşılmalara açıksınız, anlattığınız, aktardıklarınız karşı tarafça doğru algılanmaya bilir. Perşembe’ye kadar biraz sabırlı olup, rutinde kalmaya özen gösterin. Perşembe’den itibaren zaten hızlanacak ve beklettiklerinizi çözme imkanı bulacaksınız.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

İlişkiler ve çocuklarınızla alakalı alanlarda zor bir dönem geçirdiniz. Ancak bir süredir sabrettiklerinizi haftanın ilk yarısı patlatma etkiniz hayli kuvvetli. Tahammül seviyeniz düşerken, sabrettiğiniz ve sizi yoran konularla ilgili patlamalar yaşayabilirsin. Bu nedenle hafta ortasına kadar olan dönemde sakin olmanız önemli. Karşı burcunuzda seyreden Venüs ilişkilerde sizi desteklerken, beğendiğiniz veya sizi beğenen biriyle uzun süredir ayarlamaya çalıştığınız bir buluşma veya görüşme hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Bu hafta Cuma dan önce duygusal konularda adım atmayın.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Uzun süredir dikkatinizin odaklandığı aile ve ev alanlarından, ilişkiler ve aşk konularına doğru hızlı adımlar atacaksınız. Perşembe gününe kadar duygusal alanlarda karar vermek, adım atmak sizin için destekli değil. Devam eden ilişkiniz varsa, partnerinizle ele aldıklarınızı tartışmadan çözmeniz önemli olacak. İş ve benzeri konularda hafta ortasına kadar dikkatiniz dağınık olabilir ki planlı hareket etmeye, düzenli olmaya bu hafta önem vermelisiniz. Aklınıza yazdıklarınız sizi yanıltabilir. Yazılı ve sözlü iletişimde yine tedbirli olmakta fayda var.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Yakın çevreniz, kardeşler ve yakın arkadaşlarla ilgili konular bu hafta odak noktanız olabilir. Ayrıca atmak istediğiniz adımlar, girişimleriniz adına hafta sonundan itibaren güzel fırsatlar yakalama şansınız var. Bu hafta dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Perşembe gününe kadar iş ve özel hayatınızda ele aldıklarınızı zorlamayın ve ne söylediğinize dikkat edin. Özellikle yakın çevre ve arkadaşlarla ilişkilerinizde Salı ve Çarşamba günü yanlış anlaşılmalara hayli açık olacaksınız. Tartışmak ve sorunların üzerine gitmek için Salı ve Çarşamba günlerini dikkatli geçirmeniz doğru olacaktır. Evle ilgili konular ve yuva alanlarınız ise Perşembeden itibaren öne çıkacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Salı ve Çarşamba günleri burcunuzda ilerleyecek olan Ay ile duygusal olarak daha hassas ama sezgisel olarak hayli yüksek olacaksınız. Rüyalar ve rüyalarla gelen farkındalıklarınız artabilir. Bu hafta hissettiğiniz ve fark ettiğiniz konuları es geçmeyin ama sonuç almak için savaşmayın da. Özellikle Cuma’ya kadar olan dönemde duygusal olarak gelgitler yaşayabilir, dengelerinizi bulmakta zorlanabilirsiniz. Cumadan itibaren rahatlayacaksınız. Parasal işler, dünyevi konularda bu hafta Perşembe ve Cuma günü sizin için daha verimli enerjiler var.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Çarşamba ile Cuma arası iç dengelerinizi zorlamadan, mümkün olduğu kadar kendinizle kalarak bu süreci geçirmeye çalışın. İş veya güncel meşguliyetlerinizde ele aldıklarınızı büyütmemek önemli olacak. Parasal alanlarda cumadan itibaren rahatlarken, kendinizi ortaya koymanız gereken önemli bir iş veya toplantınız varsa mümkünse Cuma’dan itibaren planlayın. Çarşamba ve Perşembe günleri duygusal hassasiyetleriniz artacak olsa da ruhsal çalışmalar, spiritüel konular için etkileriniz hayli güçlü olacak. İlginç rüyalar görebilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *