Acele işe Şeytan Karışır…

Bu aralar hiçbir şeyi aceleye getirmeyin, sindirmeden, iyice düşünmeden hareket etmeyin. Siz ne kadar acele ederseniz edin, gelişmeler düşündüğünüz hızda ilerlemeyecektir. Bekleyin, bakın ve düşünerek yavaşça ilerleyin diyor gökyüzü…

Mars bir burçta seyrini yaklaşık 50 günde tamamlar, iki aya yakın yani. Bu süreçte o burcun alanlarını, konularını, haritanızda ki yerleşimi hızlı ve çabuk gelişmelerle donatabilir. Ancak Mars’ın bu etkisi Boğa geçişi için geçerli değildir. Boğa burcu yavaş ve sakin ilerlemeyi, ne yaparsa bunu sağlam yapmayı ister. Ele aldıkları şeyler sağlamdır, bünyeleri güçlüdür, güvende olmak önemlidir. Ne yaparlarsa düzgün ve güçlü oluşturma isterler. Bu durum onları yavaş hareket eden, düşünerek ilerleyen, acelesi olmayan bir yapıda tutabilir. Ama Mars’ın hep acelesi vardır, fazla düşünmeyi, beklemeyi, durmayı sevmez. Tüm iç güdüleri hareket, ilerleme ve hatta koşma üzerinedir. Mücadeleden kaçmaz, düşünmeden atlayabilir. Boğa ise mantığın toprağın alanı, Mars ateşin çabuk tüketilen şeylerin…

Doğal olarak bu iki kombinasyon birbirine çok uygun değildir. Bu nedenle Mars Boğa’da rahat edemez deriz. Ve şimdilerde yani 23 Marttan itibaren Mars artık ne yaparsa acele ile hareket ettiği Koç’tan çıktı, Boğa’nın karasularına girdi ve 7 Mayıs’a kadar da burada takılacak.

Acele etme, düşün öyle ilerle…

Mars Boğa burcunda demek yavaşlayacağız demek. Mars bu süreci iki yılda bir yaşıyor, en son 2017 Mayıs ayında Boğa burcuna geçmişti. Elbette o zaman ki dinamikler epey farklıydı ama 2019 Nisan ayının tamamını ve Mayıs’ın ilk haftasına kadar olan dönemi yine Boğa burcunda geçirecek.

Başlattığınız işlerden çok güzel sonuç alabilirsiniz, sadece acele ile yapmayın…

Bu dönemin çok olumlu tarafları da var. Öncelikle daha net görmenizi, üzerine düşünmenizi, ele aldıklarınızı sağlam yapmanızı, hiçbir şeyin ucundan tutmadan, düzgün ve güzel biçimde halletmenizi sağlayacak.

Uzun vadeli konular, istikrar ve sabır isteyerek ilerleme gerekliliği gösteren alanlar, acele edilmemesi gereken durumlar için süreç güzel işleyecek. Ancak çabuk ve acele ile attığınız adımlar düşündüğünüzden daha yavaş ilerleyebilir. Siz istediğiniz kadar acele etmeye, hızlanmaya, çabuk kararlar verip, hızlı sonuçlar almaya çalışın, şartlar daha yavaş ve sabır gerektirecek şekilde ilerleyecek. Doğal olarak bu durumdan en çok ateş gurupları ve bilhassa Boğa ile taban tabana zıt olan Koç burçları etkilenecek. Onlar gökyüzünden bize yavaş yavaş göz kırpan Mars’ın bu hallerine alışkın değiller. En büyük sorunu acele etmek olan Koç burçları sabretmenin ne demek olduğunu öğrenecekler. Boğa burçları için bir sorun yok, zira onlar zaten böyle yaşıyorlar. Yavaş ve düşünerek. Tadını çıkararak hayatı görmeye çalışıyorlar. Boğa burçları bu dönemde duracağım derken tembelleşmemeye özen göstersinler sadece…

En Büyük Sorun Zaman Yönetimi Olacak…

Birdenbire hareket isteyen, hızlı kararlar gerektiren konularda yavaşladığınızı, koşturmaktan hoşlanmadığınızı fark edebilirsiniz. İşe giderken, bir durumu organize ederken normalden fazla oyalandığınızı, süreyi iyi kullanamadığınızı fark edebilirsiniz ki rutin işlerinizde örneğin sabah işe giderken veya bir toplantıya yetişirken az biraz daha erken kalkın veya aynı anda bir sürü işi bir araya koymayın. Özellikle toprak enerjisi yüksek Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu enerjiyi daha yoğun hissederken, Boğa burçları zaten alışık oldukları bu etkiye daha rahat uyum sağlayacaklar. Ancak Ateş elementleri Koç, Yay ve Aslan burçları ile hava grubu olan İkizler ve Terazi ise sürekli bir yere yetişememe haline neden geçtiklerini anlamayabilirler. Sebep Mars sizi yavaşlatıyor…

Mars’ın Boğa burcu yolculuğu sırasında her şeye atlamayın. Hemen söz vermeyin, bir konuda hemen fikir beyan etmeyin. Harekete geçerken bu hangi konu olursa olsun izleme ve düşünme zamanları…

Bu süreç hayatınızda kalıcı adımlar atma ve kalıcı da sonuç elde etmek için hayli etkin olacak. Kısa vadeli işler, gelip geçici alanlar rahat etmez. Örneğin işinize bir eleman mı almak istiyorsunuz bir süreliğine düşünüyor ve geçici bir elemana ihtiyaç duyuyorsanız bu süreçte bulmanız zor olabilir. Ama kalıcı ve uzun vadede sizinle koşacak birine ihtiyacınız varsa bu dönem Mars sizi destekler.

Diğer yandan güvenliğimiz çok önemli olacak. Boğa burcu güvenlikle ilgilidir. Kendini güvende ve olması gereken yerde hissetmek ister. Maddi alanlar boğa burcu için önemlidir. Para güvence demektir ona göre. Bu nedenle Mars Boğa’dan geçerken para piyasaları açısından da hassas bir dönem olacak.

Ülkemiz haritasında Mars Boğa yolculuğunu 12. Evimizde yapacak. Burası gizli düşmanlar, arkamızdan çevrilen işleri gösteren alan ki terör olayları veya gizli düşmanlarla uğraşmak adına riskli bir dönem olacak. Ekonomik olarak giderler ve enflasyonu gösteren bir yerden geçecek olan Mars, enflasyonla ilgili dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor.

Toprakla bağlantılı bir burç olan Boğa, 7 Mayıs’a kadar Mars’ı konuk ederken toprak kaymaları veya hasat, ürünün alınmasında sıkıntılar, tarladaki mahsulü etkileyebilecek hava olayları ve benzeri etkilerle yiyeceklerle ilgili sıkıntılar yaşatabilir. Ayrıca yapacağı görünüm ile toprak kaymaları veya deprem etkileri açısından komşularımızın sıkıntılar yaşayabileceğine de işaret etmekte.

Bu süreçte boğaz enfeksiyonlarına, boğazla bağlantılı sorunlara, ses tellerine, tiroid ve guatr gibi rahatsızlıklara dikkat etmek gerekmekte. Ayrıca boyun tutulmaları, boyun fıtıkları, boyunla bağlantılı kas sorunları, vertigo, kulak çınlaması, kulak kristallerinin yerinden oynaması nedeniyle yaşanacak denge sorunları artabilir.

Bir süredir Merkür Retro etkisinde idi. Durağan seyrinden de çıkacağı 2 Nisan’dan itibaren hızlanacak. Aklı ve zekayı hızlı düşünmeyi temsil eden Merkür, bekleyen projelerin, yürümeyen konuların hızlanmasına meydan verirken, Mars’ın Boğa ile kontağı bu işlerin sağlam temeller üzerine oturtularak yapılmasına veya gelişmesine neden olacak. Mars sabrın burcu Boğa’da sabredersek selamete çıkabileceğimizi öğretecek bize. Ama acele etmeye çalıştığımız her noktada durmak ve beklemek zorunda kalabiliriz.

Uzun süredir beklediğiniz, sabrettiğiniz, emek verdiğiniz alanlarda sonuç almanız, ilerleme kaydetmeniz de olası. Merkür’ün ileri harekete geçmesiyle emeklerinizin mahsulünü alabilirsiniz. İçinden geçtiğimiz dönemler genel olarak ektiklerimizi biçme yani hasat zamanları. Mars Boğa da uzun vadeli ilerlemeler kadar, uzun vadede ilerlemeye çalıştıklarınızda sonuç alma da verecektir.

Burçlara göre Mars Boğa’dan geçerken Ne Etkiler Verecek…

Öncelikle Koç, Aslan ve Yay burçları için bu süreç sabrı öğrendikleri bir dönem olacak. Özellikle Koç burçları acele ile giriştikleri her şeyde durmak zorunda kalabilirler.

Boğa sabit bir burçtur. İnatçıdır. Mars bu noktada aşırı inat etme, inandığınız konuda fazlasıyla diretme etkilerini de verebilir ki özellikle Kova, Aslan ve Akrep ve Boğa burçları inatçı yapılarını daha da derinleştirebilirler. Daha esnek olmaya bakın.

Hava grupları İkizler, Kova ve Terazi için bilhassa İkizler ve Terazi bu süreçte dikkatli olmalılar. Sıkılgan yapıları, çabuk fikir değiştiren, karar vermekte zorlanan hallerini bir kenara koyarak biraz daha durma ve izleme sonra hareket etmeye geçmek durumundalar.

Su grupları Yengeç Akrep ve Balık sabrettiklerini alma, sonuca ulaşma adına en şanslı olanlar. Vedik astrolojiye göre Mars’ın Boğa yolculuğu hedefler ve ideallerini gösteren bir alanlarda gerçekleşiyor. Uzun süredir bekledikleriniz sizi bulabilir. Tabi daha önce ne ektiğiniz, şimdi neyi biçeceğinizle de çok alakalı olacak.

Başak, Oğlak ve Boğa toprak enerjisine doğuştan sahip olan burçlar olarak maddi konularda kendilerini zaten güvende hissetmeyi severler. Maddi konularda uzun süredir bekledikleri işlerle ilgili sonuç alma potansiyelleri artacak.

Koç Yükselen veya Ay Burcu Koç Olanlar, Maddi Alanlar, Finansal Konularda acele etmemeliler. Ama uzun süredir sabrettikleri konularda sonuç almaya geçebilirler. Mayıs ayına kadar Koç burçları daha sabırlı olmak zorunda kalmayı deneyimleyecekler.

Boğa Yükselen veya Ay Burcu Boğa Olanlar, Burcunuzda konaklayacak Mars sizi bir süredir aldığınız kararları daha net biçimde değerlendirmeye yönlendirecek, beklediklerinizle kavuşabilir, ektiğiniz konuların hasadını alabilirsiniz. Gerginliklere dikkat edin zira özellikle ay burcu Boğa olanlar fevri tepkiler verme eğilimindesiniz.

İkizler Yükselen veya Ay Burcu İkizler Olanlar, Giderlerinize dikkat edin. 7 Mayıs’a kadar devam edecek bu transit, gelir gider dengelerinizi yeniden gözden geçirmenize neden olabilir. Ayrıca düşmanlar, rakiplerle ilgili sorunlar yaşanabilir. Gardınızı iyi almanız ve akıllıca yönetmeniz gereken bir süreç olacak.

Yengeç Yükselen veya Ay Burcu Yengeç Olanlar, Hedefleriniz, planlarınızla ilgili önemli ve kalıcı adımlar atabileceğiniz bir süreci Mars Boğa transiti ile başlatıyorsunuz. Sosyal alanlar, arkadaşlarla bağlantılı konularda hareketli bir dönem yaşanabilir. Bir süredir sabrettiğiniz sizi zorlayan kişilere karşı tavırlı olacağınız bir dönem geçireceksiniz.

Aslan Yükselen veya Ay Burcu Aslan Olanlar, Kariyer ve iş alanlarınızda hareketli bir dönem var. Sabrettiğiniz, beklediğiniz işler gelecek. Uzun vadeli hedeflerinizi başlatma veya ilerleme imkanınız olacak. Fırsatlara açık bir dönem geçireceksiniz. Eğitim, yurtdışı konularında gelişmeler yaşanabilir. Baba veya hayatınızda babanız gibi gördüğünüz bir erkek figürünün sağlığına dikkat etmek gerekebilir.

Başak Yükselen veya Ay Burcu Başak Olanlar, Hedefleriniz, hayatınıza bakış açınız, bir anlamda yaşamı ele alış şeklinizle ilgili yeni bakış açıları ve değişimler başlatabilirsiniz. Maddi alanlarda kendinizi güvende hissetmek önemli olacak. Ailevi konularda gelişmelere, olaylara açık olduğunuz bir dönem geçirebilirsiniz.

Terazi Yükselen veya Ay Burcu Terazi Olanlar, maddi konularda dikkatli olmanız gereken bir süreç var önünüzde. Başkalarından gelen kaynaklarınız, bu alanlarda ki beklentileriniz, krediler, miras veya nafaka, kira gelirleriyle ilgili duran bekleyen işler hareketlenecek. Boğaz bölgeniz başta olmak üzere sağlığınıza dikkat edin.

Akrep Yükselen veya Ay Burcu Akrep Olanlar, İlişkiler, evlilik, eşiniz ve partnerinizle bağlantılı konularda hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Bir süredir bu alanlarda duran, görmezden geldiklerinize sabrınız taşabilir, ilişkilerinizde daha önce aldırmadıklarınız bu süreçte size batabilir. İş ortaklıklarınız, ortak projelerinizle ilgili de kontaklarınızın arttığı bir dönem olacak.

Yay Yükselen veya Ay Burcu Yay Olanlar, iş ve mesleki konularda hareketli bir dönem başlıyor. Uzun süredir devam eden bekleme süreciniz veya yavaş ilerleyen konular aniden yerine oturabilir. Diğer yandan yeni iş olanakları, başlangıçları adına da aktif bir döneminiz var. Bu dönemde başladığınız işler uzun vadeli sonuçlar üretecekler. Ancak sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmekte.

Oğlak Yükselen veya Ay Burcu Oğlak Olanlar, çocuklar, çocuklarla ilgili konular da gelişmeler yaşarken, kişisel alanlarınız ile ailevi konuları iyi dengelemelisiniz. Bekarsanız, ilişkiler ve aşk alanında değişiklikler olabilir ve yeni bir ilişki hayatınıza girebilir.

Kova Yükselen veya Ay Burcu Kova Olanlar, Ev ve gayrimenkul konularıyla ilgili gelişmelere açık bir dönem geçireceksiniz. Ev içinde teknik sorunlara dikkat etmekte fayda var. Bu süreçte ev huzurunuza, gerginlikleri büyütmeden veya esnek şekilde ele almaya özen göstermeye bakın. Ailevi konular odak noktanız olabilir.

Balık Yükselen veya Ay Burcu Balık Olanlar, yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlarla ilgili alanlarda gelişmelere açık bir dönem geçireceksiniz. Girişimleriniz, yapmak istediklerinizle bağlantılı uzun vadeli konular artık sonuçlanmaya başlayabilir. Önemli kararlar alacağınız, adımlar atacağınız ve kişisel alanlarınızda farklı şekilde hayatı ele alacağınız bir dönem yaşayacaksınız.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *