Bu hafta AY küçülüyor. Yeni ay sürecine doğru gidiyoruz ve özellikle haftanın ortasından itibaren Venüs Gerilemesine eşlik edecek iki önemli etkileşim var. Öncelikle 3 iyicil Venüs, Merkür ve Jüpiter özel alanlardan geçecekler.

Çarşamba gününden itibaren Merkür burç değiştiriyor zor bir derecede ilerleyecek.

Vedik Astroloji  de  Jüpiter burç değiştiriyor ve bir yıldır devam ettirdiği Terazi yolculuğunda rotasını Akrep’e çevirdi. Geçiş sürecinde Perşembe gününden itibaren Araf dediğim sıkıntılı bir dereceden ilerleyecek ki bu hafta Perşembe gününden itibaren Jüpiter konuları olan eğitim, yolculuklar, hukuki konular adına hassas etkiler var.

Yani bu hafta önemli işlerinizi, görüşmelerinizi başlatacaklarınızı Perşembe gününe kadar toparlayın ve Perşembe – Pazar arasını başlangıçlar adına temkinli geçirin.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise Merkür iletişim, teknolojik aletler, anlaşma ve sözleşmeler, her türlü görüşme adına dikkat edin diyor. Çarşamba günü hayli hassas zira hem Venüs gerilemesi başlıyor hem de Merkür hassas bir aralığa geçiyor.

Pazartesi ve Salı günleri işlerinizi organize edip, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerini daha çok rutin konularla geçirmeye çalışın. Venüs gerilemesi Çarşamba akşam saatlerinde başlıyor ve bu hafta estetik ve güzellikle ilgili işlerinizi Çarşambadan itibaren biraz bekletmekte fayda var.

Piyasalar açısından da dengesiz etkiler öne çıkmakta. Para piyasalarında ve ekonomi de bir süredir devam eden daha yatay seyirde ki etkiler (Eylül ayı yazımda özellikle ayın ikinci yarısından itibaren piyasalar açısından rahatlama olacağını ama bunun geçici bir etki olduğundan bahsetmiştim) bu hafta ortasından itibaren piyasalar tekrar sıkışık bir döngüye geçebilir ki Ekim ayı yazım ve ayrıca Jüpiter yazımda ayrıntıları ayrıca aktaracağım.

Bu hafta rutin konular, elinizdeki işleri tamamlama açısından Çarşamba gününe kadar olan dönemi kullanın, başlatmanız gerekenlerle ilgili Çarşamba akşam üstüne kadar vaktiniz var ama Çarşamba akşam üstünden itibaren 3 iyicil dediğimiz 3 silahşörler Venüs, Jüpiter ve Merkür sıkışık bir seyir izleyecek ve Perşembe, Cuma ve Cumartesiyi biraz daha dikkatli geçirmekte fayda var.

Bu hafta burçlar açısından Terazi ve Koç burçları 3 gezegenin geçişine ev sahipliği yapacak. Şöyle ki Terazi burcundan gerçekleşecek geçişler, Terazi yükselenler, Ay burcu Terazi olanlar için dikkat gerektirmekte. Koç burçları ise tüm bu karışıklığı ilişkiler, ortaklı alanları ve sözleşme anlaşmalar açısından yaşayacaklar.

Başak burçları ise geçişin bir parçasını oluşturuyorlar ki parasal konular, finansal alanlar, ortak para alanları açısından dikkatli olmalılar. Balık burçları da keza maddi alanlar, duygusal ve ruhsal dengeleri açısından hassas olabilirler ki özellikle maddi alanlarda ani gelişmeler açısından tedbirli olmalılar.

Haftanın etkileri özellikle Perşembe’den itibaren hassasiyet içerdiği için Terazi, Koç, Başak ve Balık burçları başta olmak üzere radikal kararlar almadan, daha çok rutin konularla meşgul olmak yerinde olacaktır.

Haftanın Etkileri Ve Burçlar

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

İlişkiler, evliliğiniz, eşinizle olan ilişkileriniz ve diyaloglarınız, çevrenizle kurduğunuz iletişim, yapmak durumunda olduğunuz anlaşma ve sözleşmeler açısından bu hafta ortasından itibaren olan dönemi daha tedbirli ve acele adımlar atmadan geçirmelisiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Karşı burcunuza geçmeye hazırlanan Jüpiter öncesi dar bir alanda ilerleyecek, bu hafta ve önünüzdeki 10 günlük dönemde biraz daha sabırlı olmaya gayret edin, sonrasında ikili ilişkiler, ortaklı alanlar, eş ve evlilik konularında çok daha rahat bir döngünüz başlayacak ama öncesinde bu haftayı hukuki konularda da dahil biraz daha kontrollü ve acele etmeden geçirmelisiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Ev ve yuva alanlarınız, aşk ilişkiler, çocuklarınızla ilişkilerinizde bu hafta rutinde kalın, sakin olun ve bilhassa Perşembe gününden itibaren duygusal konular başta olmak üzere acele kararlar vermeyin. Borsa, spekülatif para alanlarında hafta ortasından itibaren dikkatli olmakta fayda var. Sepekülatif her türlü para işlerinizde bu hafta ortasından itibaren riskli yatırımlarda daha dikkatli olmakta fayda var.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Girişimler, başlatmak istediğiniz önemli adımlar adına bu hafta çarşambadan itibaren daha temkinli olmaya çalışın. Kardeşler, yakın çevrenizle ilişkiler, arkadaşlarınız ve yakınlarınızla olan diyaloglarda bu hafta meseleleri büyütmeyin. Estetik müdahaleler, güzellikle ilgili konularda Perşembe ile Pazar arası beklemenizde fayda var.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Kendiniz ifade etmek, bir konuda bir derdinizi, sıkıntınız olan bir durumu anlatmak, konuşmak adına çarşambadan itibaren olan döngü hafta sonuna kadar dikkat gerektirmekte. Yakın çevreniz ve iletişim konularında keza dikkatli olun. Teknolojik olaylar, cep telefonu veya bilgisayar gibi aletleri alımlarda Çarşamba ile Cumartesi arası alımlarda acele etmeyin.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Bir süredir burcunuzda ilerleyen Merkür burç değiştirirken, Jüpiter ve Venüs parasal konuları gösteren alanınızda hassas etkilerde. Bu hafta maddi konularda dikkatli olmakta fayda var. Önemli bir konuşma yapmanız gerekiyorsa Çarşamba ve Perşembe günlerine dikkat etmekte fayda var. Bu iki gün kendinizi ifade etme açısından yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. Cumartesinden itibaren maddi alanlar ve ifade alanlarınızda biraz daha rahat bir etkiye geçeceksiniz ama bu iki günü bu hafta iyi yönetmekte fayda var.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Burcunuzda 3 iyicil gezegenin zorlayıcı etkileri bu hafta fiziksel, duygusal konularda öncelikle temkinli olmanızı gerektirmekte. İç dengeleriniz açısından kendinizi huzursuz bir enerji içinde hissedebilirsiniz ki Perşembe ve cumartesi arası bu etkileşimler nedeniyle aşk ve ilişkiler ve çevrenizle ilişkiler açısından şartları zorlamayın. Bedeninizi bu hafta yormayın ve daha çok rutin konularla haftayı geçirmeye çalışın.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

İçsel dengelerinizi iyi ayarlamanız gereken bir hafta geçirmektesiniz. Olayların derinliğine bakmadan bu hafta biraz daha yüzeysel konulara yönelmek, şartları zorlamamak sizin için önemli. Duygusal ve ruhsal olarak gelgitler yaşayabilirsiniz ki bu duygu geçişlerinin düzeleceğini bilmenizde fayda var. Giderler açısından bu hafta beklenmedik gelişmeler olabilir. Gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız doğru olur.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Kariyer ve iş alanlarınız açısından bu hafta önemli adımlar ve kararlar alma için şartlar uygun olmaya bilir. Haftayı rutin işlerle ve esnek konularla geçirmek en doğru olacaktır. Özellikle hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına acele kararlar almamanız gereken bir hafta ki özellikle Perşembe gününden itibaren daha çok rutine yönelmek gerekmekte.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Aile, kariyer ve uluslararası konularda bu hafta acele kararlar almayın ve bilhassa çarşambadan itibaren önemli başlangıçları daha dikkatle ele alın. Sağlıkta alerjiler, üst solunum yolları enfeksiyonlarına karşı tedbirli olmanızda fayda var. Hizmet sektörüyle ilgili işleriniz varsa Çarşamba ve Perşembe günü yeni başlangıçlardan sakınmalısınız.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Yakın bir süreçte Jüpiter kariyer alanınıza geçecek ancak öncesinde bu hafta geçiş süreci tamamlana kadar Çarşamba gününden itibaren kariyer ve iş alanlarında dikkatli olmanızda fayda var. Önemli iş konularınızı incelemek ve üzerinde düşünmek, araştırmak için Çarşamba’dan itibaren biraz beklemekte fayda var. Hukuki konular, teknolojik alanlar, eğitim ve benzeri işlerinizde hafta ortasından itibaren daha çok rutinde kalmaya çalışın.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Eşiniz, partneriniz, iş ortaklarınız veya birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinize ve iletişiminize bu hafta biraz daha dikkat etmekte fayda var. Özellikle ortaklı işleriniz açısından bu haftayı tedbirli geçirin. Yeni bir iş ortaklığı ve benzeri konuda önümüzdeki haftadan itibaren hareket etmek daha iyi sonuç almanıza destek verebilir. Ele aldıklarınızla duygusal ve zihinsel olarak büyütmeden ilerlemelisiniz. Meseleleri fazlasıyla gözünüzde büyütebilirsiniz. Bu nedenle karmaşık ve zor işleri bu haftaya almamak sizin için daha faydalı olabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *