Haftalık Astroloji Yazılarım

Vedik Astroloji Haftalık Yorumlarım

12-19 Mart Haftası ve Balık Burcunda Yeni Ay

Vedik Astroloji göre haftaya Ay‘ın Oğlak enerjisi ile başlarken, bir yandan da Ay ve Ketu kavuşumunu etkin olacak. İçsel enerjilerin güçlendiği bu süreçte hafta boyunca Jüpiter 29 derecede Vedik Astrolojiye göre Atma Karaka enerjisini yüklenen gezegen olacak. Jüpiter 14 Mart Perşembe günü boyunca Güneş‘e Atma Karaka enerjisini kaptıracak olsa da bu haftanın Kral gezegeni nam-ı değer Guru (Jüpiter) olacak görünüyor. Öncelikle bu hafta eğitim, hukuki konular, yurtdışı işleriniz ve özellikle finansal iş ve alanlarda acele adımlar atmayın. Bu konularda sonuçları uzun vadeye yayılacak bir işiniz varsa, acele etmeden çok yönlü bakmaya çalışarak hareket edin.

Cuma günü Vedik Astroloji‘ye göre Yeni Ay enerjisi başlıyor. Cuma saat 16 da başlayacak Amavasya/ Yeni Ay etkisi Cumartesi günü 15:09 da Balık burcunda Güneş ve Ay’ın tam kavuşumu ile tamamlanacak.

Haftanın ilk iki günü Pazartesi öğleden itibaren, Salı ve Çarşamba günleri boyunca AY OĞLAK burcunda ilerliyor. Ketu ile birlikte yapacağı bu yolculukta özellikle Oğlak burçlarına ilginç rüyalar ve sezgileri de beraberinde getirecek. Yengeç ve Oğlak burçları ile Başak ve Boğa burçları, bu alanlarda yükselen veya Ay burçları olanlar adına perşembeye kadar olan dönem hareketli etkiler taşımakta. Pazartesi günü ritüeller, enerji çalışmaları, açılışlar, törenler ve benzeri çalışmalar için şartlar uygun olacak. Oğlak, Yengeç, Boğa ve Başak burçları günün koşullarına daha rahat uyum sağlayacaklar. Perşembeden itibaren Ay Kova’ya geçiyor ve Ketu’nun gölgesinden ayrılıyor. Perşembe günü Ay karanlık fazına iyice geçmiş olacak. Bir konu hakkında düşünmek, derinlemesine incelemek, bir konuda sezgilerinize güvenmek adına güzel etkiler var.

Hafta ortası Çarşamba günü Güneş ve Jüpiter 29 derecede ilerleyecek ki özellikle Güneş’in derecesi ve bulunduğu takımyıldız hayli riskli bir alana işaret etmekte. Yönetim konuları, kamuyla ilgili işleriniz, üst düzey bir görüşme, üst pozisyondan biri ile toplantı veya görüşme planlarınız varsa 14 Mart Çarşamba ve 15 Mart Perşembe günlerine denk getirmemeye gayret edin.

Finansal alanlar, para piyasaları adına zor bir hafta olabilir. Bolluk ve bereketin temsilcisi Jüpiter (Guru) Retro hareketine başladı ve hafta boyunca zor bir derecede sıkıntılı bir aralıktan ilerleyecek. Piyasalarda daralma, nakit akışlarında sorunlar, banka faizleri, spekülatif alanlar, borsa ve döviz piyasaları adına bu hafta boyunca dalgalanma yaşanabilir. Bu hafta genel olarak finansal alanlarda önemli girişimler, adımlar için şartlar destekli değil.

Cuma’dan itibaren başlayacak Yeni Ay etkisi metabolizmamızın düşmesine, daha yavaş çalışmasına neden olacak ki özellikle diyet ve benzeri bir planınız varsa Perşembe gününe kadar adım atın veya başlatın, aksi halde önümüzdeki haftaya bırakmanız daha doğru olacak. Sağlık açısından bedenin savunmalarının düşük olacağı bir hafta geçireceğiz. Yeni ay süreçlerinde bedenin metabolizması düşer ve fiziki ve ruhsal olarak kendimizi yormamamız gereken bir süreç geçiririz. Bu nedenle bu hafta Perşembeden itibaren fiziksel olarak ağır sporlar, ağır diyetler, fiziksel ve ruhsal olarak sizi yoracak ağır işlerden uzak durun. Perşembe ile Pazar arasını  mümkün olduğu kadar dinlenerek, mümkün değilse hafta sonunu mutlaka bedenen dinlenmeye vakit ayırarak geçirmeye gayret edin.

Yeni Ay en yoğun Balık ve Başak burçlarını ayrıca su elementi mensupları olan Yengeç ve Akrep burçlarını diğer burçlara göre daha yoğun etkileyecek. Duygusal hassasiyetlerin arttığı bir yeniay döngüsü yaşayabiliriz. Su ile ilgili gelişmeler, tuhaf yağmurlar hava durumunda ani gelişmeler, sis ve benzeri sıkıntılar yaşanabilir. Yeni Ay sürecinde bilhassa Perşembe ve Pazar arası evlerinizde su sıkıntılarına, tesisat sorunlarına dikkat edin. Suyla ilgili aksiliklere karşı tedbirli olun. Öte yandan Balık burcu Yeni Ay’ı kendimizi şifalamak, ruhsal ve duygusal travmalarımızı iyileştirmek için fırsat da verecek. Karmaşalara dikkat etmek, kendimizi kurban gibi görme dürtüsünden uzaklaşmak gerekiyor. Çevrenizden beklemediğiniz yardımlar, hatta ilahi yardımlar gelebilir. Bu ay ki yeni ay etkisinin en büyük enerjisi ilahi kapılar aralanıyor ki yaptığınız yardımların, dokunduğunuz, faydanız olan insanların size hediye ettikleri dua, iyi niyet, minnet duygularının adeta geri dönüşü gerçekleşmekte. İlahi kapılar aralanırken, şükürden ve esasen ihtiyacınız olana sahip olduğunuz bilincinden uzaklaşmadan kendi enerjinizi dengelemelisiniz. Yeni Ay yazımda ayrıntıları aktaracağım. Hafta sonuna kadar yayında olur ki web sitemden takip edebilirsiniz.

Vedik Astroloji Burçlara Göre Bu Haftanın Enerjileri

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç     

Hafta başı Perşembeye kadar iş ve kariyerle ilgili konulara, sosyal etkinliklere, halletmeniz, bitirmeniz gereken işlere yöneleceksiniz. Çalışıyorsanız, perşembeye kadar olan dönemi iyi değerlendirin, iş konularında bir süredir bekleyen bir durumu çözmeniz söz konusu olabilir. Yeni Ay gizlediğiniz bir konuyla ilgili gelişmeler verebilir. Bir süredir kendinize sakladığınız, kimsenin bilemesini istemediğiniz bir iş veya durumla ilgili harekete geçme dürtünüz yüksek olacak. Bu hafta ortasından itibaren duygusal gelgitlere dikkat edin, açık hava da olun, hafta sonu bedenen ve ruhen kendinizi yormayın.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Sosyal alanlarınız arkadaş çevrenizle bağlantılı konulara odaklanabilirsiniz. Hedeflediğiniz bir konu, durum, duygusal bir beklentiniz adına ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun süredir sabrettiğiniz, sabırla beklediğiniz bir konuda sonuç almanız söz konusu. Salı ve Çarşamba günlerine hem kariyer, hem de duygusal açıdan dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Özelikle aşk ve ilişkiler adına Salı günü ipleri koparma, uzun süredir sabrettiklerinizle ilgili radikal bir karar alma eğiliminiz yüksek olacak dikkatli olun Bu hafta duygusal alanlar ve maddi konularda kararlarınızı uygulamadan önce bir süre düşünmek ve acele etmemek sizin için yerinde olacaktır. Yeni Ay size yeni başlangıçlar, zorluklarla gelen kolaylıkları müjdeliyor.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Kariyer ve iş açısından yoğun, duygusal alanlar ve ilişkilerinizde ise zorlandığınız günler geçiriyorsunuz. Özellikle İkizler yükselen olanlar bu ilişkiler, partnerleri, eşleriyle diyaloglarında hayli karışık günler geçiriyorlar. Bu hafta özellikle ilişkiler konusunda biraz daha esnek ve sakin olmaya çalışın. Fevri hareket etmeden, olay ve durumlara takılmadan ilişkilerinizi ele alın. İş ve kariyer konularında yeni ay ile birlikte keskin kararlar alma, ani gelişmeler yaşama potansiyelleriniz var. Teklifler, yeni gelişmeler adına şartlar güzel değişiklikler, fırsatlar getirebilir ancak Balık Yeni Ay’ı ve sert bir yıldızda gerçekleşmesi, duygusal olarak gelişmeleri tam göremeden, kendinizi iş ve ev arasında sıkışmış ve ne yöne gideceğinizi bilemediğiniz bir durumda bulmanıza neden olabilir. Dinlenin, hafta boyunca iş yüklerinizi hafifletin ve kendinize vakit ayırmaya çalışın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Eğitim, hukuki konular, yabancılarla ilgili işler veya yurtdışı planlarınız, hazırlıklarınız, beklentileriniz varsa bu hafta ilginç gelişmeler yaşanabilir. Bilhassa Yengeç yükselenler, beklemedikleri yerlerden destek alma ve fırsatlar yakalama potansiyellerine sahipler. Ruhsal ve spritüel olarak açılımların yüksek olduğu, sezgisel fark edişlerinizin arttığı bir hafta yaşayacaksınız. Hafta başı eşiniz, partnerinizle ilgili konular, iş ortaklıklarınız, yurtdışı projeleri, teklifler açısından Perşembe gününe kadar hayli etkin bir süreç var. Dikkatiniz ikili ilişkiler ve iş ortaklıklarınızda olabilir. Perşembeden itibaren Yeni Ay sürecine geçerken kişisel alanlar, kendinizle ilgili gelişmeler, yurtdışı, hukuki işler, eğitim konuları öne çıkacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Hafta ortasına kadar olan süreçte iş alanlarınız, mesleki konular, size bağlı çalışanlar, asistan veya size hizmet eden kişilerle ilgili konular, birlikte yürüttüğünüz işler öne çıkacak. Gündelik temponuz artarken, işleri ele alma biçiminiz net ve olması gerekene yönelik, sonuç odaklı olabilir. Hafta sonuna doğru etkin olacak Yeni Ay enerjisi ile birlikte Perşembeden itibaren eşiniz, partneriniz, iş ortaklarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmekte fayda olacaktır. Yeni Ay sizi dönüşümlere ve olaylara farklı bakmaya zorlarken, dönüştürmeniz gerekenlerle ilgili de fırsatlar ve desteklerde almanıza neden olacak. Başkalarından gelecek kaynaklar açısından güzel gelişmeler olabilir. Örneğin eşinizin gelirlerinde olabilecek bir değişiklik, hayatınızda bir süredir devam eden bir sorunu halletmenize destek verebilir.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Bir süredir devam eden ilişkiler ve ilişkilere bakışınızla ilgili hayatınızda önemli ve yeni kararlar gelebilir. Karşı burcunuzda Vedik Astrolojiye göre yerleşmiş olan Merkür ve Venüs, ikili ilişkilerinizde ve duygusal alanlarda hareketli günler geçirdiğinize işaret ederken bir yandan da bu alana Mars’ın yaptığı görünüm şartların değişebileceğini de göstermekte. İlişkilerinizde, her türlü arkadaşlık alanınızda, dostluklarınızda, duygusal birlikteliklerinizde yaptığınız ve anlaşılmayan tüm fedakarlıklardan kurtulma ve yüklerinizi bırakma zamanlarından geçiyorsunuz. Kendinizi yeniden tanımlama etkiniz hayli kuvvetli. Öte yandan yeni bir ilişkinin karşınıza çıkması, teklifler almanız, sadece duygusal alanlarda değil, iş ve dünyevi konularda yeni gelişmelerin yaşanabileceği değişimlere açık bir döneme girdiniz. HaFta sonunu başlangıçlar yapmadan geçirin ve kendinizi yormadan işleri ele alırken, dinlenmeye özen göstermeyi ihmal etmeyin.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Pazartesi ve Salı günleri teklifler ve iş olanakları açısından şanslı bir dönem geçireceksiniz. Girişimlerinizin sonucunu almanız söz konusu. Yeni ve ummadığınız fırsatlar gelirken, bir süredir umudu kestiğiniz bir konuda beklenmedik gelişmeler de yaşanabilir. Bu süreçte ve özellikle bu hafta sağlığınıza dikkat etmek yerinde olacak. Sağlık konularında dikkatli olmanız bir yana, bir süredir ertelediğiniz bir tahlil veya tetkik için harekete geçmek durumunda kalabilirsiniz. Diğer yandan işinizde düşmanlara veya günlük hayatınızda etrafınızda rekabetlerini, düşmanlıklarını bildiğiniz kişilere karşı daha dikkatli ve tedbirli olmanız faydanıza olacaktır.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Maddi konularda dikkatli olmanız gereken bir hafta yaşamaktasınız. Spekülatif yatırımlar, borsa, döviz ve bunun gibi finansal alanlarda riskli girişimler için uygun bir hafta değil. Tedbirli olmak ve güvenli alanlarda kalmak sizin için önemli olacak. Bu hafta boyunca gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamanız, sürpriz veya gereksiz harcamalar için daha dikkatli olmanız yerinde olacaktır. Kısacası bu hafta maddi konulara ve para işlerine dikkat edin. Öte yandan aşk ve ilişki konuları, eğlence hayatınız, duygusal konularda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili alanları da aktive edecek olan Yeni Ay çocuk sahibi değilseniz bu konuda bir karar almanıza veya sürpriz bir sonuçla karşılaşmanıza neden olabilir. Duygusal ilişkinizde romantik beklentinizin arttığı, duygusal ihtiyaçlarınızın yükseldiği bir hafta olacak ki bilhassa hafta ortasından ve Cumadan itibaren duygusal alanlarda daha sakin ve esnek olmaya çalışın. Bekarsanız kendinizi yeni bir ilişkinin içinde bulabilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Vedik Astroloji’ye göre burcunuzda ilerleyen Mars ve Satürn sizi sorumluluklara ve mücadeleye doğru adeta itmekte. Bilhassa yükselen burcunuz Yay ise bu etkileşimi daha da yoğun hissetmektesiniz. Nisan sonuna kadar burcunuzda konaklamaya başlayan Mars, sporda, fiziksel koşturmalarda dikkatli olmanızı, araba kullanırken keza dikkat etmenizi düşmeler ve bunun gibi konularda tedbirsiz davranmamanız gerektiğini vurgulamakta. Mars’ın Satürn ile yaptığı bu kontak sizi cesur adımlar atmaya yönlendirebilir. Takıntılara bu aralıkta dikkat etmeniz ve ele aldığınız her şeyi daha esnek ve sakin biçimde yürütmeye çalışmalısınız. Ev, aile ve yuva alanlarında gerçekleşecek Yeni Ay Cumadan itibaren ev ve yuva alanlarınızla ilgili gelişmeler verirken, kariyer ve işinizle ilgili de fırsat ve yeni durumları hayatınızda aktive edebilir. Ebeveynler, onlarla ilişkileriniz, eviniz, gayrimenkul konuları, taşınmalar, ev değişiklikleri vs bu hafta gelişmeler yaşayabileceğiniz konular arasında olacak.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

İç öfkelerinizin arttığı, uzun süredir tahammül ettiklerinizle ilgili sınırlarınızın alarm verdiği bir süreç geçirmektesiniz. Sizi zorlayan, üzen veya ekstra sıkıntı veren insanları hızlı şekilde hayatınızdan çıkarın. İç dengelerinize yönelin ve mümkünse bedeninizi zorlamadan, hafif şekilde spor veya yürüyüş yapmaya önem verin. Bu süreçte sizden gizlenen, arkanızdan çevrilen tüm konu ve dedikoduları öğrenme, bunların önünüze düşme potansiyelleri de hayli yüksek. Kendi içinize döndüğünüz ve kalabalıklardan uzak durarak daha rahat edeceğiniz bir hafta geçirmektesiniz. İş ve kariyer konularında acele etmeyin ve yeni bir işi, önemli bir projeyi bu hafta başlatmayın. Kariyer evinizde çok hassas bir derecede durağan pozisyonda olan Jüpiter, parasal işleri, kariyer alanlarını bloke edebilir ki şartları bu hafta zorlamayın ve finansal işlerinizde asla risk almayın. Hafta sonu kısa bir seyahate çıkmak, ani bir kararla yakın bir yere yolculuk organize etmeniz söz konusu.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hafta başı pazartesi ile çarşamba arası duygusal olarak hassas bir süreç geçireceksiniz. Sosyal çevrenizle ilişkilerinizde, arkadaşlarınızla diyaloglarınızda beklenmedik sıkıntılar veya tepkiler bu dönemde yaşanabilir. Bu süreç hafta ortasına kadar sizi kendinizle kalmaya yönlendirirken, kendi alanlarınızda daha rahat olacağınıza işaret etmekte. Perşembe günü Ay burcunuza geçecek ve yeni ay öncesi sezgiler ve hisler açısından sizi hayli güçlü etkilerle donatacak. Duygusal olarak rahatlayacaksınız. Cuma dan itibaren etkisi başlayacak Yeni ay süreci ise parasal konular, maddi alanlar, değerleriniz, ailevi konularda ilginç gelişmeler getirebilir. Özellikle eş ve eşinizin işleriyle ilgili yeni durumlar, bir süredir bekleyen ilerlemeyen bir konuda hız kazanma şartların değişmesine neden olacak.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Haftaya koşturma ve yoğun bir tempo ile başlayacaksınız. Çarşamba gününe kadar olan döngü de bir kaç işi bir arada yapabilirsiniz, biriken ve bir türlü fırsat bulup tamamlayamadığınız işleri düzene koymanız açısından güzel etkiler söz konusu. Perşembeden itibaren Ay karanlık fazına geçerken sizin bilinç altınızı tetikleyecek bir alana da yerleşmiş olacak. Haberci rüyalar, psişik etkiler açısından hafta ortasından itibaren deneyimleriniz artabilir. Perşembe ile Cumartesi arası duygusal ve zihinsel olarak kendinizi zorlamayın. Cuma dan itibaren yeni ay etkisi başlarken burcunuzda gerçekleşecek bu ayın yeni Ay döngüsü, sizi yeni kararlar almaya, kariyer, iş ve maddi konularda önemi gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Öte yandan eşiniz, partnerinizle ilgili de yeni gelişmeler ve durumlar yaşanması söz konusu. Fedakarlıklarınızın dozajını bu hafta ortasından itibaren iyi ayarlamalısınız. Kişisel alanlarınıza, kendi ihtiyaçlarınıza zaman ayırmanız gereken bir dönem geçirmektesiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *