30 Nisan – 6 Mayıs Haftası

Vedik Astroloji Haftalık Yorumlarım

Yorucu bir dolunaydan çıkıp, yorucu bir haftaya giriyoruz. Öncelikle bu haftanın en dikkat çekici durumu Mars’ın derecesinin çok zayıf olması ve bu etkinin neredeyse hafta boyunca devam etmesi. Vedik Astroloji’ye göre bu hafta Mars iyi yönetilmesi gereken etkiler yansıtacak hayatımıza.

Mars hayatımızdaki atraksiyonu, girişim gücümüzü, mücadeleci tarafımızı, liderliğimizi, lider olma isteğimizi, rekabet arzumuzu, savaşma gücümüzü temsil eder. Eril bir gezegendir. Eğer o olmasaydı, yani yaşamımızda Mars enerjisi eksik olsaydı, yerinde sayan, keşfedemeyen, öncülük edemeyen, hala ilk insan halimizle olduğumuz yerde sayan basit hayatlar süren varlıklar olacaktık. O bizi keşfetmeye, savaşmaya, mücadele etmeye, ilerlemeye zorladı. Ancak bunları yaparken gölgesini yani zararlı etkilerini de zaman zaman hayatımızda aktif etmedi değil. Mars aynı zamanda zorlayıcı bir enerjiyi de temsil eder. Öfkeli, savaşçı, düşünmeden hareket eden, hesaplamadan girişimde bulunan, adım attıktan sonra bunun sonuçlarını fark eden bir yapıyı da gösterir. Kaldı ki her gezegenin olumlu yönleri kadar gölgeleri, zararlı tarafları vardır. Tıpkı madalyonun iki yüzünün olması gibi tüm gezegenlerin de iki yüzü vardır. Mars’ın gölge yüzü kavgaya, tartışmaya, savaşmaya, öfkeye ve gerginliklere bizi açık kılabilir. İşte, Mars bu hafta boyunca zararlı bir derecede ilerlerken bize cumartesi gününe kadar bu kavgacı yüzünü sıklıkla hatırlatacak.

Pazartesi günü Mars 29 derecede ilerliyor ve bu arada Terazi burcunda ki Ay Jüpiter kavuşumu her şeyi büyütme ve küçük bir tartışmayı bile kocaman bir kavgaya çevirme eğilimi verecek. Özellikle Koç, Akrep, Yay, Aslan, İkizler, Terazi burçları ve Vedik Astrolojiye göre Ay veya Yükselenleri bu burçlarda olanlar iç gerginliklerinizi, öfkelerinizi iyi yönetmeye bakın. Pazartesi öğleye kadar dolunay etkileri aktif olmaya devam ediyor. Duygusal olarak gelgitler, öfke kontrolünde zorlanma yaşanabilir. Bugün fiziksel olarak kendinizi yormayın.

Salı günü bu haftanın en hassas günü diyebilirim. Mars Atma Karaka, yani günün en etkin gezegeni, Yay’ın son derecesinde hayli negatif bir aralıkta ki buna gezegenin arafta olması durumu derim, ayrıca Salı günü zaten Mars günüdür. Kısacası Salı günü Mars etkisi çok aktif ve bu enerji herkesi çok yorabilir. Yollarda olanlar trafiğe dikkat etsinler.  Gerginlikler artabilir. En doğrusu Salı gününe önemli bir işinizi veya başlangıcınızı denk getirmeyin. Toplantılar, uzlaşma isteyen konular, birisi ile uzlaşmaya, orta yolu bulmaya yönelik görüşmeler destekli değil.

Perşembe günü Mars artık Vedik Astroloji’de Oğlak burcunda ve hala sıkıntılı bir derecede ki Oğlak burçları öfke kontrolüne dikkat etsinler. Perşembe gününün tithi etkisi yani ay fazı hayli kritik ki Perşembe günü uzlaşma sağlamak için yine çok rahat enerjiler bulunmuyor. Cuma günü ise Ay ve Satürn kavuşuyor ki duygusal meseleleri ele almamaya bakın.

Kısacası bu hafta dengesiz bir Mars ile baş etmek zorundayız. Sağ duyudan ayrılmadan ve sakin olmaya çalışmak önemli. Öte yandan bu hafta yer altı hareketleri yani depremler için yine kritik bir hafta olacak. Mars sadece yüzeyi değil, yerin altını da gerginleştirebilir.

Burçlara göre bu hafta ;

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Acele kararlar vermemeniz ve herhangi bir konuda düşünmeden hareket etmemeniz hafta boyunca önemli. Fiziksel olarak kendinizi zorlamayın, ağır sporlar, yorucu işler için haftanın etkileri dikkatli olmanızı gerektiriyor. Perşembe gününden itibaren iş konuları, kariyer ve otorite sembolü kişilerle ilişkilerinize dikkat etmeniz yerinde olacak. Bu hafta ele aldığınız her konuda sakin ve esnek olmaya bakın.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Duygusal olarak hassas olabilirsiniz. Hafta boyunca finansal konular, parasal işlerinizde acele kararlar vermeyin. Cuma’ya kadar aşk ve ilişkilerde hassas bir aralıktan geçeceksiniz. Partnerinizle diyaloglarınıza, genel olarak da ikili ilişkilerinizde tepkilerinize özen göstermek yerinde olacaktır.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Mars Perşembe gününe kadar ikili ilişkileriniz, partner veya eşinizle ilgili konu ve alanlarda ilerliyor ki her türlü ortaklığınız, anlaşma ve sözleşmeler, başkalarıyla kurduğunuz (arkadaşlarınız dahil) tüm iletişimde dikkatli olmanız gerektiğiniz gösteriyor. Perşembe ile Cumartesi arası ise kazalar ve aksilikler için özellikle Perşembe ve Cuma hassas bir aralıkta olacaksınız. Esnek olmaya gayret ederken, durumları ele alırken; gerek özel ilişkilerinizde, gerekse iş veya güncel alanlarda hiçbir şeyi büyütmeyin.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Bu hafta mesleki konular, size bağlı çalışanlar, anne tarafından akrabalar, sağlık, yakınlarınızın sağlık konuları yoğunlaşacağınız konu veya işler olabilir. Sağlığınıza özellikle dikkat etmelisiniz. Diğer yandan çalışıyorsanız, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde esnek olmak, tartışmalara girmemeye özen göstermek doğru olacaktır. Haftayı sakin ve kendi halinizde geçirmeye çalışın.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İlişkiler, aşk ve duygusal hayatınız, devam eden ilişkinizdeki bazı tıkanıklıklar uğraşacağınız veya yoğunlaşacağınız alanlar olabilir. Çocuklar, çocuklarınızla ilgili konularda yine bu hafta boyunca gündeminizde kalabilir. Ele aldıklarınıza büyütmeden bakın ve çözümsel yaklaşımlarla ilerlemeye gayret edin.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Aile ve ev hayatınız adına dikkatli olmanız gereken bir hafta geçireceksiniz. Eğer taşınma ve benzer bir durum söz konusu ise aksiliklere karşı tedbirli olun. Ev alım ve satımları ve benzeri konularda dikkatli olmak, iyi planlamak yapmak yerinde olacaktır. Aile içi tartışmalara, gerginliklere özellikle Perşembe gününe kadar biraz daha açık olabilirsiniz ki aile içinde huzura, gereksiz gerginliklere yüz vermemeye çalışın.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler hatta komşularınızla olan diyaloglarınıza önem vermeniz yerinde olacaktır. Bu hafta sorunlar artarken çözüm bulmak zorlaşabilir. Bu nedenle tartışmaları büyütmeden hayatınızı devam ettirmelisiniz. Girişimler, yeni başlangıçlar için yine hafta boyunca acele kararlar vermemek yerinde olur.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Maddi konular, parasal alanlar, bankacılık işleri ve benzeri işleriniz adına hafta boyunca hassas etkileriniz söz konusu. Konuşmalarınıza, sözlerinize dikkat etmek yerinde olur. Söz verirken, vaat de bulunurken iyi düşünün. Başkalarıyla olan her türlü iletişiminizde bu hafta hassas bir aralıktan geçtiğinizi bilmeniz yerinde olur.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Burcunuzda hassas bir etkide ilerleyen Mars, öfke kontrolü ve gerginlikler ve bir süredir biriktirdiklerinizin aniden aktive olması açısından dikkatli olmanızı gerektirmekte. Özellikle Perşembe gününe kadar ele aldığınız her türlü konuyu sakin bir şekilde çözmeye ve şartları zorlamamaya özen gösterin.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hafta boyunca mümkün olduğunca kendi alanlarınızda olmanız, kalabalıklardan, gerginlikten uzak durmanız Mars transitini daha rahat atlatmanıza destek olabilir. İç gerginliklerinizin artacağı, sebepsiz huzursuzluk hissedebileceğiniz bir hafta olabilir. Duygusal gelgitlerinizi fazla abartmadan rutin işlerinize yönelmeniz daha rahat etmenizi sağlayabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hedefleriniz, arzularınız ve yapmak istediklerinizi aktive etmek için Mars sizi harekete geçmeye teşvik edebilir ama unutmayın ki bu hafta adım atmak ve başlatmak için şartlar hala çok uygun değil. Bu nedenle işlerinizde, duygusal hayatınızda sabırlı olmaya ve kendinizi, ruhunuzu yormadan ele alacaklarınızı değerlendirmeye gayret etmelisiniz. Özellikle Perşembe gününe kadar olan bölümde arkadaşlar ve arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmekte yerinde olacaktır.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Kariyer ve iş konularında önemli adım ve girişimleri bu hafta dikkatli değerlendirmeniz yerinde olur. İş ve kariyer alanızdan çıkarken zor derecelerden geçecek olan Mars, aile ve ev, yakın çevrenizle ilgili konularda hassas bir hafta geçirmenize neden olabilir. Gerek iç alanlarınız, gerekse kariyer, iş veya başkalarıyla olan her türlü iletişiminizde şartları zorlamadan ve savaşa çevirmeden ele almanız, değerlendirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *