18 Mart 2019 Haftası Gökyüzü Etkileri

Hareketli, duygusal volümü yüksek bir haftaya giriyoruz. Vedik Astrolojiye göre Çarşamba günü başlayacak Dolunay etkisi, 21 Mart Perşembe günü sabah erken saatlerde tamamlanacak.

Hafta başı Pazartesi günü Merkür Retro hareketi ile Kova burcuna geri dönmüş olacak. Merkür Vedik Astrolojiye göre Balık burcunda başlattığı yolculuğunu Retro olması yani gerilemesi nedeniyle Kova’ya dönerek devam ettirmekte. Balık ve Kova burçları Merkür gerilemesinden doğal olarak biraz daha fazla etkilendiler ama iyi haber şu ki biraz sabırlı olurlarsa, Merkür Retro’sunun biteceği Nisan başı ile birlikte bu iki burç hayli hızlı bir tempoya geçerek, Retro döneminde bekleyen işlerini daha akıcı biçimde halledebilecekler.

Merkür Retro sürecinin ayrıntılarına Merkür Retro Başlıyor yazımdan ulaşabilirsiniz.

Bu hafta Merkür Neptün kavuşuma gidiyor. Bu etki sırların açığa çıkması, hayatınızdaki gizemlerin veya sizin öğrenmek zorunda olduğunuz bilmediğiniz şeylerin birden önünüze düşmesine neden olacak. Diğer yandan bu etki ruhsal açılımlar, sezgiler, evrensel enerjilerle bağlantı kurmak adına hayli güçlü etkileşimler vermekte. Rüyalar, hissedişler, tuhaf karşılaşmalar, garip tesadüfler sizi şaşırtabilir.

Merkür Retro’nun zor bir aralığına geçtik ve Merkür’ün Neptün ile yapacağı kontak unutkanlıklar, dalgınlıklar, dikkat toplama sorunlarına neden olabilir. Bu hafta dikkatinizi vermeniz gereken, ayrıntılı ve detaylı işlerde daha dikkatli olun ve kontrol ederek işleri yürütün. İşlerinizde kimseye güvenmeyin. Kendiniz yapın veya son kontrollere önem verin.

Diğer yandan dolandırıcılıklar açısından sıkıntılı bir hafta, sahtekarlıklara ve sahtekarlara dikkat etmek gerekirken, size her söylenene inanmayın ve bilmediğiniz konulara atlamayın. Evraklar imzaladığınız belgeleri iyi kontrol edin.

Jüpiter hafta boyunca düğüm noktasında ilerleyecek ki çocuklar, hukuki konular, kadınlar için eşleriyle ilişkileri veya eşleriyle bağlantılı sorunlar adına stresli bir hafta olabilir. Hukuki konularda düşünerek adım atın. Eğitimle ilgili her türlü konuda yeni bir eğitime başlamak için acele etmeyin, mümkünse bu haftayı hatta Merkür Retro’yu geçirmeye bakın.

Pazartesi günü Ay Yengeç’te ilerliyor ancak bu hafta Perşembe gününe kadar gökyüzü sert etkiler barındırmakta.  Özellikle Salı ve Çarşamba günlerini iyi yönetmek gerekecek.

Dolunay dönemleri duygusal dalgalanmalara, ele aldıklarınızı fazlasıyla hararetli yürütmenize neden olur. Diğer yandan her şey açık ve nettir. Merkür ve Neptün kavuşumu ile gizli kapaklı ve sizden gizlenen bir şeyleri öğrenmeniz, farkına varmanız söz konusu.

Dolunay Vedik Astrolojiye göre Çarşamba günü başlıyor ve Perşembe günü sabah saatlerinde Başak burcunda tamamlanıyor.

Uttara Phalguni yıldızında gerçekleşecek Dolunay birlikten doğan gücü temsil edecek. Tam da birlik içinde olma zamanı. Dolunay’ın yıldızı bir arada yapılan, birlik duygusundan gelen refahı ve himayeyi, korunmayı temsil etmekte.

Sözleşmeler, anlaşmalarla bağlantılı noktaları etkileyecek olan Dolunay, bir işin organize edilmesi, düzene girmesi, başı bozuk bir konunun derli toplu bir hale gelmesi adına hayli etkin. Merkür Retro ile denk gelen Dolunay eski konuların, belirsiz kalmış meselelerin gün yüzüne çıkmasına neden olacak. Yeniden değerlendirmelerin sık yaşandığı bir hafta geçireceğiz.

Yakınlarınızdan, dostlarınızda gelebilecek kazançlar, faydalar adına etkin bir dönem olacak. Ancak Merkür gerilemesi nedeniyle bilhassa anlaşma ve sözleşmelerde bu dönem genel olarak dikkat etmek ama bu hafta ekstra dikkat etmek gerekiyor. Birdenbire önünüze düşen, arkasını bilmediğiniz bir konuda bir anlaşma veya teklife hemen atlamayın. Ancak önceden başlayan, dağılmış, yarım kalmış, ucu kopmuş bir iş veya işler adına Dolunay toparlama, netleşme ve sonuçlanma etkilerini tetikleyecek.

Özellikle Başak burçları, Balık, Kova, Boğa ve Oğlak burçları özellikle de yükselen veya Ay burçları Vedik Astrolojisine göre bu alanlarda olanlar daha etkili bir dolunay süreci geçirebilirler.

Bu hafta takıntılarınıza dikkat edin, Başak dolunayı takıldığınız noktada sizi yorabilir. Organize etmek, planlamak, eskiden planlanan ama olmayan bir konunun rahatça çözülmesine şartlar destekli verebilecek.

Salı ve Çarşamba günleri haftanın en hassas günleri. Önemli bir başlangıcı bu iki güne almamaya bakın ama Perşembe’den itibaren duygusal ve fiziksel olarak rahat bir dönem başlayacak.

Ay Perşembe gününden itibaren küçülmeye başlayacak. Perşembe gününe kadar beden sıvı toplama eğiliminde ki tuzlu gıdalar, fazla tuz tüketimi, asitli yiyecekler, şişkinlik yapabilecek her türlü besinden uzak durmak yerinde olur. Perşembe’den itibarense Ayın küçülme periyodu ile bedenden şişkinlikleri, ödemleri atmak daha kolay olacak. Özellikle Cumartesi gününden itibaren biraz daha dikkatli yemek yiyerek hızlı şekilde kilo verme veya şişkinlerden kurtulma şansınızı yükselte bilirsiniz.

Bu hafta Oğlak burçları ve Terazi burçları diğerlerine göre biraz daha hassas olabilirler. Dolunay’ın gergin ve tepkisel olma eğilimleri bu iki burcu daha yoğun etkileyebilir.

Yengeç, Aslan ve Başak burçları ise hareketli bir hafta geçirecekler.

Yay ve Koç burçları kariyer ve iş alanlarında yeni gelişmeler, teklifler ve anlaşmalar açısından şanslı olabilirsiniz.

Aşk ve ilişkilerde ise Koç, Aslan ve Boğa burçları daha şanslılar.

18 – 24 Mart Haftası Vedik BURÇ Etkileriniz

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç   

Aşk ve İş Alanlarında Hareketli Bir Hafta Geçireceksiniz…

Hafta ortası başlayacak Dolunay enerjisi Perşembe gününe kadar sizi çocuklar, çocuklarla ilgili konular, aşk ve ilişkiler alanında hareketli bir hafta yaşamaya eğilimli kılacak. Duygusal konularda hassas olacağınız bir hafta geçirirken, ilişkilerinizde tutku ile hareket etme, öne çıkma ve kişisel isteklerinizi daha net belli etme isteğinde olacaksınız. Perşembe gününden itibaren günlük rutinler, iş alanları, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde hızlı bir tempoya geçebilirsiniz. Bu hafta ortasına kadar olan dönemde ilişkiler, haftanın ikinci yarısı ise iş konular, sağlık, birlikte çalıştığınız kişilerle iletişiminiz öne çıkıyor.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Aile Ve Çocuklarla İlgili Konular Öne Çıkıyor…

İletişim trafiğiniz hızlı şekilde haftaya giriş yapabilirsiniz. Pazartesi günü telefonlar, konuşmalar, çevrenizle görüşmeler adına tempolu bir gün olacak. Salı gününden itibarense ev ve aile konuları, gayrimenkullerle ilgili işler, evinizde halletmeniz gerekenler daha vurgulu olacak. Eğer zaman bulabilirseniz, haftanın Salı ile Perşembe arasını biraz daha kendinize vakit ayırarak ve kendi alanlarınızda geçirmeye bakın. Perşembe gününden itibaren kişisel konular vurgulu olurken, ilişkilerde gerginliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Partnerinizle iletişiminizde Perşembeden itibaren yanlış anlaşılmalara açık etkileriniz nedeniyle ilişkide küçük sorunları büyütmeyin. Haftanın ikinci yarısı sağlık ve bağışıklık sisteminize de önem vermeniz yerinde olacaktır.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

İletişim Yönünüzü Güçlendirecek Bir Haftaya Giriyorsunuz…

Konuşmalar, telefon görüşmeleri, iş veya özel hayatınızda çevrenizle kontakların arttığı bir hafta olacak. Uzun süredir görmediğiniz kişilerle bir araya gelme, karşılaşmalar adına haftanın ilk yarısı yoğun etkiler söz konusu. Dolunay döngüsü iletişim, girişimler, yakın çevrenizle kontaklar adına hareketli bir zamana işaret ederken, Perşembe gününden itibaren iş alanlarınızda ilginç teklifler, kontaklar, bir süredir duran bekleyen işlerde hızlanma yaşanabilir. Merkür gerilemesi iş ve kariyer alanınızdan çıkıyor ve hayata bakışınızı yeniden düzenleyeceğiniz bir süreci sizin için başlatıyor. Yurtdışı işleri ve kontakları, eğitim çalışmaları adına ilginç gelişmelerin başlangıçları yaşanabilir. Duygusal konularda acele kararlar vermeyin. İkili ilişkilerinizde esnek olmanız kolay olmayacaktır.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Konuşmalar ve Görüşmelerle Yoğun bir Hafta…

Haftanın ilk günü duygusal gelgitlere dikkat etmekte fayda var. Önemli bir karar vermek veya keskin adımlar atmak için pazartesi biraz daha sakin geçirilmesi gereken bir gün olacak. Salı gününden itibaren maddi alanlar, parasal işlerle ilgili telaşlarınız artabilir. Bu hafta konuşarak halletmeniz gereken bir mesele, bir süredir beklediğiniz ve ifade etmek istediğiniz bir konu varsa Salı günü ile Perşembe arasını bu anlamda değerlendirebilirsiniz. Çarşamba başlayacak dolunay etkisi yakın çevreniz, iletişim alanlarınız adına hayatınızdaki belirsizlikleri daha net hale getirme şansınızı aktif kılacak. Bir girişiminiz veya önceden başlayan bir konuda beklentilerinizde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Belirsiz konuları çözme ve ilerleme anlamında aktif bir hafta olacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Kişisel Konular Öne Çıkıyor…

Kişisel alanlarınızın öne çıktığı bir hafta yaşarken, kişisel işlerinizi halletme, çözme ve ilerleme olanağınız söz konusu. Dikkatiniz biraz daha kendiniz ve kendi alanlarınıza yönelik olacak, dolunay etkisi Çarşamba günü burcunuzda başlayacak ve Perşembe günü parasal konularla ilgili alanınızda tamamlanacak. Hareketli bir hafta geçireceksiniz. Kişisel tercihleriniz, kendinizle ilgili sorgulamaların arttığı bir hafta olacak. Çözüm odaklı olacaksınız. Sadece Salı ve Çarşamba günlerinin volümü yüksek tutan etkilerine dikkat edin. Perşembe’ye kadar olan dönemde duygusal kararlar alma, fevri davranma ele aldığınız konuları kendi açınızdan değerlendirme, esnemekte zorlanma eğilimleriniz var. Salı ve Çarşamba günlerini rutin işlerle geçirmeye bakın ve Perşembeden itibaren iş ve günlük hayatınızda daha net ve rahat bir etkiye geçeceksiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor…

Haftanın etkileri sizin için Perşembe gününden itibaren daha rahat hareket edeceğiniz enerjileri devreye koyacak. Öncesinde Salı ile Perşembe arası düşmanlara, rakiplere, beklemediğiniz olaylar yaşamaya veya iletişim kurarken beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olun. Gizlediğiniz bir durum, kendinize sakladığınız bir olay açığa çıkabilir. Eski konularla meşgul olmanız söz konusu olurken, çözüm odaklı ve sakin olmanız gerekiyor. Perşembe gününden itibaren iç dengeleriniz yerine oturmaya başlıyor ve rahatlıyorsunuz. Mümkünse bu hafta perşembeye kadar olan bölümü biraz daha kişisel alanlarınızda ve kalabalıklardan, mücadele gerektiren karışık işlerden uzak durarak geçirmeye bakın. Önemli bir konuyu Perşembeden sonra aktive etmek veya ele almak daha yerinde olacaktır.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Kariyer ve İş alanlarında beklenmedik gelişmeler yaşanabilir…

Haftanın ilk yarısı iş ve kariyer alanları, bu alanlarda beklediğiniz haberler, önceden başlayan konularla ilgili gelişmelere açık olacaksınız. İş konularında fevri kararlardan, üstlerinizle ilişkilerinizde gerginliklerden uzak durmaya çalışın. Çarşamba gününden itibaren sosyal alanlarınız, arkadaşlarınızla ilişkileriniz, gruplar veya arkadaşlarla bağlantılı konular öne çıkıyor. Perşembe günü tamamlanacak Dolunay iç gerginliklerinizi arttırabilir. Takıntılara haftanın ikinci yarısı dikkat etmenizde fayda var. Herhangi bir konuda duygusal veya zihinsel olarak kendinizi ve çevrenizi bu hafta zorlamayın.  Hafta sonu duygusal olarak rahatlayacağınız bir döngü başlıyor ki cumartesi gününe kadar kendinizi ve çevrenizi zorlamadan bu haftayı yönetmeniz faydanıza olacaktır.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Kariyer Ve İş Konularında Gelişmeler Olabilir…

Dolunay süreci kariyer ve iş konularında hızlı gelişmelerin yaşanmasına neden olurken, eski konular, halledilmesi gereken bir meselenin yeniden devreye girmesi de söz konusu. İş bağlantıları, anlaşmalar ve birden hızlanan bir sözleşme süreci çalışıyorsanız dikkatinizin işe ve bu alanda halletmeniz gereken konulara dönmesine neden olacak. Perşembe gününden itibaren uzun süredir planladığınız, beklediğiniz bir konuda sonuç almanız söz konusu olacak. Haftanın ikinci yarısı hedeflerinize, yapmak istediklerinize dönük olacaksınız. Ancak esnek olmakta zorlanırken ele aldığınız meseleleri büyütmeden ilerlemeye çalışmayı ihmal etmeyin.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Sakin başlayan ve hızlanan bir temponuz olacak…

Hafta başı özellikle pazartesi günü etkileri duygusal ve zihinsel olarak sizi zorlayabilir. Pazartesi gününü günlük rutinlerinizde biraz daha esnek ve sakin geçirin, cihazlar, aletlerle bağlantılı alanlarda aksilikler, terslikler yaşanabilir, haftanın ilk iki günü akışta ve şartları zorlamadan ilerlemelisiniz. Çarşamba günü başlayacak Dolunay enerjisi kariyer ve iş alanlarınızda özellikle çalışan Yay burçları için sürpriz gelişmelere açık etkilere işaret etmekte. Ummadığınız bir teklif almanız, daha önce yaptığınız ama unuttuğunuz bir başvurunun birden cevabının gelmesi söz konusu. Öte yandan daha önce yaşanan bir hatanın sonuçlarını bu süreçte tekrar ele almak zorunda kalabilirsiniz ancak iş alanlarında sakin ve sonuç odaklı olabilirseniz bu hafta sorun çıksa da çözüm bulabileceksiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Aşk Ve İşde Haftayı Dikkatli Yönetin

Dolunay süreci ortak işler ve alanlarda gelişmeler yaşamanıza, eski konuların yeniden değerlendirilmesine, eski bir projenin tekrar aktif hale gelmesine neden olabilir. Bu hafta sözler verirken, özellikle üstlerinizle veya bağlı olduğunuz kişilerle görüşmeler esnasında dikkatli olun. Düşünmeden konuşmayın, yanlış anlaşılmalar nedeniyle daha sonra kendinizi savunmak durumunda kalabilirsiniz. Perşembe gününe kadar olan dönemde haftayı iyi yönetmeniz, maddi alanlar, parasal konularda dahil olmak üzere gelir gider dengeleri, kişisel temaslarınız, duygusal alanlar gibi yaşamın bir çok alanında sakin ve düşünerek hareket etmeniz gereken bir hafta söz konusu. Kredi veya bankayla ilgili bir işiniz varsa hızlı sonuç almanız olası ama aşk ve iş de haftayı dikkatli yönetin.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Aşk ve İlişkilerde Hareketli bir Hafta

Haftanın ilk günü sağlığınıza, mide ve sindirim sisteminize dikkat edin. Özellikle dışarıda yemek yemeniz gerekirse Pazartesi seçici olmakta fayda var. Salı gününden itibaren ikili ilişkiler, eşinizle diyaloglar, eş veya partnerle alakalı konular gündeminizi daha yoğun meşgul edecek. Öte yandan iş ve kariyerle bağlantılı teklifler, anlaşmalar, iş kontaklarınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Merkür Retro’su nedeniyle bu gelişmeler daha çok eski konuları ve önceden başlayan ama yürümeyen işleri kapsasa da yarım kalmış ama sizin için önemli konular bu hafta sonuçlanmaya hızlı bir yol kat etmeye gidecek. Ortaklı işleriniz, iş ortaklıklarınız, proje çalışmalarında yine hareketli bir hafta geçireceksiniz. Bu hafta Cuma ile Cumartesi öğleye kadar olan dönemde haftanın sizin için biraz daha hassas bir süreci söz konusu olacak. Bu aralıkta kendinizi yormadan mümkünse dinlenerek haftayı planlayın.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Sağlığa Dikkat Edin…

Haftalık etkilerinizde bilhassa Cuma gününe kadar olan dönemde çalışıyorsanız temponuz yüksek olabilir, bir çok iş ile aynı anda ilgilenmek, yoğun bir iş temposunda uğraşmak durumunda kalabilirsiniz ancak sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Özellikle mide ve sindirim sistemi, bağırsaklar açısından hafta boyunca yediklerinize dikkat etmek yerinde olacak. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlü tutun ve sağlık açısından hafta boyunca tedbirli olun. Perşembe gününden itibaren tamamlanacak Dolunay ilişkiler, eş ve partnerle olan ilişkilerinizi yeniden gözden geçirme, bu alanda duygusal beklentilerinizin artması ve bilhassa eşle iletişimde daha fevri ve atarlı davranmanıza neden olabilir. Her türlü ikili ilişkinizde haftanın ikinci yarısı daha dikkatli diyaloglar kurmaya çalışın.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *