GÜNCEL YAZILARIMHaftalık Astroloji Yazılarım

VEDİK ASTROLOJİ İLE 30 EYLÜL HAFTASI GÖKYÜZÜ

Vedik Astrolojisine göre Merkür terazi burcunda ve normal derecelerine ulaştı, bu iletişim, teknolojik konular, her türlü ticaret, anlaşmalar, sözleşmeler için destekleyici bir etki veriyor. Ancak bu hafta Venüs burç değiştiriyor ve önemli bir değişiklik yaratıyor. Dolayısıyla bu hafta özellikle Venüs konularıyla ilgili daha dikkatli olmamız gerekmekte.

Hafta sonu ve Cumartesi’den itibaren etkiler rahatlayacak.  Merkür ve Venüs birlikte hareket edecekler, iki yararlı gezegenin bir arada olması ve Venüs’ün kendi burcu olan Terazi de ilerleyecek olması önümüzdeki günlerde ilişkiler, kreatif konular, sanatsal alanlar, maddi beklentiler adına hayli olumlu etkiler vermekte. Ancak öncesine bu hafta Venüs’ün dalgalı hareketleri nedeniyle özelikle parasal alanlar ve ilişkiler adına temkinli olmakta fayda var.

Salı gününden itibaren Venüs haftanın tüm enerjilerine hakim bir pozisyona geçecek. Buna Vedik Astrolojisinde kral gezegen deriz. Yani gezegenlerin gökyüzünde aldıkları pozisyonlarda her zaman bir gezegen öne çıkar ve oyun kurucu görevini alır. Venüs aslında bu hafta oyun kurucu olacak ama ilerleyeceği derece zayıf ki bunu oyun kurucunun hasta olması ve iyileşmeye ihtiyacı olması gibi algılayabilirsiniz. İyileşmesi için zamana ihtiyacı olan Venüs’e ve dolayısı ile sembolize ettiği konulara yani ilişkilere, aşk hayatınıza, parasal beklentilerinize yüklenmeden dengeyi kurmak gerekiyor.

1 Ekim Salı gününden itibaren Cuma gününe kadar olan dönemde Venüs’le ilgili her alana dikkat etmek gerekiyor. Bu alanlar neler; estetik konular, sanat, sanatla ilgili alanlar, dekorasyon, kreatif konulardır. Bu süreci bahsettiğim noktalara dikkat ederek ya da bu konularda başlangıç yapmadan geçirmekte çok fayda var. Ayrıca Venüs ilişkilerden de sorumludur. Dolayısıyla ilişkilerde bu hafta dikkatli olmamız gerekiyor.

Salı günü Venüs ve Plüton’un zor bir etkileşimi var. Bu etki güç savalarına neden olan bir enerjidir. İlişkilerde özellikle Salı günü oldukça hassas olacak. Ayrılık kararları gelebilir, birdenbire ilişki başka bir şeye evrile bilir, fazla mücadele haline girmemek gerekiyor. Bu hafta Salı ve Çarşamba gününü ilişkiler adına daha sakin yönetmek gerekiyor. Bu haftayı daha çok rutin şeylerle uğraşarak geçirmemizde fayda var. Venüs hızlı hareket eden bir gezegen olduğu için etkisi uzun sürmeyecek ama bu etkisiz olacağı anlamına gelmiyor.

Pazartesi ve Salı günü Ay Terazi burcunda. Terazi ve Koç burçları için çok yoğun bir hafta başı var. Bu iki gün boyunca ilhama, yaratıcı enerjiye ihtiyacınız olan bir iş yapıyorsanız, veya yaratıcı taraflarınızı biraz daha rahat kullanmak istiyorsanız  oldukça verimli enerjiler var.

Çarşamba gününden itibaren Ay Akrep burcuna geçiyor ve duygusal transformasyonlar başlıyor. Daha tutkulu daha biraz kıskançlıklara dönük, kontrol etme dürtüsünün arttığı bir enerji ortaya çıkıyor. Bu noktada kadınlarla ilgili şiddet olayları gündeme düşebilir. Kadınların buna dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri bu noktalar çok aktif.

Cuma günü artık Ay Yay burcuna geçiyor. Biraz daha enerjiler normal hale dönüşüyor. Özellikle cumartesi günü kalıplı işler yapmak, koşturmak, kalıcı işleri başlatmak için güzel enerjiler var.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Pazartesi ve Salı günü boyunca Ay sizin tam karşı burcunuzda hareket etmeye başlayacak dolayısıyla iletişim kurmak, size gelen bir teklifi değerlendirme, ilişkilerle, eşinizle ilgili bir konuşmayı yapmak için çok güzel enerjiler var. Çarşamba ve Perşembe günlerini daha akıllıca, daha sakin geçirmeye çalışın. Şartları çok zorlamayın. Hafta ortası daha çok kendi halinizde olmaya gayret edin. Herhangi bir kavgaya, gerginliğe girmemeye çalışın. Eğer ilham gerektiren bir işiniz varsa evrenden bu anlamda çok destek alacaksınız. Hafta ortasından itibaren kişisel alanlarınız, ilişkiler başta olmak üzere temkinli olmak ve şartları zorlamamak sizin için önemli bir nokta olacak.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Haftanın ilk iki günü duygusal iniş çıkışlar, kendinizi daha depresif hissetme veya olayları kontrol edemiyormuş hissine kapılma, duygusal ihtiyaçlarınızın artması gibi alanları daha yoğun yaşayacağınız günler olacak. Çarşamba’dan itibaren burası düzeliyor. Ancak bu hafta kıskançlığa girmeyin veya ilişki içinde olduklarınızı kontrol etmeye çalışmayın. Özellikle ilişkilerde tartışmalara, herhangi bir noktaya takılı kalmaya eğiliminiz var ki özellikle duygusal gelgitlerinizi bu hafta iyi yönetmeniz gerekiyor. Size tavsiyem dikkatinizi sizi mutlu edecek şeylerde tutmanız ve haftanın ikinci yarısıyla birlikte bir şeylerle meşgul olmaya çalışmanız yönünde.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Aktif bir hafta özellikle ilişkiler, ikili ilişkiler, aşk, çocuklarla olan iletişiminiz, hayatınızda bu alanlarda toparlamanız gereken noktalar için oldukça destekli etkiler var. Bir şeyler yazıyorsanız ilham perileri sizinle olacak. Yaratıcı enerjilerinizin hayli etkin olduğu bir hafta var önünüzde.

Pazartesi günü sevdiğinizle bir konuşma planlıyorsanız yoğun enerjiler içerisindesiniz. Venüs’ün oyun yapmaya dönük olacağı Salı’dan itibaren bu alanlara dikkat etmek gerekiyor. Bu hafta ilişkilerde salıdan itibaren sakin olmanızda fayda var. Genel olarak haftanın ortasına kadar olan kısımda daha akışkan, iyi fikirlerin ortaya çıkacağı bir hafta var önünüzde. Haftanın ikinci yarısı ilişkilere ve sevdiğinizle olan diyaloglarınıza dikkat edin.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Haftayı ailevi konular, evle ilgili noktalara odaklanarak başlıyorsunuz. Ve eğer mümkünse bilhassa haftanın ilk günü vakit bulduğunuzda evinizde olmaya çalışın. Çarşamba’dan itibaren Venüs’ün genel enerjileri sizin için aşk, ilişkiler ve kendi iç dengeleriniz açısında önemli noktaları etkiliyor olacak. Pahalı bir alım için bu hafta beklemenizde fayda var. Bu hafta kendinize zaman ayırmaya çalışın. Parasal konularda dikkat etmelisiniz. Biraz daha kişisel alanlarınıza yer açmak veya başkalarından ziyade kendi rahatınıza da dikkat etmek haftayı daha rahat atlatmanızı sağlayacaktır.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İletişim etkilerinizin kuvvetli seyredeceği bir haftaya başlıyorsunuz. Çevrenizle olan kontaklar, iş ve girişimlerle ilgili duran veya bekleyen konuların bir anda hızlanması, sürekli birileri tarafından aranma söz konusu olurken,  kontaklarınızın arttığı bir hafta olacak. Kardeşler, yakın çevrenizle ilgili konularda sorunlar önünüze gelebilir veya yakın çevrenizin dertleriyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. İpin ucunu kaçırmadan, yardım edeceğim derken, kendi iç huzurunuzu bozmadan haftayı yönetmelisiniz.

Salı ve Çarşamba günleri kadınlarla olan ilişkinizde daha dikkatli olmanızda fayda var. Bilhassa Cuma’dan itibaren evinizde düzenlemeniz gereken işlere daha fazla vakit ayırarak veya kişisel alanlarınıza yer açarak Cuma ve hafta sonunu geçirmeniz sizin içsel enerjileriniz için daha sağlıklı olacaktır.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Mars halen yükseleninizde. Kendi içinizde ve dış dünyanızla olan mücadeleleriniz hızlanmış durumda. Bu mücadelenin biraz daha yoğun olduğu bir hafta geçireceksiniz. Parasal konularda Salı gününden itibaren temkinli olmakta ve riskli bir adım atmamakta fayda var. Bu hafta konuşmalarınıza da özen gösterin. Ağzınızdan çıkanı iyi ölçümlemeli, verdiğiniz sözlere dikkat etmelisiniz. Bu hafta kendinizde çok kalmadan, daha çok dışarıda sevdiğiniz şeylerle vakit geçirmenizde ayrıca çok fayda var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta başında Ay burcunuzda hareket etmeye başlıyor. Dolayısıyla yoğun, tempolu bir iki gün sizleri bekliyor. Merkür burcunuzda ilerlemeye devam ediyor. İfade etmek istediğiniz noktalarla ilgili çok güzel etkiler var. Ticari alanlarda güzel gelişmeler olabilir. Ancak Salı’dan itibaren estetik müdahalelerde, kozmetikle ilgili konularda beklemenizde fayda var. Duygusal ihtiyaçlarınızı gidermek için gereksiz alışverişlerden kaçınmanız ayrıca doğru olur. Dikkat çekeceğiniz, kendinizi ortaya koyacağınız bir döneme doğru gidiyorsunuz ancak bu haftaya dikkat.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Özellikle çarşambaya kadar yoğun bir hafta geçireceksiniz. Fakat bilhassa birlikteliğiniz veya ilişkinizle ilgili şüphelerinizi tetikleyen, duygusal alanlarda kendinizi güvensiz hissetmenize neden olan durumlar olabilir.

Bu konularda enteresan açılımlar yaşama potansiyeliniz var. Fakat sakin olmalı ısrarla her şeyi kontrol etmeye, yönetmeye çalışmadan biraz daha olayları ve şartları akışa bırakarak haftayı geçirmelisiniz.  Özellikle Çarşamba’ya kadar olan kısımda daha sakin, adım atarken öfke ve kontrol dürtüsü olmadan hareket etmenizde çok fayda var. Çarşamba’dan itibaren Ay burcunuza geçiyor. Sizin için daha akışkan enerjiler aktif olacak. Jüpiter yardımıyla şans açısından etkin bir süreç olacak sizin için. Yani haftanın ikinci yarısı ele aldığınız işlerde rüzgarlar sizden yana esebilir.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Sosyal çevrenizle kontaklarınızda hareketli ve arkadaşlarla ilgili konulara daha fazla odaklandığınız veya  bir hedefinizin daha  belirgin hale geleceği etkileri özelikle haftanın ilk yarısı daha yoğun yaşayacaksınız.  Salı ve Perşembe arasında kadınlarla olan kontaklarınızda daha sakin ve öfkede kalmadan hareket etmeye gayret edin. Aile içinde veya iş yerinizde kadınlarla olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalara açık olunabilir ki özelikle haftanın ilk döngüsünde ele aldığınız bir durum veya meseleyi büyütmeyin. Hafta sonuna doğru hızlanıyorsunuz. Aksayan konular daha hızlı biçimde çözüme ulaşırken, zihninizde rahatlayacak.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Pazartesi ve Salı günü sizin açınızdan yoğun olacak. Salı gününden itibaren iş, kariyer, kadınlarla olan konuşma ve iletişimde dikkat etmenizde fayda var. Herhangi bir meseleyi gözünüzde büyütmeyin ve kişisel bir savaşa çevirmeyin.  Bu durumlarda sakin kalmanızda fayda var. Bu hafta başlatmanız gereken işler veya duygusal konularda harekete geçmek istediğiniz bir alanda adım atmak için önümüzdeki haftayı beklemeniz de fayda var. Estetikle ilgili bir planınız varsa bunu Cuma gününden itibaren aktive edebilirsiniz.

Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Şans etkilerinin kuvvetli olacağı pazartesi ve Salı sizi bekliyor. Farketmeniz, bilmeniz gereken noktalar bir anda önünüze düşebilir. Eğitim, turizm, seyahatler, yazmakla ilgili konularla işiniz varsa Pazartesi günü çok uygun. Genel olarak karşılaşacağınız şeylerde hesaplarınız ile sonuç birbirini tutmayabilir. Bundan dolayı işlerinizi iyi takip etmeye bu hafta boyunca özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle ticari konularda başlangıçlar veya önemli bir konuda adım atmak için mümkünse bu hafta inceleyin ve üzerine düşünün ve önümüzdeki haftadan itibaren harekete geçin.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Yoğun bir hafta geçireceksiniz. Özelikle iç dengelerinizi iyi ayarlamalı, beklentilerini daha planlı şekilde düzene koymanızda fayda var.  Yaşamanızda bu haftadan itibaren ikili ilişkilerle ilgili noktalarda enteresan bir dönüşüme geçiyorsunuz ki  bazı değişimler yaşayabilirsiniz. Ancak öncesinde bu hafta duygusal konular başta olmak üzere acele kararlar vermeyin.

Salı gününe dikkat edin. Çarşamba’dan itibaren biraz daha rahatlıyorsunuz. Adım atmak veya anlaşma yapmak gerekiyorsa bunun için Cuma gününü beklemenizde fayda var. Duygusal ilişkilerinizi bu hafta iyi yönetin. Gereksiz kıskançlıklarla kendinizi ve karşı tarafı yormayın.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *