Bu haftanın enerjilerinden Hint Vedik Astroloji’sine göre en yoğun Boğa, İkizler ve Yengeç burçları etkilenecekler. Öncelikle haftaya 13 Temmuz Güneş Tutulması damgasını vururken, tutulmanın etkisinin yoğun olacağı Perşembe ve Cuma günleri önemli bir işinizi başlatmak, hayata geçirmek destekli değil. Hint Vedik Astroloji kurallarının başında tutulma günleri enerjilerine hayli dikkat etmek gerektiği gelir ki tutulma etkisi ne olursa olsun, adı üstünde o günün enerjilerinin baş mimarı ışıklar, Güneş ve Ay karmaşık etkiler vereceği için bu hafta 12 ve 13 Temmuz’u yani Perşembe ve Cuma günlerini biraz daha dikkatli ve başlangıçlardan ziyade elimizdekileri toparlama ve düzenleme ile geçirmekte fayda var.

Bu hafta düşünce ve ideallerinizde aşırıya kaçma, gerçeklerden uzaklaşma veya ele aldıklarınızı fazla iyimser bir bakış açısı ile değerlendirme potansiyeli yüksek olacak. Bu durum özellikle ilişkiler açısından hafta başı Pazartesi ve Salı günleri biraz daha yoğun olacak ki duygusal konularda gerçekçi olmaktan uzaklaşabilirsiniz. Veya ilişkilerde yüksek beklentileriniz ile partnerinizi, eşinizi zorlayabilirsiniz. Bu nedenle bilhassa ilişkiler, ortaklı işler, ikili her türlü kontağınızda daha gerçekçi olmaya, hayal ettiğinizle gerçekler ne kadar örtüşüyor iyi analiz etmeye çalışın. Bilhassa Yengeç ve Terazi burçları bu duruma biraz daha özen göstersinler.

Fırsatları değerlendirme, fark etme açısından haftanın etkileri riskli enerjiler barındırıyor ki bu nedenle önünüze çıkan bir fırsat, teklif veya benzeri bir durumu iyi değerlendirmek için yine sakin olun, fazla heyecan veya fazla umursamaz bir tavır ile önünüze düşeni görememeniz söz konusu. Bu etki bir durumu her yönü ile değerlendirme açısından da sorun veriyor ki bu nedenle hafta boyunca cumartesi gününe kadar olan dönemde her şeye atlamadan, düşünerek hareket etmenin önemli olduğunu söyleyebilirim.

PAZARTESİ GÜNÜ Ay günüdür. Ve Pazartesi’ye Boğa burcunun yoğun enerjisi ile başlıyoruz yani Ay Hint Astrolojisine göre Boğa burcundan geçiyor olacak. Boğa burcu yeme içme ve iştahla direk bağlantılıdır ve Ay Boğa’dan geçerken metabolizma açısından karbonhidrat ve şeker tüketimini bedenin çözmesi daha zordur. Dolayısı ile Pazartesi günü boyunca beslenme düzenimizi daha hafif olacak şekilde ve yağlı, şekerli, un ağırlıklı besinlerden uzak olarak düzenlemek gerekmekte. Diğer yandan Ay karanlık fazında olacak ve duygusal gelgitler, huzursuzluklar artabilir. Metabolizmamız daha yavaş çalışacaktır.

Pazartesi sabah saatleri ağırlıklı olmak üzere, bugünü duygusal konular, tartışmalardan uzak durarak geçirmeye çalışın. Kadınlar, ebeveynleriniz, dişil enerjilerle ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Bu konuya Boğa ve Akrep burçları biraz daha dikkat etsinler. Alışveriş, lüks alım ve satımlarda yine günü iyi değerlendirmekte zorlanabilirsiniz. Alışverişte bir şey alırken, buna gerçekten ihtiyacım var mı diye düşünerek almak bugün daha doğru olacak. Satış ve pazarlama konularıyla ilgili işleriniz varsa toplantı, tanıtım ve benzeri aktivitelerde acele etmemek yerinde olur. Detaylara gün içinde dikkat edin, dikkatler dağınık olabilir. Analiz yapmak, değerlendirme için zihniniz güçlü çalışabilir ama detaylardan sıkılabilir, önemli noktaları atlayabilirsiniz bu nedenle pazartesi günü karmaşık işleri biraz bekletmeye bakın.

İlişkilerde Pazartesi ve Salı günleri duygusal beklentilerinizi yüksek tutmayın, ele aldığınız bir durumu daha esnek veya empati kurarak değerlendirmeye gayret edin.

Pazartesi günü Koç, Boğa, Yengeç, Aslan burçları için (özellikle yükselen burçları bu alanlarda olanlar açısından) hareketli bir gün olacak. İş ve kariyerde Yay, Koç, Aslan, Kova burçları aktif bir gün geçirebilirler.

Duygusal konularda ise Akrep, Oğlak, Başak, Balık burçları içsel ve duygusal gelgitlere dikkat etsinler.

SALI günü Mars günüdür,  Ay bugün de Boğa burcunda ilerlemeye devam edecek ve Rohini olarak adlandırılan ilişkiler, sanatsal konular, estetik alanlarda destek veren bir yıldızda bulunacak. Bugün ilişkiler açısından etkiler daha yumuşak bir enerjiye geçti. Ancak iş ve benzeri konularda şartları zorlamamak gerekmekte. Salı gününü ilişkiler ve duygusal konularda daha rahat geçirseniz de ele aldığınız dünyevi konular, iş alanlarında şartları zorlamadan ve detaylara dikkat ederek rutin işlerinize yönelmeye bakın.  Boğa ve Akrep burçları bu noktalara biraz daha özen göstersinler.

ÇARŞAMBA günü Ay artık İkizler burcuna geçerken iyice kapandı, ışığını azalttı ki buna karanlık faz deriz. İçe dönme, iç arayışları arttırma etkileri veren bu enerji; Analiz etmek, fark etmek açısından destekli olmakla birlikte, ruhsal karışıklıklara da meydan verebilir. Spiritüel olarak güçlü enerjiler Çarşamba gününden itibaren devrede olacak. Yengeç, İkizler ve Akrep burçları Çarşamba ile Cuma arasında çok ilginç, hatta haberci rüyalar görebilirsiniz. Diğer yandan zihinsel karmaşalara, ayırt etmekte zorlanmaya da meydan verecek enerjiler nedeniyle bu hafta ve özelikle Çarşamba’dan itibaren net ve keskin kararlar almamaya çalışın zira sonradan şartlar değişebilir.

Çarşamba günü boyunca Ay Mrigaşira yıldızında konaklayacak ve araştırma, inceleme için etkiler çok destekli olacak. Mümkün olduğu kadar açık havada, hayatla iç içe olmaya çalışmak, fazla yorulmadan spor veya benzeri aktivitelerde bulunmak, içe dönmeden, eski konulara takılmadan duygusal iniş çıkışlarınızı dengelemeye çalışmak destekli alanlardan. Ancak uzun soluklu bir işe başlamak için enerjiler dikkat diyor. Çarşamba gününün etkileri kısa ve hızlı iş ve konularını ele almak için daha uygun diyebilirim.

İkizler, Yay, Aslan, Terazi, Başak burçları yaklaşan güneş tutulmasının etkilerini daha belirgin yaşayarak iş veya özel hayatınızda fırsatlara, değişimlere açık olabilirsiniz.

PERŞEMBE GÜNÜ Tutulma etkilerini daha net hissetmeye başlayacağız. Bugün maddi konulara, genel etkiler içinde piyasa şartlarına dikkat etmek yerinde olur. Riskli yatırım ve adımlar için şartların değişken ve beklenmedik durumlar yaratma potansiyelinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Evrensel enerjiler ve titreşimlerin hayli yoğun olduğu, sezgilerin arttığı bir gün olmakla birlikte Perşembe ve Cuma günlerini yepyeni bir konuyu başlatmaktan ziyade daha çok rutin konularla ve mümkünse dinlenerek geçirmek daha yerinde olacaktır. Bugünün en destekli etkilerinden birisi eski olanı hayatınızdan çıkarmak şeklinde. Eski eşyaları ayırmak, tasnif etmek adına güzel bir gün. Vaktiniz varsa bugünü elden çıkarmak istediklerinizi düzenleyip, ihtiyacı olanlara vererek veya evinizde gereksiz olanları atarak bir düzenleme ile geçirebilirsiniz. Diğer yandan size yük olan kişiler veya ilişkiler açısından durumu gözden geçirmek ve hafiflemek adına yine şartlar destekli.

CUMA GÜNÜ ise tutulmanın artık tamamlanma etkileri var ki daha önce aktardığım gibi tutulma günleri yeni başlangıçlar, önemli konular için adım atmak adına destekli değildir. Hint Vedik Astrolojiye göre İkizler burcunda gerçekleşecek tutulma esasen parçalı ve daha çok kuvvetli bir yeni ay tadında. Ancak Yeni ay enerjileriyle ilgili yeni başlangıçlar yapılır gibi yanlış bir inanış söz konusu ki bu etki daha çok yeni şartları ve oluşumları destekler. Yeni Ay ile gerçekleşen Güneş tutulması size ilginç fırsatlar ve oluşumlar verebilir ama başlatmak için Hilal fazının etkin olacağı tutulma sonrası Pazar ve Pazartesi’yi kullanmak daha doğru olacaktır.

Cuma günü duygusal ve ruhsal olarak tutulma enerjilerinden en yoğun İkizler ve Yengeç burçları etkilenecekler. Cuma enerjileri İkizler, Yay, Yengeç, Oğlak ve Balık burçları adına ilginç tesadüfleri, yeni fırsatları getirebilir.

Hangi burçta olursanız olun, bu hafta ortasından itibaren önünüze gelen iş veya duygusal konulardaki teklif veya fırsatları her yönü ile değerlendirmeden adım atmayın ve karar vermek için mümkün olduğu kadar Pazartesi gününden itibaren Ay’ın daha net büyümeye başlayacağı zamandan itibaren değerlendirme yapmaya çalışın.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle. Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *