Vedik Astroloji  İle 8 Nisan Haftası

8 Nisan Haftası hızlı halletmeniz gereken konuları Pazartesi öğlen yaklaşık 14’e kadar halletmeniz yerinde olacaktır. Salı ve Çarşamba günleri gökyüzü düşünerek hareket etme ihtiyacını artırıyor. Perşembe gününden itibarense iletişim yeniden artarken, çabuk ve pratik hareket etme gücümüzü yeniden kazanacağız.

Haftaya Vedik Astroloji de Ay Koç burcunda ilerlerken hilal fazı ile başlıyoruz. Ay Uranüs ile kontağını bitirdi ve Mars’a ve Boğa’ya doğru ilerlemekte. Haftanın ilk günü öğleye kadar hareketli bir aralıktan geçip, öğleden sonra Boğa enerjisinin daha yoğun olduğu birkaç günlük bir aralığa geçeceğiz.

Hafta başı hızlı halletmeniz gereken konular, aktif olarak uğraşmanız ve ele almanız gereken durumlar varsa Pazartesi öğleden sonraya kadar destekli etkiler var. Hilal fazı başlangıçlar, atılacak adımlar, yeni durumları organize etmek ve ilerlemek için uygundur. Ay Koç burcunda ve krittika yıldızında ele alacağınız konularda hızlı çözümler getirmeniz için destek verecek. Yani haftaya hızlı ve çözümsel ilerlemek adına destekli etkilerle başlıyoruz.

Pazartesi saat 15 de Ay Boğa burcuna ulaşmış olacak ve Çarşamba akşam saatlerine kadar da Boğa burcunda Mars ile birlikte hareket edecek.

8 Nisan haftası Vedik astrolojiye göre ilk yarı toprak enerjisinin aktif olduğu, güven ve istikrar duygusuna daha fazla önem verdiğimiz, ele aldığımız her konuda daha ağır ve istikrarlı ilerlemek isteyeceğimiz bir etki ile ilerleyeceğiz. Piyasalar açısından Pazartesi ve Salı günleri boyunca çabuk tepki verilecek bir aralıktan geçilecek. Piyasalarda dengesizlikler yaşanabilir. Bir yandan istikrar ve güven ortamı isteği yükselirken, diğer bir yandan da gezegen kontakları perşembeye kadar olan dönemde iniş çıkış etkilerini hızlandırabilir.

Hafta ortası aktif olacak Güneş Satürn kontağı ile hükümet ve piyasalar, hatta uluslararası piyasalar adına zorlu bir süreçten geçilebileceğine işaret etmekte. Güneş yönetimleri, Satürn ise daralmaları gösterir. Dolayısı ile bu hafta ve esasen Nisan ayı boyunca piyasalar ve ekonomi adına zaten hassas bir zemine işaret eden göstergeler, Salı gününden itibaren artan güven isteğinin yerini bulmaması halinde dengesiz piyasa hareketlerine dönebilir.

9 Nisan Salı günü Mars ve ay kontağı belirgin olurken, Rohini yıldızı öne çıkacak. Salı ve Çarşamba günleri sabrettiğiniz konularda daha fevri, biriktirdiklerinizin birden dışa vurumuna işaret eden duygusal olarak zorlu bir süreç olabilir. Özellikle ilişkiler adına bu hafta Pazartesi öğleden sonradan itibaren Salı ve Çarşamba günleri boyunca dikkatli olun. Yine bu süreçte hareket enerjisi düşüyor, hareket gerektiren, hızlı ilerlemeniz gereken konularda Salı ve Çarşamba günleri acele etmeyin. Düşünerek eyleme geçme, acele etmeden hareket etmeye dönük olmak daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Diğer yandan Ay’ın Boğa burcunda ilerleyeceği Salı ve Çarşamba günleri boyunca yeme içme düzeninize dikkat etmekte fayda var. Özellikle Salı günü yeme ihtiyacı artarken, hareket etme, aktif olma arzunuz düşecek. Ay büyüyen fazında bedeni su toplamaya ve genişletmeye eğilimli tutarken, üzerine Boğa’nın şeker ve karbonhidrat ihtiyacını arttıran etkileri ile duygusal ihtiyaçlarınızı yemek yiyerek gidermeye çalışmak kilo alımına, şişkinliklere neden olabilir.

Özellikle toprak grupları yani Boğa, Oğlak, Başak ile ayrıca Koç ve Yay burçları bu duruma daha da dikkat etmeliler.

10 Nisan Çarşamba günü, Vedik Astrolojiye göre Ay halen Boğa burcunda ilerlerken, Venüs ve Merkür ile sert görünümler içinde olacak. Diğer yandan Satürn ve Güneş karesi de kesinleşiyor ki üzerine Venüs ve Neptün kavuşumu da var. Yani, inatlaşmalar artacak. İlişkilerde duygusal ihtiyaçlar ve beklentiler artarken, partnerinizle uzlaşmak, iletişim kurmak da bir o kadar zor olabilir. Özellikle ilişkiler ve duygusal konularda bu hafta Çarşamba günü enerjileri hayli hassas seyredecek. Meseleleri büyütmeden, beklentilerinizi mantıklı bir aralığa çekerek ilişkilerinizde karşı taraf ile iletişim kurmaya bakın.

Kova, Boğa, Balık, Akrep, Koç ve Yay burçları duygusal ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle iletişimde Çarşamba gününü dikkatli geçirin.

Yönetim konuları, piyasalar, kamuyla bağlantılı işler, resmi işler ve bu alanlarda adımlar için yine Çarşamba günü rahat bir gün değil. Finansal alanlar, iş yerinizde üstlerinizle ilişkileriniz, toplantılar sırasında kendinizi ifade biçiminize dikkat edin ve Çarşamba gününü sakin ve tedbirli geçirmeye bakın.

Çarşamba günü Koç, İkizler, Yay, Boğa ve Akrep burçları bahsettiğim konulara biraz daha dikkat etsinler.

11 Nisan Perşembe gününden itibaren Vedik Astroloji de AY artık İkizler burcuna geçiyor ve haberleşme, iletişim vurgulu hale gelirken hızlı ve pratik olma, sonuç odaklı bakma eğilimleri artıyor.

Perşembe günü boyunca Kova burcunun son derecesinde ilerleyecek olan Merkür, iletişim ve haberleşme sorunları, internet de yavaşlama veya kesilme verebileceği gibi bu hafta Perşembe günü elektronik cihazların alımında destekli bir gün değil. Satış ve pazarlama konularında dikkatli olun, mümkünse alım satımlarda Perşembe’yi kullanmayın. Yine anlaşma ve sözleşme imzalanması, ticari konularda adım atılmasında Perşembe etkileri destekli değil. Kova, İkizler, Başak ve Terazi burçları bu bahsettiğim noktalara biraz daha dikkat etsinler…

Ayrıca Perşembe ve Cumartesi arası orta ölçekli depremler ve jeolojik hareketlenmeler açısından riskli günlerden geçeceğiz.

Perşembe günü ülke gündemi açısından oldukça hareketli bir gün olacak. Haberler ve gündem hızlı değişimler yaşarken, spekülatif haberlere de yine dikkat etmek gerekiyor.

12 Nisan Cuma günü ise Ay halen ikizlerde olmakla birlikte gökyüzünde Güneş, Satürn, Rahu ve Ay arasında sert etkileşimler öne çıkıyor. Bu durum piyasaları zorlayabilir. Etkileşim özellikle öğleden sonra biraz daha netleşeceği için Cuma öğleden sonra finansal konular, ticari alanlar ve iletişimde dikkatli olmak gerekmekte.

Bu hafta Cumartesi’den itibaren Ay Yengeç burcuna ulaşmış olacak. Ancak Güneş 29 derecede ve Pluto ile sert görünümü var. Otorite sembolleri ile uzlaşma kolay olmaz. Baskın bir enerjiye işaret eden bu durum, esasen etkisini Cuma’dan hissettirecek. Güç savaşlarının etkin olacağı enerjiler Cuma gününden itibaren aktif olurken, gökyüzü hafta sonuyla birlikte gerginleşiyor. Hafta sonunu duygusal ve zihinsel olarak sakin kalabileceğiniz alanlarda olmayı tercih ederek, fiziksel olarak yorulmayacağınız planlar yapmaya çalışın.

Perşembe gününden itibaren İkizler ve Yengeç enerjileri güçlü kişiler haftanın etkilerini daha net hissedebilecekler.

8 Nisan Haftası Yorumlarım Burç AyrıntılarınıYouTube kanalımdan izleyebilirsiniz. Güzel bir haftayı gönlünüzce geçirmenizi dilerim…

Şebnem Ekşib

Yazar, Eğitimci

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *