14 Ocak Haftası Vedik İle Gökyüzü Ne Diyor?

Haftaya hareketli enerjilerle başlıyoruz. Vedik Astrolojiye göre Pazartesi ile Çarşamba akşam saatleri arasında Koç burcunda ilerleyecek olan Ay; Koç, Aslan ve Yay burçları, yükselen veya Ay burçları bu noktalarda olanlar için hafta ortasına kadar aktif etkilerden geçileceğine işaret etmekte.

Hızlı ilerlemek istediğiniz konular açısından özellikle Pazartesi günü hayli yüklü etkiler söz konusu. Haftanın ilk günü Ay Uranüs kavuşumu nedeniyle beklenmedik gelişmeler, ummadığınız karşılaşmalar, beklemediğiniz, tahmin etmediğiniz kişilerle kontaklar, aniden bir durumun form değiştirmesi, sürekli yaptığınız rutin konulardan sıkılmanız ve değişiklik aramanız söz konusu.

Sabit ve durağan işleri Pazartesi ve Salı gününe almayın. Pazartesi günü ezber bozan etkiler aktif iken, Salı günü keskin kararlar almak olası ve ele aldıklarınıza sonuç odaklı yaklaşabilirsiniz.

Haftanın ilk yarısı hızlı, çabuk olmak ve az konuş çok iş yap bakış açısı, yani sonuç ne? beklentisi yüksek olacak. Tahammül sınırlarımızın azaldığı günlerden geçerken, uzun vadeli işleri başlatmak, sonuçları uzun vadeye yayılan konuları ele almak için gökyüzü destekli değil. Öncülük etmek, ilerlemek, hızlı karar vermek ve hızlı gelişen durumlara ayak uydurmak gerekebilir.

Hafta ortasına kadar duygusal olarak sabırsız olabilirsiniz ki bir süredir tahammül ettiğiniz bir konuda, partnerinize veya ortak iş yaptığınız, birlikte bir konuyu yürüttüğünüz kişilere tepkisel yaklaşımlar içinde olma potansiyeli söz konusu.

Duygusal geçişler, değişen duygu durumlar, ani şekilde bir konuya karar verme eğilimleri artarken, karşınızdaki kişilerin  ani ve spontane davranabileceğini hesaba katmak ve belki de karşılık vermek için çarşambadan sonrasını dikkate almak daha doğru olabilir. Özellikle Pazartesi günü duygusal veya zihinsel sakin olmak ve acele ile karar vermemek gerekiyor.

Salı günü Ay halen Koç burcunda ilerlerken, dünyevi konular, maddi alanlar ve kişisel istekler öne çıkacak. Trafikte Salı günü dikkatli olmakta fayda var.

Haftanın ilk iki günü Çarşamba öğleye kadar Koç, Terazi, Aslan, Yay yükselenler, Ay burçları bu alanlarda olanlar biraz daha aktif günler geçirebilir.

Çarşamba günü Ay burç değiştirmeye hazırlanacak ve özellikle saat 15.00 de, tam olarak saat 16 dan itibaren 16 ile 18 arasını dikkatli yönetmek gerekecek.

Bu hafta önemli bir işiniz, karar vermeniz gereken bir konunuz, ilişkiler veya günlük hayatınızda önemsediğiniz bir durumunuz için Çarşamba günü akşam üstü 16 ile 18 arasını kullanmamaya çalışın, bu aralığı daha çok rutin konularla geçirin.

Perşembe gününden itibarense Ay artık Boğa burcunda ve sabit konuları, sonuçları uzun vadeye yayılacak işleri Perşembe’den itibaren ele alabilirsiniz.

Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri boyunca yeme içme düzeninize dikkat edin. Beden su toplayabilir. Yağlı gıdalar ve şekerden bu iki gün uzak durmak gerekiyor ki karbonhidrat emilimi Perşembe ve Cuma daha yoğun olabilir. Bu hafta diyete başlamak için Perşembe ve Cuma günleri iradenizin zorlanması açısından şartlar çok uygun olmayabilir. Bu süreçte mümkün olduğu kadar hafif beslenmeye ve hareket halinde olmaya, hafif yürüyüşler yapmaya ağırlık vermeye gayret edin.

Boğaz bölgesi Perşembe ve Cuma günleri normalden daha hassas olabilir ki boğaz enfeksiyonlarına da yine bu iki boyunca dikkat etmek gerekiyor.

Cumartesi gününden itibaren 21 Ocak Ay tutulması etkileri başlamış olacak. Ve Ay artık Vedik Astrolojiye göre İkizler burcuna ulaşıyor. Özellikle 20 Ocak Pazar gününü sakin geçirmek, karışık iş ve konuları bugüne almamak yerinde olur. Hafta sonundan itibaren zihinsel olarak gergin ve hassas olabilirsiniz. Bu nedenle hafta sonunu dinlenerek ve kişisel alanlarınıza dönük hareket ederek geçirmek daha doğru olacaktır.

Bu haftanın etkilerini daha aktif yaşayacak olan burçlar ise başta Koç, Aslan, Terazi ve Yay yükselenler ile haftanın ikinci yarısı Boğa, İkizler, Akrep burçları diyebilirim.

Haftanın Burçlara göre yansımalarını Vedik Haftalık Burç Etkileri yazımdan okuyabilirsiniz.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *