Sonbaharın hüküm sürdüğü bir aydır Ekim… Kışa ilk adımları atacağımız bu ay, yaz rehavetinin bitişinin vurgulu işaretlerini taşırken, yavaştan soğuyan kuzey yarım kürenin üşümeye başladığı, mevsimin döngü değişiminin ve kışın ilk kapısıdır.

Vedik Astrolojiye göre Ekim ilk haftasını atlattıktan sonra iki iyicilin (Venüs ve Merkür) Terazi burcunda kavuşumuna şahitlik edeceğiz. Terazi burcu adaletin, her şeyin hak ile ve olması gerektiği gibi ilerlemesinin yegane temsilcisidir. Dengeyi temsil eder. Hayatın dengesi, ilişkilerin dengesi, adil ve dengeli bir yaşamı ister ve savunur. Dolayısı ile Terazi vurgusunun etkin olacağı bu ay boyunca; Hak edilenin daha vurgulu olacağı, hakkımızı aramak isteyeceğimiz ve beklediğimiz ya da hak ettiğimizi düşündüklerimizle ilgili mücadeleye girişmekten de geri kalmadığımız bir ay olacak.

İyicil gezegenler Venüs ve Merkür, bir arada ilerleyecekleri bu ay boyunca Terazi, Koç, İkizler, Kova, Başak, Oğlak burçları için hareketli bir ay geçirecekleri işaretini vermekte.

Şimdi Ekim ayı Vedik Astrolojisine göre gezegen geçişlerine göz atalım;

Merkür Terazi burcunda seyredecek. Ekim ayının sonunda Terazi burcunda ayrılıp Akrep burcuna geçtiği andan itibaren ise gerileme hareketine başlayacak.

Merkür’ün Terazi burcunda ilerleyecek oluşu ne anlama geliyor?

Merkür iletişimle ilgili konular, ticaret alanlarımız ve hayatla yaptığımız kontaklarımızı anlatır. Dolayısıyla tüm bu alanlarda stratejilerin geliştirilebileceği, daha dengede olma ihtiyacımızın artacağı, daha ılımlı enerjiler içinden geçebileceğimiz etkiler konusunda Merkür bizi destekliyor olacak.

Hukuki işler, ticaret alanları, ticaretle ilgili yürütmek durumunda kaldığınız bir hukuksal alanınız, bir davanız, bununla ilgili yapmak istediğiniz kontaklar, aradığınız ve bulmaya çalıştığınız adaletle ilgili konularda gayet destekli etkiler var. Özellikle ayın sonuna kadar olan kısımda Merkür gerileme öncesi iletişimde bizi desteklerken, ticari gelişmelere de kapı açıyor.  İş ortaklıkları, iş görüşmeleri, yeni fırsatlar, işle ilgili noktalarda da Merkür’ün güzel etkileşimleri var.

Bireysel alanlarımızda biraz daha dengede, strateji belirlemeye eğilimli, politik olabilen ve her şeyi dengeli yapmaya önem verecek şekilde, bir anlamda uzlaşma sağlayarak bizim için önemli karar ve adımları yerine oturtacak şekilde davranma potansiyelimiz özellikle 24 – 25 Ekim’e kadar hayli etkin olacak.

Hayatınızda uzlaşma gerektiren konular varsa Ekim ayı bizleri bu anlamda çok destekliyor. Küsler barışabilir, küs olduğunuz bir türlü çözemediğiniz, yakınlarınızla, arkadaşlarınızla, belki iş alanlarınız veya çevrenizde olan kişilerle daha uzlaşmacı, daha sakin olma eğiliminde olacağız.

Diğer yandan 5 Ekim’e kadar olan dönemde yani neredeyse Ekim’in ilk haftası Venüs’ün Terazi yolculuğunda biraz dikkatli olmamızda fayda var. Çünkü Venüs Terazi’ye geçtiğinde Vedik Astroloji’sine göre sert bir takımyıldızda ilerleyecek ve derecesini toparlaması zaman alacak. Yani 5 Ekim’den itibaren aşk, ilişkiler tüm bu alanlarda çok güzel gelişmeler olabilir. Romantik enerjilerin çok artacağı, ilişkilerde dengenin oturacağı bir süreci deneyimleyebiliriz ama unutmayın ki Venüs bize bu yolu 5 Ekimden sonra açıyor…

13 Ekim’de gerçekleşecek olan Dolunay sırasında Venüs ve Uranüs tam karşılıklı hizalanacaklar. Bu etkinin manası ilişkilerimizde hiç beklemediğimiz şeyler yaşayacağız. Öncelikle tahmin etmesi, önceden planlaması zor gelişmeleri önümüze koymasıyla meşhur Uranüs bize beklenmedik şeyleri verme potansiyeli taşır. Venüs ise ilişkilerdir, lüks ve konfor enerjimizdir. Dolayısıyla hem maddi alemde hem ilişkilerimizle ilgili noktada Ekim ayının Dolunay enerjisi yoğun duygusal transformasyonlarla geliyor. Hiç beklemediğiniz bir aşk ilişkisi içinde kendinizi bulabilirsiniz, hiç beklemediğiniz noktalarda ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz, hayatınıza yeni bir aşk girebilir, evlenme teklifi alabilirsiniz. Veya ani bir kararla ilişkinizi bitirebilirsiniz. Aşkta beklenmeyeni bekle diyor Ekim dolunayı! Bilhassa Koç, İkizler, Terazi burçları bu anlamda hareketli bir ay geçirme potansiyeline sahipler.

20 Ekim’le beraber Gökyüzü daha hassas bir etkiye yerini bırakmaya başlıyor. Aslında bu enerji tam olarak 26 Ekim’le kendini göstermeye başlayacak. Ancak ayın başından itibaren gelen o yumuşak enerjiler yerini mücadeleye dönük ve sert etkilere bırakacak. Satürn ve Mars sıkı biçimde restleşmeye başlayacaklar.

23 Ekimle birlikte gökyüzünde iki Malefik gücün düellosu var!

Esasında Mars Satürn’ü bir süredir zaten görünümde tutuyordu ama Ekim sonuyla  görünüm derecesini netleştirmeye başlıyor ve 20’sinden itibaren bu etkiyi aktive ediyor. 26 Ekim’le beraber ise Mars Satürn görünümü netleşecek ve bu sürece eşlik edecek 27 Ekim’de bir Yeniay’ımız var. Yani Yeniay etkisine Satürn – Mars karesi ile gireceğiz. Kolay bir şey değildir. Mücadeleye, savaşa işaret eder.

Ele aldığımız her şey ile mücadele etme enerjisini ortaya çıkartır. Bundan dolayı ayın sonuyla beraber, 23’iyle birlikte daha sakin, daha dikkatli olmamız lazım. Bu etki Yeniay’la da karışacağı için özellikle ayın son haftası saldırganlık enerjisini arttırıyor. Toplumsal konularda dikkatli olunması gerekiyor. Yer hareketleri, depremler, doğal afetler açısından da ayın sonuyla birlikte riskler yükseliyor. Diğer yandan Ekim sonuna denk gelen bu sert ve mücadeleci enerjiler yansımalarını Kasım ayına da taşıyacaklar.

27 Ekim’de gerçekleşecek olan Yeniay Terazi burcunda gerçekleşiyor ki hukuki konular ve dengeler açısından şartlar hayli zorlayıcı olabilir ama bu etkileri biz daha çok Kasım ayında hissedeceğiz.

Ekim Sonunda Merkür Gerilmesi Var!…

Gerileme 31 Ekim de başlıyor ancak şunu da unutmamak lazım 29 Ekim de Merkür Akrep burcunda 3 derece de durağan pozisyona geçiyor. Ekim’in son günlerinden itibaren Merkür geri hareketi süreçlerinde dikkat etmemiz gereken o meşhur noktalara artık özen göstermemiz gerekiyor.

Burçlar açısından baktığımda ayın en şanslı burçları Terazi, Koç ve İkizler olarak öne çıkıyor. Özellikle yükselen burcunuz bu burçlarda bir tanesiyse ilişkiler, aşk, anlaşmalar, sözleşmeler, genel olarak hayatın şanslı noktaları açısından güzel enerjiler içinden geçeceksiniz.

Başak’lar, Mars halen burçlarında hareket ettiği için hızlı, tempolu, biraz daha mücadele içinde olmaları gereken bir etki içerisinden geçiyorlar ama maddi anlamda güzel etkiler söz konusu olacak, satış, pazarlama ve sözleşme anlaşma konularında şanslılar.

Yay’lar ve Oğlak’lar için kariyerde yoğun olacakları ve güzel fırsatların geleceği etkiler var. Boğa’lar için yatırımcılardan destek alacakları enerjiler var. Kova’lar gene bu ayın şanslı etkilerini taşıyorlar.

Ekim Ayını Dengeleme Taşları

Bu ayın tüm bu anlattığım enerjilerini daha iyi yönetebilmek, şöyle daha keyifli şekilde ayın etkilerinden, frekanslarından faydalanabilmek adına size önerebileceğim en keyifli taşlardan bir tanesi AVENTURİN taşıdır. Yeşil bir taştır, kariyer taşı diye de geçer. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren Mars ve Satürn arasındaki gergin enerjileri çok iyi dengeleyebileceğiniz taşlardan bir tanesidir. Ayrıca hazır bu kadar ilişkilerle ilgili enerjiler açığa çıkmışken PEMBE KUVARSI da tercih edip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle duygusal konularda ay boyunca devam edecek yoğun etkileri ve frekansları daha iyi yönetmek adına pembe kuvarsı tavsiye ederim.

Ekim 2019 Burçlar:   

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

İlişkiler, aşk, sevgilinizle ya da sevdiğiniz kişiyle olan konular ve iletişiminiz açısında hareketli etkiler var. Bu ay aşk hayatınız ve ticari konularda hem de iş teklifleri açısından güzel ve yoğun, ayrıca bereketli bir ay geçirme potansiyeliniz var. Fırsatları iyi değerlendirmeye çalışın. Özellikle 5 Ekim ile 23 Ekim arasındaki dönemi iyi kullanmaya gayret edin. Bu aralık fırsatlar açısından güzel imkanları önünüze getirebilecek.

Ekim Dolunayı dönemine biraz dikkat etmeniz lazım. Özellikle ilişkilerle ilgili depresif enerjileriniz artabilir. Duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Diğer yandan dolunay sürecinde spritüel olarak çok ilginç gelişmeler ve sezgilerle gelen farkındalıklar yaşama potansiyelinizde hayli güçlü. Haberci rüyalar, sizin açınızdan bir şeylerin fark edilmesi anlamında farkındalıklarınızı çok artıracak. Özellikle ayın artasında Ekim’in 13 – 15 arasındaki dönemde bu anlamda ilginç bir dönem geçireceksiniz.

Ayın sonuyla birlikte biraz daha dikkatli olmanız lazım. Burcunuzun yöneticisi Mars Satürn ile ay sonunda sert etkiler içerisinde olacak demiştik. Aniden hayatınızda birtakım değişiklikler olabilir. Aksiliklere, kırgınlıklara, krizlere, ay sonunda birden değişen havaya iyi uyum sağlamanız lazım.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Burcunuzun yöneticisi Venüs’ün 5 Ekim’den itibaren Terazi burcunda gene Venüs’ün kendi alanında güzel bir etkileşim içerisinde olması mesleki konular, meslek alanları, iş arkadaşlarınızla olan tüm enerjiler açısından güzel gelişmeler verecek. Eğer birini işe almayı düşünüyorsanız, birinin sizin hizmetinize girmesini planlıyorsanız 5 Ekim ile 23 Ekim arası destekli olacaksınız. İyi bir seçim yapabilir veya size faydalı olacak biriyle karşılaşabilirsiniz. Sağlığınızda böbreklerinize ve idrar yollarınıza dikkat etmenizde bu ay için fayda var.

Mesleki konular ve iş temposu açısından fırsatlara açık olacaksınız. Ticari konularda güzel gelişmeler yaşanacak.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tam Dolunay döngüsünde özellikle kadınlardan gelebilecek düşmanlıklara, kadınlarla ilgili bazı sorunlara uyanık olmanız gerekiyor. Rakiplerinizi ve düşmanlarınızı bu anlamda iyi yönetin. Bu ayın sizi destekleyen enerjileri bu noktaları da gözden kaçırmamanız gerektiğini de vurguluyor. Gardınızı alarak hareket etmeniz lazım. Aşk ve ilişkilerde ne istediğinizi bileceğiniz, karşı tarafa çok daha net kendinizi göstereceğiniz, sınırlarınızı daha iyi çizmek isteyeceğiniz ve bunu da belli edeceğiniz bir etkileşim içerisindesiniz. Hem maddi anlamda hem ilişkiler açısından daha net ama biraz da mücadeleye dönük bir ayınız var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Aşk ve ilişkiler adına tempolu bir ay sizleri bekliyor. Bilhassa yükselen burcu İkizler olanlar için bu anlamda çok güzel enerjiler var. Güneş burcu veya Ay burcu İkizler olanlar içinse iş teklifleri, iş alanları, hiç beklemedikleri fırsatlar, şansın yanlarında olması enerjileri çok aktif.

Evliyseniz, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, bu konuda bir takım planlar içerisindeyseniz bu ay gebe kalmak, çocuk sahibi olmakla ilgili güzel sürpriz haberler gelebilir. Ayın sonuna doğru olan kısımda özellikle 23, 24 Ekim ile başlayan dönemde, tam ayın son haftası diyebileceğimiz bölümde aşk ve ilişkilerle ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir, bir de eğer eğlence sektörüyle ya da eğitimle uğraşıyorsanız burada hızlı ve mücadele etmeniz gereken konular olabilir.

Ev ve ailevi konularda Ekim son haftasıyla birlikte sakin olmalı, ebeveynlerinizin sağlıklarına veya sağlık kontrollerine önem vermelisiniz.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Kariyer ve iş alanlarında beklediğiniz, sonuca bağlamaya çalıştığınız bazı haberlerin birden önünüze geldiğine şahitlik edeceksiniz. Artık sonuçlandırmak istediğiniz noktalarda hayatınızda güzel gelişmeler olacak. Ev, aile, gayrimenkul tüm bu alanlarda değişimlere açık bir ay sizi bekliyor. Bir yer almak istiyorsanız, bir yer satmak istiyorsanız, taşınma planınız varsa, dekorasyon yapmak istiyorsanız, evinizde bir tadilat planlıyorsanız özellikle 26, 27 Ekim’e kadar olan kısımda tüm bu konuları ele almak veya başlamak için çok güzel enerjiler var.

Ayrıca estetikle ilgili yapmak istediğiniz bir şey, bir uğraşınız veya bir planınız varsa bu ay güzel sonuçlar alma potansiyeliniz var.

Özellikle yaratıcı enerjiye gereksinim duyan bir işe sahipseniz yaratıcı tarafınız adeta bilenecek. Ortaya güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Aşk ve ilişkilerle ilgili yakınlarınızdan, ailenizden bir destek alma potansiyeliniz var. Hiç beklemediğiniz sürpriz gelişmeler aşkta sizi bekliyor.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Yakınlarınızdan, çevrenizden çok destek alacağınız bir ay geçireceksiniz. Bu anlamda Venüs ve Merkür’ün bu ay beraber yapacakları yolculuk size çevrenizden gelecek yardımlar, destekler anlamında çok güzel etkiler verecek.

Sanatla ilgili bir işiniz varsa, yaratıcı bir işiniz varsa, reklam, iletişim, pazarlama, satışla ilgili bir alanda bir şeyler yapmakla yükümlüyseniz oldukça verimli bir ay geçirme potansiyeliniz var. Diğer taraftan kardeşleriniz, yakın arkadaşlarınız tüm bu alanlarda destek alacağınız bir ay söz konusu. Çevrenizle olan etkileşiminiz hayli  yüksek olacak. Özellikle çevrenizi, iş veya özel kontaklarınızı kullanmak adına çok verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu alanları kullanmaktan hiç çekinmeyin. Bir girişiminiz, yapmak istediğiniz bir konu tüm bu alanlarda da gene Ekim ayı sizi çok destekliyor. Özellikle kadınlardan gelen destekler anlamında çok güzel enerjileriniz var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Vedik Astroloji’sine göre Mars halen burcunuzda seyretmekte ve Güneş ile beraber burada ilerliyor. Bu etki size tempo, hızlı gelişmeler, mücadeleci olmanız gereken konular veriyor. Mücadeleyi bırakmayın çünkü bunun sonucunu doğru şekilde alma ve sonuçlarını önümüzdeki ay oturtma potansiyeliniz var.

Bu ay bir şeyleri ekme ve köklü değişiklikler yapma anlamında sizi çok destekliyor. Ay boyunca özellikle maddi konularda, anlatmanız, söylemeniz, ifade etmeniz gereken alanlarda sizi destekleyen enerjilerle dolu. Parasal işlerinizde şanslı bir ay geçireceksiniz. Beklediğiniz bir para, uzun süredir sizi yoran bir alacak işiniz çözümlenebilir.

Dikkat etmeniz gereken nokta 25, 26 Ekim ile başlıyor. Çünkü burcunuzda Halen seyreden Mars Satürn ile zorlayıcı etkiler içerisinde olacak. Ev konuları, gayrimenkul alanlarında vermeniz gereken bir kararınız, bir durumunuz, herhangi bir noktanız varsa bunları özellikle ayın son haftalarında dikkatli yönetmeye çalışın. Ayın başından itibaren etkin olacak yönetmeniz gereken krizler veya meseleleri ay sonundan itibaren dikkatli yönetmeniz gerekecek.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Güzel bir ay geçireceksiniz ki öncellikle burcunuzda iki tane faydalı gezegen bir arada adeta dans edecekler. Neredeyse ay boyunca size güzel enerjiler verecekler. Kendinizi çok ortaya koyacağınız, fiziksel olarak dikkat çekeceğiniz hem aşk, hem ilişkiler adına veya kendinizi ortaya çıkarmak daha belirgin olma adına çok güzel enerjilerin sizinle alçağı bir ay geçirme potansiyeliniz hayli yüksek.

Aşk ve ilişkilerde, iletişimde, kontaklarınızda, ticarette belki de ayın en şanslı burçlarında bir tanesisiniz özellikle 25 – 26 Ekim’e kadar olan kısımda. Beklemediğiniz güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Estetikle ilgili bir fikriniz, bir düşünceniz, yapmak istediğiniz, atmak istediğiniz bir adım varsa bu ay destekli  enerjiler var. 5 Ekim’den itibaren bu alanları çok rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. 5 Ekim ile 23 Ekim arasında estetik, sanat, yaratıcı konular, mimari alanlar, dekorasyon konularında planlarınızı gerçekleştirmek için güzel zamanlardan geçeceksiniz. 23 Ekimden itibaren düşmanlara, rekabet ettiğiniz kişilere dikkat edin.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Gelir  gider dengenize daha fazla önem vermeniz gereken bir ay sizleri bekliyor olacak. Fazla bonkör alışverişler yapmamaya çalışın. Yaptığınız alışverişlerde aldıklarınıza aslında ne kadar ihtiyacınız oluğunu iyi ölçümlemeye çalışın.

Ancak bunun dışında hiç beklemediğiniz, bir şekilde arkanızda kalan, gizlenmiş bir sevgili yada sizden çok hoşlanan birinin birden bire ortaya çıkması, hiç ummadığınız bir şekilde birinden size gelebilecek aşk ve ilişkilerle ilgili bir teklif alma, size doğru bir adım atılması hayatınızda renkli bir hareketlilik yaratabilir.

Eğer yurtdışıyla bağlantılı işleriniz ve kontaklarınız varsa, ticari bir alanda yurtdışıyla bağlantılı bir iş yapmaya çalışıyorsanız yada eğitim ve benzeri bir konuda planlarınız varsa bu alanlar çok etkin olacak. Ancak 25 Ekim’den itibaren Yeniay döngüsü sizin için önemli bir noktada gerçekleşecek. Burada duygusal konular, rekabet ettiğiniz kişilerle olan temaslarınız adına daha dikkati olmanız ve o meşhur sezgilerinize güvenmeniz gerekiyor.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Kariyer ve iş alanlarınızla ilgili doludizgin bir enerji sizi bekliyor olacak. Özellikle işinizle ilgili bir planınız varsa, yapmak istediğiniz bir değişiklik bulunuyorsa veya görüşmeler yaptıysanız ama bir türlü sonuçlanmadılarsa ekim ayı içinde sürpriz gelişmelere hazırlıklı olun.  Hızlı bir biçimde gerçekleşecek kariyer ve işle ilgili özel döngülerden geçiyorsunuz. İş değiştirmeyi planlıyorsanız ani bir biçimde şartlar sizi yeni durumlarla içe içe geçirebilir. Daha önce gelen bir teklifin birden veya yavaş giden bir işin hızlı yürüdüğüne şahit olacaksınız ve daha akışkan enerjilerden geçeceksiniz ama bir taraftan da mücadele var. Çünkü Mars sizin kariyer alanınızda ilerliyor. Sosyal çevrenizden çok büyük bir destek alma, arkadaşlarınızdan fayda görme, sizi hiç beklemediğiniz bir şekilde desteklediklerine şahit olma potansiyeliniz var. Yeni bir çevreye girebilirsiniz, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu bir iş değişikliği ile olabilir veya birdenbire yeni bir grubun içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Sosyal anlamda yoğun, hayatla kontak halinde olacağınız bir ay var önünüzde.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Özellikle çalışan Oğlak burçları için çok kısmetli bir ay söz konusu. İşlerinizle ilgili yoğun ve güzel bir temponuz var. Teklifler gelebilir, çok güzel fırsatlar çıkabilir, bir süredir devam ettirdiğiniz bir görüşmenin sonucunu alıp iyi bir teklifle önemli bir yere gelebilirsiniz, terfi alma potansiyelinizde çok yüksek. Evdeyseniz, çalışmıyorsanız ya da henüz işle ilgili bir kontağınız yoksa hayatınızda statüyle ilgili güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Toplumda, arkadaş grubunuzda veya içerisinde olduğunuz alanlarda, ailevi durumlarda dahil olmak üzere kendinizi daha çok ortaya çıkararak, sözünüzün dinlendiğini ve fark edildiğinizi göreceksiniz. Evlilikle ilgili bir gelişme olabilir. Bir evlilik planınız varsa, hızlı bir biçimde buraya doğru gidebilirsiniz ve teklif alabilirsiniz. Yaşamın genel görünen yüzü, hayat içerisinde o akan enerjisinin çok yoğun ilerleyeceği güzel etkilerden geçiyorsunuz.

Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Şansın, şans faktörünün kuvvetli olacağı, rüzgarların biraz daha sizden yana eseceği bir ay sizleri bekliyor. Bunun yanı sıra eğer yurtdışıyla bağlantılarınız varsa, eğitimle ilgili planladığınız, başlatmak istediğiniz ya da başlatmak üzere olduğunuz bir durum varsa hızlı ve akışkan bir şekilde ilerleyecek. Özellikle 25 Ekim’e kadar olan süreçte. Bir yolculuk, seyahat planınız varsa güzel zaman geçireceksiniz. Bu yolculuk size beklemediğiniz bir şekilde özel açılımlar getirebilir. Çalışıyorsanız ya da okuyorsanız, eğitimle ilgili bir noktadaysanız, akademik bir çalışmanız varsa, yayıncılıkla ilgili bir işle uğraşıyorsanız başarılı bir ay geçireceksiniz. Ortaya koymak, elinizde devam eden bir işi, kararsız kaldığınız bir durumu tamamlayıp, sonuca ulaştırmak adına verimli bir ay olacak.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Dönüşümlerin çok kuvvetli olduğu bir etkiden geçiyorsunuz. İlişkilerle ilgili hayatınızda beklemediğiniz dönüşümlerden geçme potansiyeliniz var.

Maddi konularda ilginç bir ay geçireceksiniz. Başkalarının kaynaklarından gelecek gelirler veya maddi beklentileriniz,  miras, nafaka, prim alacaklarınız, bu konularda tıkanan iş veya meselelerin yoluna girmesi anlamında değişikliklere açık bir ay olacak. Diğer yandan daha önce verdiğiniz bir borcun size geri dönmesi veya size söz verilen bir paranın birdenbire gelmesi potansiyeli yine aktif olacak.

İlişkilerle ilgili ayın genel enerjileri sizin adınıza destekleyici olacak. Aşk hayatınızda romantik rüzgarlar sizinle olacak. Devam eden ilişkinizde ayın son haftasına kadar duygusal olarak dengeli bir dönem geçirebilirsiniz. Bekarsanız aşk adına hiç beklemediğiniz bir duruma odaklanmak durumunda kalabilir veya bir teklif alabilirsiniz. Ancak ilişkiler adına ayın son haftasına dikkat etmekte fayda var. 23 ekimle birlikte aşk hayatınızda dengeye ve stratejik olmaya geçmeniz gerekecek.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *