Bayram haftasına mistik enerjilerin bilhassa haftanın ilk yarısına hakim olmasıyla başlıyoruz. Vedik Astroloji ye göre Salı ve Çarşamba günü boyunca sürecek çok özel bir etkileşim söz konusu ki buna Karmik Kavuşum denir. Gökyüzünde bir yandan Kala Sarpa dediğimiz kadersel enerjilerin açığa çıkması, bir yandan da Karmik gezegenler Rahu ve Ketu’nun yöneticilerinin kavuşum halinde olmasıyla gerçekleşen Karmik Kavuşum ruhsal ve duygusal boyutta ilginç geçişlere neden olacak.

Karmik Kavuşum Güneş’i de duruma ortak ediyor ki bu enerji kavuşumun daha da güçlü çalışmasına neden olacak. Dilekler, dualar adına Salı ve Çarşamba günlerinden faydalanmaya çalışın. Bilhassa Güneş’in radyasyon enerjisinin azaldığı gece saatlerinde spritüel çalışmalar, meditasyon, dilek ve dua çalışmaları, özel namazlar için çok uygun vakitlerden geçeceğiz.

Karmik kavuşum Moola yıldızının üzerine denk gelmekte. Ketu ile yönetilen bu yıldız, köklerimizi, geçmişten getirdiklerimizi aktarırken, kendi gücümüz ve kudretimizle sınanmamızı da ifade eder. Engellerle gelen başarıları anlatır. Yıldızın bize sunduğu güçlü sınavları hayatla inatlaşmadan yenebilirsek, büyük mükafatlar ve zorluklar sonrası gelen kazançlar söz konusudur.

Tam da bayram haftasından geçerken; Yay, Aslan, Akrep, Yengeç ve Oğlak burçları daha fazla olmak üzere ruhsal açılımlara, artan iç seslerinize kulak verin. Yaratıcı enerjiler artarken egonuza sahip çıkabilir ve affetme, anlama ve anlayış gösterme duygusunda kalabilirseniz, bu iki gün boyunca ilginç geri dönüşler, farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Bu hafta boyunca rüyalar ile gelen bilişler artacaklar. Sezgiler, farkındalıklar adına oldukça kıymetli etkiler var. Hafta boyunca etkin olacak bu enerjilerin üzerine hafta sonu gelecek dolunay, enerjinizi üst oktava taşırken, özellikle Salı ve Çarşamba dualar, dilekler ve ritüellerle bu etkilerden faydalanmak için çok güzel enerjiler söz konusu. Öfkeden, kızgınlıktan uzak durarak (Bilhassa Perşembe ve Cuma günleri) dikkatinizi daha çok kendi enerjinize ve ruhsal alanlara çevirebilirseniz, ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. (Balık, Yengeç, Akrep, Kova ve İkizler burçları sezgisel alanları çok yoğun hissedebilirler)

Daha dünyevi düzeyde bakacak olursak, Ay bu hafta dolunay fazına doğru ilerlemekte yani ışığını arttırmakta. Karmik kavuşumla birleşen bu etki aklınızdaki bir duruma karar verme söz konusu iken, Merkür gerilemesinin bitmesiyle bir türlü tamamlanmayan, aksilikler yüzünden duran konular, bitmemiş mevzu veya durumlar birden hızlanabilir.

Metabolizmamız açısından Ay büyüme fazından olduğundan su toplama, şişkinlik yaşama halinin artacağı bir hafta olacak. Çabuk acıkabilir, ama yemek yediğinizde hemen şişkinlik hissedebilirsiniz. Beden uzun süreli ve katı diyetler için hazır değil ama kesinlikle mideyi fazla şişirmeden ve bedene yüklenmeden hafif bir beslenme diyeti uygulamak da yerinde olacaktır. Perşembe gününe kadar devam edecek Ay Satürn kavuşumu ve Perşembe’den itibaren ağırlık kazanacak Oğlak enerjisi ile daha disiplini ve kuralcı hareket etme potansiyeli hayli güçlü. Bu etkinin verdiği yardımla daha dikkatli beslenmek, yağdan ve gereksiz şeker yüklerinden uzak durmak daha kolay olacaktır.  Bu nedenle bayram beslenme diyetiniz açısından kendinizi hazır kontrol etmek daha kolayken, ipin ucunu kaçırmayın.

Perşembe gününden itibaren Ay Oğlak burcunda Mars ve Ketu ile kavuşuyor. Eski konular, mevzular zihninizde fazlasıyla yer kaplayabilir. Cuma günü ilginç şeyler duyma, öğrenme, haberler alma potansiyeli yükseliyor. Özellikle Oğlak, Yay, İkizler, Yengeç burçları bu etkileri daha yoğun yaşayabilirler.

Cumartesi’den itibarense Ağustos ayı Dolunay’ı başlıyor. Vedik Astroloji de Kova burcunda Satabişha yıldızında gerçekleşecek Dolunay, yıldızın yöneticisi Varuna etkisi ile sularla ilgili etkileri arttıracak. Aşırı yağmurlar, havada artan aşırı nem, duygusal kararlar alma eğilimlerini güçleniyor. Cumartesi’den itibaren Pazar da dahil bu hafta suyla ilgili sorunlar artabilir. Diğer yandan hafta sonu etkin olacak Ağustos Dolunay’ın duygusal iniş çıkışlarını en iyi su rahatlatır ki mümkünse hafta sonu boyunca deniz ile temasınızı arttırmaya bakın.

Burçlara Göre Haftanın Etkileri;

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Ailevi konular, kökleriniz, ebeveynlerinizle ilgili konular hafta boyunca zihninizi fazlasıyla meşgul edebilir. Perşembe ve Cuma gününe aile arasında tartışmalar, gerginlikler açısından dikkat etmekte fayda olacak. Olayları, konuları büyütmeden ve eski mevzulara fazla takılmadan bu haftayı yönetmeniz yerinde olur. Hafta sonu dolunay etkileriyle birlikte arkadaşlar, dostlarla ilgili konular gündeminize yerleşebilir ki sosyal konularla ilgilenmek bu hafta daha rahat hissetmenize neden olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Kariyeriniz veya işiniz, ailevi konular, kendi isteklerinizle sorumluluklarınız arasında yaşadığınız gelgitler hafta boyunca zihninizi fazlasıyla meşgul edebilir. Eskiye takılı kalmadan, hareket etmek gereken bir döneme geçiyorsunuz. Ailevi alanlarda bir süredir sabrettiğiniz durumlar yakınlarınızla ilgili beklettiklerinize aniden parlayabilirsiniz bu nedenle özelikle dolunay sürecinde duygusal dalgalanmaları iyi yönetmeniz yerinde olacaktır.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

İlişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili konular bu hafta boyunca zihninizi meşgul edebilir. Daha önce fark etmediğiniz bir durumu aniden anlama, idrak etme hatta çözümsüz gibi duran bir işi veya sorunu çözme, yol bulma potansiyeliniz hayli yüksek. Planlama, planladıklarınızı artık hayata geçirme ve hızlanma dönemine geçiyorsunuz. Bu hafta sürpriz karşılaşmalar, size umulmadık kapılar aralayabilir.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir hafta olacak. Özellikle Perşembe gününe kadar olan dönemde metabolizmanıza özen gösterin, hazım sorunları yaşanabilir, beslenmenizi iyi planlamalısınız. Perşembeden itibaren dikkatiniz eş veya partnerinize doğur kayarken, Perşembe ve Cuma günleri boyunca ilişkilerinizde ani gerginlikler veya eski mevzuların önünüze çıkması söz konusu. Bu hafta genel olarak enerjiler hem spiritüel hem de günlük rutinde sizin için akıcı olmakla birlikte Perşembe ve Cuma aralığına dikkat etmekte fayda var.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İlişkiler alanınızda gerçekleşecek Dolunay, Ağustos başında başlayan olay veya durumları özellikle ilişkiler, ortaklı işler, projeler adına tamamlama olanağı verecek. Her durumda bir süredir kontrol edemediğiniz veya düşündükleriniz adına ipleri ele alma, kontrollü davranma olanaklarınız başlıyor. İlişkilerde ise bu hafta biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Sağlıkta Çarşamba’ya kadar olan dönemde bünyeniz normalden hassas olabilir, kendinize bu süreçte dikkat etmelisiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Bu hafta yoğun bir tempoda geçebilir. Özellikle Çarşambadan sonraki dönemde kalabalıklar içinde ve sürekli koşturma halinde olabilirsiniz. Hafta boyunca organize olmak, planlı hareket etmeye dikkat etmek gerekmekte. Sağlığınıza özellikle de bel ve sırta ağrılarına bu hafta dikkat edin ve bel bölgenize önem verin. Dolunay süreci olan hafta sonu duygusal ve zihinsel olarak kendinizi hassas ve yorgun hissedebilirsiniz. Mümkünse hafta sonu kendinizle kalmaya çalışmalısınız.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta başı yakın çevre, arkadaşlarla kontaklar ve kısa seyahatler açısında yoğun geçebilir. Hafta ortasıyla dikkatiniz ev ve yuva alanlarınıza çevrilirken kişisel işlerinize ve tamamlamak istediklerinize yönelebilirsiniz. Aşk ve ilişkiler de ise Perşembe gününden itibaren hareketli bir döngünüz başlıyor. Aşk alanında gerçekleşecek Dolunay duygusal konularda hareketli günler yaşamanıza neden olabilir.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Maddi konular, parasal alanlarda kaygılarınız, çözümsüz bulduğunuz sorunlarınıza olabilir veya parasal konularda gergin ve endişeli hissediyor olabilirsiniz. Bu hafta işler veya para kaynaklarınızla alakalı ilginç fikirlerin aklınıza geldiği özel zamanlardan geçeceksiniz. Uzun süredir görüşmediğiniz birinden beklenmedik bir iyilik veya yardım alabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevreyle ilgili alanlarda gerçekleşecek Dolunay dikkatinizi yakın çevrenize döndürmenize neden olabilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Ruhsal açılımlar, sezgiler, fark edişler adına hareketli bir hafta geçireceksiniz. Bu hafta kendi alanlarınızda olmak, dinlenmeye özen göstermek gerekiyor. Bedenen ve ruhen kendinizi yormayın ve ne yaparsanız bunu dinlenerek, aceleye etmeden çözmeye çalışın. Tatlı besinlerden mümkünse uzak durmaya veya fazla kaçırmamaya özen gösterin.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Maddi konularda endişeli bir ruh halinde olabilirsiniz. Parasal konularda bir süredir sizi yoran yürümeyen bir konu hal olabilir ki değişen şartlar nedeniyle bu hafta dinlenmek ve herhangi bir konuda acele etmemek, bekleyerek ve izleyerek adım atmak doğru olacaktır.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Duygusal iniş çıkışlar adına hareketli bir hafta yaşayabilirsiniz. Yakın çevreniz, partneriniz, eşinizle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler söz konusu olurken, hafta sonu burcunuzda gerçekleşecek dolunay duygusal ve zihinsel olarak yüksek bir volümde olmanızı, sezgilerinizin parlamasını sağlayacak. Ancak duygusal çıkışlar ve patlamalar da verebilecek bu etki kendinizi kontrol etmekte zorlanmanıza neden olabilir ki mümkün olduğu kadar hafta boyunca sakin ortamları tercih edin.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu hafta sezgiler, rüyalar ve farkındalıklar açısından güçlü etkilerden geçeceksiniz. Hafta sonu gerçekleşecek Dolunay özellikle rüyalar ve hissedişlerle ilgili deneyimlerinizi artıracak. Cuma’dan itibaren kalabalıklardan uzak durarak, biraz daha kendi alanlarınıza çekilmek isteyebilirsiniz. Bir süredir ilişkilerle ilgili yaşadığınız karmaşa toparlanmaya başlarken, dolunay ilginç gelişmeleri hayatınıza çekebilir. Diğer yandan çocuklarla ilgili sorun ve sıkıntılar bu hafta sonuyla birlikte daha rahat bir alana geçmenize olanak sağlayabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *