Vedik Astrolojiye göre haftaya Ay’ın Aslan yolculuğu ile başlıyoruz. Yeni Ay fazında gerçekleşen Güneş tutulması arkasından Ay büyüyor ve tutulma ile başlayan etkiler 26 Ağustos dolunayı ile tamamlanacak görünüyor. Piyasalardaki dalgalanma ve belirsizlik dolunay fazı ile sis perdesinin kalkmasına ve sürecin yavaştan yerine oturarak, en azından belirsizliklerin netleşmesini sağlayacak.

Haftanın ilk günü Pazartesi AY günü olarak geçer, Ay günleri enerjinin gelgitli veya dalgalı bir aksiyonda aktığı günlerdir… Bu etki üzerine günün akışında Ay Aslan burcunda konaklıyor olacak ve büyüme fazından “Tritiya” dediğimiz bir noktadan geçmekte. Pazartesi günü ne yöne gideceğimizi bulmakta zorluklar, yön belirleyememe günün enerjilerine hakim görünüyor ki haftanın ilk gününü radikal adımlar ve önemli kararlarla geçirmek doğru görünmüyor. Sakin olup daha çok gözlemlemek gerekmekte. Ne yöne gideceğimizi bulmakta zihnimiz rahat değil. Bu etki karar vermekte veya doğru karar vermekte bizi zorlayacaktır.

Perşembe gününden itibaren Güneş’in Yengeç’ten çıkıp, Aslan’a geçişi sırasında Gandanta noktasına ulaşmasını deneyimleyeceğiz ki Güneş astrolojide yöneticileri temsil eder. Ülke yöneticileri, önde gelen kişilerle ilgili göstergelerde Güneş belirgindir. Gandanta noktası düğüm noktasıdır ve Perşembe ve Cuma günü toplumsal olarak hassas bir aralık yeniden tetiklenirken, Amerika’dan piyasalara yeni bir hamle gelebilir. Bu geçiş bankacılığı gösteren alandan olacağı için (Ülke haritasında 2. Evden 3.eve geçiş) Perşembe ve Cuma piyasalar ve hükümet açısından haftanın riskli iki günü olarak dikkat çekmekte. Dövizin ise bu hafta sakinleşmesi çok kolay durmuyor, panikle hareket etmeden sakin olmak çok önemli olacak.

Tüm bu etkilerin bireysel hayatlarımıza yansımalarına bakacak olursak;

Hafta başı başta sabit burçlar Aslan, Oğlak, Kova, Akrep olmak üzere inişli çıkışlı enerjiler nedeniyle kişisel alanlarınızda inatlaşmaktan uzak durun. Günlük akışın hızlı ama değişime açık enerjileri nedeniyle şartların çabuk değişme ve farklı bir yöne geçme potansiyeli olduğunu unutmamak gerekmekte.

Salı’dan itibaren Vedik Astroloji de Ay Başak burcuna geçiyor. Ancak Ay’ın tithi (fazı) sert bir güne işaret etmekte. Hırsla mücadeleye girişmek için şartlar uygun değil. Bir şeyi elde ederken önce engelleri ile uğraşmak gerekebilir ki önemli bir işi veya durumu acele ile değil, düşünerek ve çok yönlü bakarak hayata geçirmeyi tercih etmeliyiz. Başak, Balık ve Yay burçları şartları zorlamamak adına özellikle dikkat etsinler.

Çarşamba günü Ay halen Başak’ta ancak Ay daha yumuşak bir faza geçiyor. Özellikle toprak burçları olan Oğlak, Başak, Boğa için hafta ortası rahatlama, sakinleşme etkileri yoğun olacaktır.

Perşembe’den itibarense özellikle Yengeç ve Aslan burçları çok dikkatli olsunlar. Özellikle otorite sembolüyle ilişkilerde, patron veya yöneticinizle iletişimde, eşiniz, babanız gibi erkek figürleriyle olan kontaklarda hassas etkiler söz konusu. Kamuyla işleriniz varsa, patronunuzla önemli bir konuşma yapacaksanız, bir ürünün, fikrin tanıtımını, duyurusunu yapacaksanız Perşembe ve Cuma gününü kullanmamak, bu iki günü bu konularda dikkatli geçirmek gerekmekte. Ayrıca bir yerin açılışı, duyurusunun yapılması için de Cuma günü dengeli bir gün değil. Açılış ve benzeri konuları (şirket açılışları vs da dahil) Cuma’ya denk getirmemek yerinde olacaktır.

Bu etkilere Yengeç, Aslan, Kova ve Oğlak burçları daha fazla özen göstersinler. Kova ve Oğlak burçları iş ortaklıkları, iş projeleri, teklifler ve iş anlaşmaları açısından biraz daha hassas olabilirsiniz. Bu konularda Perşembe ve özellikle Cuma gününe dikkat etmekte fayda var.

Bu hafta ilişkiler açısından hassas bir aralıktan geçecek burçlar;

  • Öncelikle KOÇ, BOĞA, KOVA, OĞLAK… bu burçlarda önemli bir gezegen kombinasyonunuz varsa hafta ortasından itibaren ilişkileriniz, eşiniz, partnerinizle iletişiminiz adına dikkatli olmakta fayda var.

Maddi konular, Finansal işler ve Kariyer, İş konularında ise;

  • YENGEÇ, TERAZİ, BALIK, YAY, İKİZLER ve AKREP burçlarının daha dikkatli olmaları gerekmekte. Piyasalardaki dalgalı seyrin hafta boyunca iniş çıkışlı etkiler vermesi herkesi aşağı yukarı etkilemekle birlikte özellikle bu burçlarda önemli bir gezegen kombinasyonunuz varsa daha da dikkatli olmanızda fayda var.

Sağlıkta ise;

  • YENGEÇ, ASLAN, BAŞAK veya BALIK burcunda gezegen kombinasyonlarınız (ay veya yükselen burcunuz) varsa sağlık etkilerine hafta boyunca özen göstermeniz yerinde olacaktır.

Haftanın Enerjilerini Dengelemek İçin;

Haftanın üzerimize verdiği enerji geçişlerinde en dikkat çekici nokta; Kaygı duymak, kendimizi güvende hissetmemek, nasıl adım atacağımızı bilememe durumuna çabuk geçme eğilimi olacak. Bu konular KÖK Çakra ile bağlantılıdır. Ayağımızın yere sağlam basmasını, dünyevi beklentilerimizi Kök Çakra temsil eder.

Kök Çakra kırmızı ve siyah renklerle temsil edilirken bu alandaki bir bozukluğu düzeltmek adına kırmızı ve siyahtan faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Solar Plektus dediğimiz 3. Çakrayla ilgili de bozulmalar, dengesizlikler artacak ki bunun da panzehiri SARI ve tonlarıdır. Özelikle krem tonları ile karıştırılmış, kombine edilmiş sarı tonlarını haftanın ortasından itibaren bilhassa Perşembe ve Cuma günleri kullanmaya gayret edin. Mide ve hazımsızlık şikayetleri artabileceği için mide ve sindirim sisteminize dikkat etmekte fayda var. Tansiyon sorunları olanların yine sağlık açısından biraz daha dikkatli olmasında fayda var. Tansiyon sorunları olanlar, kalp ritim bozukluğu yaşayanların sudan faydalanmaları ve stres oranlarını dengelemeye özen göstermeleri yerinde olur.

Taşlardan SELENİT, Ametist, Oniks ve Kalsit, Turuncu Akik tavsiye edebileceğim taşlar arasında.

İyi Haftalar…

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *