12- 18 Şubat Haftası  

Haftaya Kova burcunda tutulma etkisi ile başlıyoruz. Perşembe gününün bitiminde gerçekleşecek tutulma,  enerjisini Çarşamba’dan itibaren yoğun şekilde hissettirmeye  başlayacak.

Tutulma haftaları ve özellikle öncesindeki bir kaç günlük süreçte gerginlikler, psikolojik olarak gelgitli bir ruh halinin baskın olduğunu hissetmek genelde sık rastlanan bir durum olmakla birlikte baş ağrıları, migren atakları, uyuyamama veya aşırı derin uyuma, ilginç rüyalar, haberci rüyalar sık görülür.

Bu nedenle duygusal olarak bu hafta mümkün olduğu kadar kendinizi zorlamayın, iş ve diğer konularda, dünyevi alanlarda risklere girmeyin, stres arttırıcı her şeyden uzak olmaya çalışın.

Tutulmaların olduğu günler önemli bir iş veya durum başlatılmaz. Zira o günün enerjileri karışık, sert ve dağınıktır ve başlattığınız işler bu etki ile devam etme potansiyelinde olur. Dolayısı ile bu hafta ortasından itibaren başlayacak tutulma enerjileri Perşembe günü tüm gün ve Cuma öğle saatlerine kadar başlangıçlar için acele etmemek gerektiğini gösteriyor. Yine bu hafta ele alacağınız sizin için önemli bir işinizi en erken Cuma öğleden itibaren aktive etmeniz yerinde olacaktır.

Haftanın Rengi:

Bu hafta tutulma etkisi Merkür enerjisini fazlasıyla tetikliyor, Vedik Astroloji de Merkür’ün rengi yeşildir. Diğer yandan Merkür ifade ve konuşma alanlarımızla da ilgilidir. Yani haftanın etkileri ve tutulma enerjileri ifade ve konuşma alanlarımızla çok bağlantılı olacaktır. Yeşil, Pembe ve özellikle Mavi renklerini günlük hayatınızda hafta boyunca aktif kullanmaya çalışın. Konuşma, satış gibi konularda işleriniz varsa bilhassa boyun bölgenizde kullanacağınız Mavi tonları (Mavi taşlar, mavi bir eşarp vs…) çok faydalı olur. Günlük giysileriniz de ise yeşil, mavi ve pembe tonlarını (özellikle gül tonlarını) tercih edebilirsiniz.

Haftanın Taşı:

Bu hafta Pembe Kuvars (Gül Kuvars), Yeşil Aventurin ve Mavi Akik haftalık enerjileri alt etmeniz için size destek olacak taşlar arasında…

Şimdi, Haftanın Günlük Etkilerine Kısaca Göz Atalım;

Pazartesi günü Ay Yay burcunda ve Satürn ile kavuşumda girecek. Haftanın ilk günü Güneş kritik bir derecede ilerleyecek ve Salı günü de Kova burcuna geçecek, dolayısıyla otorite sembolü kişiler, patronunuz, yöneticiniz, erkekler ve babanızla olan ilişkilerinize dikkat edin.  Kamudaki işleriniz, devlet veya kamuyla ilgili imza konuları, önemli projeler için bugün uygun bir değil. Pazartesi Ay’ın fazı Vedik astroloji de sert bir güne işaret ederken, sonuç almak, ilerlemek adına günün koşulları sizi zorlayabilir.

Pazartesi bu konulara en fazla YAY burçları, İkizler, Aslan, Kova ve Koç’lar dikkat etsinler. Diğer burçlar içinse önemli başlangıçlara girmeden, günü rutin işlerle geçirmek daha doğru olur.

Salı günü Vedik astrolojiye göre Ay Oğlağa geçiyor ve Güneş de Kova’ya adım atmış oluyor. Merkür ve Ketu arasındaki etkileşim iletişime dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaparken, Salı günü lansman, bir şeyin tanıtımı, satış ve pazarlamayla ilgili önemli bir işin başlatılması önermediğim konulardan. İletişimde kesintiler, internet erişiminde kesintiler yaşanabilir. Ay hafta başından beri ışığını azaltırken, Salıdan itibaren artık ışıksız ve yeni aydan çıkana kadar da böyle olacak. Zihninizi yormamak önemli. Ağır zorlayıcı işleri bugüne almayın. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri zihinsel işler yapanlar, örneğin finans alanında çalışanlar, muhasebeciler, öğretmenler kendilerini yormanda, ağır ekstra yükler almadan günü devam ettirin.

Oğlak burçları, Yengeç burçları, Boğa, İkizler, Terazi  burçları Salı gününden daha yoğun etkilenebilirler.

Çarşamba günü malum 14 Şubat ancak Merkür sıkıntılı bir dereceden ilerlemekte ve bu nedenle de 14 Şubatta iletişim sorunları, yanlış anlaşılmalara açık etkiler var. Geceye giriş ile gece arasında enerjiler hızlı geçişler yaparak farklı yansımaları hissetmemize neden olacak.  Öncelikle küçük sorunları büyütmeyin ve bu güne ait büyük beklentiler içinde olmamaya çalışın.

Kova burçları, Aslan burçları bu durumdan daha fazla etkilenebilirsiniz. Kova veya Aslan burcu partneriniz varsa Çarşamba günü boyunca konuşmalarınıza dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

Perşembe günü tutulma günü ve bugün gece yarısında İstanbul saatine göre Güneş Tutulması gerçekleşecek. Perşembe günü her hangi bir konuda yeni bir başlangıç yapmak veya yine önemli bir konuda sonlandırmalar iyi bulunmuyor. Özellikle 16.10 ile 18.25 arası dikkatli olmak önemli ve mümkünse zihinsel ve duygusal herhangi bir konuda adım atmayın.

Cuma günü ise hafta başından beri devam eden sert etkiler daha sakin bir enerjiye yerini bırakırken, hafta başından beri başlangıçları desteklemeyen enerjiler de bu hafta içinde yeni bir adım veya önemli bir konuyu aktive etme enerjisi ile rahatlamaya başlayacağımızı bize fısıldıyor. Cuma ve Cumartesi boyunca Ay Kova burcunda ilerleyecek ki duygusal olarak kendi alanlarımıza daha dönük olacağız. Bu süreçte kişisel konularda bitiremediğiniz konulara yönelebilirsiniz. Ay Kova etkisi duygusallıktan uzak, ilişkilerde ayakları yere basan, sonuç odaklı ve akıllı manevralar yapabilme durumu yaratır. Cuma ve Cumartesi esasen ilişkilerde duygusal beklentiler varsa etkiler bu beklentileri destekleme eğiliminde olmayacak. İşleri toparlama, kişisel konuları halletme adına ise enerjiler çok daha rahat etkiler barındırmakta.

Cuma ve hafta sonu boyunca Ay Kova burcundan ilerlerken Kova burçları Pazar gününden itibaren ise Balık burçları daha aktif olacaklar.

Vedik Astroloji de Bu hafta Burç Yorumlarım ;

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç     

Bu hafta her hangi bir konuda acele etmemek yerinde olacaktır. Salı gününden itibaren Ay Oğlak burcunda ilerlemeye başlayınca tutulma günü olan Perşembeye kadar iş ve kariyer konuları öne çıkabilir. Ancak gerek iş alanları, gerekse özel hayatınız ve ilişkilerde sakin ve fevri kararlardan uzak durmaya çalışarak bu haftayı planlamaya çalışın. İş ile ilgili konular Salı ve Çarşamba günleri aktif olacak. Pazar gününden itibaren depresif etkileriniz artabilir, Pazar günü kalabalıktan uzak geçirmeniz daha faydalı olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Hafta başı Pazartesi gününü iyi yönetmeniz gerekiyor. Sebepsiz gerginlikler hissedebilirsiniz. Salı gününden itibaren daha hızlı ve sonuç odaklı olacaksınız. Maddi konularda veya finans alanlarında gelişmeler olabilir ancak bu hafta cumaya kadar tutulma etkilerini unutmayın ve önemli girişimlerinizde tedbirli olun. Perşembe gününü rutin konularla ilgilenerek ve mümkünse dinlenerek geçirin. Cumadan itibaren sosyal alanlar ve arkadaş ilişkileriniz öne çıkacak. Hafta sonu sosyal etkinlikler içinde olmak iyi gelecektir.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

İlişkiler, ortaklı işleriniz ve partnerinizle diyaloglarınıza haftanın ilk günü dikkat etmek, tartışmalara girmeden sonuç almaya çalışmak yerinde olacaktır. Salı ve Çarşamba günleri kazalara ve aksiliklere karşı hassasiyetleriniz artacak ve işleriniz sanki akmıyor duygusunda olabilirsiniz. Şartları bu iki gün zorlamayın. Perşembe günü ise tutulma günü olacak ki bugünü rutin konularla geçirmelisiniz. Bu hafta ikili ilişkiler başta olmak üzere duygusal konularda acele kararlar vermeyin. İş ortaklıklarınızda daha esnek ve sakin olmaya gayret edin.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hafta başına koşturmalar, birden fazla konuyla uğraşmak zorunda olmakla başlayabilirsiniz. Salıdan itibaren karşı burcunuza geçecek olan AY sizi ilişkiler ve duygusal konulara odaklasa da şartlar romantik kararlar, istekler ve bakış açılarına bu hafta hiç uygun değil. İş ortaklıklarınız, ortak projeleriniz varsa bir süredir ele almadığınız işleri, konuları karşı tarafla masaya yatırabilirsiniz. Ancak gerek iş de gerekse özel hayatınızda işleri ele alırken dikkatli olmak yerinde olacaktır. İletişimde yanlış anlaşılmalara hayli açıksınız. Konuları, tartışmaları çok uzatmayın.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Haftaya çalışma ve iş konularında yoğun bir tempo ile başlayacaksınız. Esasen bu hafta birden fazla işi aynı anda yapmak, çok yoğun iş ve koşturmalar içinde olmak adına hayli aktifsiniz. Bir yandan da tutulma etkileri ile ilerlemek ve sonuç almak zorlaşabilir ki şartları zorlamadan ilerlemeye gayret edin. Perşembe gününden itibaren ikili ilişkileriniz, her türlü iş ve duygusal kontağınız öne çıkacak. Perşembe tutulma etkilerine dikkat edin ve özel hayatınız, iş konuları her alanda perşembe gününü sadece rutin konularla geçirin. Duygusal konularda Cumadan itibaren daha rahat etkilere geçeceksiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

İlişkiler, duygusal hayatınız, bu alanlardaki beklentileriniz, çocuklar, çocuklarınıza ilişkileriniz, onların hayatındaki beklentileriniz, çocuklarla ilgili ani gelişmeler bu haftanın sizin için odak noktalarından olacak. Salı gününden itibaren Perşembeye kadar dikkatiniz ilişkiler ve çocuklar ilgili alanlarda ancak özellikle iletişimde çocuklarınızla veya eşiniz, partnerinizle olan iletişimde sabırlı ve sakin olmalısınız.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta boyunca sizin için en etkin alan yakın çevreniz, kardeşler, yakın akrabalar, kuzenler veya sizin için çok yakın olduğuna inandığınız arkadaşlarla ilgili konular olacak. Odağınız Salı gününden itibaren aile ve ebeveynlerle ilgili konulara geçse de hafta boyunca ana plan aile, ebeveynler ve yakın çevre üzerinden dönebilir. Bu konularda biriken durumlar aniden önünüze gelebileceği gibi, bilmediğiniz fark etmediklerinizi de birden öğrenme potansiyeliniz söz konusu. Perşembe günü  her türlü işinizde rutinde kalın. Cumadan itibaren kişisel alanlarınıza ve günlük rutininize döneceksiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aile ve ilişkiler adına gündeminiz hafta boyunca yoğun olabilir. Devam eden bir ilişkiniz varsa, aileniz ile partneriniz veya ilişkiniz arasında kalma vs yaşanabilir. İletişimde esnek olmaya çalışın, bu esneklik özellikle yakın aileniz, kendi özel çevreniz açısından daha belirgin olmalı. Bu hafta iletişim sizin için odak noktalarınızdan olacak. Perşembe günü tutulma günü önemli bir konuya girmeden, başlatmadan günü geçirmelisiniz. Özelikle gayrimenkul ve aile alanlarında, kariyerde dikkatli olun. Perşembeyi sadece rutin konularla geçirin.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Bu hafta konuşma, iletişim kurma, her hangi bir konuda ki sözlü ve yazılı her türlü iletişimde daha dikkatli ve akılcı hareket etmeniz gereken bir hafta olacak. Özellikle hafta başı hedefe dönük ve sonuç odaklı olmak isteyebilir, üzerinizdeki yük ve sorumluluklardan bıkabilirsiniz, kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılma potansiyelleriniz nedeniyle bu hafta ifadenize, imzaladıklarınıza, anlaşmalara, güncel hayatınızda çevreniz, arkadaşlarınızla olan kontaklarınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Perşembe günü biraz daha hassas olacak etkiler nedeniyle her hangi bir başlangıç yapmadan rutin konuları ele almaya gayret edin. Cuma öğleden sonradan itibaren rahatlayacaksınız.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Maddi konular, ailenizle ilgili alanlar, eşiniz veya partnerinizle ilgili konular bu hafta daha fazla gündeminizde olabilir. Enerjiler, burcunuzdan geçiş yapacak önemi gezegenler ve ardından gelecek tutulma etkisi, hafta boyunca radikal kararlar almadan sakin ve esnek olmanızın ve kendinizi yormadan, şartları zorlamdan hareket etmenizin, adım atmanızın önemli olduğunu işaret ediyor. Özellikle yükselen Oğlak burçları fiziksel güçlerine, sağlıklarına dikkat etsinler. Ay burcu Oğlak olanlar ise duygusal dengesizliklere karşı ani geçişler olabileceğini bilerek ilişkilerini ele alsınlar. Çarşamba Cuma arası rutin konularda kalmanız faydanıza olacaktır.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Burcunuzda gerçekleşecek tutulma nedeniyle öncelikle fiziksel sağlığınıza, metabolizmanıza dikkat etmeniz gerekmekte. Ağır işler, karışık işler adına bu hafta şartlar sizin için uygun değil. Tutulma sürecini enerjisel olarak yoğun hissedeceksiniz. Önemli bir kararı hayata geçirmek veya ani ve radikal adımlar atmak için beklemek, sakin olmak gerekiyor. Enerjiniz yüksek ve hızlı bir tempoda olabilirsiniz, Perşembe ve Cuma günleri daha sakin olmaya, rutinde kalmaya önem verin. Tutulma ile ilgili ayrıntıları Tutulma yazımdan tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bir süredir kendinizle ilgili fark etmediğiniz, görmediğiniz veya görmek istemediklerinizle hızlı biçimde yüzleşmeler yaşabilir, kendi içinizde görmeniz gerekenleri daha net fark edebilirsiniz. Bu hafta duygusal olarak hassas enerjilerden geçeceksiniz. Kırılganlıklarınız artabilir ki kalabalıklarla iç içe olmak, ağır ve karışık konuları ele almak için haftanın etkileri en erken Cumartesiye kadar sizin için uygun değil. Hayatı mümkün olduğu kadar yavaşlatıp, kendinizle olmaya, sevdiğini yerlerde sevdiklerinizle bir arada bulunmaya özen gösterin.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *