Vedik Astroloji Burçlarınıza Göre Temmuz 2018

Hayli yoğun, karışık ve ilerlemekle durmak arasında geçireceğimiz bir Temmuz ayı var önümüzde. Gökyüzü Temmuz ayında tutulmalar ve Retro’lar ile gözlerini kısmış bize bakıyor. Öncelikle Vedik Astrolojisi’ne göre bakalım gökyüzü ne diyor?

Temmuz 2018 Vedik Astrolojiye Göre Gezegen Etkileri Neler?

Temmuza Mars Gerilemesi ile girdik. Mars bu ay boyunca ve hatta Ağustos sonuna kadar Retro da… “Mars Gerilemesi” yazımdan ayrıntıları okuyabilirsiniz…

Venüs 5 Temmuz’dan itibaren Aslan burcunda… Aslan burçları için güzellik ve beğeni toplama zamanı. Aslan burçları ilişkiler adına hareketli zamanlardan geçiyorlar ama genel etkilere tabi dikkat etmek koşulu ile…

Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek ve 26 Temmuz’da gerilemeye başlayacak. Önce 23 Temmuz da duracak ve 26 sında Retro’ya geçecek. Üstelik 29 derecede hayli ters bir alanda, Gandanta derecesinde ve bu yılın en sarsıcı Merkür gerilemesine şahitlik edeceğiz.

İyi haber, Jüpiter 11 temmuz da gerilemeden çıkıyor ve ileri harekete geçiyor.

Satürn Yay burcunda ve Moola yıldızında bulunacak ki Ketu ile yönetilen bu yıldız eski ve köklü sorunları gündeme getirirken ektiğimizi biçmemize neden olacak.

13 Temmuz da İkizler burcunda (Vedik Astroloji’ye göre) Güneş Tutulması var. Tutulma Punarvaşu yıldızında gerçekleşiyor ki bu süreçte başlayan olaylar üzerinden yeniden geçmenizi gerektirecek.

26 Temmuz’da Merkür gerilemesi eşliğinde akşam saatlerinde etkisi başlayacak etkin bir Ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulması 27 Temmuz 22.45 civarında tamamlanacak. Ay tutulması bu ayın en majör etkisini oluşturuyor. 20 Temmuz’dan itibaren başlayacak dalgası piyasalar, ekonomi üzerinde oldukça etkili olacak görünüyor. Tutulma sırasında Kala Sarpa dediğimiz hayli zor bir gezegen yogası, Merkür’ün 29 derecede Gandanta’da olması, Uranüs’ün tam gaz devrede olmasıyla beklenmedik çok ani gelişmeler yaşanabilir.

Tüm Bu Göstergeler Nelere İşaret Ediyor?

Ülkemiz haritasında temmuz sonu gerçekleşecek tutulma son on yılın en sert tutulmalarından birine işaret etmekte. Öncelikle tutulmaya eşlik eden gezegenlerden Merkür’ün Vedik Astroloji de en hasarlı alan olan Gandanta’dan geçmesi tutulmanın tek başına bile seyrini etkiler nitelikte ki tutulmanın karşısında bulunan Mars ve Ketu kavuşumu, Uranüs etkileşimi ve tutulmanın Ketu tarafında gerçekleşecek olması yetmezmiş gibi bir de Kala Sarpa Yoga ile sıkışan enerjiler 20 Temmuz’dan itibaren her an her şeyin olabileceğine adeta bilet kesiyor.

Ülkemiz adına temmuz ortasından sonra 20 Temmuz’la birlikte ekonomik alanlarda çok zorlayıcı bir süreç başlıyor. Bu etkiler 27 Temmuz tutulması ile tetikleniyor. Temmuz sonu ve Ağustos ayı ile birlikte ekonomi ve piyasalar açısından büyük dalgalanmalar yaşanabilir. Bu süreç sadece ülkemiz adına değil, dünya piyasaları adına da zor bir aralığa işaret ederken, temmuz enerjilerinin ülke haritamızın değerler ve maddi kaynaklar bölümünde olması piyasa dengeleri açısından çok da hayra alamet değil.

Diğer yandan temmuz ikinci yarısı ama daha çok 26 Temmuz, 27 Temmuz ve genel bir hesaplama ile 5 Ağustos arası deprem etkilerinin arttığı zamanlardan geçeceğiz. Depremler açısından önümüzdeki 2 aylık döngü ama özellikle Temmuz sonu ile Ağustos ayının tamamı oldukça hareketli.

Temmuz ayının tamamında Herhangi bir konuda radikal karar vermek, adım atmak, büyük bir mücadeleye girişmek, savaşmak, önemli başlangıçlar yapmak, iş veya özel hayatınızda bir süredir beklediğiniz bile olsa herhangi bir konuda önemli bir dönüş, başlangıç yapmamak gerekiyor. Bu ay net biçimde bekleme, izleme, dinlenme, plan yapma, strateji belirleme ama değişebilecek koşullara göre farklı planlara da geçebilme esnekliği geliştirme zamanları. Bu ay hiçbir konuda acele etmeyin, finansal alanlarda tedbirli ve dikkatli olun, riskli yatırımlar için şartlar çok uygun değil zira piyasalar adına çok hareketli bir ay geçirebiliriz.

Ay Tutulması haftası 23 Temmuzdan itibaren Temmuz sonuna kadar olan süreçte gündemi çok meşgul edecek beklenmedik bir haber duyulabilir ve üzerine çok konuşulup, yorumlar gelebilir…

Bu ay;  12 ve 13 Temmuz,

20 ve 23 Temmuz,

24, 25, 26 ve 27 Temmuz zorlayıcı enerjiler var ki bu tarihlere daha fazla dikkat etmek ve önemli işlerinizi denk getirmemek yerinde olacaktır.

Burçlara Göre Temmuz 2018

  • Koç Yükselen / Ay Burcu Koç

Mars gerilemesi Temmuz ayı, hatta Ağustos boyunca kariyer ve iş alanlarınıza dikkat etmeniz, fevri çıkışlar yapmadan ve detaylara dikkat ederek iş alanlarınızı yönetmeniz gerektiğine işaret ediyor. Özellikle 20 Temmuz’dan sonraki dönem finansal konular ve kariyer iş planlarınızda ani gelişmelere ve değişikliklere karşı tedbirli olun.

Merkür gerilemesi ay sonundan itibaren özellikle 23 temmuzdan itibaren alım satımlar, ev ve gayrimenkul konuları, aile ve ebeveynlerinizle ilgili konularda dikkatli olmanızı gerektiriyor. Ev değişikliği planlarınız varsa ve mecbursanız 23 temmuzdan öncesine planlama yapmanız doğru olur. İlişkilerde ise daha şanslı bir ay geçirebilirsiniz. Bekarsanız veya yalnızsanız hayatınıza birini almanız, yeni bir ilişkiye başlamanız olası iken bu süreçte Merkür gerilemesinden itibaren yine dikkatli olmak önemli olacak.

  • Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Ayın ilk yarısı parasal konular, yatırımlar, genel olarak değerlerinizle ilgili konular bu ay ortasına kadar süreçte odak noktalarınız arasında. Yakın çevreniz, arkadaşlar veya kardeşlerle ilgili konularda 23 Temmuz’dan itibaren eski mevzular yeniden önünüze gelebilirken, aile ve ev alanlarınızda konaklayacak Venüs ile kendi ortamlarınızda, evinizde daha huzurlu ve mutlu olabilirsiniz.

Bu ay Venüs sizi biraz daha aileye veya eve dönük kılabilir ki bir yandan da tadilat veya ev değişikliği planlarınız varsa, hem Mars Retro’sunu, hem de 23 den itibaren etkisi başlayacak Merkür gerilemesini gözden kaçırmayın. 27 Temmuz ay tutulması kardeşler ve yakın arkadaşlar ve sizin için önemli olan birisiyle ilgili ani bir gelişme verebilir.

  • İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

13 Temmuz tutulması burcunuzda gerçekleşiyor ve bir süredir ortaya çıkarmak istediğiniz bir durumu, işi veya konuyu 10 Temmuz’dan itibaren gündeminize daha fazla alabilirsiniz. Ancak unutmayın ki genel enerjiler bu ay girişimlerde dikkatli olmak gerektiğini vurgulamakta. Yakın çevreniz adına şanslı bir ayınız var. Arkadaşlar, kardeşler, kuzenlerle olan iletişimize bu nedenle önem verebilirsiniz.

27 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulmasında maddi konular ve yatırımlarla ilgili hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Ödeme planlarınız, alacak verecek durumları veya yatırımlarınız adına sert geçecek ay tutulması döneminde planlı hareket edin. Diğer yandan bu ay yeni insanlarla tanışmak, bir ilişkiye beklenmedik şekilde başlamak adına Venüs size destek çıkacak. Yakın çevrenizde size ilgi duyan birinin varlığından haberdar olabilir, ilişkilerle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

  • Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Ayın ilk 14-15 günlük bölümünde özellikle 10 Temmuz ile 14 Temmuz arasında iç dengelerinize, duygusal dalgalanmalara dikkat edin. Kendinizi duygusal olarak yalnız veya huzursuz hissedebilir, kimsenin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Ayın ilk yarısı biraz daha kendi alanlarınıza çekilmek veya sevdiğiniz, yanında kendinizi daha hissettiğiniz insanlarla görüşmek iyi gelebilir. Huzursuz yapıdaki veya sizi huzursuz eden kişilerden uzak durun. Hayatınızın ilişkiler bölümünü dikkatli yönetmelisiniz.

Eş, partner, sevgiliniz, birlikte yol aldığınız özel biri, iş ortaklıklarınız, iş ortağınız adına engeller kısıtlamalar önünüze gelebilir veya bu kişilerin sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Duygusal konularda acele kararlar vermeyin, tartışmalardan, mücadeleden uzak durun. Kararlar alabilirsiniz ama uygulamayı bu aya bırakmayın. Temmuz sonunda gerçekleşecek Ay tutulması ilişkiler veya iş konularında bir duruma son noktayı koymanıza, bir meselenin öne çıkmasına veya gerçeklerin anlaşılmasına neden olabilir. Yine 27 Temmuz civarında herhangi bir konuda yeni bir başlangıç yapmanız doğru olmaz.

  • Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bir süredir hedeflediğiniz bir konuda 13 Temmuz tutulması önünüze önemli fırsatlar ve gelişmeler getirebilir. İnceleyin, araştırın ama başlatırken iyi düşünün, detaylara dikkat edin. Arkadaşlar, sosyal alanlar yine ayın ilk 15 günlük dönemi hayatınızda vurgulu olacak. Venüs 5 temmuzdan itibaren burcunuzda ve dikkat çekici olduğunuz bir süreç söz konusu. İlişkiler adına beklenmedik teklifler, yaklaşımlar söz konusu olabilir.

Estetik ve benzeri bir konuda yapmayı arzu ettiğiniz değişikler varsa büyük veya küçük acele etmeyin ve mümkünse daha çok araştırma safhasında bırakın. Ayın sonunda gerçekleşecek Ay tutulması düşmanlar, rakipler, size düşmanlık eden kişilerin yüzeye çıkmasına anlam veremediğiniz tavırlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu süreci olgunlukla yönetme ve mümkünse 25 Temmuz haftasını daha sakin ve dinlenerek geçirmeniz yerinde olacaktır. Yurtdışı ve benzer planlarınız içinde yine adım atmak için özellikle ay sonunda acele etmeyin.

  • Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Ayın ilk yarısı gerçekleşecek Güneş tutulması iş ve kariyer alanlarınızda hareketli zamanlara işaret etmekte. Bu süreçte işle ilgili sizin için önemli gelişmeler yaşanabilir ancak genel etkilerin değişim enerjisi içinde olması koşulları iyi değerlendirmeniz ve detayları gözden kaçırmadan, büyük resimden önünüze gelenleri bakmanızı gerektirmekte. Merkür gerilemesi hedefleriniz ve arzularınız adına 23 Temmuz’la birlikte bekleme dönemine geçeceğinize işaret ediyor. Bu ayın genel tablosu bildiğiniz gibi hareket değil, bakma ve izleme potansiyelinde ki siz de özellikle ay sonuyla birlikte bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Duygusal ilişkiler alanında bu ay platonik hisler, hoşlandığınızı sanma, karar verememe veya kendinizi gösterememe yaşanabilir. İlişkiler bölümü bu ay daha çok kendi içinizde yaşayıp dışarı belli edemediğiniz duygusal iniş çıkışlara işaret etmekte. Ay sonundaki tutulma ise arkadaşlarınız veya baba tarafından gelen bir aile büyüğüyle ilgili bir duruma odaklanmanıza neden olabilir. Burcunuz yöneticisi Merkür 23 Temmuzdan itibaren Gandanta (düğüm) noktasında ve 23 Temmuz ile 5 Ağustos arasını sağlık, maddi konular, ilişkiler, sosyal alanlarda oldukça dikkatli olmalısınız.

  • Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Bu ay ilişkiler, sevdiğinizle yapacağınız planlar, arkadaş ilişkileriniz ve sosyal alanlar gitmeniz veya rahatlayacağınız alanları göstermekte. Kariyer iş alanlarınız adına 20 Temmuz’dan itibaren özellikle 23 den itibaren dikkatli olmanız gerekmekte. İşinizde fevri kararlar almayın, üstlerinizle ilişkilerinizde iletişimi kesmeden ilerlemeye çalışın. Sağlınıza ve kişisel alanlarınıza önem verin. Rahatınızdan fazla ödün vermeden günlük yaşamanızı devam ettirmeye bakın. Çözümden ziyade incelemeye dönük olmaya gayret edin.

Yurtdışı kontaklarınız varsa ayın ilk yarısı bu alanlar hareketlenecek, keza eğitim, kişisel gelişim gibi konularda güzel fırsatlar gelebilir ancak acele kararlardan sakınmanız yerinde olacaktır. Merkür gerilemesi iş ve kariyer konularında ve evlilik gibi toplum önünde olduğunuz hayat alanlarında etkili olacak ve ilişkilerinizde dışarı fazla yansıtmadığınız içerde yaşadığınız duygusal gelgitleriniz olabilir. Duygusal ve dünyevi alanları, ruhsal iniş çıkışlarınızı fazla büyütmeden ilerlemelisiniz.

  • Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Değişim ve dönüşümlere açık bir ay geçireceksiniz ki özellikle ayın ilk yarısı sezgisel yönleriniz, fark edişleriniz artabilir. Bir konuda daha önce anlamadığınız bir durumu aniden 10 temmuz ile 15 Temmuz arası öğrenebilirsiniz. Ay sonunda gerçekleşen tutulma ve Merkür gerilemesi hayata bakış açınızın değişmesi, hedeflerinizi yeniden gözden geçirmeniz adına hayli etkin olacak. Bu ay kardeşler, yakın çevreniz veya arkadaşlarınızla ilgili vermeniz gereken bir karar sizi ayın ikinci yarısından itibaren fazlasıyla meşgul edebilir. Sakin geçirmeniz gereken bir ay söz konusu. Mars’ın Retro olması yakın çevre, genel olarak girişimleriniz, kısa vadeli planlarınız adına değişikliklere ve yeni değerlendirmelere yol açabilir.

Duygusal alanlarda ise iş yerinde veya kariyer vasıtasıyla tanıştığınız birinden etkilenme veya devam eden ilişkinizde evlilik veya benzeri bir adım için karar verme eğiliminiz olabilir ki unutmayın bu ay boyunca enerjiler adım atma ve harekete geçmek için duygusal konular dahil genel olarak düşünerek ve acele etmeden ilerlemeniz gerektiğine işaret etmekte. Ay sonundaki tutulma sürecinde eşiniz veya partnerinizle diyaloglarınıza iletişiminize dikkat ederek, tartışmaları büyütmemeye bakın.

  • Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Maddi konular, finansal alanlarda ay boyunca dikkatli olmanızda fayda var. Finansal konularda hareketli bir ay geçireceksiniz, gelir gider dengeleri, alacak konuları, kişisel harcama ve gelirlerinizde dengeli olmalı, planlı hareket etmelisiniz. Ani harcamalar, beklenmedik giderler, hesaplamadığınız bir parasal konu sizi özellikle 20 temmuzdan itibaren daha yoğun şekilde meşgul edebilir.

Kazalar, aksilikler, planlarınızda değişiklik yapma durumu temmuz ayında uğraşmanız gereken konular olabilir. Yurtdışı planları ve seyahatler, uzun yolculuklarda 23 temmuzdan itibaren unutkanlıklar, pürüzler nedeniyle daha dikkatli olmalısınız. Duygusal ilişkileriniz adına bu güzel gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir birlikte olduğunuz ancak şüphelerinizin olduğu bir beraberliğiniz varsa ilişkiye dair netleşeceğiniz gelişmeler yaşanabilir. Nereye varacağını bilemediğiniz ilişkiler, duygusal hassasiyetleriniz adına kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir süreç yaşanacak. Sevdiğinizle ani bir kararla seyahat veya bir tatil organize edebilirsiniz ancak bu tip organizasyonu ay sonuna bırakırsanız biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

  • Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hareketli bir ay geçireceksiniz. Burcunuzda devam edecek olan Mars gerilemesine ek olarak ikinci yarıda ay tutulması ve karşı alanınızdaki Merkür gerilemesi, kişisel alanlarınız, ilişkiler, ortaklı alanlar, yurtdışı kontaklarında hareketli bir döneme işaret ediyor. 13 Temmuz tutulması sağlık, düşmanlar veya rakiplerle ilgili konular, başlayan işlerin birden yön değiştirmesi, mesleki konulara odaklanmanıza neden olurken, ayın ilk yarısı sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Bu ay ilişkiler adına dönüşüm etkilerinden geçiyorsunuz, duygusal konularda bir süredir ötelediğiniz, görmek istemediğiniz bir durum veya sizin duygusal dalgalanmalarınız nihai kararı vermenize neden olabilir. Unutmayın ki ayın enerjileri başlangıçları desteklemiyor ve ilişkiler ve günlük hayatınız adına düşünerek adım atmanızı gerektiriyor. Mars enerjisi nedeniyle daha tahammülsüz ve sabırsız olmanız mümkün iken bu etki daha çok ilişkiler üzerinde çalışabilir. Benzer şekilde iş ortaklıklarınızda da uzun süredir sabrettiğiniz konularda fevri tepkiler verebilirsiniz, esnek ve akılcı olmakta fayda var. 27 Temmuz tutulması burcunuzda olacak. 23 temmuzdan itibaren ilişkiler ve duygusal hayatınızda radikal kararlar alabilirsiniz. Ancak adım atmak için acele etmeyin.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

13 Temmuz tutulması çocuklar, çocuklarla ilgili konularda yeni gelişmelerin yaşanması, bir dönemin başlamasına neden olurken, genel olarak da dikkatiniz çocuk veya çocuklarınız üzerinde olabilir. Diğer yandan bekarsanız aşk ve ilişkiler alanında yeni durumlar oluşabilir. Mars gerilemesi nedeniyle iç huzursuzluklarınız artıyor. Ay boyunca dengelerinize dikkat ederken, öfkenizi kontrol etmenizde fayda var.

Merkür gerilemesi sağlık konularında dikkat etmenizi, alerjilere ve mide, sindirim sisteminize özen göstermenizi gerektirmekte. İş ve mesleki konularda yoğun bir tempo yaşanabilir. Evli iseniz veya bir partneriniz varsa 23 temmuzdan itibaren ilişkinizde gerginlikleri büyütmeden ilerlemeniz lazım. 27 Temmuz’daki Ay tutulması bir düşman veya rakibinizle ilgili önemli bir durumu öğrenmenize neden olabilir.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hayatınızdaki önemsediğiniz hedefleriniz ve planlarınız adına Temmuz tutulmaları yeni bir sürece işaret etmekte. Duygusal ve sezgisel olarak yoğun bir ay geçireceksiniz. Sevdiğiniz veya önem verdiğiniz biriyle ilgili bir gerçeği, bilmediğiniz bir yönü fark etmeniz olası iken bu ay başkalarından ziyade kendi alanlarınıza ve işlerinize dikkatiniz vermeniz yerinde olur.

Ev, aile ve ebeveynlerle ilgili konular ayın ilk yarısı aktif olacak. Ev değişikliği, alım satımlarda işleriniz varsa 20 temmuza kadar tamamlamaya bakın. Mesleki konularda fırsat ve açılımlar, kadınlardan gelecek destekler, bir aile büyüğü veya önemli birinden alacağınız bir yardım bir süredir sizi zorlayan bir konuyu çözmenize destek olacaktır.

26 Temmuzla başlayacak Merkür gerilemesi ve akabindeki tutulma ilişkiler alanınızda yeni gelişmeler ve farkındalık yaşamanıza, çocuğunuz varsa onunla ilgili haberler almanıza neden olabilir. Bu ay genel olarak ilişkiler ve çocuklarla ilgili konular aktif uğraşacağınız olaylar olarak sıralanabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *