Aylık Astoloji Yorumlarım

Vedik Astroloji Mayıs 2018 Burç Yorumlarım

Vedik Astroloji Burç Yorumlarım Mayıs 2018

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Mayıs sonuna kadar burcunuzda konaklayacak Merkür, iletişimde hız kazanmanıza, ticari konularda beklettiğiniz girişimleriniz adına cesur adımlar atmanıza neden olacak. Ticari konular, akademik alanlar, girişimleriniz, mesleki konular da ani gelişmeler yaşanabilir. Sözlerinize, söylemlerinize, ifade şeklinize dikkat etmeniz gereken bir ay var önünüzde. Para evinizde ay ortasına kadar kalacak Venüs, maddi alanlarda beklenmedik gelişmeler verebilir. Bu ay, kardeş veya yakın bir arkadaşınızın evlilik kararı veya adımına eşlik edebilirsiniz. Ay ortasından itibaren yakın çevrenizden alacağınız destekler artacak. Özellikle kadın figürlerinden iş veya özel hayatınız bağlantılı önemli destekler, yardımlar, hayatınızı kolaylaştırmaları adına fayda sağlamanız olası. Duygusal konularda ise yine ayın ikinci yarısı daha aktif ve girişken olacaksınız. Bu noktada düşünmeden hareket etmemeniz faydanıza olacaktır. İlişkilerde düşünmeden attığınız adımlar sonrada canınızı sıkabilir. İş ve kariyer alanınızda ay boyunca ilerleyecek Mars kariyer konularında dikkatli olmanızı, düşünmeden ve plansız hareket etmemeniz gerektiğini vurguluyor. İş ilişkileriniz, kontaklarınızı ve üstlerinizle olan diyaloglarınızı ay boyunca dengelemeniz ve kendinize hakim olmanız önemli. Bu etki zor bir projenin altından kalkmanıza yardım edebilir ama iletişimde dikkatli olmanız şart ile.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Ay ortasına kadar daha sakin bir süreç yaşarken, Yeni ay döngüsü ile (14 ve 15 Mayıs) aniden gelişen olaylar, yeni durumlar sizi tüm planlarınızı en baştan gözden geçirmeye zorlayabilir. 16 Mayıs’a kadar burcunuzda ilerleyecek olan Venüs dikkat çekici olmanıza, ilginin üzerinizde bulunmasına neden olacak. Bekarsanız teklifler almanız, sürpriz aşk ilişkileri yaşamanız veya aniden gelişen bir ilişkinin içinde olduğunuzu fark etmeniz olası. Duygusal konularda ay ortasına kadar bilhassa  yeni ay döngüsünde planlamadığınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi konularda 16 Mayıstan itibaren fırsatlar açık olacaksınız. Bir süredir toparlamak istediğiniz finansal bir durum ayın ikinci yarısı toparlanabilir. Yurtdışı bağlantılı bir iş yapıyorsanız yine ayın ikinci yarısı güzel gelişmeler yaşanabilir. 15 Mayıstan itibaren gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız önemli olacak. Hesaplamadığınız giderler, masraflar nedeniyle maddi konularda dengeli olmanız gerekmekte. Bu ay 14 ve 15 Mayısta önemli bir konuyu başlatmayın ve bu iki günü rutinde kalarak dikkatli yönetin. Burcunuzda gerçekleşecek Yeni ay döngüsü 17 Mayıstan itibaren rahatlamanızı sağlasa da bu iki gün ay içinde en kritik günleriniz arasında olacak.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Kariyer ve iş alanlarınızda bir süredir devam eden sıkıntılar, sıkışıklıklar, dengesiz giden birçok konu Mayıs ayında toparlanacak. Burcunuz yöneticisi Merkür’ün zor etkileri bu ay sizin için düzelmeye başlıyor. Özellikle İkizler yükselen adına hızlanacakları hayli yoğun bir tempo söz konusu. Arkadaşlar, sosyal çevrenizle ilgili ilginç gelişmeler yaşanabilir. Yeni bir çevreye girebilir, ilginç insanlarla kontaklar kurabilirsiniz. Hayatınızdaki hedeflerin değiştiği bir dönem geçirmektesiniz. Bu değişimler bu ay içinde başlarken, sonuçları uzun vadeye yayılacak. Mayıs’ın ilk haftası arkadaşlarınızla ilişkilerinizde kritik bir süreç var. İletişime genel olarak dikkat etmeniz, yazılı ve sözlü verdiğiniz belge ve benzeri evrakları iyi kontrol etmeniz yerinde olur. Dikkatiniz 9 Mayıs’a kadar dağınık olmaya devam edebilir ama özellikle Mayıs ikinci yarısıyla birlikte hızlanacak, hatta yavaşlığa, sizi yavaşlatanlara tahammül edemeyeceksiniz. Kariyeriniz açısından ayın ikinci yarısı rahatlama ve ilerleme söz konusu. Duygusal ilişkileriniz ve aşk hayatınız adına 15 Mayıstan itibaren güzel bir dönem başlıyor. Son bir aydır ilişkilerde kendinizi ifade ederken zorlanıyordunuz. Ayın ortasından itibaren dikkat çekeceğiniz, flörtlere açık bir süreç başlayacak. Hayatınıza biri girebilir ve bu kişi beklenmedik şekilde kendinizi bir ilişki içinde bulmanıza neden olabilir. İlişkilerde çabuk sıkılacağınız, fikir değiştirmeye açık olacağınız bir ay olacak. Bu nedenle aşkta hızlı kararlar vermeyin, sonradan fikriniz değişebilir.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Eğitim, yurtdışı planları, akademik konular, babanız veya benzeri yakın bir kişi ile ilgili hayatınızda bir süredir devam eden duraksamalar, sorunlar, engeller bu ay düzeliyor. Öncelikle babanızla birkaç aydır süren gerginlikler ve benzeri sıkıntılar varsa bunlar ayın ikinci yarısıyla düzelmeye ve ilişkinizin veya babanızın düzeninin yerine oturması söz konusu. Kariyer evinizde ilerleyecek Merkür ay boyunca ticari konular, varsa akademik alanlar, satış ve pazarlama işleriniz ve bunların yurtdışı ile ilgili bağlantılarında size yeni fırsatlar sunma potansiyelinde. Akademik çalışmalarınız varsa bu ay hareketli bir süreç yaşayacaksınız. Mayıs boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta evlilik, eş veya partnerle olan ilişkiniz ve iletişiminiz olmalı. Evlilikte duygusal gelgitler, sıkıntılar açısından önünüzdeki süreç iyi yönetilmesi gereken bir döneme işaret etmekte. Karar vermek için özellikle Mayıs ilk haftası acele etmeyin. Benzer şekilde iş ortaklıklarınız, ortak çalışmalarınız, her türlü ikili ilişkiniz adına yine dikkat etmeniz gereken bir ay var önünüzde. İş ilişkilerinizde küçük problemleri büyütmemek, çözüm odaklı yaklaşımlar göstermek sizin için önemli olacak.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Mayıs ayı iş ve iş kontaklarınız adına hareketli etkiler barındırmakta. Ay ortasında gerçekleşecek Yeni Ay süreci iş alanlarınızda yeni bir dönemi ve sonuçları uzun vadeye yayılacak bir süreci tetikleyebilir. Öncelikle iletişime ve kontaklarınızla temaslarınıza mayısın ilk haftası dikkat etmelisiniz. Ardından gelen dönem hızlı gelişmeler yaşanabilir. Kariyerinizde beklenmedik teklifler, yeni oluşumlar, başlattığınız bir konu veya işin hız kazanması ve beklenmedik sonuçlar almanız olası. Son birkaç aydır iş konularında ilerlemeyen duran konular aniden yeni gelişmelerle farklı bir boyut kazanabilir. Bir çok işi bir arada yapmak durumunda kalacağınız hareketli bir ay olacak ki planlı hareket edin ve sakin ve esnek olmaya gayret edin. Kararsızlıklar içinde ne yöne gideceğinizi kestirmekte zorlandığınız, karamsarlıklarınızın arttığı bir dönem geçirdiniz. Yeni süreçte daha net ve görünür bir hat da ilerleyeceksiniz ancak düzenli olmanız, dağılmadan hareket etmeniz önemli olacak. Duygusal konularda dikkat çektiğiniz bir ay olacak. Sosyal ilişkileriniz ay ortasından itibaren artıyor. Daha dışa dönük olacaksınız. Gerek ilişkileriniz, gerekse iş alanlarında uzun süredir devam eden belirsizlikler netlik kazanacak.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Evlilik ve ilişkilerinizle ilgili son dönemde devam eden duygusal karışıklıklarınız ayın ikinci yarısıyla birlikte daha kararlı adımlar atmanız ile netlik kazanmanıza yol açacak. İş ilişkileriniz, ortaklıklarınız, ortaklı alanlarınızda dahil olmak üzere her türlü ikili ilişkilerinizde üzerinizdeki pus perdesi adeta aralanıyor ve beklentilerinizi gerçekleştirmeye dönük cesur adımlar atmanıza neden oluyor. Mayıs’ın ilk on günü duygusal ilişkilerinizde keskin kararlar alma, değiştirmek istediklerinizle ilgili adım atma potansiyelleriniz yüksek ancak bu dönemde daha sakin ve planlı olmanız gerekmekte. Acele etmeden sonuçları iyi analiz etmeye dönük olmanız bu ay önemli olacak. Bilhassa ayın ilk haftası şartları zorlamayın. 15 Mayısta gerçekleşecek Yeni ay yurtdışı alanları ile eğitim ve benzeri konularda yapmak isteyip, bir türlü şartları oturtamadığınız konularda size yeni fırsatlar getirebilir. Yine mayıs ortasından itibaren kariyer alanınıza yerleşecek Venüs ile fırsatlar ve teklifler açısından oldukça desteklisiniz. İş konusunda bir kadından destek alma ve yeni bir yön bulma potansiyeliniz söz konusu. Öte yandan bu ay çocuklar veya ilk çocuğunuzla ilgili hassas etkilerden geçeceksiniz. Benzer etki aşk ilişkilerinizde de söz konusu olurken, duygusal alanlarda öfkeyle hareket etmeye, çocuğunuzla ilişkilerinizde güç savaşlarına yönelmemeye bakın.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Aile ve ev alanlarınıza yerleşen Mars ve Ketu ortaklığı ile ev ve yuva alanlarınızda dürtüsel davranmadan planlı hareket etmeniz gerektiğine işaret etmekte. Ev içinde bu ay boyunca en fazla önem vereceğiniz konu dengeler ve iç huzurunuz olmalı. Aile üyeleri, ebeveynlerinizle ilişkiler açısından iletişimde kavgadan, tartışmadan uzak durmaya gayret edin zira sonuç almanız zor olabilir. Huzurunuzu bozan kişi veya yakınlarınıza daha tepkisel davranmanız söz konusu. Bu nedenle iletişime önem vererek bir süredir sabrettiklerinizi ani bir şekilde dışa vurmadan önce düşünmeden hareket etmeyin. Karşı burcunuza geçen Merkür, 8 Mayıstan itibaren iletişime, konuşmaya açık olmanızı sağlayacak ancak bir yandan da düşünmeden konuşabilir, uzun süredir içinizde tuttuklarınızı ortaya dökebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde konuşmanız, aktarmanız gereken zihninizi meşgul eden konuları aktarmak için daha cesur ve girişimci olacaksınız ama bunu yaparken dengede kalmaya da dikkat etmeniz önemli olacak. Yeni Ay döngüsünde ilişkiler adına hassas bir dönem geçirebilirsiniz. 14 ve 15 Mayısta partner veya eşinizle olan diyaloglarınıza dikkat edin. Bir süredir planladığınız bir seyahat, uzun yol planı aniden aktive olabilir. Yurtdışı veya yabancılarla kontaklarınız varsa bu ay hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğitim ve benzeri işleriniz, çocuklarla ilgili konular, kişisel gelişimle alakalı bir kurs veya benzer etkinlikler bu ay sizin için aktif olabilir.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Sağlık konuları bu ay boyunca gündeminizde olabilir. Eğer sağlık sektöründe çalışıyorsanız bu süreç yoğun bir tempoda olacağınız bir aya işaret etmekte. Diğer yandan alerjiler başta olmak üzere, ay boyunca sağlığınıza özen göstermeniz yerinde olur. Bağışıklık sisteminize önem vermeniz, bilhassa ay ortası ve civarında sizin için önemli. Yeni ay döngüsü bu ay sizi ilişkiler, eşiniz, partnerinizle iletişiminiz açısından yoğun etkileyebilir. Yeni ayın etkin olacağı 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde eşiniz ve partnerle daha dikkatli ve dengede olmaya önem veren bir tutum sergilemenizi öneririm.  İş temponuz artacak özellikle ay ortasından itibaren daha aktif olurken, birden fazla konuyu aynı anda ele almak zorunda kalabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş yerinizdeki dengelerin değişmesi, işten ayrılmalar ve benzeri durumlar nedeniyle iş yükünüz artabilir. Mesleki konularda planlı hareket etmek, acele etmemek ve iş arkadaşlarınızla iletişiminize önem vermek koşulu ile yoğun ve başarılı bir ay geçirebilirsiniz. Bir süredir bekleyen ve ilerlemeyen birçok konu hız kazanırken, düşman ve rakiplere de dikkat etmeniz yerinde olacak. Duygusal konularda hisleriniz veya ilişkiden beklentileriniz açısından kafanızın karışık olduğu bir süreç geçirebilirsiniz. Bu ay ilişkiler açısından köklü çözümler veya kararlar almak yerine daha çok huzurda ve dengede olmaya, şartları zorlamadan iletişimle, konuşarak meseleleri çözmeye çalışmalısınız.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

İlişkiler alanınıza geçen Merkür ay sonuna kadar aşk hayatınızda sizi iletişime, kontaklara açık halde tutacak. Yeni biriyle tanışma, ilişkilerde hızlı gelişmeler yaşama, ani ve beklenmedik kararlar alma potansiyeliniz Mayısta hayli güçlü. Bu ay gerek ilişkiler de gerekse iş ve güncel hayatınızda planlı olmakta zorlanabilirsiniz. Daha çok geldiği gibi yaşama isteğiniz, spontan hareket etme dürtünüz yüksek olacak. Patavatsızlıklarla zor durumda kalmamak için özellikle duygusal konularda konuşmalarınızda ölçülü olmanız ve ağzınızdan çıkana dikkat etmeniz bilhassa ayın ilk yarısı önemli olacak. 15 Mayısta gerçekleşecek Yeni iş ve mesleki konularda yeni gelişmeler sunabilir. İş görüşmeleri, kontaklar kurma, satış ve pazarlama, reklam veya insan kaynakları alanında çalışmalarınız varsa ayın ikinci yarısıyla temponuz artacak. Diğer yandan mayıs ikinci yarısıyla sağlığınıza da önem vermeniz yerinde olacaktır. Boğaz enfeksiyonları, ses telleri sorunlarına eğiliminiz artacak ki soğuk içeceklerle aranızı mesafeli tutun. Maddi konularda mücadele edeceğiniz bir süreciniz var. Öncelikle gelir gider dengesine, giderlerinizde kontrollü olmaya önem vermelisiniz. Bu ay alışveriş ve benzeri giderlerde planlı hareket etmeniz sizin için önemli.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Burcunuzda bulunan Mars ve Ketu gergin ve aceleci olmanıza neden olabilir. Özellikle ayın ilk yarısı ele aldığınız konularda, başta otorite sembolü kişilerle ilişkilerinize çok dikkat edin. Patronunuz, babanız, eşiniz, hayatınızdaki erkek figürlerle ilişkileriniz adına hassas bir dönem geçireceksiniz. Acele ile ve düşünmeden kararlar vermeyin, gemileri yakmayın. Burcunuzda bulunan Mars, Koç burcundaki Güneş ve Merkür’ü ay ortasına kadar görünümde tutacak ki ifade şekliniz, kendinizi ifade etmeniz, ticari bağlantılar, erkek figürlerle olan ilişkileriniz adına hayli gergin ve atraksiyon içinde hareket etme eğilimiz yüksek olacak. Yükselen burcu Oğlak olanlar bu konulara daha fazla dikkat etsinler. Ay burcu Oğlak olanlar ise anneleri ile veya kadın figürleriyle ilişkilerinde benzer etkilere sahipler ve ebeveynlerinizle ilgili anne veya baba genel olarak bu ay zorlayıcı etkiler var. Ebeveynlerin sağlıkları, birbirleriyle olan ilişkileri adına kritik bir dönem olabilir. Ayın ortasında ki yeni ay ilişkiler, çocuklar ve aşk hayatınızda yeni gelişmeleri ve başlangıçları aktive ederken, bu alanlarda beklemediğiniz gelişmeler yaşanabilir. Sizin için bu ay şartlar çok hareketli, sürekli bir atraksiyon içinde bir çok işi aynı anda yaparak veya düşünerek, mücadele içinde bir ay geçirebilirsiniz. İç dengelerinize çok önem verin ve dengenizi ekstra bozacak her türlü iş ve kişiden uzak durmaya çalışın. Ele aldıklarınızı sakin ve esnek biçimde çözmeye, çözüm odaklı yaklaşmaya önem verin. Mesleki alanlarınızda bulunacak Venüs ile tekliflere ve yeni olanaklara açıksınız. 15 Mayıs la mesleki alanlarınızı rahatlatacak Venüs, ayın ikinci yarısı rahatlamanızı sağlarken, beklediğiniz teklif ve benzeri durumlar için Mayıs’ın ikinci yarısı daha uygun şartlarınız oluşabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

İç dengelerinize önem vermeniz gereken bir ay var. 12.evinizde ilerleyecek olan Mars ve Ketu sizi düşmanlar, rakipler, arkanızdan iş çevirenler açısından riskli bir dönem geçirmeye meyil ettiriyor. İş ve günlük hayatınızda farkında olmadığınız düşmanlıklar, aslında dostunuz olmayan kişilerle yüzleşmeniz söz konusu. Bu süreçte özellikle ayın ikinci yarısı daha rahat ve güçlü olacaksınız. Ama iç mücadelelerin yüksek olduğu bir ay geçirmeniz söz konusu. Aşk ve ilişkiler adına 15 Mayıstan sonra bu alana girecek olan Venüs ile daha rahat ve keyifli olacaksınız. İlişkilerde ayın ikinci yarısı flörtlere sürpriz aşklara dönük olacağınız etkiler var. Öte yandan çocuk düşünüyorsanız veya var olan çocuklarınızla ilgili güzel etkilerde söz konusu. Hamilelik etkileri kadın Kova’lar için yüksek bir ay olabilir. Aile ve ev alanınızda gerçekleşecek Yeni Ay ile ev ve yuva alanlarınızda hızlı gelişmeler olabilir. Kardeşler, ebeveynler, çekirdek aileniz açısından yaşanan olay veya durumlara müdahil olmanız söz konusu. Aile ilişkilerinize ayın ikinci yarısı dikkat etmekte fayda var. Ev değişikliği, taşınma gibi konularda yine ayın ikinci yarısı ilginç gelişmeler olabilir. Ay ortasında gerçekleşen yeni ay satmayı düşündüğünüz ve uğraştığınız bir menkulünüzle ilgili sizi memnun eden gelişmeler verebilir, satış gerçekleşebilir. Ay sonundaki dolunay dönemi ise iş ve kariyer konularında halletmeniz veya beklediğiniz bir durumu tamamlamanıza destek verecek.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hayatınızdaki hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına beklettiklerinizi düzene koyma, adım atmaya dönük cesur girişimler yapacağınız bir ay sizi bekliyor. Konuşmalarınıza Ay sonuna kadar dikkat edin. Yazılı veya sözlü verdiğiniz her türlü taahhüt için kontrol etmeden, danışmadan imza atmayın, evrak teslim etmeyin. Ayın ilk yarısı gerçekleşecek Merkür transiti Koç burcunda ve bu konularda düşünmeden hareket etmenize neden olabilir. Para konularında, ticari alanlarda yine düşünerek ve kontrol ederek, aceleye getirmeden hareket etmeniz gerekmekte. Ev ve aile alanızda ay ortasından itibaren ilerleyecek olan Venüs, Jüpiter le etkileşim içinde ki ortak kazançlar, başkalarından beklediğiniz kaynaklar, aile, eş gibi açısından güzel gelişmeler olabilir. Yeni ay dönemi hayatınızdaki girişimleri, niyetlerinizi yeniden planlamaya yönelik etkiler verebilir. Arkadaşlar, kardeşler alanında gelişmeler söz konusu olabilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. SÜHEYLA ÇUKUNLU 9 Mayıs, 2018 at 08:07 Cevapla

    Merhaba;
    Ben 06.10.1979 bursa doğumluyum.doğum anıma göre vedic astrolojide ay burcum,yükselen burcum ve güneşim ne oluyor. Çok kafam karıştı. Bana yardım ederseniz sevinirim.
    Eşimde 01.06.1975 lübeck-almanya doğumlu
    çok büyük problemlerle boğuşuyoruz 5 yıldır.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *