Vedik Astrolojiye göre Bu Hafta Gökyüzü Ne Diyor?

Mars burç değiştirmeye hazırlanıyor ve Balık burcunun son derecelerinde ilerleyerek bu haftayı tamamlayacak. Venüs ise artık Akrep burcundan çıkıp Yay burcuna geçecek ve hafta sonuna kadar Vedik Astroloji de “AtmaKaraka” dediğimiz kadersel etkileri gösteren düzlemde Ay ile birlikte baskın enerjiler oluşturacaklar. Yani hafta boyunca Venüs ve Ay en baskın gezegenler olacaklar. Cumartesi gününden itibarense bayrağı Mars devralıyor ki hafta sonu boyunca hareket, aktivasyon vurgulanmaya başlayacak.

Burç değiştiren gezegenler enerjilerinden kayıplar yaşadıkları araf dediğim bir bölümden geçerek bu durumu tamamlarlar. Dolayısı ile Venüs ile ilgili konularda Perşembe gününe kadar biraz daha sabırlı ve sakin olmak, beklentilerimizi yüksek tutmamak gerekmekte. Venüs parasal konular, konfor ihtiyaçlarımız ve estetik, sanatla bağlantılı konularla, ilişkiler ve duygusal ihtiyaçlarımızı yönetir.

Bu hafta Perşembe gününe kadar özellikle duygusal konularda kıskançlık, duygusal gerginlikler açısından gergin olabilirsiniz, ele aldığınız konuları büyütmeyin ve dikkatinizi duygusal ihtiyaçlarınızdan ziyade kendi kişisel alanlarınıza çevirmeye çalışın. Vedik Astroloji’ye göre Venüs Akrep burcunda bir süredir yolculuk yapmaktaydı. Bu enerji özellikle aşk ve ilişkiler adına beklentimizi yüksek tutan etkilerden geçmemizi sağlıyordu. Bu hafta Salı gününden itibarense transit yapacağı Yay burcunda daha özgür, hevesli, ilişkilerde maceralara dönük hareket etmeye meyilli olmamızı sağlayacak. Konunun ayrıntılarını Şubat 2019 yazımda aktaracağım ama tam da bu geçiş sürecini tamamlayacağı haftanın Perşembe’ye kadar olan bölümünde ilişkilerle ilgili daha sakin ve nötr olmaya çalışmak yerinde olur. Bu hafta Perşembe gününe kadar olan dönemde dikkatimiz ilişkiler, partnerimizle bağlantılı konular üzerinde sabitlenebilir. Halbuki bu alana fazla odaklanmadan ve takılmadan ilerlemeliyiz.

İlişkilerle ilgili yeni bir başlangıç yapmak, bir süredir görüşmek istediğiniz biri ile ilk buluşmayı gerçekleştirmek gibi bir durumunuz söz konusu ise bu hafta Perşembe gününden sonra adım atmanız özellikle ilişkilerle ilgili harekete geçmek istediğiniz konularda daha iyi sonuç almanızı sağlar. Hafta başından itibaren Venüs burç değiştirirken zor bir aralıktan ilerleyecek ve duygusal alanlarda beklentileriniz veya içsel dengeleriniz adına karışık hissetmenize neden olabilecek.

Venüs sadece ilişkilerden sorumlu değildir. Aynı zamanda parasal konular özellikle lüks alanlar ve maddi konforlarımız adına beklentilerimizi de yönetir. Lüks alımlar, parasal konular, önemli yatırımları Jüpiter ile birlikte yönetir. Maddi alanlarda Pazartesi ve Salı günleri boyunca biraz daha tedbirli olmak, adım atarken sabırsız davranmamak, risklere girmemek yerinde olur. Finansal alanlarda adım atmanız gerekiyorsa Perşembe gününden itibaren etkiler daha destekli olacak.

Bu hafta Ay küçülüyor ve Yeni Ay (Amavasya) etkisine doğru gidiyoruz. Ay küçülme evrelerinde bedenimizin su atmasını kolaylaştırır. Duygusal ve zihinsel olarak içe dönebiliriz. Bu süreçler analiz etmek, incelemek, farkına varma ve ayrımsamak adına desteklidir. Metabolizma Ay’ın küçülme evrelerinde yavaşlar, bu yüzden diyetlerinizde ağır ve yoğun beslenmeden uzaklaşmak gerektir. Bu hafta su tüketimine önem verip, daha hafif beslenip, detoks türü çaylardan da destek alırsanız kilo verme etkilerinizi hızlandırabilirsiniz. Kilo alma ve şeker ihtiyacının artmasını sağlayan Venüs Jüpiter birlikteliği artık son buluyor ve Venüs, Jüpiter’in yanından ayrılırken, tatlı ve şekerli gıdalarla aramıza mesafe koymamızı kolaylaştırıyor.

Haftalık etkiler içinde Salı ve Çarşamba günleri bilinçaltı hareketli olacak. Bu iki günü sakin şekilde günlük rutinlerle, kendi alanlarımızda kalmaya çalışarak geçirmek ruhsal olarak zorlanmadan süreci atlatmamızı sağlayacaktır. Ayrıca uyku düzeninize dikkat etmek yerinde olacak.

Haftanın genel etkisi dişil enerjilerin baskın olacağına işaret etmekte. Bu hafta özel bir etki var. Salı günü Ay Akrep burcuna geçmiş olacak ve Ay-Venüs-Jüpiter kavuşumunu aktif şekilde yaşayacağız. 3 iyicilin mistik bir alanda seyir edeceği Salı günü boyunca spritüel açılımlar, hissedişler, farkındalıklar adına güçlü enerjiler gökyüzüne hakim olacak.  Dualar, özel ritüeller, spritüel bir konuda derinleşmek, açılımlar yaşamak adına 29 Ocak Salı günü enerjiler güçlü olacak.

Çarşamba günü Ay Akrep burcunda Anuradha yıldızında ilerliyor. Bu yıldız farklı alanları bir araya getirmek, arabuluculuk yapabilmek, dostluklar adına güçlü etkiler verir. Çarşamba Merkür günüdür. İletişimle bağlantılı konular, aracılık işleriniz, bağlantı kurmanız gereken bir konu, kişi veya durum için Çarşamba enerjileri destekli seyredecek.

Perşembe günü öğleden sonra Ay Yay burcuna geçiyor ve Satürn ile kontağa ilerliyor. Bu etki sorumluluk duygusunun artması, ancak bir yandan da korkuların da su yüzüne çıkmasını temsil eder. Ay Satürn kavuşum kontağında devrede Venüs de var. İlişkilerinizle, duygusal ihtiyaçlarınız adına beklentileriniz artarken, ilişkinin geleceği, gidişatıyla ilgili korkularınız belirgin olabilir. Bu hafta Perşembe’den itibaren ilişkilerinizde romantik beklentiler yerine ulaşmaz. Venüs Şubat ayı boyunca konaklayacağı Yay burcunda ilişkilerle ilgili cesur adımlar, beklentiler içinde olmamızı sağlayacak ancak devrede Satürn de olduğu için bu adımların sonuçlarına katlanmak gerekliliği kaçınılmaz olabilir.

Bu hafta Perşembe’den itibaren kendini iyice hissettirmeye başlayacak Mars’ın Gandanta’ya (düğüm noktası) doğru ilerlemesine ek olarak Mars Pluto ilişkisi güç savaşlarına meydan vermekte. Özellikle Balık, Yay, Koç ve Akrep burçları bu etkiden yoğun nasiplenecekler. Hayatın içinde temas da olduğunuz kişiler, ikili ilişkilerinizde bir şekilde iletişim içinde olduklarınızla küçük bir tartışmayı veya çekişmeyi bir savaşa çevirme halleri baskın olacak. Bu nedenle haftanın ikinci yarısından itibaren gölgesi ile kavga eden, gergin tiplerden veya etrafınızda bu yapıya eğilim gösteren kişilerden uzak durmaya bakın.

Haftanın genel etkilerinden Vedik Astroloji’ye göre yükselen ve Ay burçları Akrep ve Yay olanlar daha yoğun etkilenecekler. Akrep, Yay, İkizler ve Boğa burçları bu hafta aktif bir dönem geçirecekler. Akrep ve Yay’lar duygusal karmaşalara yatkınlar, ele alacaklarına sabit ve sonuç odaklı yaklaşabilirler, Boğa ve İkizler ise her türlü ikili ilişkilerinde hareketliler. Balık, Yay, Koç ve Akrep burçları ise öfkeye, tartışma eğiliminde olmaya yakınlar, esnek ve sakin olmalılar.

Haftanın tüm burçlarla ilgili ayrıntılarına Vedik İle Haftalık Burçlar yazımdan ulaşabilirsiniz.

Gönlünüzce bir hafta geçirmeniz dileklerimle.

Şebnem Ekşib

Yazar, Eğitmen

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *