Kaderinizle Yüzleşmeye Hazır Mısınız ?

19 Şubat akşam saatlerinde Vedik Astroloji de Aslan burcunun yoğun şekilde vurgulanacağı bir Dolunay enerjisi yaşayacağız. Ay’ın istikameti Magha (Maha) yıldızı ile buluşurken, Güneş tam karşısında Dhanişta yıldızında konaklıyor olacak. Dolunay enerjisi Aslan, Kova ve Magha yıldızı ile yoğun şekilde haşır neşir olacak.

Vedik Astroloji’ye göre Magha yıldızı gökteki en parlak dört yıldızdan biridir. Batı astrolojisinde Regulus yıldızına çok benzer bir etki yaratır ve devlet, hükümet, otorite sembolleri, güç kazanmak ve öne çıkmakla bağlantılıdır. Dolunay bu yıldızın 3. Bölümünde gerçekleşiyor ki burası Venüs etkisinde bir alandır ve böylece dolunay etkilerinde devreye Venüs, parasal alanlar, güç kazanma arzusu, estetik ve sanatsal alanlar, konfor alanlarımızın vurgulanması da söz konusu olacak.

Dolunay tamamlanırken 19 Şubat Salı günü akşam 18.50 civarında gökyüzünde Aslan burcu yükselecek. Tüm bu etkiler Aslan enerjisini, gurur ve ihtişam isteklerini, güç kazanma ve öne çıkma veya önemli bir konunun yoluna girmesi gibi alanları da parlatacak. Güçlü bir dolunay yaşarken, enerjimiz oldukça yüksek bir seviyeye ulaşacak.

Magha yıldızında gerçekleşecek Dolunay enerjisi bakalım neleri destekliyor…

Öncelikle açılış yapmak, yeni bir işyeri, dükkan veya ticarethaneyi açmak, duyuru, lansman, pazarlama konularında adım atmak, terfi etmek, yeni bir alanda araştırma yapmak, başlangıç yapmak, devletle, kamuyla bağlantılı konularda gelişmeler yaşamak veya bu alanlarda beklediğiniz bir görüşmeyi yapmak, otorite sembolü kişilerden destek almak, yöneticiniz, patronunuz veya üst bir kişiden yardım görmek, ummadığınız bir fırsat yakalamak adına Dolunay sizinle güç birliği yapabilir. Elbette madalyonun tersi de var, Aslan devrede olduğunda gurur, kibir, sabitlik ve kendi bildiğini okuma hali de yükselir ki bu hafta ben demeden, her şeyi kendi merkezinizden görmeden ilerlemeniz, ilişkilerinizde empati kurmanız önemli olacak.

Uzun süredir beklediğiniz, hazırlandığınız bir konuda aniden hızlanan ve olgunlaşan koşulları yakalamanız, ilerlemeniz, öne çıkmanız, parlamanız söz konusu. Hızlı gelişmelerden geçilecek ve umulmadık sonuçlar alınabilecek. Bu hafta beklenmedik destekler, mucize gibi olaylar, hiç ummadığınız fırsatlar önünüze düşebilir. Kadersel etkilerin oldukça güçlü olduğu bir döngüden geçeceğiz. Dolunay etkisi yürürlükte iken gökyüzünde 3 önemli gezegen kadersel enerjilerini temsil eden Ketu ile ortaklık içinde. Mars, Uranüs ve Ay Ketu ile yönetilen yıldızlarda konaklarken, Mars ile Ay, Mars ile Uranüs kontakları dolunay ile direk bağlantılı. Beklenmedik gelişmelere hazır olun…

Dünya ve Ülkemiz adına Dolunay hangi enerjileri aktive edecek göz atacak olursak, öncelikle ülkemizin 3.evinde gerçekleşen dolunay komşular, yakın sınırlarımızla bağlantılı ani gelişmeler adına yoğun çalışacak. Bu noktada belirtmeliyim ki dolunay direk üst düzey kişiler, liderler ve ülkelerin yönetiminde etkin olan kişilerle bağlantılı çalışacağı için liderler arası gerginlikler, komşu ülkelerden birinde bir liderin öne çıkması, ondan beklenmeyen bir adım atması veya beklenmedik bir destek alması söz konusu olabilir.

Dolunayın etkin olacağı 3. Ev aynı zamanda medya, basın ve televizyon dünyası ile de bağlantılıdır. Habercilik, internet ve sosyal medya etkileşimleri açısından hareketli bir hafta olacak. Basın ve medya beklenmedik gelişmeler nedeniyle yoğun bir trafik yaşayabilir. Ünlü ve bilinen kişilerin haberleri, ani ortaya çıkan durumları nedeniyle gündem hareketli olabilir.

Diğer yandan sabit burçlarda oluşan dolunay Uranüs ve Mars, Merkür etkileşimleri ile bir arada ise depremleri de tetikleme enerjisine sahiptir. Maha yıldızı Batı yönünde yer alır, yani dolunay Batı yönündeki enerjileri arttıracak. Batı bölgeleri açısından yer hareketleri riskleri yüksek. Ancak büyük bir depremi tetikleyecek enerji bence söz konusu değil. En fazla orta derecede bir yer hareketini tetiklenebilir.

Bu hafta adıma atarken veya haftalık planınızı yaparken dikkat etmeniz gereken dolunay’dan bir gün öncesi yani Pazartesi günü enerjiler gergin olacak ve kendinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Diğer yandan Dolunay günleri de enerjiler karışık ve fazla yüksek bir perdede seyreder. Yani Pazartesi ve Salı günleri boyunca önemli işlerinizde adım atmayın, bekleyin. Hatta şifa veya enerji çalışması yaparken özellikle Pazartesi akşam saatlerinden itibaren Salı günü akşam 19.00 a kadar olan dönemde daha çok dinlenin ve bu aralıkta şifa çalışmalarına ara verin. Çarşamba’dan itibaren gökyüzü bu ortaya karışık halinden normal seyrine dönecek. Başlatmak istediklerinizi Çarşamba ve özellikle Perşembe gününe almak bu hafta sizi daha iyi destekleyecektir.

Salı günü tamamlanacak Dolunay Pazartesi günü enerjisini hissettirmeye başlayacak. Ve Pazartesi ve Salı günleri boyunca yoğun bir Aslan dolunayı deneyimleyeceğiz.

Duygusal gelgitlerin yüksek, arzuların, hırsların törpülendiği, iç enerjimizin fazla dürtüsel olduğu bir süreç olabilir. Pazartesi ile Çarşamba arasına duygusal türbülanslara dikkat edin. Ve hatta Perşembe gününe kadar kahve, alkol gibi uyarıcı içeceklerden uzak durmak, karbonhidrat ve şeker alımlarını aza indirmek yerinde olur. Uyku düzeninize dikkat edin.

Çabuk heyecanlanma, ele alınan konuları abartmak söz konusu. Bu etkileri sadece siz değil, unutmayın ki başkaları da yaşar. Dolayısı ile anlam veremediğiniz davranış bozuklukları, fazla abartılı davranışlar, aşırı gurur ve ego yükselmelerine şahitlik edebilirsiniz. İlişkilerinizde biraz daha kişisel alanlarınıza dönük ve kendi işlerinizle meşgul olarak dolunay sürecinin bu yan etkiler bölümünü atlatabilirsiniz.

Bakalım burçlar için Dolunay Ne Diyor?

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Dolunay size şans, fırsat ve yeni olanaklar getiriyor…

Aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konular, hayatınızda var olan sizin için önemli birinin beklemediğiniz güzel bir hareketi, ilişki veya aşkla ilgili hızlı bir gelişme ile gelen yeni bir durum hareketli bir hafta geçirmenize neden olacak. Arkadaşlar, sosyal alanlar veya üst düzey birisinden gelecek bir destek ile sizin için önemli bir konuyu halledebileceksiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Ev ve yuva alanlarınızda hızlı gelişmeler olabilir…

Yaşam alanlarınız, eviniz, ebeveynleriniz ve onlarla ilişkileriniz adına hareketli bir hafta olacak. İş ve kariyer konularında beklenmedik bir gelişme, bir süredir beklediğiniz bir fırsat aniden önünüze gelebilir veya sonuçlanmasını beklediğiniz bir dava, iş, ev ve gayrimenkulle alakalı konuda final bölümüne geçebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Girişimlerinizin meyvesini toplayacaksınız…

Beklediğiniz, umduğunuz, haber almayı ümit ettiğiniz bir durum, iş veya benzer bir alanda nihai sonuca ulaşabilirsiniz. Parlama ve kendinizi gösterme adına şanslı bir haftanız var. Kararlar alma, beklentilerinizi yeniden düzenleme adına da gelişmelere açık bir hafta sizi bekliyor. Yakın çevreniz, kardeşler veya yakın arkadaşlardan gelebilecek destekler de söz konusu. Sizin için önemli bir kişiyle ilgili gelişmeler ayrıca odaklanmanız gereken konular arasına girebilir.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Maddi alanlar ve finansal konularda hızlı gelişmeler olabilir…

Kariyer ve iş konuları, finansal meseleler, parasal beklentileriniz, işinizle bağlantılı hareketli gelişmeler, aldığınız bir iş teklifinin sonuçlanması gibi konular hayli aktif bir hafta geçirmenize neden olacak. Dolunay sizi duygusal ve ruhsal olarak oldukça gergin ve hareketli bir iç enerjide tutabilir. Bu nedenle ele aldıklarınızı sakince ve mantıklı çözümlerle ele almaya bakın. Fiziksel olarak da Çarşamba’ya kadar olan dönemde kendinizi yormayın.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor…

Hızlı ve tempolu bir hafta geçireceksiniz. Ummadığınız gelişmeler, beklenmedik değişiklikler planlarınızı sürekli revize etmenize neden olsa da, Dolunay enerjileri sizin için güzel fırsatlar, yeni olanakların kapıda olduğunu fısıldıyor. Önceden aldığınız bir teklifin sonuçlandığını, beklediğiniz bir görüşmenin gerçekleştiğini, önceden atılan ama yavaş ilerleyen bir konunun hayatınızda aniden büyük hız kazandığını görebilirsiniz. İlişkiler adına ise biraz daha sakin olun ve duygusal konularda esnek ve sabırlı olmaya çalışın.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Gizlenenler aydınlanacak…

Sizden gizlenen bir durum, bir konu aniden su yüzüne çıkabilir. Gerçeklerle veya görmeniz gerekenlerle yüzleşeceğiniz bir süreç olacak. Dolunay dost ile düşmanı ayırt edebilme fırsatı verecek size. İç öfkelerinizi kontrol edin ve gelişmelere değil, sonuçlara odaklanın. Diğer yandan yurtdışıyla ilgili konularda beklentileriniz, adımlarınız varsa güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hedeflediğiniz bir konuda önemli bir sonuç alabilirsiniz…

Hedefleriniz veya arzularınızla bağlantılı bir alanda gerçekleşecek olan Dolunay enerjisi ile hızlı gelişmeler yaşamanıza, ulaşmak istedikleriniz adına fırsatlar yakalamanıza olanak verecek. Kontaklar kurmak ve bağlantılar elde etmek içinde güzel bir döngü olabilir. Diğer yandan sosyal çevreniz, arkadaşlarınızdan umulmadık destekler gelebilir. Bu hafta sürpriz karşılaşmalar, gelişmeler adına aktif günlerden geçebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Kariyer ve iş alanlarınızda fırsatlar geliyor…

İş ve kariyer alanınızda gerçekleşecek Dolunay, bu konularda beklediğiniz bir durum veya proje varsa önünüzü açabilir. İş teklifleri, fırsatlar, üst düzey kişilerden gelecek iş destekleri, bağlantılar vasıtasıyla halledeceğiniz konular adına güzel gelişmeler yaşanabilir. Terfi veya yeni bir işle ilgili önemli bir gelişme söz konusu olabilir. Duygusal alanlarda ise sert kararlar alabilirsiniz. İlişkilerinizle bağlantılı daha sakin ve esnek olmaya çalışın.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Uzun süredir beklediğiniz bir fırsat kapınızı çalabilir…

Büyük fırsatları ve şansları gösteren alanınızda gerçekleşecek Dolunay, hayata bakışınızı değiştirecek gelişmeler içinden geçmenizi sağlayabilir. Şans ve bolluk enerjilerinizi tetiklenecek ancak karar verirken veya adım atarken gerçekçi bir şekilde koşulları ele almalısınız. Hayatınızda bir süredir yavaş gelişen bir durum hız kazanacak ve öyle ya da böyle karar vermenize neden olacak.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Dolunay size dönüşümler getiriyor…

Değişimler alanınızda gerçekleşecek Dolunay enerjisi ile değiştirmeniz gerekenlerle yüzleşme ve fark etme döngüsünden geçeceksiniz. Maddi alanlar, parasal mevzularda ve özellikle başkalarından beklediğiniz parasal gelirlerinizle alakalı ilginç gelişmeler yaşanabilir. Maddi alanlara daha fazla odaklanırken, bu konularda beklediğiniz açılımların öne çıktığı bir hafta olacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

İlişkiler alanınızın hareketleniyor…

İkili ilişkilerinizle bağlantılı aktif bir hafta sizi bekliyor. Eşiniz, partnerinizle ilgili konulara yoğunlaşabildiğiniz gibi iş ortaklıklarınız, bu alanlarda vermeniz gereken kararlar da netleşecek. Teklifler, anlaşmalar, sözleşmeler, yeni gelişmeler, bağlantılar kurabilecek bu alanlarda sürpriz gelişmeler yaşayacaksınız. Hem iş, hem de ilişkiler konusunda hareketli bir hafta sizi bekliyor.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

İş ve mesleki konularda Sürprizler olabilir…

Mesleki alanlarınız, iş bağlantılarınızda umulmadık sonuçlar almanız söz konusu olurken, yeni kapıların aralanması, fırsatların gelmesi de söz konusu. Öte yandan düşmanlar ve rakiplerinize dikkat edin. Sağlığınıza önem verin. İş ve güncel hayatınızda hızlı gelişmeler yaşarken, sağlık açısından riskli bir hafta söz konusu ki beden ve ruh dengenize, metabolizmanıza önem vermelisiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *