17 Aralık Haftası Vedik Astroloji Genel Etkiler

Bu hafta Işıklar Ay ve Güneş Dolunay fazına doğru ilerlemekte. Cumartesi günü kesinleşecek Dolunay enerjisi Perşembe gününden itibaren kendini belli etmeye başlayacak.

Pazartesi gününe Ay Balık etkisi ile başlıyoruz. Günün etkileri inişli çıkışlı, duygusal alanlar öne çıkarken, daha hassas ve sezgisel olarak güçlü olacağız. Ay Daşamitithi de ilerlerken, duygusal ihtiyaçların arttığı bir gün olacak. Başkalarına yardım etmek, analiz etmek, daha hafif ve günlük işleri ele almak adına destekleyici etkiler var.

Ay burcu veya yükselen burçları Balık olanlar, Başak, Yengeç, Akrep burçları adına bahsettiğim enerjiler daha etkin olacak. Burçların günlük enerjilerini ayrıca belirteceğim.

Salı gününden itibaren bu hafta hızlanıyoruz. Ay Pazartesi günü Balık burcunda duygusal ihtiyaçlarımıza yönelik etkileri arttırırken, haftanın ilk günü daha çok durgun ve sakin işler destekleniyor. Ancak Salı gününden itibaren daha aktif etkiler kendini belli etmeye başlıyor ve Ay’ın Koç burcuna geçmesiyle hızlanacağız. Ele aldıklarımıza dönük daha tepkisel ve sonuç odaklı, sabırsız olma hali Salı ve Çarşamba günleri yoğun hissedilecek.

Salı günü Ay Uranüs kontakları ani ve önceden kestirmesi zor durumlar tepkiler göstermemizi veya almamız sağlayabilir. Özellikle Koç, Aslan, Akrep burçları ile günlük hayatınızda kontaklarınız olursa birden karşı taraftan beklemediğiniz tepkiler alabilirsiniz.

Çarşamba gününden itibaren Ay halen Koç burcunda ancak hayli keskin bir yıldızla kontağa geçecek. Özellikle trafikte dikkatli olun ve kontrollü araba kullanmaya özen gösterin.

Bu hafta Salı ve Çarşamba günlerine daha çok hareket isteyen, dışarıda halletmeniz gereken, hızlı sonuç alabileceğiniz konuları aktarmaya bakın. Yavaş ve sabır isteyen durumlar için Perşembe’den itibaren enerjiler daha destekli.

Perşembe ve Cuma günleri beslenme düzenine önem vermek gerekiyor. Ay Boğa da konaklarken, karbonhidrat ve şeker alımını en aza indirmeye bakın. Dolunay fazına giden Ay nedeniyle beden daha şiş olabilir ve su toplama eğilimi gösterir. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri boyunca aşırı tuz kullanmamak, uyku düzenine önem vermek, aşırı baharatlı, yağlı yiyeceklere pek yüz vermemek gerekiyor. Mümkünse kahve yerine bu üç gün boyunca bitki çaylarını ve bedenden su atılmasına yardım edecek içecekleri tercih edin.

Bu hafta uzun vadeye yayılacak bir diyet programına başlamak için şartlar uygun değil. Daha çok hafif gıdalara dönmek ve diyet ve benzeri programlara başlamak için Pazar gününü beklemek daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Cuma gününden itibaren başlayacak olan Dolunay enerjisi ve Cuma gününün sert bir Tithi yani Ay fazından olmasıyla dinlenmek, sakin olmak, duygusal tepkilere önem vermek yerinde olacaktır.

Cumartesi günü Vedik Astrolojiye göre İkizler burcunda bir Dolunay gerçekliyor. 22 Aralık Cumartesi akşam 20 civarında tamamlanacak Dolunay, Mrigaşira yıldızında oluşuyor ki parlak fikirler, bir konuyu araştırma, sonlandırma, sosyalleşme etkilerini destekliyor. Ancak yılın son dolunayı uzun ve kalıcı bir konuyu başlatmayı önermiyor bize. Aralığın son haftasında etkili olacak Dolunay bu aralarda çok fikir değiştireceğimizi söylüyor bizi. Şartlar değişken olacak.

Bu hafta öne çıkan burçlar;

Haftanın ilk günü Balık ve Başak etkileri yüksek kişiler (Yükselen veya Ay burçları burada olanlar) daha yoğun olmak üzere duygusal ve zihinsel açıdan dalgalı bir ruh halinde olabilirler.

Salı gününden itibaren Koç burçları, Yükselen veya Ay burçları KOÇ olanlar, günlük rutinleri ve işler açısından hayli yoğun bir tempoda olabilirler. Terazi burçları ise ilişkiler ve başkalarıyla kurdukları kontaklarda daha sakin olmaya baksınlar. Beklenmedik tepkiler verebilirler.

Salı ve Çarşamba arası Koç, Terazi, Aslan, Yay, İkizler, Kova burçları aktifler.

Perşembe’den itibaren enerjiler toprak etkisine dönerken, toprak burçları Boğa, Oğlak ve Başak burçları günlük etkilere daha rahat uyum sağlayacaklar.

Cumartesi’den itibaren Ay İkizler burcuna geçiyor ve genel etkiler hava enerjisine dönecek. Ayrıca Cumartesi Dolunay fazı etkin ve enerjimiz yükseliyor. Özellikle İkizler, Terazi ve Kova burçları, bu burçlarda yükselen veya ay etkisi olanlar zihniniz, düşünme şekliniz hızlı ve çabuk olacak. Haberler, iletişimler, başkalarıyla kurduğunuz kontaklar artıyor. Ancak dedikodular, spekülatif haberlerde bu dönemde artar ki başkalarının ne dediğine değil, kendi alanlarınıza odaklanın.

Haftanın Vedik burçlara göre etkilerini daha ayrıntılı okumak isterseniz 17 Aralık Haftası Vedik Burçlar yazıma geçebilirsiniz…

Yeni bir haftada görüşmek üzere, haftanın tüm enerjilerinin gönlünüzce olmasını dilerim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *