İlişkilerde Büyük Sürprizlere Hazırlıklı Olun

Romantizm, aşk ve ilişkiler, güzellik ve estetik, dekorasyon, mimarlıkla ilgili işler,  sanat, kreatif işler, yaratıcılık, konfor ve lüks, arabalar… İşte tüm bu konular onun kapsama alanı içindedir. Kimden mi bahsediyoruz, tabi ki güzeller güzeli Venüs’ten…

Venüs 5 Ekim 2018 de “Gerileme” veya diğer adı ile “Retro” etkisine geçiyor.

Gerileyen gezegen ne yapıyordu? Gezegenin yönettiği konular neyse bu noktalarda hayatlarımızda es vermemize, beklememize ve ilerlemekte zorlanmamıza neden oluyordu. Ayrıca Retro veya Gerileme, geri ile ilgili olduğu için de geçmişten gelen konuları öne çıkarıyordu. Tabi konu Venüs olunca da aşk ve ilişkilerinizle ilgili bitirdim, bıraktım, unuttum dedikleriniz yeniden önünüze düşebilir.

Venüs Retrosu 5 Ekimde başlıyor ve 17 Kasım 2018 de tamamlanıyor. Vedik Astroloji de Terazi burcunda başlayacak ve tüm gerileme döngüsünü bu burçta sürdürecek. Tabiatıyla bu gerilemeden en yoğun şekilde Yükselen, Ay burçları Terazi ve karşısında bulunan Koç burçları etkilenecekler. Vedik Astrolojiye göre Koç burcunda bulunan Uranüs ile Terazi burcunda bulunan Venüs birbirlerini tetiklerken gerçekleşecek Retro seyri ilişkilerde çok ani gelişmelere, birden eski konuların depreşmesine, yine ilişkilerde ani bitişler, ani başlangıçlar yaşanmasına neden olurken, beklenmeyeni beklemeye hazır olun.

Tabi şunu da eklemekte fayda var, Doğum haritasında zaten Venüs gerilemesi ile doğanlar aşılılar. Yani onları Venüs gerileme süreci daha az etkileyeceği gibi bu süreci diğerlerine göre kolay geçirme şansına sahipler. Hatta bu kişiler haritalarında Venüs’ün yerleşimine göre güzel gelişmeler, tamamlamalar yaşayabilirler.

Venüs Gerilemesi sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle estetik konularına ara vermek yerinde olacaktır. Venüs direk estetikten, güzellikten ve bu konularla ilgili her şeyden sorumludur. Aksi gibi Venüs Retro’su Uranüs ile karşılıklı pozisyondayken oluşuyor ki özellikle 30 ekim ile 5 Kasım arası bu etki tam tetiklenirken, saçınızda, görünümünüzde daha önce cesaret etmediğiniz bir değişikliği yapacağınız tutabilir. Saç, makyaj ve benzeri konularda radikal değişikliklerden sakının.

Diğer yandan daha önce yaptırdığınız bir işlem veya estetik girişimin kontrolü, yenilenmesi, tekrarı açısından bir mahsur yoktur. Gerileme süreci önceden başlayan işlerle bağlantılı olduğu için estetik konularda da eski başlangıçlar ele alınabilir ama yepyeni bir girişim için biraz daha dikkatli olmak veya beklemek daha doğru olacaktır.

Sanat ve kreatif konularda, dekorasyonlarda, ev tadilatları ve düzenlemelerinde bilhassa lüks eşya alımları ve araba alımlarında acele etmeyin.

İlişkilerde her şey arap saçına dönebilir. Eski defterler tekrar açılabilir, yıllardır görmediğiniz ilk aşkınız kapınızı çalabilir, bir yerlerde karşılaşabilirsiniz. Ummadığınız birinin sizden hoşlandığını fark edebilirsiniz veya siz beklenmedik şekilde aşık olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Unutmayın ki gerileme dönemleri illüzyon yaratır. Siz veya karşı taraf bir durumu, duyguyu öyle sanabilir. Bu süreçler öyle sanma halinin, yanılsamaların en yoğun olduğu dönemlerdir. Gerileme biter, taşlar yerine oturur, her şey netleşir ki bu sefer de kısa bir süre önce taşıdığını düşündüğünüz duyguların, düşüncelerin, atarlı hislerlerinizin püf diye uçtuğunu şaşkınlıkla fark edersiniz. O yüzden özellikle Venüs gerilemesi döneminde bir ilişkiye başlamak hayli kaygan bir zeminde koşmaya çalışmak gibidir. Eninde sonunda düşmeniz kaçınılmazdır.

Evlilik, düğün, nişan, söz, evlilik teklifi yapmak veya almak Venüs Retro süreçlerinde doğru bulunmaz. Beklemek gerekir. Başlattığınız şeylerin zamanları önemlidir. Venüs gerilemesi döngüsünde ilişkilere veya evlilik için adım atmaya başlamak doğru olmaz. Bu tip bir planınız varsa 17 Kasımdan sonraya bırakmanız daha doğru olacaktır.

Venüs gebelikle bağlantılı bir gezegendir zira üreme alanlarını yönetir. İstenmeyen gebelikler, sürpriz bebek haberleri Venüs Retro’larında sık görülür. Bebek sahibi olmak gibi bir planınız yoksa bu konuya da dikkat etmekte fayda var.

Venüs direk para olmamakla birlikte Jüpiter ile birlikte parasal konularla bağlantılıdır. Vedik Astroloji de Jüpiter bolluğun ve bereketin, Venüs ise bunun keyfini sürmenin konforun temsilcisidir.

Durum böyle olunca özellikle lüks kalemlerde lüks evler, arabalar veya konfor alanlarınız sizin için her ne ise bu konularda Retro dönemi daha dikkatli olmakta fayda olacaktır.

Venüs Gerilemesi Hangi Aralıkta Ne Verecek?

5 Ekim ile 17 Kasım arası sürecek Venüs Gerilemesi Vedik Astrolojiye göre Swati yıldızında gerçekleşiyor. Swati DENGE demektir. Yani 5 Ekim ile 31 Ekim arasında gerileme bu yıldızdayken devam edecek ki dengemize, dengede kalmaya çok dikkat etmeliyiz. Ani ve beklenmedik durumlar yaşanması, maddi konular, parasal alanlar, hukuki konular başta olmak üzere tuhaf gelişmelerle uğraşmak söz konusu.

Bu süreçte ülkemiz adına uluslararası hukuki konular, önceden başlayan davaların tekrar gündeme gelmesi, uluslararası hukukta yine önceden başlayan bir dava veya durumun yeniden gündemde olması yaşanabilir. Hukuki konular ve davalar sıklıkla konuşulabilir. Ne yazık ki ülke haritamızda Venüs gizli düşmanlarla bağlantılı alanımızı yönetiyor. Bu alan enflasyon ile bağlantılı ki bu süreçte enflasyonla ilgili sıkıntılı gelişmeler yaşanabilir.

Ekonomik olarak Eylül ayının daha olumlu ve kontrol edilebilir etkileri yeniden inişli çıkışlı ve gergin bir hatta geçme eğiliminde. Dolar ve dövizle ilgili piyasa hareketlerini Retro süreci pek de olumlu etkileyecek gibi durmuyor.

Bu noktada en riskli süreç;

Venüs gerilemesinin başlayacağı 5 Ekim’de Merkür’de burç değiştiriyor olacak ve zor bir dereceden geçecek.

5 ve 6 Ekim ülke politik ve ekonomik alanları açısından riskli. Doğal afetler açısından yine 5, 6 ve 7 Ekim risk taşımakta.

8 Ekimde Venüs gerilemesi sürerken bu sefer de Jüpiter zor bir dereceye giriyor ki 8 ekimden 18 Ekime kadar ;

Çocuklar, eğitim sistemi, para piyasaları, hukuki konular, davalar, mahkemeler açısından dikkatli olmakta fayda var.

31 Ekim ve 1 Kasım ile birlikte Venüs Chitra yıldızına geçiyor ve işte bu noktadan itibaren ilişkiler ve aşk konularıyla ilgili alanlarda zorlanma, davam eden ilişkinizde sizi zorlayan noktaları daha yoğun fark etme, ani ve beklenmedik ilişkilere başlamak vs kısacası eski ilişkilerin önünüze gelmesi de dahil aşkta karışıklıklar yaşanması söz konusu olabilir.

Özellikle Koç yükselenler, İkizler yükselenler ilişki ve aşk hayatlarında ani gelişmeler yaşayabilirler.

Venüs gerilemesi sanat camiasından ünlü kişilerin aşk skandalları, aşk hayatları veya özel hayatlarıyla ilgili sansasyonel haberlerin duyulması, toplumun önünde olan bir çiftin ayrılık veya boşanma haberlerinin gündemi meşgul etmesi, sanat camiasıyla ilgili haberlerin öne çıkmasına da neden olabilir. Bilhassa Vedik Astroloji de Terazi burcu bağlantıları olan ünlü kişiler açısından önemli bir Venüs gerilemesi dönemi vurgulu olacak.

Venüs Gerilemesi Burçlara Etkisi

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Evlilik, ilişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili konular Venüs Retrosu sırasında sizin için vurgulu olabilir. Ayrıca ortaklı işleriniz, iş ortaklıklarınız, proje çalışmalarınız, yurtdışı iş ve projeleriniz adına bu süreçte acele kararlar almamak, parasal yatırımlarda, ticari adımlarda dikkatli olmak yerinde olacaktır. Eski bir ilişki, eski bir beraberlik, eski bir aşk tekrar gündeminize gelebilir. Aşk ve ortaklı işlerinizde karar vermek için Retro döneminin sonunu beklemek yerinde olur.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Sağlığınız açısından bu dönemi kendinize dikkat ederek geçirmekte fayda var. Başta hormonlar, böbrek ve idrar yolları, genital organlar olmak üzere sağlık konularınızda hassas etkilerden geçebilirsiniz. İş arkadaşlarınız, meslektaşlarınızla ilişkiler adına da yine bu dönem var olan sorun veya gelişmelerin öne çıktığı bir dönem olacak. Hayatınızdaki rutin konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Venüs burcunuz yöneticisi olduğu için genel konforunuz açısından şartlar sizi zorlayabilir.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Aşk ve ilişkilerde ani ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Ummadığınız teklifler alabileceğiniz gibi duygusal olarak kendinizi bir dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Yeni bir ilişki adına hareketli bir dönem yaşayacaksınız. Çocuk sahibi iseniz çocuğunuzla ilgili konular bu dönemde öne çıkarken, onunla ilgili daha önce fark etmediğiniz bir durumu fark etme potansiyeliniz yükselecek.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Ev, emlak ve gayrimenkul alanlarında biraz daha tedbirli olmakta fayda var. Emlak işlerinizle ilgili konularda radikal kararlar almadan önce iyi düşünün. Taşınma, ev dekorasyonu, yenilenme çalışmalarında düşünceleriniz varsa acele adımlar atmayın. Ebeveynler ve ailenizle ilgili konularda bu süreçte gündeminizde olabilir. Daha önce satılmayan bir ev veya menkulle alakalı ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Alımlarda ise dikkatli olmakta fayda var.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İletişim konuları, çevrenizle iletişiminiz, kardeşler, kuzenler, yakın çevrenizde olan kişilerle alakalı konular gerileme sürecinde daha fazla önünüze düşebilir. Önemli bir girişiminiz, ilerlemeyen bir projeniz, beklentiniz birden yön değiştirerek yeniden önünüze gelebilir. Yepyeni bir girişimi aktive etmek içinse retronun bitmesini beklemekte fayda var. Eski arkadaşlar, dostlar hatta ilişkilerle ilgili haberler alacaksınız.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Maddi konular, parasal işlerde Venüs Retro döngüsünde yatırımlara, finansal işlere dikkat etmek yerinde olacaktır. Başlatacağınız veya başlattığınız bir işinizde gider ve gelir dengelerinizi özellikle Gerilemenin Kasım ayına kadar olan sürecinde çok iyi organize edin. Maddi her türlü işinizde veya yatırımınızda planlı olmak, acele etmemek gerekmekte. Yüzünüze yaptırmayı düşündüğünüz bir işlem veya estetik müdahale içinse bu dönemin bitmesini beklemek daha doğru olabilir.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Burcunuzda gerçekleşecek Venüs gerilemesi iş ve kariyerde, projelerde şartların değişmesine, birçok aksilikle uğraşmanıza veya planladığınız konuları yeniden ele alınmak durumunda kalmasına neden olabilir. Bu nedenle iş alanlarınızda B planınız olmalı, maddi konularda gelir gider dengelerinizi iyi ayarlamalı ve gereksiz, ihtiyacınız olmayan giderleri doğru yönetmelisiniz. Fiziksel olarak beden sağlığınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Duygusal konularda değişim etkilerinden geçerken, flörtler ve ilişkilerle ilgili hareketli bir dönem geçirebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Gizli ilişkiler, gizli işler açısından hareketli bir dönem geçirebilir. Öncelikle masraflar, giderler, gelir gider dengeleri açısından planlı olmanız gereken bir süreç geçireceksiniz. Yurtdışı konularına işleriniz varsa eski konular, görüşmeler yeniden gündeme gelebilir ama yeni bir işi dikkatli ele almaya çalışın. Düşmanlarınıza, rakiplerinize dikkat etmeniz gereken bir dönem geçireceksiniz. Duygusal konularda aşırı takıntılı hareket etmekten kesinlikle kaçının. Tutkularınıza, ilişkilerde takıntılarınıza gem vurmanız gereken bir süreç olacak.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Hedeflerinizin, beklentilerinizin veya beklediklerinizle elde ettiklerinizin çok ani gelişmeler ve değişimlere açık olacağı bir Retro süreci yaşayacaksınız. İlişkilerde şartlar ummadığınız biçimde değişebilir. Maddi konularda bu süreci planlı geçirin ve harcamalarınıza dikkat etmeye bakın. Sağlığınız açısından hassasiyetleriniz artabilir. Özellikle üreme organlarınıza daha fazla önem vermeniz yerinde olur. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinize, rekabet ettiğiniz kişilerle mücadelenize dikkat etmelisiniz. Retro bitene kadar özellikle kadınlara, kadınlarla olan iletişiminize önem vermek bir yana, herkesle her şeyi paylaşmamanız gerektiğini de unutmamaya çalışın.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Kariyer ve iş alanlarınızda etkili bir Venüs Retro döngüsü yaşayacaksınız. İş konularında hesaplamadığınız gelişmeler, ani durumlar planlarınızı yeniden ele almanıza neden olabilir. Eski bir konu, proje, görüşme, teklif ummadığınız bir an da önünüze düşebilir. Dikkat çekeceğiniz bir süreç geçirirken, bir çok konuyla birden uğraşmanız söz konusu ki ele aldıklarınızda planlı olmanız bu nedenle önemli olacak. Bilhassa Ekim ayı boyunca ticari konularda fırsat ve tekliflere çok açık olacaksınız ama detaylara önem vererek ilerleyin.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Eğitim, akademik konularda bekleyen işleriniz hızlanacak. Yeni bir proje, yurtdışı kontağı, yabancılarla ilgili bağlantılar, seyahat veya turizm, yolculuk organizasyonları açısından ele aldıklarınızı dikkatli yönetmelisiniz. Vize başvuruları veya benzer işlemlerde yine bu dönem daha dikkatli olmakta fayda var. Aşk, ilişkiler ve çocuklarınızla ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. Aşk konularında bir konuda bir süredir sizi meşgul eden karar veremediğiniz bir konuda daha önce fark etmediklerinizi aniden görme şansınız olacak.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

İlişkiler, parasal konular adına değişim döneminden geçiyorsunuz. Önceden başlayan işleriniz adına gelişmeler yaşayabilirsiniz. Parasal konularda miras veya krediler gibi farklı kaynaklardan alacağınız birikimler birden gelişmeler içine girebilir. Kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın çevrenizle alakalı konularda ise iletişime ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmekte fayda var. Duygusal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönemden geçeceksiniz. Duygusal konularda kırılganlıklarınız artabilir ki ele aldıklarınızı daha sakin ve acele etmeden yönetmeye çalışın.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

5 comments

  1. zeliha tünay 2 Ekim, 2018 at 06:58 Cevapla

    merhaba şebnem hanım ben zeliha sizden danışmanlık almak istiyorum hint astrolojisinde
    burçlar ve yükselenler farklı çıkabiliyor bazen kafam karışıyor hangisi doğru diye
    ben 13.01.1980 konya doğumluyum saat 10-11.30 arası doğmuşum

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *