Venüs 19 Mayıs Cuma gününden itibaren Mart ayında başladığı gerileme döngüsünden tam olarak çıkacak. Gezegenler gerilemeye başladıkları dereceye ulaşmadan tam olarak toparlanma gösteremezler. Venüs;  2 Mart 2017 de;  19 derece ile durağan pozisyona girdi ve 4 Martta da yine 19 dereceden gerilemeye başladı. 15 Nisan da gerilemesini bitiren gezegen, retroya başladığı noktaya henüz yeni ulaşıyor ve 19 Mayıs 2017 Cuma günü uzun süredir patinaj yaptığı alandan reel olarak daha yeni uzaklaşmış olacak ve 20 Mayıs’la birlikte Balık burçları, yükselen Balık, Venüs’ü veya Ay burcu Balık olanlar başta olmak üzere ilişkiler, bolluk bereket, parasal konularda hayatımıza hız verecek.

Venüs, Mart ayından bu yana başta su gruplarını (Balık, Yengeç, Akrep) ve Boğa ve Terazi burçlarını hayli yormuştu. Şimdi aşk ve ilişkilerde gelişmeleri toparlayabilecek, kararlarınızı aktive edememe durumları dahil beklettiğiniz bir çok konuda hızlanma yaşayacaksınız. Sadece aşk ve ilişkiler değil kuşkusuz…Paranın ve konforunda temsilcisi olan gezegen, maddi alanlarda dar bir yoldan gidilmesine, şartların zorlanmasını ve sıkıntıları da beraberinde getirmişti. 20 Mayıstan itibaren; Balık, Yengeç, Akrep, Boğa, Terazi, Kova ve Aslan burçlarını maddi alanlarda dahil rahatlatacak.

Koç ve Başak, Oğlak burçlarının duygusal iniş çıkışları ve dengelenme ihtiyaçları düzene girecek. İç huzursuzlukları dinginleşmeye başlayacak. İkizler ve Yay burçları kariyer, ev ve yuva alanlarındaki durağanlıktan sıyrılıyorlar.

Kısacası 2 Marttan bu yana sürekli kuyruğunun peşinde koşan kedi misali aynı yerlerde devinim yapan Venüs, döngüsünü tamamlayarak tam gaz ileri koşmaya başlıyor. Bu durum tüm biriktirdiği konular ve beklettikleriyle ilgili hayatlarımıza ivme getirecek anlamına gelmekte. Aşk, ilişkiler, finansal alanlar ve konfor etkilerimiz hızlanabilecek.

19 Mayıs Cuma günü Jüpiter ve Venüs tam karşılıklı olarak hizalanacaklar. Bu iki gezegenin  Karşılıklı hizalanma etkileri 25 Mayıs’a kadar sürmekle birlikte 19 Mayıs’ta özel bir etkide kalacaklar. 19 Mayıs’ta Venüs ve Jüpiter 19 derece ile karşılıklı hizalanıyorlar. 9 sayılar diyarında tamamlamayı, dönemi kapatmayı işaret eder. 1 ise yeni başlangıçlardır. Dolayısı ile kapatmak ve başlatmak istediklerinizle ilgili özel bir döngüden geçeceğiz. Venüs hizalanma sırasında Revati yıldızında ve Balık burcunda, Jüpiter ise Haşta yıldızında ve Başak burcunda konaklıyor. Balık ilahi olanı, Başak ise temiz ve saf enerjiyi, temizlenip arınmayı temsil eder. Öğlen (Türkiye saatine göre) 12.40 ile 14.00 arasında ise Ay 9 derece ile Satabişha yıldızında bulunacak. Haşta, Revati ve Satabişha Kozmik enerjileri yoğun taşıyan şifacı yıldızlardır. Şifalanmak istediğiniz konularda, sağlıkta, ruhsal sıkıntılarınızda, maddi beklentilerinizde, ilişkiler ve duygusal ihtiyaçlarınızda tamamlayıp, ilerlemek istedikleriniz adına dua, meditasyon yapmak hayrınıza olacaktır. Cuma günü Marttan bu yana beklettiğiniz, duran, ilerlemeyen konularda bir döngü kapanıyor ve aktif ve hızlanacağınız yeni bir süreç başlıyor. Gökte ne varsa yerde de o vardır. Bu süreci özellikle vakti olanların faydalı işlerle değerlendirmesi adına güzel bir fırsat olacak. Her şey bir yana baharın başı Mart ayından beri süre gelen durağan enerji artık hızlanarak, bizi aktif bir etkiye davet etmekte. Bekleyen, duran ne varsa yeniden önümüzde ve hızlı ilerleme isteği içinde. 19 Mayıs Cuma günü gökyüzü çok özel bir etkiyle bize ruhsal planda gelişme ve isteklerimizi, dualarımızı, dileklerimizi değerlendirme şansı veriyor.

Her şeyin gönlünüzce ilerleyeceği yeni bir süreci, iyilik ve güzellikle deneyimlemenizi temenni ederim.

Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

Astrolog ve Eğitmen

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *