Genel

Venüs Yeni Yolculuğunda…

Güzeller güzeli Venüs, hayatımıza sadece ilişkilerden yana ivme katmaz. O, aynı zamanda konforun, lüksün, sanatın, estetiğin ve maddi refahın da temsilcisidir. Ve bu nam-ı değer gezegen Mart ayından bu yana Balık burcunda geri hareketi Satürn ile sert etkileşimi, Jüpiter ile karşıtlığı derken aşk ve ilişkiler başta olmak üzere maddi konularda da pek yüz güldürmedi. Satürn ve Venüs etkileşimleri çoğalmakla, bereketlenmekle daralmak ve kısıtlanmalar arasında gelgitlere neden olur. Velhasıl sadece aşkta ve duygusal hayatımızda değil, maddi konfor ve bereket etkileri açısından daraltan bir etkiyle hayatlarımıza dokundu ve bu yılın nerdeyse başından beri Venüs’ün desteğinden yoksun ilerledik.

1 Hazirandan itibaren Venüs Koç burcuna geçti ve öncelikle Jüpiter’le olan karşıtlığının etkisinden çıktı. Bu enerji her şeyi abartmaya, gözümüzde büyütmeye neden oluyordu. Şimdi ise Haziran boyunca Koç burcunda Uranüs ile temas ederek ilerleyecek. Haddini bilmez Uranüs Venüs’ü de koluna taktığına göre ilişkiler, aşk ve gönül işlerinde hiç beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Aniden beliriveren aşklar, duygusal olarak kendimi arayışta hissetmemiz söz konusu olurken, Koç burcu ve Venüs teması ilişkilerde spontane gelişmelere, ani ve şok edici durumlara ama en çok da meydan okumaya meyil ettirecek. Bir süredir ilişkinizde belirsiz, tanımsız bir alandan mı geçiyorsunuz? Kendinizi ifade etmekte mi zorlanıyorsunuz, duygularınızı aktarmakta tıkandınız mı? Tüm bu etkiler Venüs Koç burcu işbirliği ve ortama Uranüs’ün de dahil olmasıyla ilişkiniz için savaşmanıza, kendinizi ortaya koymanıza, öncülük etmenize neden olacak. Sus pus olmuş bir Venüs yok artık. Venüs, kadınlarla ve dişil enerjiyle de bağlantılı olduğu için bu etki kadınlar açısından daha belirgin hale gelebilir. Özelllikle Koç, Terazi, Aslan ve Yay burçları ilişkiler adına daha savaşçı ve cengaver bir hale bürünebilirler. Bilhassa Haziran’ın ilk haftası 7 Hazirana kadar gezegen Uranüs ile aynı derecede hizalanacak ki özellikle Koç ve Terazi yükselenler için çok ani gelişmeler verme ihtimali hayli yüksek. İlişkileri yönetmek, kendimizi kontrol altında tutmak zorlaşabilir. Efendi Venüs avcıya dönüşüyor bu aralıkta. Duygusal olarak daha cesur atraksiyonlar içinde olmak söz konusu.

Diğer yandan 14 Haziran’a kadar Venüs Aşwini takımyıldızıyla denk geliyor ve bu yıldızla birlikte hareket ediyor. Aşwini tipik bir Koç enerjisidir. Ama bu nokta da esas etkileyici olan, 14 Haziran’a kadar Venüs-Rahu-Satürn arasında “Evrensel Karmik Üçgen” oluşuyor. Bu etkileşim, Venüs’ün takımyıldız değiştireceği 14 Haziran da son bulurken, evrenin desteğini alacağımız çok özel bir etkiden ilerleyeceğiz. Evrensel üçgen oluştuğu dönemleri yazılarımla duyururum takip edenler bilirler. Bu süreçler öncelikle her şeyin çok ballı veya harika gittiği zamanlar değildir. Ama farkında olsak da olmasak da bütünle, ait olduğumuz evrensel kurallarla, ruhsal açılımlar ve farkındalıklarla daha yoğun biçimde iç içe geçtiğimiz vakitlerdir. İşte 14 Hazirana kadar yine böyle bir dönemi yaşayacağız. Bu sefer ki evrensel üçgen sürecinin Ramazan’a denk gelmesi ayrıca güzel oldu. Bu dönemler her zaman oluşmaz. Kıymetini bilmek lazım. Dedikodudan, gereksiz iş ve yüklerden, kötü söz ve konuşmalardan uzak durmak, inancınıza göre dua veya ruhsal açılımlarla uğraşmaya, bu noktalarda kalmaya çalışmaya yönelmek gerekir.

14 Hazirana kadar Venüs, Rahu ve Satürn arasında gerçekleşecek bu süreç karmamızda ve kadersel planımızda tamamlamamız gerekenler bizi buluştururken, idrak gücümüz artacak. Dilekler, dualar, tamamlamalar ve hayırlı kapıların aralanması için güzel zamanlardan geçiyor olacağız. Spritüel olarak güçlendiğimiz, farkındalıklarımızın, his ve sezgilerimizin arttığı, sezme ve hissetme yönlerimizin hayli yükseldiği zamanlardan geçiyoruz. Ümit ediyorum ki kendi eksiklerimizi kapatarak, öğrenerek, dilek ve arzularımızla buluşarak bu süreci tamamlayalım…

Evrensel Üçgen Burçlara Göre Hangi Genel Etkileri Verecek?

Koç, Aslan ve Yay Yükselenler:

14 Hazirana kadar harekete geçmek için sizi bekleten, tutan durumlardan kurtulma, kendinize yeni bir yol planı hazırlama, eski yüklerden kurtulma ve yeniden başlama etkilerini pekiştirirken, kendi iç dengelerinizi düzenleme fırsatınız olacak. Aşk ve ilişkiler, çocuklar, uzak yolculuklar, eğitim ve benzeri konularda önemli fırsatlar veya yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

Boğa, Oğlak ve Başak Yükselenler:

14 Hazirana kadar ruhsal etkileşimleriniz oldukça yüksek çalışacak. Daha önce görmediklerinizi aniden fark etme, idrak etme yetenekleriniz gelişiyor. Belirsizlik içeren döngülerin ve olayların hızlanması, değişimleri hayatınıza daha kolay adapte etme eğiliminde olacaksınız. Başkalarından beklediğiniz yardım veya farklı kişilerle yürüttüğünüz konularda gelişmeler sağlamak olası.

İkizler, Terazi ve Kova Yükselenler:

Yılın başından bu yana ilerlemekte zorlandığınız hedeflerinizi revize etmek, yol almak, aniden hızlanmak veya atamadığınız adımlar atmak için güzel etkilerden geçeceksiniz. Yeni bir gruba ait olmak, dışında kaldığınız bir duruma dahil olmak, dikkat çekmek adına güçlü etkileriniz var. Yakın çevreniz, dostlarınızla ilgili halledemediğiniz sorunlar, kardeşlerle ilgili halletmeniz gereken konuları masaya yatırmak için bu dönem desteklisiniz. İşleriniz adına beklemediğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Balık, Yengeç ve Akrep Yükselenler:

Bir süredir duran ilerlemeyen, maddi konularda hızlanma, çözüm bulma söz konusu olabilecek. Maddi alanlar, bolluk, bereket enerjileriniz adına Venüs etkisi sizi uzun süredir yoksun bıraktıklarıyla kavuşturabilir. Dünyevi konular, iş alanları, mesleki gelişmeler açısından yoğun bir temponuz olabilir 14 Hazirana kadar.

3 comments

 1. Eda 2 Haziran, 2017 at 07:05 Cevapla

  Merhaba
  29 Aralık 1974 Zonguldak doğumluyum
  Saat 02-03 gibi..
  Vedik astrolojisine göre burçlarım konum değiştir mi ?
  Normalde güneş oğlak, yükselen akrebim..
  Çok teşekkürler mutlu günler dilerim ❤️
  Eda

 2. Ayse 3 Haziran, 2017 at 11:41 Cevapla

  Merhaba sebnem hanim sizi takip ediyor yorumlarinizi begeniyorm.sizden rica etsem oglumuma yorum yaprmisiniz. İsmi cihan 31 temmuz 1992 izmir saat sabah 11.30 da dunyaya geldi smdiden tesekkur ederim.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *