2016 YENGEÇ BURCU veya YENGEÇ YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

2016 yılı Yengeç veya yükselen yengeçler için bireyselliğin artacağı, kişisel kararlar almaya yöneleceğiniz etkiler verecek. Yılın genel etkileri hayata sabit bakmanız, esneklik göstermekte zorlanabileceğiniz üzerine odaklanmakta. Çevrenizle ilişkilerinizde farklı deneyimler gelebilir. Hayatınızda sizin için önemli konularda tek başınıza mücadele etmeniz gerekebilir. Bu sene maddi konular, finansal alanlar, parasal gelir ve giderlerinize özellikle yılın ilk yarısı daha yoğun şekilde odaklanacaksınız. Parasal hırslarınız artarken, aynı zamanda giderleriniz açısından kontrol edemediğiniz durumlar yaşanabilir. Örneğin, ailenize veya yakınlarınıza sizin dışınızdaki durumlar nedeniyle maddi destekte bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Dolayısı ile bu sene özellikle maddi konularda gelir gider dengelerinizi akılcı biçimde yürütmeniz önemli olacak. Duygusal olarak hassas bir sene geçirebilirsiniz. Kendinizi yenilemek, kişisel gelişim veya eksik olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda gelişim göstermek, eğitim almak, kurslara katılmak açısından destekli etkileriniz var. Bireyselliğinizi deneyimlerken, kendi isteklerinizi ve yapmayı arzu ettiğiniz planlarınızı hayata geçirmek, aktif olmak isteyeceksiniz. Bu nokta da dikkat etmeniz gereken, koşulları ve zamanlamayı iyi belirlemek ve şartları zorlamadan adım atmak olmalıdır. Yılın genel etkileri ani değişimlere ve koşuların çabuk değişmesine meydan vermekte. Bu nedenle özellikle kişisel arzularınızı gerçekleştirmek adına şartların uymadığı veya ısrarla oluşmadığı zamanlarda esnek olmayı da bilmeniz önemli olacak. Koşulları zorlamaktan ziyade, akılcı manevraları doğru zamanda yaparak, biraz daha sabırlı hareket etmeyi öğrenmeniz gerekebilecek. Yılın ilk yarısı aileniz, aile fertleri ve ebeveynler sizin için önemli olurken, ikinci yarı da daha çok sosyal alanlar, kişisel konular, seyahat ve yolculuklar ve girişimlere yönelmek isteyebileceksiniz.

Sevgili Yengeç Burcu, 2016 yılının size mutluluk, sağlık ve bereket ile gelmesini dilerim. Sevgi ile kalın.

YENGEÇ  BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

2016 yılının hemen başında Ocak ayında ilişkilerinizde sorumluluklarınız öne çıkacak. 5 Ocak ile 25 Ocak arası yılın ilk Merkür gerilemesi sizi ikili ilişkileriniz, eşiniz veya partnerinizle alakalı konularda geçmiş konulara yöneltecek. Önceden başlayan bir ilişki tekrar gündeme gelebileceği gibi süregelen beraberliğinizde eski konular aşk hayatınız açısından bu ayı gergin geçirmenize neden olabilir. Yılın hemen başında Ocak ve Şubat aylarında partnerinizle ilgili konularda tepkisel davranma, fevri çıkışlar yapma eğiliminiz artarken ilişki alanınızı iyi yönetmeniz gerekecek.

Ocak ve Şubat ayı Merkür, Venüs ve Mars etkileri sizi duygusal alanlarda eski konular veya kişilerle bağlantılı karışıklıklara sürükleyebilir. Bu nedenle yılın ilk iki ayında duygusal dalgalanmalara açık olacağınızı bilerek, sakin ve esnek kalmakta fayda var.

2016 Mart ayında gerçekleşecek Güneş ve Ay tutulmaları, ilişkiler açısından kendi içinize dönmenize ve beraberliklerde bireysel olmaya, duygusal tepkiler vermeye, sakin olmaktan uzaklaşmaya neden olabilir. Bu dönemde hayatınıza aniden girebilecek biri sizi alışkın olmadığınız duygularla tanıştırabileceği gibi, ver olan ilişkinizde ani kesilmeler yaşanabilir. İlişkiler açısından yeni kararlar almaya ve bakış açınızı değiştirmeye Mart, Ağustos ve Eylül aylarında daha yakın durabilirsiniz.

17 Nisan ile 30 Haziran arasında etkin olacak Mars gerilemesi karşı cins ile ilişkinizde bakış açınızın değişmesine, daha öznel bir tavır takınmanıza ve bu durumun partneriniz veya eşiniz tarafından zor anlaşılmasına neden olabilir. Mars gerilemesi dönemi boyunca aşk hayatınız, hatta genel olarak ikili her türlü ilişkinizi ele alış biçiminiz daha kapalı ve kendinize dönük olacaktır. Bu süreçte kırıldığınız, içinizde biriktirdiğiniz duygular veya beklentilerinizi dolaylı şekilde dile getirmek, net olamama sorunları yaşayabilirsiniz. Veya takıldığınız önemsediğiniz bir alanın karşı tarafça çok da fark edilmediğini düşünüp gerilebilirsiniz. Mars gerilemesi sürecinde duygularınızı doğru ifade edebilmek önemli olacak. Ayrıca gereksiz takıntılardan uzaklaşmaya çalışın ve kendinizi bir noktada tutmadan, durumları çok yönlü değerlendirmeye özen gösterin.

2016 Temmuz ayında Venüs desteği yanınızda olacak. Yaz aylarında, bilhassa Temmuz ve Ağustos döneminde flörtlere ilişkilere odaklanacak, hayatınızda biri yoksa bu konuda beğendiğiniz biri ile etkileşime girme konusunda siz de cesur adımlar atabileceksiniz. Temmuz ayı aynı zamanda evlilik için adım atmak, nişan, söz ve benzeri bir durumu gerçekleştirmek adına da destekli olacağınız bir ay diyebilirim.

Bu yıl 25 Mart ile 13 Ağustos arasında belirgin olacak Satürn gerilemesi ilişkiler, çocuklar alanınızda gerçekleşiyor ki beraberlikleriniz adına sorumluluk almak, ilişkinin ciddi yönlerini gözden geçirmeye odaklanabilirsiniz. Bu dönem aynı zamanda ilişkiler adına önemli deneyimlerden geçmenizi de neden olacak. Halen yürüyen veya bu dönemde başlayan bir beraberliğiniz varsa, bilin ki aşk hayatınız adına bu süreç sınavlar hazırlamakta. 13 Ağustostan sonra beraberliğinizde halen aynı fikirde iseniz köklü bir ilişkiye geçmek daha kolay olacaktır.

Bu yıl Eylül’le birlikte yakın çevrenizle ilgili konular hareketlenecektir. Bekar Yengeçler için arkadaşlarınız vasıtasıyla veya yakın çevrenizden tanıdığınız birinden hoşlanmanız, iyi vakit geçirmeniz, ilişkiye başlamanız olası. Evli iseniz veya halen yürüyen bir ilişkiniz varsa, beraberliğinizde iyi vakit geçirmek, hareketlenmek ve monotonluktan uzaklaşmak adına arayışlara girebilirsiniz. Bu yıl Eylül ve Ekim ayında belirgin olacak Mars Satürn kavuşumları sizi özellikle ilişkileriniz açısından mücadele etmeye hazır bir hale getirecektir. Bu yaparken stratejik kararlar alabilecek, yüzeyden değil derinden gelen fark edişler yaşayabileceksiniz. Sonbaharla birlikte artan sezgileriniz sizi durumlar karşısında sezgisel olmaya yöneltebilir. Sonbahar döneminde özellikle Aralık ayında ilişkiler açısından önemli adımları atmadan daha çok beklemede kalmak önemli olacak.

Sevgili Yengeç Burcu, mutluluk ve aşk dolu sevdiklerinizle geçireceğiniz bir yıl diliyorum. Sevgiyle kalın.

YENGEÇ  BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

Yılın hemen başında gerçekleşecek Merkür gerilemesi, ticari konular, ortaklaşa işleriniz ve proje çalışmalarınız adına beklemek gerektiğini ve acele kararlar almadan, daha çok inceleme sürecini Ocak ayına denk getirmek gerekliliğini vurgulamakta. 2016 yılında gerçekleşecek Merkür gerilemelerini iyi takip edin.

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in 8 Ocak ile 9 Mayıs arasındaki gerilemesi bilhassa Ocak ayında etkin olacak Merkür gerilemesi ile bir anlamda karışacağı için ticari konular, giderler, eğitim ve yurtdışı bağlantıları, ithalat ve ihracat konuları, nakliye ve lojistik sektörü ile bağlantılı işleriniz varsa, beklemeniz gerektiğini vurguluyor.

Bu yıl Merkür’ün özellikle retro enerjileri iş ve kariyer alanlarınızı etkileme potansiyelinde olacak. Yılın diğer bir önemli merkür gerilemesi 28 Nisan ile 22 Mayıs arasında olacak. Bu gerileme maddi alanlar ve finansal konularda durağan veya ilerlemekte zorlanacağınız bir süreç yaşatabilir. İş ve kariyer konularında 28 Nisan ile 22 Mayıs arasında fevri adımlar atmayın ve karar almak ve uygulamak için bu aralığın bitmesini bekleyin.

30 Ağustos ile 22 Eylül arasında etkin olacak diğer bir Merkür retrosu ise girişimleriniz, kısa vadeli planlarınız, hizmet sektöründeki işleriniz, nakliye veya lojistik gibi alanlarda ki var olan faaliyetleriniz adına başlangıçlar yapılmasını desteklemiyor. Bu süreçte özellikle girişimleriniz adına dikkatli olmalı, açılışlar, iş tanıtımları, riskli yatırımlar, iş büyütme gibi konuları daha dikkatli ele almalı, mümkünse bekletmelisiniz.

17 Nisan ile 30 Haziran arası gerileme hareketinde kalacak olan Mars, iş arkadaşlarınız ve rakipleriniz açısından dikkatli olmanızı gerektirmekte. Öte yandan bu aralıkta uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmek için adım atarken iki kere düşünün. Rekabetçi bir enerjiye sahip olan Mars, bu dönemde gardınızı iyi almanız gerektiğini de vurgulamakta. Yine bu tarih parasal açıdan borsa veya spekülatif yatırımlar açısından da epey riskli durmakta. eğer spekülatif ve riskli yatırım planlarınız varsa, Mars gerilemesi boyunca daha çok bildiğiniz alanlarda ve konularda kalmak doğru olacaktır.

2016 da yılın ilk yarısı gezegenlerin birbirleriyle adeta çakışarak yapacakları gerileme hareketlerini vurgulu kılıyor. Bu etkiler sizin ilerlemekte zorlanabileceğinize işaret ederken, iş ve mesleki alanlarda hırslı ve aktif olmanıza rağmen, iş sonuç almaya geldiğinde zorlanabileceğinize işaret eden bir çok unsurda bulunmakta. Bu nedenle genel olarak özellikle yılın ilk yarısı sonuç odaklı olmanıza rağmen iş ve projelerinizi veya hedeflediklerinizi gerçekleştirmek kolay olmayacaktır. Yılın ilk yarısı kendinizi zorlamadan, daha çok gidişata ve değişen şartlara uyum sağlamaya çalışarak bir kariyer politikası edinmeniz doğru olacaktır. Riskli yatırımlar veya girişimler adına özellikle Eylül ayına kadar şartlar çok uygun olmayabilir.

YENGEÇ BURCU 2016 SAĞLIK ETKİLERİNİZ

2016 yılında sağlık açısından özellikle yılın ilk yarısı hassas etkileriniz söz konusu. Eğer şeker eğiliminiz varsa, bedeninizde insülin direncinizle ilgili şüpheleriniz bulunuyorsa senenin tamamında kontrolleri ihmal etmemek doğru olacaktır. Öte yandan kemiklerle ilgili hassasiyetlerinizin arttığı bir sene yaşanabilir.

Romatizma, bel ve boyun kemikleri sorunları ve deformasyonuna eğiliminiz var. Boyun fıtığı nedeniyle sıkıntılar yaşanabilir. Düzenli egzersiz yapmalı ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Sağlık etkileriniz bilhassa Jüpiter’in gerileme içine gireceği 8 Ocak ile 9 Mayıs arası sizi daha fazla zorlayabilir. Bu süreçte şeker başta olmak üzere, kan değerlerinizi kontrol ettirmek yerinde olur.

Tutulma süreçlerinin ağırlıklı yaşanacağı Mart, Ağustos ve Eylül ayları sağlık açısından bedeninize dikkat etmeniz gereken dönemler olacak. Bu aylarda özellikle tutulma zamanlarının olduğu haftalarda bedensel sağlığınız kadar ruhsal ve sinirsel olarak da kendinize iyi bakmanız, stresten uzak olmanız, bu dönemleri daha esnek ortamlarda geçirmeye gayret etmeniz yerinde olacaktır.

Sevgili Koç Yengeç sağlık içinde güzel bir yıl sizinle olsun. Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib 

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *