4 Şubat Pazartesi gününden itibaren Vedik Astroloji de Oğlak burcunda gerçekleşecek YENİ AY etkisi ile haftayı karşılayacağız. Yeni Ay 5 Şubat Salı gününün ilk saatlerinde tamamlanacak ve Shravana (Şaravana) yıldızında 21 derecede gerçekliyor. 3 sayısı öne çıkarken, oluşum sırasında Ay ve güneş yani ışıklar Ketu tarafında olacak ki karmanın gözcüsü ile ele bir Yeni Ay yaşayacağız. Ketu, Merkür, Güneş ve Ay Oğlak burcunda diziliyorlar…

Kadersel etkilerin aktive olduğu, hızlı gelişmelere gebe bir yeni ay bekliyor bizi. Yeni ayın tamamlanma derecesi 3’ü gösterirken, rengi sarı yani parlama, gerçekleşme, hızlanma süreci olacak. Analiz etmek, anlamak, anlamlandırmak için güçlü bir Yeni Ay bekliyor bizi. Hayatınızda belirsiz olan, yarım yamalak ilerleyen, şüphe ettiğiniz, emin olamadığınız konular, kişiler size gerçek halleri ile çok daha net görünmeye başlayacaklar. Maskeler düşüyor…

Başlayan Şeyler Tamamlanacak!

Şaravana yıldızında başlayan şeyler tamamlanır der eski ustalar. Neyin başladığı bu süreçte hayli önemli. Başlattığınız şeyler veya elinizde olmadan başlayan durumlar tamamlanacak, yarım kalmayacak.

Yeni Ay’ın yıldızı ego ile bağlantılıdır. Egodan vazgeçmek, egoya kanmamak, etik dışı hiçbir şeye bulaşmamak çok önemli. Bu hafta özelikle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Yeni Ay’dan yoğun etkilenmiş günler geçireceğiz. Ele aldığınız her şeyde doğru ile eğri arasında sağlam sınavlardan geçebilirsiniz. Egonuz öfkenizi harekete geçirebilir. İçsel dayanıklılığın sınavı verilecek velhasıl. Dolayısı ile ışıktan ve kendi iç sesinizden ayrılmadan, doğru olanı seçmek önemli olacak.

Yeni Ay’ın yıldızı Sharavana evrenin 3 yasasını temsil eder;

  • Evren boşluk tamamlar… Kendinizde ki boşluklarla yüzleşebilirsiniz.
  • Hiçbir şey yok olmaz ve yokken var olmaz, zaten olması gerekeni yaşama deneyiminden geçeceğiz.
  • Ne ekersek onu biçeriz…

Şaravana hızlı gelişmelerin alanıdır. Uzun süredir beklediğiniz bir haberin, bir seçimin sonuçlarını çabuk alma, öğrenme, fark etme şansınız var. Eski bir mesele, sizi üzen biriyle ilgili bir haber, beklediğiniz umut ettiğiniz bir kontak hızla önünüze düşebilir. İşte ego savaşı da burada başlayacak. İntikam almak için doğru zamanlar değil. Herkesin kendi yolunda ilerlemesi gereken bir süreçten geçiyoruz.

Bu hafta  Amavasya döngüsü ile Ay öne geçiyor. Bu döneme hakim olacak Şaravana yıldızı da Ay ile yönetilir ve Ay kendi yönettiği alanda güçlü enerjiler verecek. Ay toplumu, halkı, kadınları, anneleri, zihinsel gücümüzü, aklımızı, iç barışımızı, duygusal zekamızı yönetir. Öncü bir burç olan Oğlak’ta gerçekleşen Yeni Ay ile hızlı gelişmeler yaşanacak.

Şaravana hakimiyetinde gerçekleşen astroloji döngülerinde haber alma, öğrenme, bilmediğimiz bir gerçekle yüz yüze gelme sık yaşanır. Gündem bu süreçte hızlı akarken, güncel hayatlarınızda ilginç duyumlarla muhatap olabilirsiniz.

Duygusal dönüşümlerin tamamlandığı, yüklerimizden arındığımız bir hafta geçireceğiz. Yeni Ay döngüsünde gandanta derecesinde ilerleyecek olan Mars, sudan ateşe geçerken, bizi rahatsız eden gereksiz yükleri artık bırakma zamanı diyor. Yeni olana geçme zamanı geldi… Bir dönemin kapanması ve yeni başlangıçlara geçme, bekleyen duran şeylerin ilerlemesi hızlanacak, özellikle Balık ve Koç burçları için. Ancak eskileri bırakmadan yenilere yer açamayız diyor gökyüzü…

Yenilenme sürecinden en yoğun etkilenecek burçlar Balık, İkizler, Başak ve Terazi olarak vurgulanmakta. Diğer yandan gökyüzünde öncü enerjilerin harekete geçmesiyle ağırlıkların, takıntıların, size yük olanların bırakılması adına çok güzel bir haftadan geçeceğiz. Özellikle ayın büyümeye başlayacağı Perşembe ve Cuma günleri hilal fazının da gücüyle başlatmak, sonuç almak için hayli destekli olacağız.

Haftanın Etkilerine Göz Atacak Olursak:

Hafta başı gerçekleşecek Yeni Ay ile yenilenme ve hızlanma döngüsüne giriyoruz. Ancak haftalık etkiler içinde Mars ve Merkür’ün burç değiştirme yolculuklarına dikkat etmek gerekiyor. Gezegenler burç değiştirirken zayıf oldukları alanlardan geçerler ve enerjilerini toparlamaları bir veya birkaç gün sürebilir. Mars mücadele ve adım atma, savaşma ve ilerleme üç güdümüzü yönetirken, Merkür iletişim ve ticari alanlarda etkindir. Bu nedenle haftalık planlarınız ve önemli başlangıçlarınızda Mars’ın gandanta denilen düğüm noktasından geçeceği Pazartesi ve Salı günleri mücadele gerektiren konularda sakin olun ve bu iki günü rutin işlerinizle değerlendirin.

Salı gününden itibaren Merkür artık Oğlak’tan Kova’ya doğru ilerliyor ve Çarşamba ve Perşembe günleri boyunca iletişim ve teknolojik konular, ticari adımlar, anlaşma ve sözleşmeler, gençlerle ilgili iş ve konular, eğitim, öğretim alanlarında dikkatli olmak gerekmekte.

Bu hafta teknolojik aletlerle ilgili sorunlar Salı ile Perşembe arasında yaşanabilir. Ayrıca cep telefonu ve bilgisayar gibi dijital veya teknolojik bir alet almanız gerekiyorsa mümkünse cumaya kadar bekleyin ve Cuma günü alın.

Bu haftanın en verimli günü olarak Cuma dikkat çekmekte. Cuma günü başlangıçlar, yeni bir konuda harekete geçme adına destekli. Gökyüzünde akıcı bir üçgen enerjisi vurgulu olurken, Ay Balık burcuna ulaşmış olacak. Hilal fazında hayli güçlü etkiler verecek. Dualar, ritüeller, niyetler, ruhsal gelişim için ayrıca destekli olan Cuma gününden yararlanmanızı öneririm. Cuma günü gökyüzü enerjilerini toparlamış ve daha net şekilde harekete geçmiş gezegenlerin desteğini verirken, Ay Rahu ve Jüpiter arasında oluşacak güzel bir su üçgeni ile yol gösterecek. Cuma günü bilhassa saat 12.30 dan itibaren Ay’ın geçeceği yıldızın desteği ile güçlü enerjiler aktive oluyor.

Bu hafta Burçlar açısından genel etkiler şöyle;

Hafta başında Oğlak ve Yengeç burçları için hareketli enerji var. Genel olarak  toprak grupları daha aktif olacaklar. Oğlak, Boğa, Başak ve Yengeç burçları başlangıçlara açıklar. Hayatlarında yeni gelişmeler ve oluşumlar adına hızlı bir süreç başlıyor. Bekleyen ilerlemeyen konularda kararlar alma, bırakmak istediklerinden kurtulma ve hızlanma potansiyelleri var.

Salı ve Çarşamba günleri boyunca Mars zor bir dereceden ilerleyecek demiştik. Koç ve Akrep burçları ayrıca ateş elementi taşıyan Yay ve Aslan burçları düşünmeden hareket etmeyin, mücadele gerektiren konularda bu günleri sakin geçirin ve düşünmeden adım atmayın. Beklemek ve izleyerek harekete geçmek gerekiyor.

Çarşamba ve Perşembe günleri boyunca Merkür burç değiştiriyor. Oğlak burcundan Kovaya transfer olan gezegen; Oğlak, Kova, Aslan, İkizler, Balık ve Başak burçları için teknolojik konular, çevrenizle kurduğunuz iletişim, konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar adına dikkat diyor. Merkür Cuma’dan itibaren rahatlayacak.

Burçlar açısından haftalık ayrıntılı bilgiyi Yeni Ay Haftası Burçlar yazımdan okuyabilirsiniz…

Yeni Ay’ın hepinize gönlünüzdekini getirmesini dilerim.

Sevgilerimle…

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *