Çarşamba günü Yeni Ay gerçekleşiyor. Vedik Astroloji’ye göre Boğa burcunda olacak Yeni AY, özel bir takımyıldızda Mrigaşira’da etkinleşecek ki bilgi ve bilgi kanallarından haber alma enerjisi artarken, iletişim ve haberleşmeyle ilgili konular da öne çıkacak durmakta. Diğer yandan Vedik Astroloji de Boğa burcunda oluşan Haziran Yeni Ay’ı sırasında İkizler burcunda ilerlemekte olan Merkür ve Yengeç burcuna geçen Venüs kontaklarıyla duygusal hassasiyetleri arttırmakta.

Bu hafta Salı gününden itibaren etkin olacak yeni Ay enerjisi Salı gününe dikkat etmek gerektiğini vurgulamakta. Vedik astroloji Muhurta kurallarında Ay’ın içinden geçtiği faz yani tithi hayli önemlidir. Buna göre Salı günü Ay oldukça sert bir aralıkta olacak. Bu etki yeni başlangıçları desteklemiyor. Bu hafta Salı günü herhangi bir konuda yeni bir başlangıç yapmayın. Neye başlarsanız daha sonra tekrar ele almak zorunda kalırsınız. Öte yandan ani gelişmelere, beklenmedik durumlara açık etkileri tetikleyecek olan Yeni ay, bilhassa Perşembe gününe kadar temkinli ve sakin olmak gerektiğini vurgulamakta. Venüs ve Uranüs arasındaki sert etkileşim ilişkiler ve duygusal travmalar açısından gergin enerjiler vermekte. Bireysel hayatımızda bu yeni ay döneminde aniden duygusal kararlar alma, ani biçimde aldığımız bir karardan vazgeçme, seçimlerimizi değiştirme ve özellikle aşk ve ilişkilerle ilgili konularda duygusal tepkiler verme eğilimleri hayli yüksek olacak. Özellikle Koç ve Yengeç burçları bu duruma biraz daha dikkat etsinler.

Haftanın etkileri içinde Salı ve Çarşamba gününe dikkat etmek ve bu iki günü biraz daha hassas geçirebileceğimizi bilmekte fayda var. Yeni Ay boğa burcunda gerçekleşecek demiştik (Vedik Astroloji’ye göre) bu nedenle finansal alanlar ülke gündeminde etkin olacak. Diğer yandan Yeni Ay’ın nakshatra padası pratik olma eğilimini arttırırken, sorunları hızlı biçimde çözme ve yeni bir bakış açısı kazanma açısından bizi destekliyor. Yeni Ay etkilerinden daha rahat faydalanacak burçlar öncelikle İkizler yükselenler veya Ay burcu İkizler olanlar olacak ki bu yerleşime sahip olanlar yeni gelişmelere ve fırsatlara açıklar. Jüpiter’in, İkizler burcundaki Merkür’ü görmesiyle birden gelişen ilginç durumlarla karşılaşabiliriz.

Perşembe günü ay büyüme fazına geçiyor ve İkizler burcunda konaklamaya başlıyor. Zihinsel ve duygusal olarak daha hareketli ve sonuç odaklı olmamız söz konu iken, enerjiler daha rahat ve akıcı etkilere yerine bırakıyor. Arife gününe denk gelen bu oluşum, bayram boyunca etkin olacak güzel kontaklarla devam ediyor. Özellikle Perşembe (Arife günü) ve Cuma bayramın birinci günü etkin olan geçişler nedeniyle hafta başından beri süren dağınık enerjilerin toparlanmasını sağlayabilecek. Cuma günü bayramın birinci günü Ay, Güneş ve Merkür İkizler burcunda bulunacaklar. Ve bu noktaya Jüpiter görünümü ile şenlenecekler. İletişim de artış, yoğun görüşmeler, zihinsel olarak hızlı ama biraz gergin olmamız söz konusu iken bayramı hareketli enerjilerle karşılıyor olacağız.

Bu hafta Pazartesi günü Ay Koç burcunda, çabuk sinirlenme ve agresif tepki verme söz konusu. Aktif ve tepkisel olabilirsiniz. Özellikle Koç burçları ve ateş enerjisi yüksek burçlar fevri hareket edebilirsiniz. Haftanın ilk günü Koç, Aslan ve Yay ve Terazi burçları ele aldığınız konularda acele kararlar vermeyin ve meseleleri büyütmeden hareket etmeye çalışın. Boğa burcu Pazartesi günü iç gerginlikleriniz artabilir. İç huzursuzluklara dikkat etsinler.

Salı günü Boğa burcuna geçen Ay ile Yeni Ay öncesi Ay’ın kapanmasına, yani gün boyunca karanlık faz da kalması öne çıkıyor ki sezgiler artar, analiz yeteneği yükselir fakat iç gerginlikler arttığı gibi, huzursuz bir enerji güne hakim olabilir. Ay bu noktada zor bir faz da ilerliyor ki yeni başlangıçlar sonradan pişman olacağınız adımlara dönüşebilir ve neyi ele alırsanız, bir süre o konuda aksiliklerle uğraşmanız söz konusu. Bu nedenle Salı gününü daha çok rutin işler ve sakin konularla geçiştirmeye çalışın. Bilhassa Boğa, Akrep, Başak, Oğlak, İkizler, Kova burçları iç huzursuzluklara karşı sakin olmaya gayret etsinler. Salı günü ve Çarşamba akşamına kadar olan döngü de her şeyi daha olumsuz yönü veya bardağın boş tarafı ile ele alma eğilimi olabilir ki bu nedenle duygusal konular, iş alanları veya karar vermeniz gereken bir durumda hatalı seçimler yapabilirsiniz. Perşembe’den itibaren düzelen ve rahatlayan etkileri beklemek daha doğru olacaktır. Diğer yandan Salı ve Çarşamba günleri dualar ve ritüeller için hayli uygun enerjiler söz konusu.

Çarşamba günü ışıklar kavuşum enerjisine geçiyorlar ama akşam saatine kadar ay karanlıkta kalıyor ki eski bilgeler bu faza gölgeler devrede derler yani takıntılar, eski mevzular zihninizi fazlasıyla meşgul edebilir. Yeni AY ve Dolunay’ın gerçekleştiği günlerde önemli kararlar verilmez, gidişata bakılır ve en erken bir gün sonra harekete geçilir. Bu nedenle özellikle duygusal konularda perşembeden önce önemli bir adım atmamak gerekiyor.

Yeni ay enerjisinden Vedik Astroloji’ye göre en yoğun Boğa, Akrep, İkizler, Koç, Akrep ve Başak burçları etkilenecekler.

Perşembe günü Güneş 29 derecede zararlı bir etki de ve sağlığa, sağlık konularına dikkat etmek gerekiyor. Diğer yandan Ay büyüme fazına geçerken zihnimizi, iç huzurumuzu dengelemeye başlayacak. Hızlı hareket etmeye meyil edeceğiz. Birkaç gündür süren durağan ve baskın enerjiler daha aktif olmamız için artık önümüzü açıyor. İkizler, Kova, Balık, Yay, Aslan burçları bilhassa Perşembe günü etkilerini daha rahat karşılarken, bu burçlarda önemli yerleşimleri olanlar, ele aldıklarını Perşembe ve Cuma daha rahat ve konforlu şekilde halledebilecekler.

Cuma günü Güneş artık İkizler burcunda ama hala sıkıntılı bir derecede olacak. Hayat enerjisi açısından halen hassas etkiler söz konusu bu nedenle Cuma günü bayramın birinci günü fiziksel olarak kendinizi yormamaya bakın, uzun yolculuk yapmayı planlayanlar, yolda ve trafikte dikkatli olsunlar. Mümkün olduğunca dinlenmeye ve eğlenceli konulara dönük olmaya özen gösterin.

Cumartesi ise Ay Yengeç burcunda ve Venüs ile kontakta ancak yanlarındaki Rahu ile duygusal konularda beklenmedik adımlar atılabilir. Çevrenizle olan ilişkilere biraz daha özenli olmak yerinde olacaktır. Bilhassa Yengeç ve Oğlak burçları…

Sağlık ve afiyet içinde bir bayram geçirmeniz dileklerimle.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *