Bu haftaya Yeni AY enerjileri ile başlıyoruz. 7 Kasım Çarşamba günü tamamlanacak Yeni Ay süreci 6 Kasım Salı gününden itibaren kendini hissettirmeye başlayacak.

Vedik Astroloji’ye göre Terazi burcunda Retro Venüs eşliğinde gerçekleşecek Kasım Yeni Ay döngüsü duygusal ihtiyaçlara dönük olmamızı sağlarken, ilişkiler başta olmak üzere hayata dair denge ihtiyaçlarımızı arttırıyor.

Yeni Ay döngüsü sert bir yıldızda tamamlanıyor. Hedefe odaklı, kafasına koyduğunu yaparken empati kurmakta zorlanan Vişekha yıldızı ile birleşen Yeni Ay süreci özellikle Çarşamba günü akşam üstünden itibaren duygusal ve zihinsel olarak sakin ve esnek olmak gerektiğini vurgulamakta.

Yeni Ay döngüleri her ne kadar yeni süreçleri, ani gelişen olayları, başlangıçları temsil etse de Vedik Astroloji de önemli bir ışık kaynağımız olan Ay’ın tamamen karardığı unutulmaz ve bu günlerin dikkatli ele alınması gerektiği bilinir.

Şöyle ki öncelikle Ay zihin ile iç içedir. Bir haritada akıl ve akıl yürütme potansiyellerimiz Ay ile ölçümlenirken, Ay’ın ışığının tamamen karardığı zamanlar ise hassas dönemler olarak dikkat çeker.

7 Kasım Yeni Ay’ı Venüs Ay Kavuşumunda gerçekleşirken, duygusal ihtiyaçlarımıza dönük olmamız, ilişkilerle ilgili ani gelişmeler yaşamamız söz konusu. Yeni Ay döngüsünde Mars zayıf bir derecede, Venüs Retro da ve Mars ile etkileşim içinde olacak ki ilişkileriniz, ilişkilerinizle ilgili beklentileriniz açısından daha sakin olmaya, romantizm, duygusal ihtiyaçlarınız açısından konuları çok abartmamaya bakın. Beklentilerin yükseldiği ve duygusal ihtiyaçlarımız açısından dengeyi bulmakta zorlandığımız iki gün geçirebiliriz. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri daha sakin ve esnek olmaya çalışmak önemli olacak.

Yeni Ay’ın diğer bir özelliği de Uranüs ile karşıt etkide olması. Özellikle Ekim ayında aniden başlayan ilişkilerinizde bu Yeni Ay fazlasıyla sorgulama, yeni kararlar alma, ayrılma, bırakma etkileri aktive olabilir.

Kısacası bu hafta Salı ve Çarşamba günleri maddi konular, duygusal alanlar, ilişkileriniz, estetik ve kozmetikle ilgili konular adına daha sakin geçirilmesi gereken bir zaman diliminden geçeceğiz.

Diğer yandan Ay Venüs Kavuşumu özellikle Salı ve Çarşamba günleri boyunca alışverişlerde dikkatli olmak gerektiğini, ihtiyacınız olmayan şeylere para harcayabileceğinize işaret etmekte ki bu hafta ortası Salı ve Çarşamba günleri alışverişlerinizde ihtiyacınız dışında alışveriş yapmamaya bakın.

Yeni Ay etkisi bu haftaya hakim olurken, bir yandan da Mars burç değiştirecek ve neredeyse Yaz başından beri Retro hareketi ile fazlasıyla uzun kaldığı Oğlak burcundan sonunda ayrılmayı başaracak. Ancak gezegenlerin burç değiştirme süreçleri hep aktardığım gibi hassastır. Bu hassasiyet Mars için hafta boyunca Cuma gününe kadar devam edecek. 9 Kasım’a kadar (8 Kasım dahil) Mars çok zayıf bir derecede olacak.

Vedik Astroloji de Mars gayrimenkullerden, cihazlardan, teknik konulardan, spordan, mücadele ve savaşma enerjimizden sorumludur.

Bu hafta Cuma gününe kadar;

  • Spor ve benzeri aktivasyonlarınızda dikkatli olun, bedeninizi çok zorlamayın.
  • Tartışmalar, kavgalar, gerginliklerden sonuç alamazsınız. Mars derecesini düzeltene kadar hayli zayıf olacak ve tartışmaların içinde olmanızı desteklemiyor.
  • Girişimler, adımlar için de uygun zaman Cuma’dan itibaren başlıyor.
  • Hırslarınızı kontrol etmeye bakın ve öfkeye yenilmeyin. Bu hafta Cuma’ya kadar öfke ile kalkan zararla oturur.
  • Ortaklı işler, iş ortaklıkları açısından da bu hafta Cuma’ya kadar dikkat diyorum. Ortak projeler ve ortaklı işlerin başlangıcı Pazartesi Cuma arası destekli değil.
  • Gayrimenkul alım, satım ve kiralamalarında Bu hafta Cuma gününden itibaren adım atmanız uzun vadede daha iyi sonuç almanızı veya bir sürü aksilikle uğraşmadan ilerlemenizi sağlayacaktır.
  • Duygusal hassasiyetler artıyor. Partnerinizi gerçekçi olmayan isteklerle veya esasen onun kendi sınırları dışında beklentilerinizle yorabilirsiniz veya karşı tarafın sizden bu tip talepleri ile siz yorulabilirsiniz. Bu nedenle ilişkilerde özellikle Salı ve Çarşamba günleri boyunca biraz daha mesafeli veya esnek olmak doğru olabilir.

BURÇLARA GÖRE BU HAFTA

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Bu hafta dikkatiniz ilişkiler, ortaklı konular, eşiniz veya partnerinizle alakalı konulara odaklanırken, gerginliklere ve tartışmalara özellikle iş alanlarınızda krizlere dikkat edin. Ele aldıklarınızda çözüm odaklı ve esnek olmanız gerekmekte. Salı ve Çarşamba günleri özellikle hassas zamanlar olacağı için bu etkilere bu iki gün daha fazla dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Hormonlar, idrar yolları, bağışıklık sistemi sorunları açısından hassas bir hafta geçirebilirsiniz, hafta boyunca beslenme düzeninize ve metabolizmanıza önem vermelisiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkileriniz adına Çarşamba günü hassas olabilirsiniz. Meseleleri büyütmeyin.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

İlişkiler, aşk hayatınız adına hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Beklentilerinizi yüksek tutmadan, duygusal ihtiyaçlarınızda dengeli olmanız gereken bir hafta söz konusu. Diğer yandan çocuk sahibi iseniz, çocuklarınızla ilgili konular bu hafta gündeminizde olabilir.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Ev ve aile konuları hafta boyunca odak noktanız olabilir. Ev değişiklikleri, taşınma veya evinizle ilgili planladığınız bir durum gelişme gösterebilir. Duygusal kararlar almadan ilerlemeniz gereken bir hafta olacak. Konu ne olursa olsun, ele aldıklarınızı çok yönlü değerlendirmeye çalışmalısınız. İlişkilerde özellikle eşiniz veya partnerinizle alakalı konularda perşembeye kadar sakin olmalısınız.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlarla ilgili konular hafta boyunca özellikle Cuma’ya kadar olan dönemde gündeminizde olacak. Bir süredir beklettiğiniz bir girişiminizle ilgili hızlı bir şekilde başlangıç yapmanız söz konusu. Partnerinizle bağlantılı konular, iş ortaklıklarınız ve ikili iletişim kurduğunuz herkesle olan diyaloglarınızda Cumartesi gününe kadar daha sakin ve esnek olmaya bakın.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Maddi alanlar, finansal konular, yatırımlarınız veya parasal beklentileriniz açısından hareketli bir hafta yeni ay döngüsü ile sizin için vurgulanacak. Mars enerjisinin düzeleceği Cuma gününe kadar parasal işlerde risklere girmeyin. İş veya özel hayatınızda Salı ve Çarşamba konuşmalarınıza, sözlü ifadelerinize dikkat etmekte fayda var.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Burcunuzda gerçekleşecek yeni ay duygusal ihtiyaçlarınızı arttırırken, aniden bir ilişki veya flört durumu hayatınızda aktive olabilir. Venüs Gerilemesinin devam ettiğini unutmadan ayaklarınız yere basarak hareket etmeniz gerekiyor. Devam eden ilişkilerinizde ise Cuma’ya kadar biraz daha sakin olmak faydanıza olacaktır.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Depresif etkilere açık enerjiler perşembeye kadar duygusal olarak kendinizi fazla dinlemeden ve sakin olmanız gerektiğini, içe dönebileceğinizi, kalabalıkların bu hafta Cuma’ya kadar size çok iyi gelmeyeceğine işaret etmekte. Sezgileriniz artarken, ilginç rüyalar görebilir, haberci rüya veya sezgilerle şaşırabilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Sosyal alanlar bu hafta öne çıkacak ancak ilişkilerde çevrenizle kontaklarda dikkatli olmak, sakin ilerlemek yerinde olacaktır. Zihinsel olarak kendinizi karışık hissedeceğiniz bir hafta söz konusu. Dikkatinizi odaklamakta zorlanabilirsiniz. Salı ve Çarşamba günlerine karışık ve komplike işleri almadan bu haftayı planlamakta fayda var.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

İş ve kariyer alanlarınızda gelişmelere açık bir hafta geçireceksiniz. İş konularında başlangıçlar ve ani gelişmeler yaşanabilir. Başlayan konuların sonuçları ay sonundaki Dolunay da netlik kazansa da bu haftanın ana konusu sizin için iş alanları. Gerginlikleriniz artabilir, tartışmaya daha açık olabilir ve fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Özellikle yöneticiniz, patronunuz veya önemli bir müşterinizle konuşma ve diyaloglarınıza dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hava grubunda gerçekleşecek Yeni Ay süreci size yarayacak. Bir süredir hedeflediğiniz, beklediğiniz bir konuda güzel adımlar atabilir, ilerlemekte kararsız kaldığınız bir iş veya durumda ise aniden olaylar ivme kazanabilir. Öte yandan çabuk gerginleşme potansiyeliniz var ki bu hafta Cumartesi’ye kadar sinirlerinize hakim olmanız yerinde olacaktır.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bir süredir beklediğiniz dönüşümleri gerçekleştirmek adına hızlı gelişmeler yaşanabilir. Yeni Ay dönüşümler alanınızda size yeni koşullar sunabilir. Maddi konular başta olmak üzere gelişmeler açık bir hafta geçireceksiniz. Duygusal konularda Salı ile Cuma arası daha sakin ve duygularınızı büyütmeden hareket etmelisiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *