Ritüeller

Yeni Ay ile Yenilenme Ritüeli

Yeni Ay dönemleri genel olarak yeni başlangıçları destekleyen bir etkiye sahiptir. Aslında yeni ay veya dolunay günlerinin doruk noktasına ulaştığı zamanlar yeni bir başlangıç yapmak doğru değildir. Bunun nedeni enerjinin, dolunay ve yeni ay fazlarının etkili olduğu günlerde dengesiz ve gergin olması sebebindendir. En doğrusu ise dolunaydan bir gün sonra veya Yeni Ay’dan yaklaşık 3 gün sonra hilal fazında bir konuyla ilgili başlangıcı veya adımı aktive etmektir.

Bugün yeni ay döngüsünden geçiyoruz. Etkisi bu hafta boyunca sürerken, en yoğun bugün ve yarın, yani Salı ve Çarşamba günleri belirgin olacak. Yeni ay öncelikle detoks ve arınma çalışmaları için çok uygundur. Toksinlerden arınmak ve temizlenmek, hafiflemek için her türlü beslenme düzenini veya orucu destekler. Beden yavaşlayacağı için ağır beslenmemek önemlidir. Hafif ve kolay hazmedilir besinlere yönelmek gerekir.

Ruhsal olarak öncelikle evinizde ve üzerinizde taşıdığınız fazlalıklardan kurtulun. El çantalarınız veya arabalarının içinden başlayın örneğin…Taşıdığınız el çantalarınızda bile ne kadar gereksiz fazlalık olduğuna inanamayacaksınız. Arabanızda ki torpido gözleri veya bagajda dikkatli incelerseniz gereksiz lüzumsuz bir çok materyali taşıdığınızı fark edeceksiniz.

Evinizde çekmeceler, baza altları, koltukların altına, balkonlara tıkılmış hiç kullanmadığınız bir çok eşya sizinle birlikte yaşayıp atıl bir enerjiyi evinizde sürekli biriktirirler. Yeni Ay dengelenmek, düzene girmek ve fazlalıklardan arınmak için size harika bir fırsat sunuyor. Duygusal yüklerinizden arınmak istiyorsanız önce maddesel yüklerinizle işe başlamalısınız.

Akrep burcunda  Yeni Ay olduğu için bu gece ve bu hafta boyunca evinizde her gece kırmızı mum yakmaya özen gösterin. Vaktiniz varsa bu gece veya bu hafta içinde size uygun bir gece, evinizdeki gereksiz yüklerden, eşyalardan, fazlalıklardan kurtulmaya niyet edin ve kırmızı bir mum yakarak evinizin uygun bir köşesinde yanmaya bırakın.

Daha ayrıntılı bir Yeni Ay ritüeli yapmak isterseniz;

Sizin için uygun bir küçük tepsi veya düz bir kap içine kırmızı bir örtü serin. Üzerine 3 tane nar, 9 tane kesme şeker, 9 tane pirinç yerleştirin. Tepsinizin etrafına veya yer varsa içine, 3 tane de kırmızı mum yerleştirin.

Nar, evinizin bollukla dolup taşmasını

Kesme şeker, ağzınızın tadını, evinizin mutluluğunu

Pirinç ise, temiz ve saf enerjiyi ve bereketi sembolize etmekte.

  • Mumlarınızı yakarken söyleyecekleriniz;

“…Hayatımdan gereksiz yükleri, eşyaları, fazlalıkları çıkarıyor, beni huzursuz eden hiç kimseyi yaşamıma almıyorum. Yeni Ay büyüdükçe benim de enerjim büyüyor. Bolluk, bereket ve sevgi içindeyim. Korunuyorum. Yeni Ay bana sevgi, huzur ve bolluk getirsin.”

Bu hafta boyunca, yani 5 aralığa kadar geceleri mumlarınızı yakıp yukarıdaki ritüelli tekrar edebilirsiniz. Daha sonra ritüel malzemelerinizi kaldırmaya karar verdiğinizde. Nar ve şekeri yapacağınız tatlı bir yiyeceğe ilave edin dostlarınızla veya sizin için uygun kişilerle de paylaşarak tüketin. Pirinçleri ise mutfağınızda bereket pirinç kavanozu olarak ayırdığınız bir yerde biriktirebilirsiniz. Veya pirinçli bir yemek yaparken ilave edebilirsiniz. Farklı bir alternatifte  şekeri ve pirinci içine ilave edeceğiniz sütlaç türü bir yiyecek yapıp, nar ile süsleyip dostlarınızla veya komşularınızla paylaşmanız olabilir.

Yeni Ay’ın size ve sevdiklerinize bereket, huzur ve sevgi getirmesi dileklerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *