Bu haftaki yazılarımda Yeni Ay döngüsü ile hareketlenen haftanın etkilerinden bahsetmiştim.  6 Aralık Perşembe günü başlayacak Yeni ay döngüsü Vedik Astroloji’ye göre Akrep burcunda gerçekleşirken, ruhsal açılımlar, dilekler, dualar ve ritüeller açısından da hayli güçlü enerjiler vermekte.

Öncelikle Yeni Ay Mars enerjisi ile geliyor ve bu güçlü enerji korunma ve şifalanma etkilerini de etkin kılacak. Ayrıca hayli güçlü ruhsal açılımlar, fark edişler, hislerin artması gibi enerjileri de beraberinde tetikleyecek.

Açılımların arttığı bu süreçte enerjileri bolluk ve bereket etkileri ile birleştirmek adına size güzel bir ritüel hazırladım.

Yeni Ay süreçleri başlangıçları temsil ederken esasen yenilenmeyi hazırlayan dönemlerdir. Ay’ın karanlık fazının en dip noktası olan bu tip zamanlar tohumun toprağa ilk düşmesi gibi yeni başlangıçların hareketlenmeye başladığı zamanlardır. Bu nedenle de eski kadim dönemlerden bu yana Yeni ay dileklerin, isteklerin evrenden ve yaratıcıdan talep edilenlerin hazırlandığı ve sunulduğu bir anlamda talep edildiği döngülerdir.

Yeni Ay’da başlayanlar 14 gün sonra gelen Dolunay ile olgunlaşır ve tamamlanır. Başlatmak istediklerinizi Yeni Ay ile tamamlananları ve açığa çıkanları ise Dolunay ile dengelersiniz.

Akrep burcu ile etkinleşecek Aralık Yeni Ay’ı ise yılın son Yeni AY fazı olması bir yana hemen akabinde Merkür Retro’sunun da bitmesiyle hızlı gelişmelerin seyir edeceği bir dönemin tohumunu da atacak. Aralık Yeni Ay yazıma www.sebnemeksib.com.tr web sitemden ulaşabilirsiniz.

Bu süreci kendi bolluk ve bereket enerjilerinize dönüştürmeniz adına size güzel bir bereket ritüeli önereceğim.

6 Aralık Perşembe akşamı güneş battıktan sonra bir bardağın içine pirinç doldurun. Yanına mutlaka 3 tane küçük mum yakın. Pirinç toprak enerjisini, bolluk ve bereketi temsil etmekte, mum ise dilek ritüellerinde mutlaka olmalıdır zira ateş enerjisi ile o ritüeli aktive etmeniz gerekir.

3 parça çubuk tarçın alın ve her birinin içine yerleştirmek üzere 3 ayrı minik beyaz kağıt hazırlayın. Kağıtlara ayrı olarak ihtiyacınız olan para, ev veya maddi ihtiyaçlarınızı birer tane olarak yazın… Şu kadar miktar paraya ihtiyacım var, işe ihtiyacım var, arabaya veya eve ihtiyacım var şeklinde yazabilirsiniz. Kağıtlarınızı birer birer tarçın çubukların içine rulo yapıp yerleştirin. Niyet edip, çubukları bardak dolusu hazırladığınız pirinçlerin içine yerleştirin. İnancınıza göre dua edebilirsiniz. Yaktığınız küçük mumları bardağın etrafına dizin ve mumlar kendiliğinden bitene kadar yansınlar. Cuma günü öğle saatlerine veya Cuma akşamına kadar kalabilir. Ara ara mumları yakmaya devam edebilirsiniz. Cuma akşam vakti tarçınları pirinçten çıkarın ve pirinç ile pilav veya sütlaç yapıp ailenizle paylaşın. Tarçın çubuklarınızı ise toprağa gömebilirsiniz veya denize atabilirsiniz.

Ayrıca bu ritüeli yaptığınız gün evinizde kendinizin yapacağı mayalı bir gıda pişirmek (ekmek yapmak, yoğurt yapmak gibi) çok faydalıdır. Bu gıdayı yaparken evinizin bolluk ve bereketinin yiyeceğin mayalandığı gibi artmasını, çoğalmasını dileyebilirsiniz.

Bolluk ve bereket ile geçireceğiniz güzel bir hafta dilerim…

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *