Vedik Astrolojisinde 3 Haziran Haftası

Öncelikle bayram ile kucaklaşan yeni haftaya girerken, tüm okurlarımın Bayramını kutlar, sevdiklerinizle huzur içinde gönlünüzce bir bayram geçirmenizi dilerim. Vedik Astrolojisine göre bu haftaya 3 Haziran Pazartesi günü öğle saatlerinde tamamlanacak Yeni Ay enerjisi ile başlıyoruz.

Yeni ay Vedik Astrolojisine göre Rohini yıldızında ve Boğa burcunun 18 derecesi 3. Pada’sında gerçekleşiyor. Yeni ay sırasında Atma Karaka yani kader noktası Venüs iken, bu döngüyü Ay ve Venüs yönetecek. 18 derecede gerçekleşecek Yeni Ay’ın sayısı 9… Tamamlanma ve döngü bitiminin ardından gelecek yeni bir döneme işaret eden bu etki, büyüme ve gelişmeyi vurgulayan bir yıldız olan rohini ile devrede olacak. Toprak ve Su enerjisi hayli etkili olacak.

Yeni ay yeni başlangıçları ve yeni gelişmeleri temsil eder. Başlaması gerekenin adımlarının oluşmaya başladığı ve sonraki gelen dolunay ile tamamlanacak, olgunlaşacak olayları, durumları anlatır.

Öncelikle güçlü bir yıldız olan yeni ayın yıldızı Rohini en anlatıyor buna göz atalım…

Rohini’nin kuvveti büyüme üzerinedir.

  • Yukarıdan her seviyede gelişmeyi, çoğalmayı ve refahı getirir.
  • Aşağıya bereketi yansıtır. Ve bu üçünün birleşiminden büyüme, gelişme ve refaha ulaşmayı sağlar.

Güçlü bir yıldızın büyütme ve geliştirme enerjisi ile gireceğimiz bu yeni ay sürecinde ne düşündüğümüz, dualarımız, isteklerimiz ve odaklandıklarımız önemli olacak.

9 ve 1 enerjisinin genel enerjilere hakim olduğu bu süreç bu hafta boyunca etkisini güçlü kılarken, yeni ay sonrası devam edecek Hilal fazı ile başlayan her şey büyümeye ve arzularımız düşüncelerimiz olgunlaşmaya, içsel enerjimiz güçlenmeye başlayacak. Yeni başlangıçlar ile gelecek yeni bir dönemin ilk adımları hayatlarımızda aktif olacak.

Büyüme ve refahı destekleyen bu yıldızın özel gücünden faydalanmak, bilhassa Pazartesi ve Perşembe arası etkin olacak Hilal fazından yararlanmak, duygu ve düşüncelerimizi olumlu olanla beslemek, dileklerimizi ritüellerimizi, dualarımızı eksik etmeden bu süreci iyi kullanmak faydalı olacaktır.

Bir durumun büyümesi, güçlenmesi ve bir anlamda sabitlenmesi adına özel bir haftadan ve özel enerjilerden geçmekteyiz.

3 Haziran Pazartesi günü yeni ay tamamlanırken, Pluto ile Venüs ve Satürn ile Venüs güzel etkileşimlerden geçecekler. İlişkilerde köklü değişimlerden geçebilirsiniz. Birliktelikleriniz, ilişkileriniz adına yeni bir döngünün başlangıcında olabilirsiniz. Özellikle Vedik astrolojisine göre Yay ve Koç yükselenler için bu hafta ilişkiler adına gelişmelere açık bir dönem söz konusu.

Aslan yükselenler kariyer ve iş alanlarında önemli gelişmeler, değişimler yaşayabilirler.

Yeni Ay sürecinden Boğa, Akrep, İkizler, Başak, Oğlak, Yengeç burçları yeni gelişmeler yaşamak, hayatlarında önemli kararları uygulamaya ve harekete taşımaları adına yoğun etkilenebilirler.

Koç, Terazi ve Balık burçları girişimler ve yeni gelişmeler adına hareketli bir dönem geçirecekler. Oğlak ve Akrep burçları ise ilişkiler, aşk alanlarında dönüşüm etkilerini deneyimleyecekler.

Youtube kanalımda Yeni Ay’ın burçlara göre yansımalarını ayrıntıları ile aktardım, diğer yandan yeni ay döngüsünden geçerken, uygulayabileceğiniz ritüeller, nelere dikkat etmek faydalı olacaktır, izleyebilirsiniz.

Sevdiklerinizle neşe, huzur, sağlık ve bolluk içinde bir bayram geçirmenizi dilerim.

İyi haftalar.

Şebnem Ekşib

Yazar, Eğitmen, Astrolog

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *