Haftalık Burç Yorumlarım

Yeni Haftaya Dolunay ile Başlıyoruz

24 Eylül Haftası Vedik Burçlarınız ve Haftanın Enerjileri

Haftaya Dolunay etkileri ile başlarken, yoğun duygusal dalgalanmalara, birden gelişen olaylara hayli açık etkiler var. Pazartesi günü Vedik Astroloji de Balık burcunda gerçekleşecek DOLUNAY, duygusal ihtiyaçlarımızla sorumluluklarımız arasında güçlü bir etkileşim yaşamamıza neden olabilir.

İlahi enerjinin arttığı bir süreçten geçiyoruz. Dolunay ve hemen arkasından gerçekleşecek Ketu Mars kavuşumu ilk etapta yorucu gibi gelse de aslında uzun süredir devam eden tıkanıklıklardan kurtulma zamanlarına da işaret etmekte. Dolunay sırasında Ay’ın konaklayacağı yıldız Satürn ile yönetiliyor ki bu etki enerjinin Satürnyen bir şekilde açığa çıkacağını; bu hafta boyunca hayat akışımızda önemli dersler, sorumluluklar, deneyimlerle ilgili dönüşümlere açık olacağımızı göstermekte.

Kaçtığınız ve görmek istemediklerinizle yüzleşirken, duygusal ihtiyaçlarınızla, aklınız arasından geçeceğiniz gelgitler yaşanabilir.

Dolunay’ın Yıldızı Vedik mitolojisinde büyük dönüştürücü olarak yer alır. Rüyalar, düşler ve hayallerle bağlantısı olan Dolunay yıldızı, hafta başından itibaren yüksek bir enerjiye ulaşmamızı, rüyalarla ilgili ilginç deneyimler yaşamamızı sağlarken, fiziksel olarak özelikle Pazartesi ve Salı günlerini kendinizi yormadan ve fiziksel olarak bedeninizin sınırlarını zorlamadan geçirmeye bakın.

Çarşamba günü Oğlak burcunda gerçekleşecek Mars ve Ketu kavuşumu Dolunay hemen sonrası volümün artmasına öfke ve kontrol enerjilerinin yükselmesine neden olacak. Oğlak burçları başta olmak üzere Çarşamba ile Pazar arası ele aldıklarınızı soğukkanlılıkla ve düşünerek uygulamak hayli zor olabilir.

Öncelikle bu hafta Çarşamba ile Pazar günü arası kazalara, bedensel yaralanmalara, kaslarla ilgili sorunlara, ateşli enfeksiyonlara dikkat etmek yerinde olacak. Mars’ın aceleci ve savaşçı yönü Ketu ile bozulacağı için iç enerji ve dengelerimiz ne yöne gideceğini bilemeyen kontrolsüz bir güce dönüşebilir.

Öfkeyi kontrol etmek haftanın ikinci yarısı zor olabilir. Mars ve Ketu kavuşumu Uranüs ile tetiklenirken aniden beklenmedik olaylar durumlar bu hafta bizi sürekli şaşırtabilir.

Perşembe günü Ay ile Mars arasındaki etkileşim çok ani duygusal değişimlere ve kararlar almaya yönelik etkileri tetikliyor. Ancak Perşembe günü alacağınız ani kararları (Ay Koç burcunda olacak) daha sonra yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Özellikle Çarşamba Cuma arası atacağınız adımlarda ölçümlemenizi iyi yapmanız, her yönü ile değerlendirmeniz önemli.

Bu etkileşimin en büyük yan etkisi yaşadığımız olaylara çözüm bulmakta, çözümsel yaklaşmakta veya yaşanılan durumların pozitif bir çıkışını yakalamakta zorlanabilirsiniz. İç enerjimiz ve gücümüz Ketu tarafından bloke edileceği için kavgaya, öfkeye olan yatkınlık artacak ama çözüm bulmakta veya ele aldıklarımızı mantıklı şekilde planlamakta zorlanabiliriz. Diğer yandan iç huzurda kesintiler yaratan bu etkileşim büyük meydan okumalara, sonucu ne olursa olsun bir durumun üzerine gitme eğilimine neden olabilir.

Özellikle iş alanlarınızda olayları büyütmeden yaşadıklarınızı büyük pencereden görmeye çalışmalısınız. Diğer yandan kavuşum geçmişte başlayan birçok olay ve durumun kökünden halledilmesine, yeniden önünüze gelmesine veya sizin yüklerinizi kestirip atmanıza, radikal kararlar almanıza da neden olabilir.

Her durumda mantıktan uzaklaşmadan, esnek ve sakin şekilde adımlar atmanız özellikle Çarşamba gününden itibaren hafta boyunca hayli önemli olacak.

Sağlıkta diz ve bacak bölgelerinize, kaslara, baş bölgenize, düşmelere ve kazalara karşı tedbirli olmaya çalışın.

Ülkemiz haritasında hükümeti, üst düzey alanları temsil eden yerde gerçekleşecek Dolunay, vergiler ve finansal alanlarla bağlantılı etkileşimlere girecek Mars Ketu kavuşumu, vergilerle ilgili şok edici haber ve kararlara, komşu ülke ve sınırlarımızda büyük gerginliklere ve savaş etkilerine ve piyasalarımız açısından  hafta ortasından itibaren artan biçimde önemli dalgalanmalara neden olabilir.

***Mars Ketu kavuşumu evcil hayvanlarla özellikle köpeklerle çok bağlantılıdır. Bu hafta gerçekleşecek bu etkileşim ile ümit ediyorum ki evcil dostlarımızla ilgili yine üzücü haberler almayalım.

Burçlara Göre Bu Hafta

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Hafta başında gerçekleşecek Dolunay bir süredir kendinizde tuttuğunuz, gizlediğiniz bir konunun açığa çıkmasına neden olabilir. Bu hafta rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize özellikle hafta başında dikkat etmekte fayda var. Perşembe gününe kadar duygusal dalgalanmalara dikkat etmek yerinde olurken, düşünmeden hareket etmemeniz de önemli olacak. Rüyalar ve sezgilerle ilgili hafta başı ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Perşembe’den itibaren Ay’ın burcunuza geçmesiyle rahatlayacaksınız. Hareketli işleri, hızlı çözmeniz gereken konuları Perşembe ve Cuma’ya almanız daha iyi sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

İş ve kariyer konuları, hedefleriniz, arzularınız bir süredir beklettiğiniz durumlarla ilgili hızlı gelişmelerin olabileceği bir haftaya giriyorsunuz. Yakın çevreniz, arkadaşlarla ilgili daha önce fark etmediğiniz bir durumun birden öne çıkması, belirsizlik içeren işlerin veya durumların aydınlanması, sizin daha net şekilde görmeniz olası. Perşembe gününden itibaren duygusal konularda kararlar almayın, biraz bekleyin ve acele davranmadan ve iç alanlarınıza dönerek biraz daha kendinizle kalmaya özen göstererek adım atın.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşecek dolunay etkisi ile bu konularda yürümeyen veya yavaş giden işlerinizin birden hızlanması, beklemediğiniz gelişmelerle karşılaşmanız söz konusu. Bekleyen, yavaş ilerleyen iş konuları bu hafta ummadığınız şekilde sonuca bağlanabilir. Perşembe’den itibaren sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili konular, aile büyükleriyle ilgili işler sizin için öne geçebilir. Yine perşembeden itibaren sosyalleşmek ve bir süredir beklettiğiniz kişisel konularınızı ele almak için etkiler destekli. Hafta ortasından itibaren sağlığınıza dikkat edin ve özellikle spor ve benzeri hareketli aktivitelerde daha tedbirli olmaya çalışın.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Yaşamınızı yenilemek, hayata bakışınızı değerlendirmek adına iç dengelerinize dönmek, biraz daha kendinizle kalmak adına hafta ortasına kadar olan dönem ve dolunay süreci size daha iyi gelebilir. Seyahat, yolculuklar, taşınma, yurtdışı konuları, eğitim, akademik işler, yayıncılık konularında işleriniz, halletmeniz gereken alanlar varsa hafta ortasına kadar temponuz yüksek olacak ve önünüze ilginç fırsatlar çıkabilir. Perşembe’den itibaren iş ve kariyer konularına veya daha çok dünyevi uğraşılarınıza döneceksiniz. İş alanlarınızda hızlı gelişmeler söz konusu.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bir süredir değiştirmek istedikleriniz adına daha rahat hareket edeceğiniz, bir anlamda önünüzü görmeye başlayacağınız bir süreci dolunay tetikleyecek. Belirsizliklerin düzelmeye başladığı bir döneme giriyorsunuz. Kazalar, aksilikler adına bu hafta ortasına kadar dikkat etmekle birlikte spritüel alanlarda ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Başkalarından gelecek kazançlar, prim alacaklarınız, beklediğiniz bir alacağın gelmesi, ummadığınız bir yerden gelebilecek bir gelir adına bu hafta gelişmelere açıksınız. Perşembe’den itibaren başlayacak yeni etkileşim ile bir süredir beklettiğiniz bir seyahat planınız varsa aniden aktive olabilir.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

İlişkiler, evlilik, ortaklı konular, eşiniz veya partnerinizle alakalı iş ve gelişmeler dolunay sürecinde sizin yoğun şekilde meşgul edebilir. Haftaya hayatı paylaştığınız kişilerle ilgili konulara odaklanarak başlayıp devam edeceksiniz. Evliliğinizde bir süredir devam eden tıkanıklar veya sizi zorlayan konuları masaya yatırıp, radikal adımlar atma eğilimine geçebilirsiniz. Bu süreçte özellikle Çarşamba ile Cuma arasında iletişime dikkat etmenizde fayda var. Perşembe’den itibarense parasal konular sizin için öne çıkıyor.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta başında gerçekleşecek dolunay ile mesleki konular, birlikte çalıştığınız meslektaşlarınızla ilişkileriniz, iş konularında aldığınız bir kararın aniden hayata geçmesi konuları öne çıkıyor. Dolunay süreci fark etmediğiniz bir düşman veya rakibinizle karşı karşıya gelmenize neden olabilir ki duygusal davranmadan her türlü kritik durumda stratejik çözümler bulmaya önem verin. Bu hafta sağlığınıza, metabolizmanıza ve sağlıkla ilgili alanlarınıza dikkat etmekte fayda var. Perşembe gününden itibarense ilişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili konular ve iş ortaklıklarınız öne geçecek.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hafta başı gerçekleşecek Dolunay çocuğunuz veya çocuklarla ilgili bir konuda karar almanıza, adım atmanız, bekleyen bir durumun sonuçlanmasına neden olabilir. Bekar Akrepler için aşk ve ilişkilerle ilgili konulara yoğunlaşacakları, aşk ve ilişkilerde ilginç ve ani gelişmelerin olacağı bir hafta söz konusu. Perşembe gününden itibarense iş ve güncel hayatınızda, günlük rutinde hızlanma, aksiyonlu bir tempoya geçme söz konusu. Birden fazla iş ve konuyla bir arada uğraşmanız söz konusu olurken, önceden başlayan bitmemiş konularda hızlı biçimde önünüze gelebilir. Perşembe gününden itibaren sizin için yoğun bir süreç söz konusu olacak.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Dolunay ev ve emlak konularında halletmeniz gereken işlere yönelmenizi, taşınma, ev ve yuva alanlarınıza odaklanma etkilerini arttıracak. Pazartesi ile Perşembe arası kendinizi evinizde daha rahat hissetmeniz söz konusu olurken, sosyal konuları, dış işlerinizi mümkün olduğunca perşembeden itibaren ele almaya çalışın. Aileniz, ebeveynlerle ilgili durumlar hafta başı dolunayla birlikte öne çıkabilir. Perşembeden itibaren eğlenceli konular, hızlı gelişmelerle meşgul olacaksınız. İlişkiler, aşk hayatınız adına da bu hafta sürpriz durumlar perşembeden itibaren sizi şaşırtabilir. Çocuğunuz varsa haftanın ikinci yarısı çocuklarla ilgili bir durumu çözmeniz gerekebilir.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Yakın çevreniz, kardeşler veya yakın arkadaşlarla ilgili konular Dolunay sürecinin aktif olacağı perşembeye kadar olan dönemde yoğunlaşacağınız alanların başında geliyor. Ayrıca bekleyen bir girişiminiz, başlatmak istediğiniz bir durum, adım atmak için beklediğiniz bir iş veya konu aniden hayatınızın merkezini oluşturabilir. Sonuç alma, bitirme ve bırakmanız gerekenlerden ayrılmaya yönelik olmak bu dolunay sürecinde sizi cesur girişimler içinde tutabilir.  Perşembe gününden itibarense aile ve ebeveynler, ev ve yuva alanlarıyla işle evi dengelemek durumunda kalmanız öne çıkacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Bir süredir beklettiğiniz bir konuşmayı hafta başı birden gerçekleştirebilirsiniz. İletişim açısından hızlı gelişmeler içinde olacak, beklemediğiniz kişilerden haber alabileceksiniz. Ancak özellikle Perşembe gününe kadar olan dönemde sözlerinize veya sözlerinizin nereye gittiğine dikkat edin, kimseye yapamacağınız şeylerin vaatlerinde bulunmayın. Gereksiz sorumluluk almamaya çalışın. Yine bu dönemde parasal konularda ilginç beklenmedik gelişmelerde yaşayabilirsiniz. Perşembeden itibaren yakın bir yere kısa bir gezi, seyahat plansız şekilde hayatınızda aktive olabilir. Kardeşler, yakın çevrenizle bağlantılı konular öne çıkabilir veya bir süredir beklettiğiniz bir girişiminiz sonuca ulaşabilir.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Burcunuzda gerçekleşecek Dolunay bir süredir tamamlanmayan, yarım giden iş ve durumların çözümlenmesini sağlıyor. Eşiniz veya partnerinizle ilgili iş veya özel konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bu süreçte hafta ortasına kadar dikkatiniz eşinizle ilgili konularla kendi işleriniz arasında gidip gelecek. Duygusal olarak ele aldıklarınızı fazla abartma, büyütme eğiliminize hafta ortasına dikkat edin. ancak enerjinizin yüksek seyrettiği, fark edilip dikkat çektiğiniz bir hafta geçireceksiniz. Haftanın ikinci yarısı ise maddi konular, parasal işlerinizle alakalı fırsatlar veya yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *