GÜNCEL YAZILARIMRitüeller

Yeni Yılı Bolluk ve Bereket ile Karşılama Ritüeli

Eski Türk gelenekleri içinde yeni senenin karşılanması ve kışın başlamasını temsilen özel olarak değerlendirilen önemli iki gün vardır. Birincisi 21 Aralık en uzun geceye ait ritüel, diğer ise yeni yılı karşılamak ve gelen yılı hayatımıza buyur ederken, bolluk, bereket ve aşk enerjilerini evimize ve kendimize çekmek için uygulanan ritüellerdir.

Umutla yolculuk etmek, bazen varılacak yerden daha güzeldir derler, hayal etmeden bir yere varmak insan enerjisi için çok da mümkün değildir. Enerji madde arar ve ona aradığını verebilmek adına da binlerce yıldır insanoğlu ritüellerle evrenin gücünü, kendi arzularıyla buluşturmaya çalışmakta.

Zor bir 2018 geçirdik, bir çoğumuz için maddi manevi sınavlarla doluydu ve her yeni yıl aslında yeni umutların ve yeni beklentilerin kapıya dizilip, depolandığı, beklentiler içinde karşıladığımız süreçlere işaret eder.

Yeni yılı karşılayıp, hayli yorgun bitirdiğimiz 2018 uğurlarken evimizin enerjisini temizlemek, bolluk ve bereketi mekanımıza çekmek için size rahat uygulayabileceğiniz bir yeni yıl ritüeli önerisi hazırladım.

Öncelikler ritüeliniz için bir küçük kutu veya sepet edinin. Bir kese içine 7 tane badem şekerini mümkünse renkli olanlardan edinip yerleştirin. Badem şekeri bolluk ve bereket anlamına gelir.

5 tane çubuk tarçını kırmızı kurdele ile bağlayıp onu da sepetinize ilave edin. Tarçın ağız tadı, mutluluk ve dileklerinize Venüs enerjisi ile ulaşmanızı temsil etmektedir.

Sepetinize bir tane Nar koyun, Nar özel bir meyvedir ve yine bolluk ve bereketi temsil eder.

Bir adet Selenit taşını ki melek taşı olarak da adlandırılan şahane bir temizlik taşıdır, sepetinize ilave edin. Selenit taşı ortamı veya üzerinde taşıyan kişiyi, üzerine konan diğer bir taşı vs temizler ve çok özel temizlik enerjisi veren bir taştır. Selenit taşı ritüelinizde eski enerjilerinizi temizleyerek, arınmanızı, yeni yıla yeni enerjilerle girmenizi temsil etmekte.

Sepetinize Lavanta kesesi ilave edin, Lavanta ilişkileri canlandırmak, temizlenmek ve arınmak ve yenilenmek anlamına gelir.

Bir küçük şişe yasemin yağını sepete koyun, yasemin Venüs enerjisini dengelerken, ilişkiler ve bolluk etkileri için çok iyidir.

Ayrıca bir tutum kuru adaçayını kurdele ile bağlayıp sepetinize ilave edin. Adaçayı koruma özellikleri yüksek bir bitkidir. Temizler ve arındırır, adaçayını evimin enerjisi temizlensin diyerek yükleyebilirsiniz.

Son olarak da kutu veya sepetinizi çam kozalakları veya birkaç dal çam yaprağı ile süsleyin. Keselerinizi kırmızı kurdele ile süsleyin. Kırmızı ateş enerjisini temsil ederken, yeni yıl dileklerinizin size çabuk ulaşmasını da simgelemektedir.

Beyaz bir kağıda yeni yıl için 3 veya 7 beklentinizi, dileğinizi yazın. Bu kağıdı sepetinize yerleştirip, kırmızı kurdele ile bağlayın.

Son olarak Yeni yıl günü için yaptığınız kurabiye veya benzeri yiyecekleri sepetinizin etrafına koyabilirsiniz. Hazırladığınız sepet veya kutunuzu evinizin istediğiniz bir yerine yerleştirip yanına bütün gece yanacak şekilde kaç dilek dilediyseniz o adette mum yakın. 1 dileğiniz varsa bir mum, 3 dileğiniz varsa üç tane mum, 7 dileğiniz varsa yedi mum… Mumlar çok büyük olmasın ki kendi kendine sönebilsinler.

Yılbaşı sabahı sepette bulunan yiyecekleri ailenizle veya sevdiklerinizle tüketebilirsiniz. Evinizin bolluk ve bereketi için güzel niyetlerde bulunarak Tarçın ve lavantayı kaynayan suya atarak buhurunun eve yayılmasını sağlayabilirsiniz. Selenit taşınızı üzerinizde veya çantanızda taşıyabilir veya size uygun bir yerde bulundurabilirsiniz. Dilek kağıdınızı ise denize bırakın, deniz yoksa ağaç dibine veya toprağa yerleştirin.

Yeni yılın size bolluk ve bereket ile gelmesini dilerim. Sevgilerimle…

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *