Şahane bir Dolunay geliyor. 2018 yılının belki de en mistik, ruhsal açılımları, spiritüel kapılarını aralayacak bu özel Dolunay, 26 Ağustos Pazar günü tamamlanacak. Ve etkisi Cumartesi günü sabah saatleriyle başlarken, iki gün boyunca etkin olup Pazar akşam saatlerine kadar vurgusu devam edecek.

Vedik Astroloji’ye göre Kova burcunda Shatabisha yıldızının 9.derecesinde, 1. Pada’da Rahu, Jüpiter, Kova ve Yay burçları ortaklığında gerçekleşecek 26 Ağustos Dolunayı çok yüksek titreşimleri açığa çıkararak tamamlayacak. Vedik Astroloji de Dolunay, Yeni ay veya Tutulma döngüleri burçlardan ziyade oluşumun hangi yıldızda kavuştuğuyla daha fazla ilgilenir ki bu sefer ki oluşum kozmik suların yöneticisi, şifacı yıldız Shatabişha da tamamlanıyor.

Dolunay’ın tamamlanma derecesi 9… bu rakam bitirme, sonlandırma ve daha çok bir döngüyü tamamlama sayısıdır. Yine Dolunay 1. Pada da gerçekleşiyor ki bu da bir döngü biterken yeni bir dönem ve süreç başlıyor anlamına gelir. Yani birçokları için bu dolunay kendi titreşim seviyesini, tekamülünü ve karmasını tamamlayarak, yeni bir sayfaya geçiş kapısı sunmakta. Nasiplenmek kısmet olsun…

Dolunay Kova ile bağlantılı demiştik. Ancak Kova burcunun su alanında gerçekliyor. Mistik alemde Kova burcu havanın suya dönüşünü anlatır. Kova, havadan yani gök kubbeden aldığını, suya yani alemlerin en derin alanına, bilincin ve aklın enerji ve titreşimle birleştiği yere bırakır.

İşte dolunay tam bu noktada havanın suya dönüştüğü yani aklın, ruh ve duygulara akarak, enerjinin evrimleştiği alanda gerçekleşmekte ve onu bu denli özel yapan da bu kavuşum noktasıyla buluşuyor olması. Bu nedenle özellikle Cumartesi ve Pazar günleri boyunca aklınızdan geçene dikkat edin. Öncelikle bol şükürde kalın ve bardağın boş tarafına değil, dolu tarafına odaklanın. Sahip olmadıklarınıza üzülmeyin, sahip olduklarınıza teşekkür edin ki döngünün yüksek titreşiminden faydalanabilesiniz.

Negatif enerjiden, kötü söz, kaygı ve endişeye neden olandan, bununla beslenip içine sizi de çekmeye çalışanlardan özellikle uzak durmaya çalışın. Bu süreçte herkes kendi özel deneyimlerini kendi kapasitesi ölçüsünde yaşayacaktır.

Yediğinize içtiğinize biraz daha özen göstermek gerekiyor. Öncelikle ne yerseniz ona dönüşürsünüz. Bedeninize aldığınız her besin sadece hücrelerinize, kanınıza değil, sizin kendi titreşim alanınıza da büyük etki de bulunur. Bu tip özel dönemlerde tasavvuf alimlerinin veya Hintli panditlerin özel bir beslenmeye dönmeleri boşuna değildi. Ağır yiyeceklerden, şekerden, alkolden, aşırı tütün kullanımından uzaklaşıp, bol su içmek, detoks yapmak, hayvansal gıdalardan kaçınmak çok doğru olacaktır.

Dolunay döngüsü kendi başınıza kaldığınız, kendinizi çaresiz ve yalnız hissettiğiniz alanlarda büyük kozmik destek almanızı, ummadığınız yerden yardımların gelmesini desteklemekte. Veya hiç fark etmediğiniz durumları çok daha net ve ayırt edici şekilde zihninizde biçimlendirme olanağı sağlayacak. Doğru noktaya odaklanın, ikilemlerden uzak durun. Bu tip döngülerin önünü kesen yegane şey vesvese ve kuruntulardır ki mümkün olduğu kadar bu duygulardan uzak kalmaya çalışmak, evrenin bizim aklımızın çok üstünde bir güç ve enerji ile çalıştığını idrak edip, bütünden gelene bir anlamda güvenmek gerekir. Akışta olmak ve güvende olduğunu bilmek ve içselleşmek çok önemlidir.

Dolunay Shatabisha yıldızının 1. Padasında gerçekleşiyor demiştim, bu pada Yay burcu ve Jüpiter ile yönetilir. Pada, iyimser enerji ve pozitif bakış açısını desteklerken hayırseverlik, yardımseverliği gösteren bir alandır. Bu nedenle  bu süreçte sadaka vermek, yardımda bulunmak oldukça destekleyici olacaktır. Yıldızın bu padası aynı zamanda taşınma, bir yer veya duruma geçmekle de bağlantılıdır ki bu durum sizin için kapanan bir döngüye işaret ederek zihinsel olarak bir geçiş yaşamanız veya dünyevi olarak da bir yere yeni bir başlangıca geçmeniz olarak da düşünülebilir.

Dolunay’ın yıldızı Shatabisha Varuna ile yönetilir. Varuna günahlar, borçlar, hastalıklar, kazalar veya üst üste gelen sorunlar kadar kalpten tövbe edilmesi, samimiyetle yaratıcıdan istenmesi durumunda bizim önümüzdeki engelleri kaldıran enerjileri de temsil eder. Dolayısı ile Dolunay süreci boyunca samimiyetle tövbe edip, hayatınızdaki engellerin kalkmasını talep etmeniz hayli önemli olacak.

Dolunay’ın rengi Sarı… Bu renk Guru’nun yani Jüpiter’in rengidir. Bilgi, öğrenme, mutluluk, zihinsel olgunluk ve hazmetmekle bağlantılıdır. Bu renk hayatımızdaki tüm hazımsızlıklarımızdan arınmamız, yeni gelenin bilincine varmamız ve öne çıkmamız parlamamızı destekler. Bu nedenle bu süreçte “Sarı” renkten faydalanmaya çalışmak, aydınlanmak, aydınlıkta olmak adına sarıyı kullanmak iyi gelecektir. Taşlardan ise sarı safir, sarı opal, sitrin bu döngünün taşları olarak öne çıkmakta.

Dolunay sularla ve özellikle kozmik sularla bağlantılı çalışacak. Önümüzdeki 3 günlük süreçte sulardan gelen şifa önemli olacak. Su ile temas etmek, denizle iç içe olmak hayli iyi gelecektir.

Dolunay süreci öylesine güzel ve yoğun enerjileri açığa çıkarıyor ki bunu bir burç veya burçlarla sınırlamak istemediğin içi tek tek burç yazmıyorum zira herkes bu etkiden kendi deryası ölçüsünde faydalanabilir. En iyi şekilde içselleştirmek nasip olsun.

Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *