GÜNCEL YAZILARIMYAZILARIM

Yılın En Uğurlu Gününe Hazır Mısınız?

Vedik Astroloji de uzun yıllardır duyurduğum özel bir gün vardır. Buna Akshaya Tritiya yani bitmeyen tükenmeyen gün denir. Her yıl Vedik Astroloji’nin kullandığı Sideral zodyağa göre Koç Yeni Ay’ından sonra özel bir teknikle hesaplanır.

Akshaya gününün en büyük özelliği o gün başlayan işlerin, atılan adımların uzun süreceği ve hemen tükenmeyeceği yönündeki inanış üzerinedir. Binlerce yıldır doğu kültüründe bugün tespit edilip, özel ritüellerle kutlanır ve hatta Hindistan da yine o güne has özel festivaller yapılır.

“2019 yılı Akshaya Tritiya günü 7 Mayıs’da gerçekleşecek…”

Eski kadim bilgi bütünlüğü olan ve Vedik Astroloji’nin de temelini oluşturan Veda’ların yazıya ilk kez bir Akshaya Tritiya gününde geçirildiğine inanılır.

Yılda bir gün Güneş ve Ay en yüksek enerjisine ulaşırken, eril ve dişil enerjimiz ve evrenin bolluk ve bereket alanı hayli dengededir. Bizim Anadolu kültürümüzde ki kadim geleneğimiz Hıdırellezin farklı bir versiyonu olduğunu aktarabilirim.

7 Mayıs da Gerçekleşecek Akshaya Günün Özelliği Nedir?

O gün başlayan işlerin özel bir uğuru olacağına inanılır. Hızlı tüketilecek, basit işlerden ziyade sizin için önemli ve uzun sürmesini arzu ettiğiniz konuları değerlendirmek gerekir. Özellikle yazmakla ilgili bir projesi olanlar bugünü kaçırmasınlar.

Ayrıca;

 • Her türlü olumlu ve hayırlı konuda başlangıç yapmak,
 • Hedeflerinize yönelik adımlar,
 • Spiritüel alanlar, ruhsal konularda başlangıç yapmak,
 • Diyete, yeni bir beslenme programına başlamak,
 • Dua ve benzeri ruhsal işlerle meşgul olmak,
 • Değerli taş alımı yapmak,
 • Şifa amaçlı değerli taş takmaya başlanması,
 • Kitap yazmaya başlamak,
 • Ticari bir yerin açılışını yapmak,
 • Tanıtım veya duyuru yapmak,
 • İş anlaşmaları ve sözleşmeler,
 • Ağaç dikmek, toprakla uğraşmak, toprakla veya ürünle ilgili bir adım atmak
 • Evlilik, nişan veya benzeri bir konuda adım atmak

7 Mayıs boyunca tüm gün devam edecek bu etkileşim, günün enerjilerinden ziyade sizin başlayacağınız konunun güçlü şekilde ilerlemesine destek olacaktır.

7 Mayıs Gününü Nasıl Değerlendirmek Lazım?

7 Mayıs erken saatlerde başlayacak etki, gece boyunca da devam edecek. Yani çalışıyorsanız veya gün içinde vaktiniz olmayacaksa gece boyunca da bu özel günden faydalanabilirsiniz.

Öncelikle ilk kural mutlaka o gün sadaka verin. Sadaka vermek, ihtiyacı olan birini veya bir canlıyı sevindirmek bugün için çok olumlu bulunur. Ve ilk kuraldır… Ayrıca bugünü kötü söz söylemeden, dedikodu yapmadan geçirmek yine çok önemlidir. Ruhsal enerjisi güçlü bir gün olacağı için bu süreci mümkün olduğunca olumlu işlerle ve güzel sözlerle geçirmek gerekir.

Evinizde o gün ve gecesi mutlaka mum yakın, dileklerde bulunabilir, dileklerinizi beyaz bir kağıda yazabilir, özel niyetlerde bulunabilirsiniz.

Yazmak ve dilekleri, ya da başlatmak istediğiniz durumu yazarak da teyit etmek o gün çok uğurlu bulunur.

Yine artan çoğalan ve bitmeyen anlamına gelen Akshaya günü 7 Mayıs da evinizde mayalı bir yiyecek pişirmek, yoğurt mayalamak, bizim kültürümüzde yaygın olan helva veya sütlaç türü bir tatlı yapmak önereceğim şeyler arasında. Bu yiyecekleri mayalar veya pişirirken evinizin bu yıl bolluk içinde olmasını, bereketin artmasını niyet etmeyi unutmayın ve pişirme sırasında mutfağınızda mutlaka bir mum yansın.

7 Mayıs da gerçekleşen bu özel günün size bolluk, bereket, işlerinizde başarı, aşkta kısmet ile gelmesini bu güzel günün enerjilerini en yüksek hayrınızda değerlendirmenizi temenni ederim.

Bu konuda Youtube kanalımda bir video hazırladım, ayrıca izlemek isteyenler youtube kanalımdan bu özel günün etkilerini izleyip, takip edebilirler…

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Astrolog, Yazar ve Eğitmen

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

2 comments

 1. Ceyda ertezcanlı 7 Mayıs, 2019 at 20:36 Cevapla

  Merhaba, 7 mayısla ilgili dilek ve niyetlerimizi yazdığımız kağıdı ne yapacağız?
  Teşekkürler sevgiler
  Ceyda ertezcanlı

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *