Mucizelerle Dolu Bir Hafta Sizi Bekliyor…

Hareketli bir haftaya giriyoruz. Artık Ay küçülüyor, Güneş Vedik (Hint) Astrolojiye göre Koç burcunda ilerlerken Salı günü Güneş ve Uranüs kavuşuyor, aynı derecede hizalanıyorlar. Aşwini yıldızında gerçekleşecek olan bu enerji gündemin hızlanmasına neden olurken beklenmeyen gelişmelerin olabileceğine vurgu yapıyor ve kavuşum özellikle ekonomik alanlar, piyasalar açısından dikkat gerektirdiğini de göstermekte.

Salı günü etkinleşecek Güneş Uranüs kavuşumuna, yine Salı günü Jüpiter’in gandanta derecesinde Akrep’e geri dönmesi etkilenince ekonomi ve piyasalar adına dikkatli yönetilmesi gereken bir hafta söz konusu olacak. Bu haftanın ana konusu ekonomik gelişmeler üzerine yoğunlaşma gerektirebilir.

22 Nisan Haftasının faydalı etkilerine bakacak olursak Ay’ın küçülme fazında olmasıyla kilo verme, yeni bir beslenme programına geçme, diyete başlama açısından destekli etkiler var. Bu hafta başlayacağınız diyet programlarınızdan veya hayatınıza getirmek istediğiniz daha sağlıklı beslenme düzenlerinden fayda sağlamak adına hayli etkin enerjilerden geçeceğiz. Bedenin su atma, çabuk küçülme eğilimleri yüksek olacak. Öte yandan kişisel bakımınızda yaptıracağınız uygulamalarda daha uzun süreli sonuç olabilirsiniz. Kısacası güzellikle ilgili uygulamalar, kişisel bakım uygulamaları ve diyet programı başlangıçları için destekli bir hafta söz konusu.

Koşulların hızlı değişebileceği, evdeki hesabın çarşıda kolay tutmayacağı bir hafta geçireceğiz ki netleştirmek istedikleriniz, kesin diye baktığınız şeyler adına sürpriz ve umulmadık gelişmeler yaşanabilir. Bilhassa haftanın ikinci yarısı Perşembe ve Cuma’dan itibaren belirsizlik etkileri artarken bu enerji piyasalar üzerinde dalgalı bir seyir yaşanmasına neden olabilir.

Bu hafta kesin vermeniz gereken kararları, sabit olmasını istediğiniz işleri, sonuçları uzun vadeye yayılacak adımlarınızı dikkatli yönetin. Hukuki konular, hukuksal adımlar, mahkeme veya benzeri işler, eğitimle ilgili önemli bir karar adına Salı gününden itibaren hafta boyunca dikkatli olmaya, koşulları iyi ölçümlemeye gayret edin.

Duygusal konularda ilişkilerinizde yanılsamalara eğilim yükseliyor. Özellikle hafta ortasıyla birlikte Ay’ın Yay burcuna geçişiyle Satürn ve Ketu Ay’ın hizalanması ve Guru’nun gandanta derecesinde tekrar Akrep’e dönmesiyle ilişkilerde hafta sonunu da içine alan döngüde emin olmadığınız konularda adım atmamak yerinde olacaktır.  Duygusal olarak kendinizi huzursuz ve umutsuz hissetme eğilimine teslim olmadan, bardağın boş değil, dolu tarafına daha fazla odaklanmanın faydalı olacağı bir hafta geçireceğiz.

22 Nisan Pazartesi Günü Etkileri

Vedik Astrolojiye göre Ay Akrep burcunda ve Annuradha yıldızında ilerleyecek, ancak haftanın ilk günü Ay’ın tithisi yani fazı sert etkiler barındırmakta. Ay akrep ve Anuradha yıldızında ilerlerken yakın çevrenizle ilişkiler, arkadaşlar, dostluklara önem verme iç güdüsünü arttırır. Eğitim ve benzeri konularda destekli etkilerden geçeceğiz. Bankacılık işleri, finansal konular adına Ay’ın nakshatrası hayli hareketli etkiler verecek ki bugün düz ve rutin konular sıkıcı gelebilir. Dolayısı ile koşturmanız, sosyalleşmeniz, çevrenizle irtibatta kalarak halletmeniz gereken konular, etkinlikler adına enerjiler destekli.

Yükselen veya Ay Burcu Akrep ve Boğa olanlar için aktif bir gün olacak.

23 Nisan Salı Günü Etkileri

Öncelikle Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlar, yarınları emanet edeceğimiz çocuklarımızla daha nice 23 Nisan’ları mutluluk ve huzurla geçirmemizi temenni ederim.

Salı günü etkilerine dönersek, Vedik Astroloji de Koç burcunda hizalanacak olan Uranüs ve güneş beklenmeyeni bekleyin diyor…

Salı günü şartları kontrol etmek, bir durumu yönetmek hayli güç olabilir…

23 Nisan Salı günü ani gelişmelerin, beklenmedik olay kadar tepkilerinde güçlü olacağı bir döngünün başlangıcı tetiklenmiş oluyor. Bu hafta sonuna kadar etkin olacak bu kavuşum tam hizalanmanın gerçekleşeceği Salı günü özellikle dikkatli olunması gerekliliğine işaret etmekte. Salı ve Çarşamba günleri otorite sembolleri ile bağlantılı ani olaylar, oldukça hareketli politik gündem, siyasi gelişmeler söz konusu olacak. Parlamento da ani ve beklenmedik değişiklikler gündeme gelebilir.

Salı günü bireysel hayatlarımızda sakin olmalıyız. Tartışmalar, kavgalar veya bir konuda mücadele etmek için uygun bir gün değil. Salı günü Ay Vedik Astroloji de halen Akrep burcunda ilerliyor olacak ki eski konularda gözü kara şekilde hareket etme eğilimi yüksek olacak. Bugünü sakin ve akıllıca geçirmek doğru olur.

Salı günü enerjileri: Ay’ın fazı hassas ve nezaket isteyen konular, duygusal alanlar, ilişkilerle ilgili verilecek kararlar adına acele etmemek gerektiğini gösterirken, bir duygu veya iletişimde hissettiklerinizi fazla abartıp, bir bardak suda fırtına çıkarmaya eğilimli olunacağına işaret etmekte. Özellikle Koç ve Yay burçları, Terazi burçları ilişkilerde bugünü daha dikkatli geçirsinler. Yengeç, Balık ve Akrep burçları kariyer, iş ve para konularında Salı günü dikkatli olsunlar. Boğa ve Başak burçları sağlığa başla ilgili sorunlara migren ve benzeri ataklara dikkat etmekte fayda var. İkizler ve Kova burçları sosyal alanlar, çevreleriyle ilgili işler, girişimler adına bugün düşünerek hareket edin. Aslan burçları ani değişimlere açık olacaksınız, Oğlak burçları ev ve aile alanlarınızda ilginç gelişmeler olabilir.

24 Nisan Çarşamba Günü Etkileri

Ay bugün yay burcuna geçmiş olacak ki Ketu, Satürn ve Pluto ile kavuşum enerjisinde ilerleyecek. Ay Moola yıldızında ilerlerken, meselenin özüne inmek, detaylandırmak, araştırma yapmak, daha önce fark etmediğiniz bir şeyi anlamlandırarak etkileri uzun vadeye yayılacak önemli kararlar almak adına dönüşümsel etkileri yüksek bir gün olacak.

Beklenmedik fırsatlar gelebilir, ummadığınız sürpriz bir gelişme şaşırtıcı bir sonuç almanıza destek verebilir.

Çarşamba günü finansal konulara dikkat etmek gerekmekte, ancak kişisel konular ve fırsatlar adına gelişmelere de açık bir gün olacak.

Yay ve İkizler burçları için hareketli bir gün olabilir…

25 Nisan Perşembe Günü Etkileri

Vedik Astrolojiye göre Ay Yay burcunda ilerlerken Ketu ve Satürn ile kavuşumda olacak. Ruhsal açılımların yüksek olduğu özel bir gün geçireceğiz ancak duygusal konularda dikkatli olmak gerekiyor. Diplomasi alanları, stratejik davranmak adına şartlar uygun değil. Günün enerjileri zihinsel olarak gelişmelerden çabuk etkilenebileceğimizi gösteriyor. Karışık taktikler gerektiren konularda temkinli hareket etmek doğru olacaktır. Eski konular, daha önce fark etmediğiniz ayrıntılar tuhaf şekilde dikkatinizi çekebilir ama karar vermeniz gereken bir durum adına bugün acele etmeyin.

26 Nisan Cuma günü Etkileri

Ay Oğlak burcuna geçti, Ay’ın fazı ve içinden geçeceği yıldız tanıtım, planlama, organizasyon adına destekli olacak. Ancak Mars ile Neptün arasındaki etkileşim, dağınık olmaya, net görmekte zorlanmaya, koşulları tam değerlendirmekte, akılcı seçimler yapmakta sıkıntılara neden olabilir. Duygusal alanlar, ilişkiler adına Cuma ve cumartesi bu hafta en hassas günler olarak öne çıkmakta. İlişkilerinizde karşı tarafı tam olarak görmekte zorlanabilir, doğru karar veremeyebilirsiniz. İlişki içinde olun veya olmayın, Cuma ve Cumartesi günleri önyargılı davranmadan daha çok izlemede kalmak gerekmekte. Mücadele isteyen bir konuda, hakkınızı aramakta yanlış adımlar atılabilir ki acele davranmayın ve bugünü daha çok rutin konularla geçirmeye çalışın.  Özellikle Oğlak, Koç, Aslan, Yengeç etkileri yüksek olanlar daha dikkatli olsunlar…

27 Nisan Cumartesi Etkileri

Ay halen oğlak burcunda ilerleyecek ancak Nakshatra’sı değişti ve yeni yıldızda iletişim, görüşme etkilerini tetikledi. Günün enerjilerinde sosyal medya, iletişim alanları, telefon görüşmelerinde yoğun bir trafik olabilir. Konuşmalara dikkat etmek gereken bir gün olacak. Spekülatif haberlerin arttığı, neye inanacağınıza şaşırdığınız bir gün olabilirken, dedikodudan, gereksiz konuşmalardan uzak durmak gerekmekte.

Bu hafta Yükselen Burçlara Göre Etkiler

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Değişimlere açık bir hafta sizi bekliyor…

Hafta başı duygusal dalgalanmalara açık olabilirsiniz. Genel olarak değişim etkilerinin yüksek olduğu bir hafta geçireceksiniz. Bir süredir fiziksel görünümünüzde yapmak istediğiniz bir değişiklik varsa anide karar verip radikal değişiklikler yapabilirsiniz. Öte yandan kararlar almak, ani şekilde hareket etmek adına ilginç etkilerden geçeceksiniz. Hedeflediğiniz şeyleri yapmak, harekete geçmek adına yoğun duygusal ve istekler içinde olabilirsiniz ancak haftanın genel enerjileri şartların değişim içereceği enerjileri etkin kılacağı için dikkatli hareket etmekte, büyük resimden bakarak ilerlemek gerektiğini vurgulamakta. Maddi konularda bu hafta dikkatli olun. Bilhassa haftanın ikinci yarısı beklenmedik gelişmeler içinde olmanız olası. Diğer yandan hiç ummadığınız birinden destek almanız, size mucize gibi gelen bir gelişme yaşamanız söz konusu.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Sezgileriniz Artarken, Ani Gelişmelere Dikkat…

Ruhsal açılımlar adına hayli etkin bir hafta geçireceksiniz. Evrenin size ilginç mesajları olabilir. Önünüze düşen sürpriz gelişmeleri, birden karşınıza çıkan bir durumu iyi değerlendirip, arkasındaki resmi iyi görmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Gelir gider dengesi adına dikkatli olmak yerinde olacaktır. İş ve kariyerle ilgili kararlar verip adım atmak için Çarşamba gününden sonrasında dikkatli olun. Hafta ortasından itibaren kararsızlıklarınız artabilir, acele etmeden izleyerek adım atın. Düşmanlara, rakiplere dikkat etmeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. İlişkilerinizde bu hafta özellikle hafta ortasından sonra duygusal konularda şartları ve partnerinizi zorlamayın, mantıklı hareket etmeye gayret edin. Perşembe ve Cuma günleri ilişki ve duygusal hayatınızda daha sakin ve stabil hareket etmeye çalışmak yerinde olacaktır.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hedefleriniz, İdeallerinizle İlgili Gelişmeler Söz Konusu…

Hayatınızdaki hedefleriniz, yapmak istediğiniz idealleriniz adına sürpriz gelişmeler içinden geçeceksiniz. Şartlar değişime çok açık olacak, önceden planladığınız bir durum beklenmedik şekilde yön değiştirebilir. Planlı olmak ama değişebilen durumlara karşı sakince koşullara uyarak ilerlemek hayli önemli. Cumadan itibaren hafta sonu boyunca fiziksel ve duygusal olarak kendinizi yormayın. Haftanın bu bölümünü biraz daha sakin geçirmeye çalışın. Maddi konularda önemli bir adım, finansal bir karar vereceksiniz, bu hafta şartlar sizi zorlayabilir, iyi düşünerek ve riske girmeden ilerlemelisiniz. Kariyer alanınızda bulunan Venüs sizi destekliyor ancak plansız, düşünmeden cesur adımlar atmadan hareket etmemek gerekmekte.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

İş Alanlarınıza Odaklanmanız Gerekebilir…

Kariyer ve iş alanlarında hayli hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Öncelikle iş alanlarınızda etkin olacak ve Salı gününden itibaren etkisi başlayacak enerjiler sizi hızlı bir tempo içinde beklenmedik gelişmelerde tutabilir. Diğer yandan şartların çabuk değişmesine hızlı adapte olmanız da önemli olacak. Bu hafta az konuş çok iş yap haftası, sonuç odaklı olmaya çalışın ve sonuca giderken sizi yavaşlatacak detaylarla vakit kaybetmeyin. Duygusal konularda özellikle hafta sonu Cuma günüyle birlikte biraz daha temkinli olmakta fayda var. İlişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konular hafta sonuyla birlikte iyi yönetmeniz gerekenler arasında ilk sırada.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bu Hafta Mucizeler Sizinle…

Eğitim, akademik çalışmalar, yurtdışı kontakları, uluslararası işleriniz ve benzeri konularda bir süredir düşündüğünüz bir plan, atmanız gereken bir adım varsa çok hızlı gelişmeler içinden geçebilirsiniz. Bu hafta mucizelerin, beklenmedik gelişmelerin, ummadığınız yerden gelebilecek tuhaf karşılaşmalarla hayatınızda önemli bir durumun çözümünün aktif olabileceği etkiler söz konusu. Çarşamba ile Cuma arası ilişkiler veya çocuklarla alakalı konular öne geçebilir. Bekarsanız beklenmedik bir ilişki, bir teklif ile şaşırabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili çözüm gerektiren bir konuda ummadığınız gelişmeler yaşanabilir. Hızlı tempolu bir hafta olmakla birlikte evrenin sizi korumaya aldığı, güzel sürprizlerle şaşırtabileceği bir hafta geçirebilirsiniz.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Değişiklikler Olabilir…

Değiştirmeniz, dönüştürmeniz gereken neler varsa tüm bu alanlarla içli dışlı olacağınız bir hafta sizi beklemekte. Koşulları siz değil şartlar belirleyecek. Planlı olmanın zor olacağı ve ani gelişmelerle planlarınızın sık değiştiği bir hafta geçireceksiniz. Maddi konularda özellikle Salı- Cuma arasına dikkat etmeniz yerinde olur. Banka işleri, krediler, borç alacak işlerine yoğunlaşmanız gerekebilir. Cuma’dan itibaren daha rahat bir tempoya geçerken duygusal konular ve ilişkilere odaklanmanız söz konusu olacak. Hafta sonu keyif alacağınız, size iyi gelecek ortamlarda olmaya bakın.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

İlişkiler Odak Noktanız Olacak…

İlişkiler alanında ilginç ve beklenmedik gelişmelerin içinden geçebilirsiniz. Bekarsanız ani bir şekilde gelişen bir durum ilişkilerle ilgili bakış açınızı yenilemenizi, kendinizi farklı bir ilişki içinde bulmanızı sağlayabilir. Halen devam eden bir beraberliğiniz var ise şartların değişken ve şaşırtıcı olabileceği unutmayın. Öncelikle ilişkiler adına hayli hareketli bir hafta sizi bekliyor. Diğer yandan anlaşmalar, sözleşmeler, iş teklifleri, bir süredir peşinde olduğunuz bir görüşme ve benzeri bir iş alanında hatta ortaklı konular, proje çalışmalarında ilginç durumlar yaşanabilir. Kariyer ve iş alanlarında Perşembe gününden itibaren hareket olacak ki hem duygusal alanlarınızı hem de işle ilgili konuları çok yönlü ve akıllıca çevirmeniz gereken bir hafta var önünüzde.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Sağlığa Ve Mesleki Konulara Dikkat

Sağlığınıza özellikle baş bölgenize, sinüzit, migren gibi başınızla ilgili alanlara dikkat edin. Stresi iyi yönetmeniz gereken bir hafta geçirebilirsiniz. Size bağlı çalışanlarla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir. Güvendiğiniz bir eleman ayrılabilir veya birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Hafta ikinci yarısı ailevi konular, ev alanlarınız, evle ilgili bir süredir planladığınız bir durum hızlanabilir ancak şartlar çok net ve açık olmayacak ki ev ve aileyle ilgili bir karar almanız gerekirse haftanın ikinci yarısı acele etmeyin, düşünerek ilerleyin.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Aşk ve İlişkilerde Dönüşüm Zamanı

Değişim etkilerini güçlendiren enerjiler sizin ilişkiler alanınızı kuvvetli etkileyecek. Odak noktanız ilişkiniz olurken, bir süredir sabırla izlediğiniz, tahammül ettiğiniz bir konuda patlama veya ani kararlarla gelen adımlar atabilirsiniz. İlişkiler ilgili konularda hızlı gelişmeler söz konusu olacak. Haftanın ikinci yarısı maddi konularda dikkatli olun ve ayrıca özellikle üstler, iş bağlantılarınızı yürüttüğünüz kişilerle konuşmalarınıza dikkat edin. Düşünmeden konuşmayın ve iletişim kurarken, yazılı ve sözlü alanlarda bu hafta çarşambadan sonra temkinli olmaya, kontrol ederek bir yazıyı, maili iletmeye önem verin.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Ailevi konular ve Ev alanlarınız öne çıkıyor…

Ailevi konular, ev alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili durumlar bu hafta ani gelişmelere açık etkiler içinden geçecek ki evle ilgili bir değişiklik, bir süredir veremediğiniz bir kararda aniden harekete geçme durumu söz konusu olacak. Öte yandan ebeveynlerin sağlığına dikkat edilmeli.  Girişimleriniz, atmak istediğiniz adımlarla ilgili çarşambadan itibaren gelişmelere açık olacaksınız ancak bilhassa Cuma gününden itibaren hissedilmeye başlanacak Mars Neptün karesi karar alırken, adım atarken şartları zorlamamak gerektiğini göstermekte.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Önemli Bir Girişimde Son Noktaya Ulaşabilirsiniz…

Kariyer ve iş alanlarında hareketli bir tempo ile haftaya başlayacaksınız. İşle ilgili bağlantıların, kontakların öne çıktığı bir hafta yaşanacak ki uzun süredir üstünde çalıştığınız, düşündüğünüz bir proje veya girişiminizle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Yakın çevrenizden umulmadık destekler alabilirsiniz. Hafta ortasından itibaren sosyal alanlar arkadaşlarla ilgili konular odağınız olabilir. Öte yandan sizin için kapanmış bir konu da yeniden gündeme gelerek, üzerinde vakit geçirmenize neden olabilir. Dağılmadan ve ele aldıklarınızı planlı düzenlemeniz gereken bir hafta geçireceksiniz. Duygusal konularda Cuma’dan itibaren partnerinizle ilişkinizi zorlamayın. Yanlış anlaşılmalara ve alınganlıklara açık etkilerden geçebilirsiniz ki konuşmalarınıza haftanın ikinci yarısı biraz daha dikkat etmek gerekiyor.

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Maddi Konularda Ani Gelişmeler Var

Maddi konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Parasal alanlarda özelikle kendi kazançlarınızla ilgili yeni fırsatlar, umulmadık yeni bir teklif, uzun süredir gelmeyen bir alacağın çözümlenmesi söz konusu. Hukuki konularda bu hafta dikkatli olun, önemli bir adımı özelikle hukuki alanlar veya eğitimle ilgili konularda acele ile atmayın. Aşk ve ilişkiler adına Perşembe gününe kadar daha rahat ve akıcı etkilerden geçeceksiniz. Perşembeden itibarense sosyal alanlarınıza yönelmek, görüşmediğiniz kişilere vakit ayırmak ve kendinizle kalmaktan çok vaktinizi sevdiğiniz kişilerle sizi mutlu eden alanlarda geçirmek rahatlamanıza büyük destek verir. Hafta başı stres oranınız yüksekken, hafta ortasından itibaren ritminiz daha rutin bir seyire dönüşecek…

Haftanın burçlara göre etkisini Youtube kanalımdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *