UZMAN GÖRÜŞLERİ

ZERRİN ZİNDANCIOĞLU – Astrolog

Vedik Astroloji, “jyotish”, Tanrı’nın Işığı demekmiş. Gezegen hareketlerinin kişi üzerindeki olumsuz etkilerini iyileştirme yoluna yönelik bir astroloji dalı. Ben, burada Batı Astrolojisi ile arasında önemli bir fark olduğunu düşünüyorum.

Batı Astrolojisi daha çok potansiyeller üzerine kurulu; ancak “jyotish” geleneksel yöntemlerle gizli tutulmuş, saklanmış kadim bir bilgi. Eğer doğru başlangıç anını “muhurta” seçebilirseniz, olabildiğince en zararsız zamanda eyleme geçebiliyorsunuz ve problematik olaylardan zarar görme olasılığınız azalıyor. Yani burada bir iyileştirme var. Ruhsal gelişiminiz hızlanabiliyor, iyi kaderiniz yolunda ilerleme sağlayabiliyorsunuz. Ben malum “Batı”cılardanım, maalesef Vedik dilinden pek anlamıyorum. Batı ya da Vedik olsun, birbirine paralel, aynı mesajları veren bir sistem dahilinde yaşıyoruz; bunu biliyorum. “Kahramanın Yolculuğu”nu farklı dillerde yorumluyoruz ama sonuç ve gidilecek yol aynı diye düşünüyorum. 

Tam bu fikirler arasında gidip gelirken, yolum bir seminer sırasında Sevgili Şebnem Eksib ile kesişti. İlk hissettiklerim, ruhumun onu çok ama çok eskilerden tanıdığıydı. Bu tip tanışmaların tesadüf olmadığına inanırım; özellikle eğer öğrenci hazırsa mutlaka uygun öğretmen karşınıza çıkar, biliyorum. Birçok Vedik Astrolog tanımama rağmen, en doğru, en tarafsız, en yalın ve sonuca en yakın yorumları onun yazılarında buldum. Sankristçe terimler arasında kendimi kaybetmiyorum, düşünceler arasında ikilemler yaşayarak şaşkına dönmüyorum, vermek istediği mesajı net olarak anlayabiliyorum. Bu noktalar benim astrolog takibimde dikkate aldığım kendimce önemli detaylar. Bana, anlayışıma uzak görünen kadim Vedik sistemini bana sevdiren, yol gösterici, bilgi dağarcığı kocaman, yüreği dev, ruhu büyük o küçücük çıtı pıtı kadına, hayatıma girdiği ve ufkumda yepyeni uçsuz bucaksız kapılar açtığı için binlerce teşekkür ediyorum.   

 

Zerrin Zindancıoğlu – Astrolog 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *