Şebnem Ekşib

https://www.sebnemeksib.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/sebnem-eksib.jpg

Üniversite eğitiminin ardından uzun yıllar araştırdığı astroloji, önceleri hobi olarak onu iş hayatıyla birlikte takip ederken, doğu felsefesi ve öğretileri, meditasyon, yoga ve evrensel enerji sistemleriyle de ilgilendi. Bu araştırmalar esnasında 1999 yılında Vedik Astrolojisiyle tanışmasıyla, astrolojiyi farklı bir kulvardan incelemeye başladı.

2006 yılından bu yana tam zamanlı olarak çalışmaya başladığı Vedik Astroloji konusunda bugün ülkemizin önde gelen uzmanlarından biridir. Şebnem Ekşib, Vedik astroloji dışında taşlar, renk analizleri, Köktürk geleneksel ritüelleri, Runik semboller, sayıların kader ve kişiliğimiz üzerine etkileri konularında çalışma ve araştırmaları ile de tanınır.

2012 yılından bu yana Vedik Astroloji alanında eğitim ve seminerler vermektedir. Vedik Akademi kurucusu ve Türkiye Marka hakları sahibidir. Halen Vedik Akademi bünyesinde seminer ve eğitim çalışmaları devam etmektedir.

Youtube kanalında düzenli olarak videolar yayınlamakta, enerji frekans ve evrensel bilgiler üzerine yoğun araştırmalarına devam etmektedir. Şebnem Ekşib, Türkiye’de Vedik Astrolojinin tanınması ve öğrenilmesi adına öncü olmuş, bugüne kadar bir çok öğrenci yetiştirmiş ve kültürel zenginliğimizin anlaşılması ve öğrenilmesi adına çaba sarf etmiş bir eğitimci ve bilgi aşığı biridir.
Mart, 2015 yılında çıkardığı Vedik Astroloji kitabı, ülkemizde bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı Vedik Astroloji kaynak kitabı olmaya devam etmektir. Vedik Astrolojiye önemli bir kaynak olan ikinci kitabı 2018 Eylül de Kaderin Gizemli Labirenti DAŞALAR çıkmıştır.

2021 Ekim ayında 3. kitabı Sayıların ve Renklerin Sırlı Dili yayınlanmıştır.

Evli ve bir çocuk annesidir.